Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co znamenají sexuální sny?

17.červen 2018
Co znamenají sexuální sny?

Míváte sexuální sny? Víte, co tyto sny znamenají? A mají vůbec nějaký význam? Přečtěte si dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co za sexuálními sny stojí...

Přibližujete se k sobě, sexuální napětí je skoro hmatatelné. Ani se nenadějete a už se vášnivě líbáte, osaháváte a následně i strháváte oblečení... Dochází na sex, prožíváte orgasmus. Konec, tma. Kde to jsem? Co to? Dojde vám, že se vám to vše jenom zdálo. Moment absolutního nechápání přichází ve chvíli, kdy si uvědomíte, že se vám nezdálo o vašem partnerovi nebo o vaší tajné lásce jako obvykle, ale třeba o kamarádovi, známém nebo o někom úplně cizím. To člověku opravdu trochu hne s myslí a přemýšlí, co se to děje, když k danému člověku necítíte vůbec žádné sexuální sympatie. Nebo dokonce vůbec žádné sympatie. Může to být dokonce váš nepřítel nebo osoba, kterou nemáte vůbec rádi, nesnášíte. No a pak se může stát i to, že se vám zdá o nějaké osobě stejného pohlaví, což vás asi ještě víc vyvede z míry (za předpokladu, že jste heterosexuál). Někdy ani k sexu samotnému nedojde, což může být hodně frustrující... Proč se tohle všechno děje? Děje se to všem?

Odpověď na poslední otázku je jasná: ano! Jednou za čas má takový sexy sen každý z nás. Někteří ho raději rychle zapomenou, někteří na něj vzpomínají ještě po dlouhá léta nebo se jim dokonce i po několik let stejný sen zdá. Nejednoho pak napadne otázka, zda tyto sny vůbec něco znamenají a proč se zdají. Dneska se tomu pokusíme přijít na kloub.

Proč se nám zdají sexuální sny?

Ať už jste ve vztahu nebo single, mohou se vám sexuální sny zdát. Podle doktorky Jennifer Parker, spolupracovnice na výzkumu na univerzitě v západní Anglii, jsou nejčastějšími tématy sex s celebritou a nevěra. "Díky snům o sexu s nějakou osobou, která je 'tabu' (jako je partnerovo nejlepší kamarád), se můžeme cítit vinni nebo můžeme přemýšlet, zda se nám tento člověk líbí i v reálném životě," říká Parker. "Když máte sexuální sny často, tak to ve skutečnosti znamená, že jste velmi nadržení nebo že se vaše tělo chce dostat z dlouhé sexuální abstinence."

U žen hrají i hormony velkou roli. "U žen je obvyklé, že před menstruací se jim zdají sny o agresivních interakcích. Po menstruaci se zase mnoho žen cítí na sexuálním vrcholu, takže je logické, že se jim sexuální sny zdají více a také lépe dosahují orgasmu," vysvětluje Parker. 

Podle nedávné studie "Snění o tobě" profesora na univerzitě v Marylandu, Dylana F. Seltermana, se mohou sexuální sny o partnerovi, ať už dobré nebo špatné, projevovat v reálném životě. "Lidé, jejichž vztahy běží hladce, hlásili druhý den po sexuálním snu mnohem větší intimitu nebo blízkost se svým partnerem. Naopak lidé, jejichž vztahy nebyly moc dobré a měli v nich nějaké problémy, se po sexuálním snu cítili ještě více vzdálení svému partnerovi," vysvětluje Selterman.

Můžeme v nich objevit nějakou skryté poselství?

Ne všechny sexuální sny musí být nutně o sexu. Třeba jako setkání se svým šéfem/šéfkou. Nemusí to nutně znamenat, že se vám líbí nebo že byste právě s touto osobou chtěli sex. Může to znamenat, že se chcete ve svojí práci nějak posunout nebo udělat nějakou kariérní změnu. Když se vám bude zdát nějaký takový sen, přemýšlejte nad tím, jak ho mohl ovlivnit váš současný život a vaše touhy, a to nejen ty sexuální. Ve snech můžete "zažít" spoustu různých emocí a některé je těžké překonat, když jsou moc osobní. Měli byste se ujistit, že se vaše sny nestanou vašimi nočními můrami. Udělejte si chvilku na uvědomění si připojení ke svému fyzickému okolí: poslouchejte zvuky, které slyšíte zvenku a soustřeďte se na materiál vašeho prostěradla nebo povlečení. Jestliže váš sen byl o vašem partnerovi, jak vás podvádí, řekněte mu, že jste měli ošklivý sen a zkuste se s ním spojit. Myslete na reálný život, na to, co se děje právě teď, ne na to, o čem se vám zdálo.

Co mohou sexuální sny skrývat? Čtěte dále, budete možná sami překvapeni. O čem z toho se vám zdálo naposledy?

Podvádění

Jestliže jste to vy, kdo ve snu podvádí, pak jste pravděpodobně ve svém vztahu neuspokojeni nebo nespokojeni. Pokud jste ale podváděni, pravděpodobně vás ovládá žárlivost a nejistota. V obou případech se zamyslete nad tím, zda jste ve vztahu po všech stránkách spokojeni, a pokud ne, řešte to. Komunikujte se svým partnerem o tom, co vás trápí.

