Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

"Normální" sexuální život

12.květen 2019
"Normální" sexuální život

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, jestli jsou aktivity, které provozujete v ložnici, tzv. v normě? Tušíte, jak na tom v porovnání s ostatními jste? Máme dost informací, abyste mohli posoudit, jak si vedete!

Sex je důležitou součástí života, alespoň pro většinu lidí. Zároveň ale pořád zůstává tak trochu tabu. Probrat s kamarádem nad skleničkou problémy v práci či zda vám někdo zahýbá, to ano. Bavit se ale o konkrétních intimních detailech, do toho se ani s těmi nejbližšími nijak nehrneme. Pak se ale logicky nabízí otázka, jak na tom vlastně váš sexuální život je? Dá se označit za "normální"? Je samozřejmě obtížné definovat význam slova "normální", pokud ale chcete zjistit, kde na stupnici normality se asi nacházíte, nepřestávejte číst.

Jaká frekvence je vlastně běžná?

Tohle je určitě ta nejčastější otázka, zároveň se na ni dá ale velice těžko odpovědět. Kdo určí, jak často byste se měli milovat? Internet nabízí širokou škálu odpovědí, většinou úplně nepodložených. Nejpřesnější údaje poskytuje podle odborníka na sexuální poruchy a závislost americký výzkumný program General Social Survey (s každoročně aktualizovanými výsledky), ovšem i tato čísla mohou být trochu zavádějící.

Podle General Social Survey spolu manželské páry spí průměrně asi 58krát za rok, tedy o něco více než jednou týdně. Toto číslo zahrnuje do jedné kategorie pětadvacetileté novomanžele i seniory, kteří už oslavili zlatou svatbu. Obecně platí, že čím jste mladší, tím častěji to děláte. Sezdaní dvacátníci si (podle stejného zdroje) užívají sexu průměrně 111krát za rok a toto číslo s věkem klesá - asi o 20 % za každou dekádu.

Záhadný vrchol

Vztah žen a orgasmu je mírně řečeno komplikovaný a existují kvanta různých statistik, kolik žen je za jakých okolností schopno orgasmu dosáhnout, přičemž většina z nich vychází z neaktuálních dat. Podle výzkumů dosahuje bez problémů orgasmu při souloži asi 25 % žen, přičemž nezáleží na délce styku, lásce, sympatiích či velikosti partnerova penisu. Tato šťastná čtvrtina všech žen je tedy schopna vyvrcholit, ať se děje, co se děje.

Pokud k ní nepatříte, dámy, věřte, že dalších 50 % žen dosáhne orgasmu při sexu "občas" (sexem je tu míněna jak soulož, tak manuální či orální dráždění), "zřídkakdy" se to povede asi 20 % a 5 % žen vrcholu nedosáhne nikdy. Na druhou stranu mužů vyvrcholí při sexu spolehlivě 98 %. Přesto ale zhruba 60 % žen uvedlo, že jsou se svým erotickým životem spokojeny, což znamená, že dosahování orgasmu nebude tak zásadní, jak si mnozí myslí.

Dneska ne, miláčku...

A co všechny ty noci, kdy na sex nedojde? Vymlouvat se na bolest hlavy je sice otřepané klišé, ale podle průzkumů odmítá sex kvůli bolení hlavy jen 10 % žen. A nejčastější důvod, proč se ženám do milování nechce? Ohromujících 48 % žen odmítá sex kvůli špatnému pocitu ze své váhy. Dalších 27 % pak uvádí "zažívací potíže" (nadlábnout se před odchodem do ložnice není nejlepší nápad). Když to tedy shrneme: ženy, které nejsou spokojeny s vlastním tělem, mají méně sexu než ostatní. No, zní to logicky...

Jaký je váš sex?

Fetiše a ujetosti

Na konvenčním sexu bez výstřelků není nic špatného, jenže leckdo to má rád prostě trochu jinak. Ve skutečnosti má téměř každý alespoň mírné fetišistické nebo jinak nestandardní sklony - i kdyby to mělo být jen vzrušení z toho, že partner stojí u sporáku místo vás. U žen je nejčastější zálibou: sex na nezvyklém místě (82 % žen), submise (65 %), sex s více než třemi osobami/výměna partnerů (56,5 %) a svazování (52 %). 

Nejběžnější mužské "ujetosti" jsou sex se dvěma partnerkami (84,5 %), sledování lesbického sexu (82 %), sex na nezvyklém místě (82 %) a sex se třemi či více ženami (75 %). Překvapivé? Ani ne... Jedna zajímavá věc by se ovšem k této studii našla: ke každé sebedivnější výstřednosti, na kterou výzkumníci přišli, se přihlásil alespoň jeden respondent. Což jen dokazuje, že pro každého se něco najde.

Všehochuť

Můžete se pochopitelně poměřovat s celou řadou dalších statistických údajů. Co třeba výdrž? Průměrná soulož trvá 7,3 minuty. A jako by to nebylo samo o sobě dost depresivní, navíc tvrdí, že neuvěřitelných 43 % pohlavních aktů se odbude během pouhých dvou minut! A dál: kolik partnerů už je moc? Celosvětový průměr je devět a průměr v České republice je rovněž devět. Asi 7 % žen a 8 % mužů se považuje za homosexuální nebo bisexuální.

