Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Smyslné fantazie

19.srpen 2018
Smyslné fantazie

Možná se vám před usnutím honí hlavou tisíce praktických věcí, možná se tam občas objeví i myšlenka na milování. Nespoutané, vášnivé, nevěrné, zakázané... Jenže to se přece nesmí, říkáte si v duchu. Opravdu ne? Otevřeme 13. komnatu erotických snů.

Tváříme se a chováme slušně, chodíme do práce, usmíváme se na kolegy, dodržujeme dekorum. Jsou však místa, kde tohle dělat nemusíme. Ta místa jsou v naší hlavě. Erotické sny prožívá každý z nás. Vědomě či nevědomě. Jsou sny, které ráno se smíchem vykládáme kolegyním v práci, a pak takové, které by z nás nikdo nevypáčil, ani kdyby nás mučili. I když nemusíme být příliš zběhlí v psychologii, stejně tušíme, že jsou věci, o kterých se spíš mlčí. Abychom druhým a možná i sami sobě neprozradili víc, než by bylo dobré.

Když spíme

Že sny nejsou tak nevinné, vyslovil už psychoanalytik Sigmund Freud. Podle něj totiž to, co se nám zdá, může ukazovat na skutečný stav více než to, co si po probuzení přiznáváme. Není ale potřeba se hned děsit. Když se vám zdálo, že se líbáte s osobou stejného pohlaví, nemusí to znamenat, že jste homosexuální, pokud se ovšem tento motiv nebude opakovat často. Stejně nevinné nejsou ani deviantní sny. V hlubokém spánku prý může vyplouvat to, co ve vědomém stavu brzdíme rozumem.

Ženy versus muži

Ano, lišíme se i v erotických snech. Ačkoliv se nám nejčastěji zdá o sexu s naším vlastním partnerem, na druhém a dalších místech již mají ženy a muži sny odlišné. Zatímco u žen převládají romantické a nové neotřelé zážitky, případně homosexuální (sex se ženou), u mužů vítězí sny o orálním sexu a erotice se dvěma či více ženami. Obě skupiny pak sní i o lehce násilném sexu (ženy v roli podřízené, muži v roli dominantní). Co z toho všeho vyplývá?

Odpověď není úplně jednoduchá ani jednoznačná. Podle odborníků sny odrážejí to, co prožíváme v reálném životě. Ale pozor! Zdánlivě erotický sen může klidně v symbolické rovině znamenat něco úplně jiného. A naopak, snění na první pohled nesexuální může být pro zkušeného psychoanalytika jasnou známkou třeba erotické frustrace.

Pochopení snů

Výklad však není vůbec snadný ani jednoznačný. Pokud se vám tedy něco zdá a ráno si to pamatujete, zapřemýšlejte o tom, co ve svém reálném životě prožíváte, a sny si zkuste vyložit v symbolické rovině. Přesně tak totiž fungují. Naše sny k nám mluví řečí obrazů a narážek. Jste-li ve snu úzkostní, pravděpodobně vás něco trápí i v reálném životě. Když se vám zdá, že před někým utíkáte a bojíte se, pak je možné, že před někým či něčím utíkáte obrazně i ve skutečnosti.

Co se ale týče sexu, podle odborníků nám sny ukazují naše sexuální přání zřetelněji než naše vědomí. Proto s nimi sexuologové a psychologové pracují, i díky nim odhalí nejeden problém v erotické oblasti.

Stíhají vás smyslné fantazie?

Když bdíme

Těsně před usnutím nebo třeba klidně cestou do práce, na tréninku či jinde si taky sníme a představujeme. Sex s manželem kolegyně, sex na veřejnosti, něžné milování za svitu svíček... a tak dále. Na rozdíl od nevědomého spánku tyto fantazie procházejí naší vlastní cenzurou, takže to opravdu nejodvážnější se tam nedostane. Ale i tak zbývá pořád poměrně slušná zásoba (ne)dovolených tajných snů a přání. Myslíte na svého kolegu, ale on je ženatý. Přesto vám to nedá, a když ho vidíte u kopírky, napadne vás něco úplně jiného, než je otisk dokumentu. Anebo si představujete některou z kapitol Padesáti odstínů šedi, ale nemáte odvahu ji uskutečnit?

(Ne)bezpečná realita

Každý z nás má nějaká svá tajná erotická přání. Sexuální fantazie skýtají velkou výpovědní hodnotu a to, zda je uskutečníme, záleží na jejich intenzitě a našem sebeovládání. Možná že by totiž sex s ženatým kolegou nebo přizvání kamarádky "do trojky" bylo třeba chvilkově fajn, ale jaké důsledky by to mohlo mít pro náš vztah a jaké pro naši vlastní psychiku? Mnohé fantazie by proto raději měly zůstat jen v naší mysli.

