Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč ženy mohou při sexu zažít bolest?

11.leden 2019
Proč ženy mohou při sexu zažít bolest?

Důvodů, proč se pro ženu může sex stát bolestivým, existuje hned několik. V dnešním článku se můžete dozvědět, jaké faktory mohou bolest způsobit a jak to vyřešit.

Sex lze popsat několika různými slovy, může být vzrušující, napínavý, láskyplný, posilující. Tato však popisují pozitivní stránku sexu. Negativní stránkou sexu je to, že může být někdy nepříjemný, bolestivý či štiplavý. Pokud si nedokážete užít sex a není vám vůbec příjemný, často to znamená, že se v tom skrývá nějaký vážnější problém jako například bakteriální infekce nebo problém psychologického rázu.

V závislosti na problému, který bolest způsobuje, se intenzita a pocit bolesti pohybuje od ostré, bodavé až po tupou. Naštěstí mohou ženy otevřeně mluvit o sexuálních problémech, už to není takové tabu jako dříve. Nicméně k popsání těchto problémů je důležité použít ta správná slova, aby se mohlo určit, o jaké problémy se jedná.

Pojďme nyní zjistit, z jakých důvodů mohou ženy při sexu zažít bolest.

Vagína není dostatečně zvlhčená

I když se vagína přirozeně zvlhčuje sama, může se stát, že v případě, že vynecháte předehru před sexem, kojíte nebo máte před menopauzou, bude vaše vagína nedostatečně vlhká během pohlavního styku. Když se vrhnete rovnou na sex, dojde ke zbytečnému tření mezi vagínou a penisem, vždy si proto vyhraďte chvilku na předehru. U chronických problémů suchosti použijte lubrikační gel nebo vaginální zvlhčovač. Ženy před a po menopauze by si měly doplnit estrogen pomocí hormonální léčby nebo léků na předpis.

Žena je alergická na některé erotické pomůcky nebo produkty

Pokud jde o produkty, které by vám měly pomoci dosáhnout uspokojení bez jakýchkoliv nepříjemností, neměly byste si kupovat to nejlevnější, co najdete na trhu. Lubrikanty mohou obsahovat různé chemikálie, které mohou rozhodit pH rovnováhu vagíny. To samé platí i pro jiné výrobky, jako jsou například latexové kondomy. Jestliže po použití pocítíte jakékoliv podráždění, zkuste produkty, které jsou přirozenější.

Zarostlé chloupky

Někdy mohou na vaší pokožce zůstat po špatném voskování či holení nepříjemné pupínky, které nepříjemně bolí při tření. Máte-li nepříjemný, palčivý pocit v intimních místech, použijte zklidňující mast a vyvarujte se sexu, dokud se to nezlepší.

Sexuální dysfunkce

Ačkoli se o tom často nemluví, některé ženy (často mladé, dospívající nebo ženy po dvacítce) se potýkají s poruchou, která se nazývá vaginismus. U tohoto onemocnění dochází při sexu k nedobrovolným křečím nebo napínání svalů pánevního dna, penetrace je proto bolestivá nebo zcela nemožná. Nepříjemná bolest během sexu lze také připsat hyperaktivním nervovým vláknům okolo vulvy, tomuto onemocnění se říká vulvodynie.

Tyto dysfunkce často mívají psychologický původ spojený se zneužíváním, traumatem nebo negativním zážitkem týkající se penetrace. V tomto případě je přínosné promluvit si se sexuologem nebo gynekologem, který pomůže ženám určit, kde spočívá problém, a také s fyzickou terapií.

Existuje několik důvodů, proč ženy zažívají bolest při sexu

Sex ve špatných polohách

Kamasútra obsahuje opravdu mnoho sexuálních poloh, i takových, ze kterých vám div nevypadnou oči nad jejich složitostí. Abyste měli skvělý sex, nepotřebujete je vyzkoušet úplně všechny, obzvlášť pokud nejste dostatečně flexibilní. Občas však není vůbec na škodu experimentovat a odchýlit se od běžné rutiny. Vybírejte ale takové polohy, u kterých si myslíte, že budou vyhovat vám i partnerovi.

Žena je po porodu

Jestliže se vám vaše libido vrátí hned po porodu, je to skvělé. Avšak byste měly být opatrné, vašemu tělu bude chvíli bude trvat, než se vrátí do původní formy. Od toho tu je šestinedělí, doba, během které se ženské tělo vrací do stavu před těhotenstvím. Obvykle trvá okolo 6 týdnů.

Pohlavně přenosné onemocnění, infekce nebo pánevní onemocnění

Nejjednodušší infekce jako kvasinkové infekce a pohlavně přenosná onemocnění vyžadují předběžné prohlídky. Fibroidy na děloze a zánětlivé onemocnění pánve jsou také celkem běžné. Dbejte na to, s kým máte sex, a nechte se pravidelně testovat, pokud nejste v monogamním vztahu. Pamatujte také na to, že existuje spousta perorálních a vaginálních léků, které mohou vyléčit tato onemocnění. Pro podporu vaginálního zdraví a prevenci infekcí užívejte probiotický doplněk.

Partner má moc velký penis

Neexistuje žádná univerzální velikost penisu. Některé jsou malé, objemné, jiné mají průměrnou velikost, a pak jsou tu i velké. Více o velikostech si můžete přečíst v tomto článku. Abyste se vyhnuli problémům při sexu, zkuste nejprve pár jednoduchých pohybů. Nebo prodlužte předehru na tak dlouho, jak bude potřeba.

Dlouhá sexuální abstinence

Nemusíte mít sex naplánovaný na každý den. Jak často budete mít sex, záleží jen na vás. Mějte však na paměti, že když budete abstinovat hodně dlouhou dobu, nevyhnete se menší bolesti.

Panenství

Pokud jste naopak nikdy neměly sex, vaše poprvé bude poměrně nepříjemné. Aby si vaše vagína zvykla na penetrační sex a vy jste se naučily, co vás vzrušuje, bude potřeba trochu času. Jestliže budete i nadále pociťovat chronickou bolest během sexu, měly byste se poradit s odborníkem.

Ať už pocházíte z PrahyOstravy nebo Brna a potýkáte se s nějakým vážnějším zdravotním problémem, navštivte lékaře ve svém městě.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.