Čtvrtina všech sezdaných a třetina svobodných používá při sexu kondom. Nejčastější sexuální aktivity u žen jsou: vaginální pohlavní styk (74 % času), masturbace (63 %) a přijímání či poskytování orálního sexu (59 %) a anální sex představuje pouhých 22 %.

Tak kdo je tady vlastně normální?

Pokud jste po těchto informacích začali panikařit, zachovejte klid! Statistiky jsou zajímavé, ale porád je to jen průměr. Každý je jiný a neexistuje žádná "norma" pro sexuální chování. Někteří z nás jsou heterosexuální, jiní jsou homosexuální či bisexuální. Někdo má zálibu ve výstředních praktikách, jiným stačí standardní soulož. Jsou lidí, kteří se milují hodně často, a jsou jiní, kteří na pravidelnosti tolik nelpí. Tak proč si dělat starosti? Pokud jste se svým intimním životem spokojení, není co řešit.

Ať to prostě hlavně jiskří!

Milování je důležitou součástí zdravého vztahu. Výzkumy dokonce tvrdí, že díky spokojenému sexu jsou páry až o celých 50 % spokojenější, než když se milují jen sporadnicky. S takovými důkazy je vám asi jasné, že vášnivá noc je plně ve vašem zájmu. Jak ji ale zařídit? Člověk se snadno nechá lapit jednotvárným zmatkem všedních dní, a jakmile vyřídí práci, děti a domácnost, chce se mu už jenom do hajan.

Máte nějakou "normální" úchylku?

Dejte si sólo

Dobře, je pravda, že tento tip jde trochu proti intuici. Jestli ale toužíte po opravdu vzrušující noci, měli byste začít už ve dne. Věnujte sami sobě chvilku ve sprše nebo si to dopřejte, než se váš partner nebo partnerka vrátí z práce, uvidíte, že rozdíl rozhodně poznáte. Proč? Hned z několika důvodů. Čím víc orgasmů člověk má, tím větší chuť na sex má. Představte si to jako určitý nácvik. Když se sami správně naladíte, zkrátíte tím předehru, což povede rovnou k vášnivé rychlovce

Navíc asi jako většina lidí nemáte spontánní chuť na sex dvacet čtyři hodin denně, jakmile s tím ale jednou začnete, možná se ukáže, že jste při chuti mnohem víc, než se vám původně zdálo. K soukromé předehře máte tedy ty nejlepší důvody.

Sex na jeden den

Když na sex za celý den ani nepomyslíte, není divu, že po příchodu domů jste úplně bez erotického náboje a unavení k tomu. Právě proto je výhodné udělat si z toho celodenní záležitost. Dnes má už naštěstí mobil každý, takže je to jednoduché. Pár sexy textovek poslaných postupně během dne druhého navnadí a vydráždí tak, že bude chtít jít na věc, jakmile vstoupíte do dveří. Napsat lechtivou zprávu je jednodušší, než se zdá. 

Vždy připraveni

Přípravu nesmíte podcenit. Velmi žádoucí je najít si během dne chvíli na cvičení, vyplavené endorfiny vám totiž zlepší náladu a dodají potřebnou energii. Dále se doporučuje volit rozumnou stravu. Vynechte česnek, tučná a těžká jídla a zaměřte se na bílkoviny a zeleninu, neboli na potraviny, které jsou výživné a posilují tělo. Předejdete tak únavě a pocitu nadýmání, které se někdy po jídle dostavují a spolehlivě likvidují vášnivé myšlenky. Pochopitelně po akci se můžete v klidu dojíst.

Myslete jinak

Pokud stojíte o vzrušující vášnivou nocbude to chtít změnit i navyklé postupy a zkusit něco nového. Ani tohle nebude tak složité, jak se možná obáváte. K sexu je nejlepší přistupovat s nadšeneckou zvědavostí. Když třeba chcete zjistit, jak nejlépe partnera orálně dráždit, vybavte se instruktážní literaturou, jděte na věc a zároveň se ptejte. Takový přístup promění atmosféru v ložnici, zmizí pocit povinnosti a na řadu přijde zábava. 

Když si stanovíte konkrétní cíl, motivuje vás to oba k těm správným činům. A pokud nejste připraveni na radikální změny, úlohu vzrušující novinky zastane klidně i pouhá změna místa, polohy nebo třeba outfitu. 

Řekněte si o to

Vzbuzuje to jisté obavy, to je jasné. Jenže, když něco vážně chcete, neměli byste mlčet. Nemusíte být úplně doslovní, zašeptejte jen: "Chci tě, těším se na večer," až půjde ráno do práce, mělo by to stačit. Postavte své sexuální potřeby na první místo, to je osvědčený způsob jak si intimní život zlepšit. Znamená to bez obalu sdělit, co chcete.

Jste dlouho bez sexu a nemáte partnera? Zkuste se poohlédnout na sex seznamce, zda vám někdo nepadne do oka.

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.