Když si budete při sexu s manželem představovat, jak se vás něžně dotýká okouzlující Brad Pitt, nikomu a ničemu to neublíží. Do hlavy vám nikdo nevidí. Nic špatného není ani na tom, když do své manželské ložnice přizvete pouta a bičík, pokud s tím oba souhlasíte. Hranice toho, co je či není v sexualitě páru přípustné, se liší jak místně a kulturně, tak osobnostně. Co je někde normální, jinde může být naprosto nepřijatelné. Stejně tak co se líbí jednomu, nemusí být akceptováno druhým.

Proto by mělo platit, že je v sexu dovoleno to, na čem se dva dospělí partneři shodnou a co nikomu neubližuje.

Dvakrát měř...

V poslední době v moderním světě padají leckterá tabu a morálka se uvolňuje. Někdy z toho můžeme získat mylný dojem, že pokud neprovozujeme sex tak často a takovým způsobem, jak se někde píše, nejsme dost dobří, výkonní, moderní. Je to nesmysl a nenechte si to žádnou reklamou nebo pochybným doporučením vnutit. Ačkoliv je erotika důležitou a přirozenou součástí našich životů, přesto pořád zůstává největší hodnotou láskyplný vztah.

A s tím bychom měli zacházet opatrně. Nejeden módní výstřelek může vypadat sice lákavě, ale ve finále může být velmi zraňující a ničící. Proto zde možná více než v čemkoliv jiném platí: nejdřív přemýšlet, pak jednat. Nenuťte svého partnera či partnerku do toho, co se líbí jenom vám. Rozmyslete si také dobře předem, co můžete získat a co ztratit experimenty s dalšími osobami a zda snění  nebude přece jenom bezpečnější, byť možná méně vzrušující.

Jaké jsou vaše fantazie?

Cestou něžné rozkoše

Chvilka líbání, stisknutí bradavek a pohlazení těch nejintimnějších míst a jde se na věc. Hotovo dvacet a během několika minut celá paráda kolikrát skončí, ještě než se stihneme správě rozehřát. co si budeme povídat, někdy prostě není na větší radovánky čas ani energie, ale přece jen stojí za to se někdy na milování opravdu naladit a užít si ho na maximum. Nejsnadnější cestou je zaměřit se na dráždění erotogenních zón jak vašich, tak partnerových.

Kromě těch výše zmíněných a notoricky známých má každý z nás na těle spoustu zdánlivě "obyčejných" místeček, která si v rámci předehry zaslouží pozornost. Dost možná budete oba překvapení, jak vás jejich dráždění dokáže dostat do varu.

Cesta poznáním

Objevit všechny své erotogenní zóny není tak složité. V první řadě vezměte na vědomí, že nejde ani tak o místa, jež musejí na první dobrou vyvolat pocity vzrušení. Soustřeďte se na ty části těla, jež obsahují nejvyšší koncentraci nervových zakončení. Jsou to zpravidla ty nejcitlivější, kde jste lechtiví. Tam bývají zpravidla ukryty i vaše erotogenní zóny.

  • Poznávání se věnujte ideálně se svým partnerem. Nechte ho, ať zkouší různé druhy doteků, ať už půjde o hlazení, líbání, jemné kousání, silnější tisknutí nebo masírování. Na pomoc si můžete vzít třeba peříčko, jemnou látku nebo kostičku ledu.
  • A vy se nestyďte a řekněte si, co je vám nejpříjemnější. Tu samou radost pak poskytněte i svému protějšku. Zajímavé je zjištění, že se dá citlivost určitých tělesných partií tréninkem zvyšovat. Když tedy zahrnete do své klasické předehry dejme tomu i líbání břicha nebo jemné štípání do zadečku, buďte si jistíí, že po určité době na tyto podněty zareaguje ihned.

Zapomeňte na penis

Vědět, kde najdete své erotogenní zóny, je důležité, ale znát byste měli i citlivá místa svojí drahé polovičky. Muži jsou samozřejmě výsostně zaměření na svůj penis a očekávají, že mu budete věnovat veškerou pozornost. Přesto ho zkuste trošku pozlobit a dejte si načas, než se mu začnete věnovat. Zaměřte se na jeho stehna, zadek a zejména břicho. Líbejte je a hlaďte a nechte ho "vycukat", než dorazíte do cíle.

Najděte jeho bod G. Je to místo mezi varlaty a konečníkem, které zkuste hladit a opatrně masírovat konečky prstů. Pod tíhou slasti váš drahý rozhodně nebude protestovat.

Vezměte si na pomoc

Erotogenní zóny můžete laskat i pomocí erotických pomůcek. Začněte třeba netradičně nasazením jemných pout a masky na oči. Pokračovat můžete hlazením nejrůznějšími předměty, které zvýší intenzitu prožitku.

Objevte tantru

Skutečným smyslným prožitkem je tantrická masáž vycházející z východní filozofie. Prohlubuje sexuální prožitek, pomáhá budovat uvědomění a citlivost těla a odstranit také některé zdravotní problémy.

Najděte si svého sex partnera na sex seznamce.

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.