Sex s ex

Nepanikařte, to, že se vám zdá o sexu s vaším ex ještě nemusí znamenat, že byste ho chtěli zpět. Spíše to znamená, že jste stále nezpracovali veškeré pocity ohledně vašeho rozchodu nebo že se bojíte, že se váš současný vztah vydá stejnou cestou. 

O čem se jí asi zdá sexuální sen?

Sex se stejným pohlavím (pokud jste heterosexuál)

Samozřejmě, že si díky snům můžete uvědomit i svou orientaci, tudíž že nejste heterosexuál, jak jste se domnívali, ale bisexuál nebo homosexuál. Nemusí to tak ale být vždy. Pokud se ženě bude zdát o intimnostech s jinou ženou, pravděpodobně ji chybí ve vztahu trocha něžností nebo pochopení. Sex muže s mužem zase může mít co do činění s ovládáním - buď sebe nebo druhé osoby. Tyto sny vám mohou naznačovat také to, že byste rádi více experimentovali a zabrouzdali do zatím nepoznaných vod. 

Nevhodný sex

Lidé, které vídáte často, se mohou často objevovat i ve vašich snech. Není na tom vůbec nic neobvyklého a nemusí to mít žádný milostný podtext, je to jen způsob, jakým váš mozek zpracovává realitu. I když se ve snu budete společně oddávat sexu, nemusíte se z toho stresovat. Užívejte si tuto soukromou fantazii, o které nikdo jiný neví! 

A co orgasmy?

Prožívání orgasmu ve snu

Pravděpodobně se vám někdy podařilo v průběhu svého snu prožít orgasmus. Podle studie zaměřené na sexuální sny a pohlaví provedené výzkumníky z American Academy of Sleep Medicine se orgasmus objeví ve 4 % snů. Díky této studii se také zjistilo, že ve 4 % ženských snů prožíval orgasmus někdo jiný, ne ony samy. Je to fenomén, který se u mužů objevil přesně v 0 % případů.

Neschopnost dosáhnutí orgasmu ve snu

To, že nemůžete dosáhnout ve snu orgasmu, většinou znamená, že se potýkáte s nějakou frustrací v reálném životě. Možná vám chybí nějaká energie nebo síla na to se někam dostat, dosáhnout nějakého cíle. Možná se v nedávné době vyskytla nějaká situace, ve které jste se nemohli dostatečně projevit? A možná se ve vás vyskytuje nějaký konflikt emocí a vy byste se měli více zaměřovat na to, co opravdu chcete. 

Co znamenají jednotlivé druhy sexu ve snu?

Orální sex

Orální sex naznačuje, že jste ochotni dát nebo přijímat potěšení a radost. Je to symbol vaší kreativní energie a znovu váš ujišťuje o tom, že jdete ve svém životě správnou cestou.

Anální sex

Reprezentuje submisivitu. Možná se i boíte dopřát druhému to, co chce a po čem touží. Třeba jako po análním sexu.

Sexuální sny mohou mít různé významy

Co můžete v sexuálním snu vidět?

Penis

Signalizuje sexuální energii, sílu, agresi a plodnost, zvláště pokud je penis v erekci. Pokud penis v erekci není, pak to poukazuje na sexuální frustraci.

Vagína

Opět může znamenat sexuální energii a sílu. Jestliže se o vagíně zdá ženě, znamená to problémy s její ženskostí a jejími sexuální touhami nebo potřebami. 

Mizející vagína/penis

Jestliže vám ve snu vaše genitálie mizí, pravděpodobně to naznačuje obavy nebo nedostatek sebevědomí v sexu.

Prsa

Symbolizují primární výživu a vaši potřebu ošetřovat a pečovat o někoho. Alternativně prsa naznačují sexuální vzrušení a energii, ale i pocit odhalení a napadení soukromí.

Vídáte ve snech nahotu?

Jestliže často ve svých snech vídáte sami sebe nahé, pravděpodobně máte problémy s úzkostí.

Jste nečekaně nazí a vydešení

Tyto sny může vyvolat pocit bezmoci nebo pocit, že nevíte, kam míříte. Nahota může také znamenat, že nejste připraveni na nějaký důležitý úkol.

Jste nečekaně nazí a je vám to jedno

Nemáte co skrývat a jste hrdí na to, jací jste a kým jste. Tyto sny se týkají vaší poctivosti, otevřenosti a bezstarostné nátury.

Jste nečekaně nazí a zdá se, že si toho nikdo jiný nevšiml

Vaše obavy nebo úzkost jsou vaše vlastní projekce, nikdo si toho proto nevšímá, kromě vás. Možná si také sami zvětšujete vlastní problémy a děláte z komára velblouda nebo vytváříte problémy tam, kde nejsou.

Sexuální sny se vám mohou zdát i po noci propsané se ženou nebo mužem na erotické seznamce.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.