Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Čím si kazíme sex

8.březen 2018
Čím si kazíme sex

Máte pocit, že se vám nedostává tolik erotické vášně, kolik byste si představovala? Než začnete hledat vinu u partnera, uvažujte, zda si milostný život nesabotujete sama. Dámy, jeden článeček výhradně pro vás.

Skvělý sex je.... prostě skvělá věc. Co když při něm ale nezažíváte ten ohňostroj a chvění země, zkrátka pocity, které by podle vás měly nádherný sex doprovázet? Samozřejmě, že problémy se mohou skrývat leckde, nicméně existuje jistá pravděpodobnost, že si milostný život sabotujete vy sama. Nechce se vám tomu věřit? Pro jistotu si projděte následující seznam, zjistíte tak, zda nejste za skomírající vášeň odpovědná právě vy.

Příliš mnoho technologie

Jasně, občas prostě chcete jen padnout do postele, chvíli koukat na televizi, vypnout mozek a usnout. Nebo byste se ráda dostala na další level v počítačové hře, případně potřebujete napsat něco na Facebook. To je fuk. Elektronické přístroje působí antieroticky a měla byste je z ložnice vykázat. Podle nedávno provedené studie se páry, které mají v ložnici televizi, oddávají sexu o polovinu méně často než páry bez televize. A to platí i pro jiné přístroje.

Nestačí telefon v ložnici ztišit. Nechte ho spolu s počítačem třeba v kuchyni. Nepotřebujete ho. A už vůbec se nedívejte v posteli na zprávy. Nic nezničí intimní náladu tak rychle, jako letecká katastrofa nebo válečné útoky.

Příliš mnoho chemie

Většina lidí ví, že antidepresiva snižují libido. Pokud je to váš případ, proberte se svým lékařem možnost změnit prášky. Intimní život ale ohrožují i jiné, mnohem běžnější léky. Antihistaminika, podávaná proti alergiím, ale i léky na nachlazení tělo odvodňují. To znamená, že se snižuje zvlhčení sliznic například v nose a na dalších důležitých místech, však víte kde. Pokud léky na alergii opravdu musíte užívat, mějte po ruce lubrikant, aby sex nebyl bolestivý. A jestli je nutně užívat nemusíte, nedělejte to.

Berete nevhodnou antikoncepci

Antikoncepční pilulky mají na ženskou sexualitu rozhodně ohromný vliv, a ne vždy se jedná o vliv pozitivní. Až čtyřicet procent žen užívajících hormonální antikoncepci si stěžuje na určitý pokles libida. Mnohé ženy pociťují při styku silný nedostatek zvlhčení krátce poté, co nasadí novou antikoncepci. Na vině může být obsah estrogenu v přípravku, který je příliš nízký, než aby zajistil adektávní zvlhčení, ale zároveň je natolik vysoký, že potlačuje schopnost těla tento hormon produkovat přirozeně. Tělo si musí na nový druh antikoncepce nejprve zvyknout.

Když se ale situace nenormalizuje ani po třech měsících, což je doba, která by tělu měla k adaptaci stačit, promluvte si s gynekologem o změně přípravku. Případně zamyslete nad alternativními formami antikoncepce, s nimiž vám pokles libida ani bolestivý sex nebudou znepříjemňovat život.

Jste pohodlná

Po pravdě řečeno si v této věci může sáhnout do svědomí každá z nás. Provozujete-li sex jen v posteli, a to vždy v úterý a v sobotu, v misionářské poloze a ve tmě, začne to být prostě nudné. A nudný sex vede ke ztrátě zájmu na obou stranách. Vneste do ložnice nové taktiky a aktivitu, případně ložnici opustťe, změňte místo, den i čas. Přivstaňte si o půl hodiny a zkuste to dělat hned po ránu. Na druhé straně je pravda, že většina žen nejlepší sexuální formy dosahuje v sobotu v jedenáct večer, alespoň to říká jistá studie. Nebylo by tedy od věci s tím také počítat.

Co v posteli dělat lépe?

Neuděláte si čas na společné chvíle

Všichni víme, že není jednoduché najít si na sebe čas, zvlášť když oba pracujete a navíc máte malé děti. Nedostatek společných chvil je jedním z hlavních důvodů nedostatku sexu. Mezi pracovními povinnostmi a shonem kolem dětí připomínají společné chvilky spíš firemní schůze než intimní přáteský a milenecký rozhovor. V prostředí, kde nejsou emoce, nemůže existovat ani uspokojivý sex. Musíte si na sebe udělat čas, i kdyby to znamenalo jen jednou týdně společnou večeři v době, kdy už jsou děti v postelích.

Zakažte si v téhle společné chvilce všechny hovory o práci a dětech. Uvidíte, že se zlepší nejen váš sex, ale vztah vůbec, takže na tom můžete jen vydělat.

