Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Milenecký vztah: Jak na něj?

8.leden 2019
Milenecký vztah: Jak na něj?

Necítíte se na vážný vztah, nechcete se vázat nebo si zkrátka rádi užíváte? Pak je pro vás vhodnou volbou milenecký vztah. Má velmi blízko ke kamarádství s výhodami, ale nemusí se jednat o jedno a to samé. Důležité je, abyste věděli, jak k tomuto typu vztahu přistupovat.

Ne každý chce být ve vážném a dlouhodobém vztahu. Může to mít hned několik důvodů, které tady dnes nebudeme nijak dopodrobna rozebírat. Na začátku je důležité říci, že milenecký vztah může vzniknout dvěma způsoby. Když člověk řekne slovo "milenka" nebo "milenec", hned se mu v hlavě objeví scéna, kdy daný člověk podvádí svého partnera. Ano, tak vznikají milenecké vztahy velmi často. Ale ani druhá možnost není výjimečná a lidé se k ní rádi často přiklání. Jedná se právě o případ, který byl zmíněný již dříve. Člověk chce jednoho partnera, ale nechce se vázat. A tak vznikne nezávazný milenecký vztah. 

Mám partnera, ale i milenecký vztah

Proč lidé riskují milenecký vztah, ačkoliv se to může tak snadno zvrtnout a být z toho problémy, které se nedají už nikdy napravit? To je otázka stará jako lidstvo samo. Někdo tvrdí, že lidé vůbec nejsou monogamní bytosti a měli by si proto užívat toho, co jim svět nabízí. Ale protože většina lidí, alespoň v naší kultuře, neuznává polyamorické vztahy (vztahy s více osobami), tak mají takoví lidé smůlu a nezbývá jim nic jiného, než se buď s partnerem rozejít a najít si partnera, který s polyamorií nemá problém, nebo s partnerem zůstat a najít milenku/milence. A protože mnoho lidí po tomto začne toužit až po 30. roce, často už mají rodinu, společné zázemí a nic z toho se jim nechce měnit. Tudíž volba je jasná. 

Do ničeho se nehrňte

Jestliže uvažujete nad mileneckým vztahem, i když jste ve vztahu vážném, nevrhejte se do ničeho po hlavě. Nejprve se snažte si poskládat v hlavě pro a proti. A uvidíte co bude převažovat. Budete si užívat sex, který vám doma chybí? Budete se moci odreagovat, zatímco doma je to jen samý shon a ani chvilka klidu? Budete v sexu zkoušet nové věci, zatímco váš partner doma něco takového odmítá? Skvělé, ale... Vždy existuje možnost, že na to vaše drahá polovička doma přijde. Dokážete odhadnout, jak by váš partner reagoval, kdyby se dozvěděl, že si užíváte někde s někým jiným? Určitě nikdo nebude nadšený. Ale jsou typy lidí, kteří takovou situaci dokáží vyhrotit opravdu nepěkným způsobem. Vytáhnou na vás kdejakou špínu a soud vám řekne, že své děti uvidíte jednou za 14 dní na víkendy. Chcete to riskovat?

Jako úplně první, co byste měli udělat, až si dáte dohromady klady a zápory, by mělo být to, že si se svým partnerem promluvíte. Určitě na něj hned nevybalíte, že si chcete najít milence nebo milenku. Možná to dokonce bude chtít i víc než jedno "sezení". Pokud spolu neumíte správně komunikovat, pravděpodobně budete mít problém. Otázkou je, zda je ještě teď vhodná doba na to, abyste se to učili. Ale na záchranu vztahu není nikdy pozdě a možná vám to dokáže pomoci. Správná komunikace představuje totiž klíč ke spokojenému vztahu. Proberte s partnerem, co vás konkrétně trápí, co vás štve. Pravděpodobně se to bude týkat i sexuálního života. Ani o sexu byste se neměli stydět mluvit narovinu. Chcete ho víc? Tak si o něj řekněte! Ne nevrle a hulvátsky, ale s citem. Řekněte to tak, aby vás partner dokázal pochopit, aby chápal, jak se cítíte. 

Nezapomeňte na to, že se nevěra může vždy provalit a bude to mít své následky

To může pomoci, ale uznáváme, že ani nemusí, protože některé vztahy se nachází již v takové fázi, že tohle sami dva nezvádnou a málokdo si nechá poradit od odborníka. Musíte si tedy dobře rozmyslet, co od milenky nebo milence vlastně očekáváte. V takových vztazích se nepředpokládá láska ani nový dlouhodobý vztah. Měli byste se ale ujistit, že si to myslíte oba! Mohou pak nastat nepříjemné situace, kdy vás druhý může vydírat, že pokud nebudete pokračovat ve schůzkách, vše vyzradí vašemu partnerovi. Také není dobré, pokud je to někdo z vašich společných známých, kamarádů nebo třeba soused. Úplně nejlepší bude, když se seznámíte s někým úplně novým. Další inspiraci si můžete vzít i z následujících řádků.