Nedbáte o sebe

Na tom, jak se o sebe staráte, záleží opravdu hodně, a nejen proto, abyste byla pro partnera atraktivní. Díky cvičení budete ve formě, což je plus i pro váš intimní život, už jen proto, že budete sama se sebou spokojenější a budete se cítit lépe. Zdravé jídlo a dostatek spánku napomohou k tomu, abyste měla na vášnivé noci dost energie. Důležitá je i relaxace. Jestli vás práce stresuje natolik, že se večer doma hroutíte a na milování nemáte ani pomyšlení, zkuste třeba cvičit jógu či meditovat, to by vás mělo trochu uklidnit. Když o sebe budete dbát, budete fyzicky i psychicky připravena na kvalitní sex.

Čekáte toho příliš

Neustále nám někdo říká, jak má vypadat správný sex, což v nás budí jistá očekávání. A tato očekávání nám často podrývají uspokojivý intimní život. Pokud si třeba myslíte, že každá soulož by měla být završena nadpozemským orgazmem, pak se patrně dočkáte nevyhnutelného zklamání. Opravdu každou noc nevzbudíte křikem celý dům. Nemůžete jít do vztahu s hotovým scénářem v ruce. Mnozí jsme plni idealizovaných očekávání a tolik se ke svým fantaziím upínáme, že nejsme schopni se jich vzdát.

Je v pořádku vkládat do partnera určité naděje, ale musí existovat reálná možnost, že je skutečně lze naplnit. Určitě se postavte aktivně za své sexuální potřeby, ale nezapomínejte, že sex může být úžasný, hezký, nebo také jen ucházející a všechno mezi tím. Sex je vždycky dobrý, ale není vždycky skvělý. Počítejte s tím. Ale taky na jeho zlepšení pracujte.

Jak situaci vylepšit

Následujících šest věcí pomůže navodit skvělý milostný život

  1. Zařídit, aby ložnice byla místem klidu a odpočinku.
  2. Dobře spát.
  3. Věnovat pozornost svému tělu, dbát na pravidelné návštěvy u gynekologa a všímat si všech změn "tam dole".
  4. Mít se ráda, být spokojená s vlastním tělem.
  5. Přebírat v sexu aktivní roli, svádět a nechat se svádět, nadchnout se novými nápady.
  6. Dát si práci s budováním vztahu vás dvou, udělat si na sebe čas a komunikovat spolu.

Jak jste na tom vy?

Jsem sexy

Super tělo se nevyžaduje

Cítila byste se určitě sexy, jen kdyby tu nebyla ta vánoční kila navíc nebo celulitida. Upřímě řečeno, opravdu věříte, že existují perfektní postavy? Je možné, že Photoshop a humbuk kolem modelek nám mění pohled na realitu. Ovšem muži právě v posteli stojí spíše o křivky než superštíhlé věšáky na šaty.

Vyplněte svůj mozek

Sténáte hlasitě, nebo jste raději zticha? Jste pro krkolomné sexuální experimenty? Orální sex nebo... V posteli platí pravidlo, co nejméně myslet. Velké hloubání by vás jen znejistilo. Dobrá milenka by měla umět především jedno: dokázat se uvolnit. To se vám nejlépe podaří, když si přesně představíte, co se právě děje. Když se necháte unášet svou touhou, budete dělat všechno správně.

Holčičí rozhovory pomáhají

Co se stane v posteli, to také v posteli zůstane? Ano i ne. Neuvážené poznámky, například o rozměrech nebo hloupém machovi, zaručeně zkazí atmosféru. Ale když si občas vyslechnete, jakými triky si vaše kamarádky nebo jejich milenci dobrou náladu udržují, budete mnohem otevřenější. Společný smích je osvobozující, zmírňuje vážnost situace.

Dělejte to často

Sex vede k více sexu, to je staré pravidlo. Začněte hned: sama se sebou. A to co nejčastěji.

Začněte klidně, líně a zvolna

Rychleji, výš, dál: všichni víme, že když usilujte především o výkon, zaručeně to touhu umrtví. Přesto bychom vždycky byly rády bohyněmi sexu. Zmírněte své vysoké nároky. Sex může být, zejména ve stresovém období, také občas klidný a líný. Ale i taková rychlovka jen tak "mimochodem" je fajn.

Udělejte si pohodlí

Na divokou vášeň se musíte dokázat uvolnit. A na to potřebujete důvěřovat sama sobě, ale také partnerovi. Při tom vám může pomoci útulné prostředí: svíčky, oblíbená hudba nebo vlastní postel.

Nechte ho v centru pozornosti

Samozřejmě ne vždycky. Ale příležitostně může hrát hlavní roli. Vědci zjistili, že nejistým lidem pomáhá, když se vcítí do jiných lidí, o to se postarají zrcadlové neurony v mozku. Ty mají za následek, že partnerovo sebevědomí se přenese přímo na vás.

Ženy, masturbujte, ale zkuste si k tomu najít i nějakého toho muže ze sex seznamky, co za vás vyřídí zbytek.

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.