Nemám partnera, ale chci milenecký vztah

Ne každý, kdo je single, musí mít nutně vážný vztah. Proč také? Člověku to samozřejmě může přinést spoustu výhod, ale i nevýhod. Navíc se každý může vyskytnout v situaci, kdy vážný vztah vyloženě momentálně nechce nebo se mu nehodí. Někdo, kdo bude 90 % času na cestách v zahraničí, si nebude hledat vážný vztah, protože je velmi těžké ho udržet (narozdíl od mileneckého). Po těžkém rozchodu také budete hledat spíše odreagování než hned další vážný vztah. Zkrátka život si s námi umí pěkně pohrát, ale my víme, jak na to. Milenecké vztahy a kamarádské vztahy s výhodami naplňují náž život právě v takovýchto situacích. Není na tom vůbec nic špatného, ačkoliv vaše babička to možná nepochopí, protože třeba marně čeká na vnoučata. Ale člověk by měl jednat tak, aby byl spokojený on sám a ne aby se neustále ohlížel na to, co by udělat měl, aby ostatní neměli hloupé připomínky. 

Proč milenecký vztah?

O čem je vlastně milenecký vztah v tomto případě? V prvním případě je to jasné, většinou jde pouze o sexuální uspokojení, popř. spojené s nezávazným popovídáním si (neřeší se, kolik rohlíků se má zítra koupit, ani kdo dojde s dítětem k doktorovi). A v tomto případě to může pro vás znamenat v podstatě cokoliv, jde jen o to, na čem se dohodnete. Vždy v tom ale hraje nějakou roli sex nebo uspokojování. Kdyby ne, tak jste pouze kamarádi, kteří si sedli a dobře si pokecají. Můžete to pojmout tak, že vám jde pouze o sex, užívat si rychlovky párkrát týdně , skoro spolu nemluvit a nic neřešit. Nebo to pro vás může znamenat společně strávené noci, kdy vzájemně objevujete svou sexualitu a uspokojujete se. Může to ale také být setkávání se za účelem sexu třeba jen jednou nebo dvakrát do měsíce (bydlíte od sebe daleko), ale mezitím si psát přes internet o tom, co je u vás nového nebo si poslat pár erotických fotek. Je to taková pohodlná volba pro ty, kteří nechtějí neustále střídat partnery, ale zároveň to nechtějí brát zas tak vážně, aby si k sobě někoho po dvou měsících nastěhovali nebo dokonce zakládali rodinu. 

Vyberete si milenecký vztah nebo dáte přednost dlouhodobému vztahu?

Kolik času spolu strávit?

Rozmyslete se pořádně, kolik času chcete svému mileneckému času věnovat. Nejste omezeni mnoha věcmi (převážně tím, aby to nebylo druhému podezřelé) jako v prvním případě, tudíž je to jen na vás. Jestliže se chcete stýkat několikrát do týdne a druhý jednou do měsíce, nemůžete předpokládat, že to bude fungovat. Pro každého bude ideální frekvence setkávání jiná, nezapomeňte to tedy s druhým probrat.

Láska nemusí být problém

Když se do sebe zamilujete a oba jste nezadaní, nepředstavuje to v mnoha případech až zas takový problém. Stejně tak, pokud máte i jiné milence či milenky (ačkoliv o tom byste k sobě měli být upřímní, protože jde o sexuální zdraví vás obou), protože žárlivost zde nemá co dělat. V žádném případě ale nepočítejte s tím, že se z toho rozvine láska, od toho milenecký vztah není.

Kamarádství s výhodami vs. milenecký vztah

A jaký je vlastně tedy rozdíl mezi kamarádstvím s výhodami a mileneckým vztahem? Jde asi o to, jak to každý člověk pojme. Obecně milenecký vztah používáme spíše pro označení podvádění svého partnera, i když to tak nutně být nemusí. Kamarádství s výhodami, na rozdíl od mileneckého vztahu, vzniká tak, že k sobě dva kamarádi najdou cestu v sexuální rovině. U mileneckého vztahu jde vždy primárně o sex nebo flirtování a kamarádství se může rozvinout až později, když si uvědomí, že si rozumí i v "normálním" životě. 

Nemůžeme si stěžovat, že bychom si neměli z čeho vybírat. Prvním krokem ale je si všechno nejprve dobře rozmyslet a až poté jednat. Navíc v dnešní době si to můžete všechno velmi ulehčit, třeba tak, že si založíte profil na online erotické seznamce a tam si do profilu vyplníte, že hledáte milenecký vztah. Každý pak jasně vidí, o co máte zájem, zbytek si můžete domluvit po soukromých zprávách. Zaregistrujte se hned, jak to budete mít v hlavě pořádně srovnané a budete vědět, co přesně hledáte. A pokud nevíte a nemůžete na to už nějakou dobu přijít, můžete to zkusit taky, protože na to můžete přijít i během konverzace

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.