Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Zajímavosti o orgazmu a další věci, které nevíte o sexu

18.únor 2020
Zajímavosti o orgazmu a další věci, které nevíte o sexu

Má se stát pomyslnou laskominou na konci milování. Víme o něm málo, a přesto po orgazmu všechny (a všichni) touží. Existuje v oblasti sexu ještě vůbec informace, která vás může překvapit?

Společné dobytí ráje

Muži jsou v prožívání vyvrcholení tak trochu chudáčci. V intimních partiích disponují jen třemi tisíci nervovými zakončeními, zatímco žena jich má až devět tisíc. S touto "výbavou" se není co divit, že mužský orgazmus probíhá podle neměnného scénáře - zacílit, proniknut a uspokojit. Jednoduché, ale krapet nudné. K ženám byla příroda štědřejší. Některé prožívají tsunami slasti, jiným připadá jako chvění v celém těle. Některé na něj čekají dlouhé minuty, další vstupují do extatického ráje při prvním dotyku.

Co žena, to osobitá cesta k dosažení i prožívání orgazmu. Ale dřív jako by ženské vyvrcholení ani neexistovalo. Ještěže přišla v 60. letech minulého století sexuální revoluce. Díky antikoncepční pilulce se ženy nemusely obávat, zda smyslné hrátky nezůstanou bez následků, a mohly si je vychutnávat jako zdroj rozkoše. Ba co víc, začalo se o orgazmu mluvit. Přesto ještě existuje pár nejasností, jež diamant sexuálního života obestírají.

Orgazmus

Výraz orgazmus už téměř zlidověl a používáme ho nejen ve spojitosti s erotickým prožitkem, ale kdykoli se ocitáme na vrcholu blaha a slasti. Příval rozkoše si vychutnáváme při dobrém jídle, při sledování filmu, při četbě knihy - zkrátka vyburcování jakéhokoli smyslu se může stát orgazmem. Ani v milostném životě se neomezuje jen na klasické dokonalé milostné spojení. Jinýmy slovy, k vyvrcholení nepotřebujete protějšek a soulož. Dráždit citlivé partie a navodit si libé pocity lze přece i jinými způsoby.

Pravda

Mnohé ženy nepotřebují k dobytí vrcholu (a nemluvíme o horolezkyních) partnera. K autoerotice se často uchylují ty, jimž nevyhovuje či nedostačuje intimní život s protějškem. Jejich počínání sexuologové považují za prozřetelné. Lepší než hledat uspokojení touhy v náruči někoho jiného.

Doporučení

Odhoďte stud a popřemýšlejte, zda do svých hrátek o samotě nepřizvat některou z erotických pomůcek. Můžete vyzkoušet též tantrické praktiky, které se k orgazmu propracovávají především v rovině probuzení vnitřní energie.

Dosahujete orgazmu bez problémů?

Jediný pravý je vaginální

Tento názor hlásal zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud a dodával, že klitoridální orgazmus je projev nezralosti. V tomto bludu vyrůstaly další generace žen, a přitom z hlediska intenzity je klitoridální vyvrcholení intenzivnější než vaginální.

Pravda

Sexuologové tvrdí, že osm žen ze sta nepozná za život ani jeden druh orgazmu. Na druhou stranu převážná většina se k vyvrcholení dopracuje právě stimulací klitorisu. Ideální je, pokud nastane kombinovaný typ extáze. Ve výsledku je ale jedno, jakou cestou vyvrcholení dosáhou. I kdyby ho prožily při laskání saténovým šátkem, je to v pořádku.

Doporučení

Najděte si svůj smyslný spouštěč, který vás dovede k cíli. Může se nacházet kdekoli na vašem těle. Nezapomeňte ke svému objevenému pokladu navést také partnera.

Muž orgazmus neobelstí

Statistiky uvádějí, že téměř 50 % žen někdy předstíralo vyvrcholení. Jejich důvody mohou být různé - nechtějí srazit sebevědomí svého partnera, rády by měly nezáživný sex za sebou nebo nedokážou orgazmu vůbec dosáhnout. Možná byste se domnívali, že pánům nic podobného nehrozí. Ztopoření budou drahoušci jen velmi těžko předstírat, ale na druhou stranu pohotovostní poloha ještě není zárukou úspěšného finále.

Pravda

Podle průzkumu sexuologického ústavu až 18 % mužů někdy předstíralo orgazmus a dvě procenta z dotázaných se k přetvářce uchylují dokonce opakovaně. Partnerka ve fázi vrzušení jen těžko pozná, zda její milý došel či nedošel vyvrcholení. Stačí, aby muž párkrát vzdychl, sám ukončil akt a dal najevo, že ze své strany považuje věc za vyřízenou.

Doporučení

Pánové (ale i dámy) by se neměli bát svěřit problémy s vyvrcholením odborníkovi. Dříve či později by vaše trápení mohlo negativně ovlivnit celý vztah.

Žena nemá ejakulaci

Důkaz o rozkoši bývá připisován jen mužům. Dámy přece nemají potřebný orgán.

Pravda

Vlhký orgazmus prožívají též ženy díky jakési dámské obdobě prostaty. Stimulováním oblasti na přední straně pochvy, kde podle některých leží G-bod, může dojít k vyloučení ženského ejakulátu.

Doporučení

Netrapte se, pokud jste nic podobného nezažily. I zdánlivě obyčejné vyvrcholení umocňuje milostný prožitek.

Bez extáze jsou ženy nedostatečné?

Rozšířená povědomost o existenci orgazmu mnoho žen uvrhuje do deprese, protože ony samy nedokážou bouřlivého tornáda dosáhnout a připadají si méněcenné. Nutno podotknout - zbytečně...

Pravda

Anorgazmické ženy nejsou na doživotí odsouzeny k extatické prázdnotě. Je potřeba jen hledat cestu. Podle sexkoučky Julie Gaii Poupětové je hlavní vypnout hlavu a soustředit se na prožitek a krásu vzrušení.

Doporučení

Vyzkoušejte autoerotiku, jiné techniky milování anebo navštivte sexuologickou či andrologickou poradnu. Nenásilná terapie postupně rozklíčuje, proč vaše tělo odmítá nechat se unášet na křídlech rozkoše. Odborníci tvrdí, že až u dvou třetin pacientek dokážou problém odstranit.

Předstíráte orgasmus?

Střípky orgazmu

  • Název pochází z řeckého výrazu orgaien - kypět vláhou.
  • Záchvěvy trvácející 15 až 30 vteřin. Tantrické vyvrcholení může trvat deset až patnáct minut, ale vyžaduje dlouhodobější trénink.
  • Orgazmus posiluje svaly (především bránici a břišní partie), vyladí hormonální hladinu a imunitní systém.
  • Zvětšuje ňadra (dočasně až o čtvrtinu), upravuje menstruační cyklus.
  • Odpovídá hodině lehčího sportu.
  • Jedno vyvrcholení vydá za dva aspiriny a je prý návykové - holandští vědci dokonce tvrdí, že údajně má na mozek stejný účinek jako heroin.

Které věci o sexu ještě nevíte?

Ona nebo on?

Ženský klitoris a mužský penis toho mají dost společného. V embryonálním stavu totiž pocházejí ze stejné tkáně. Neboli... klitoris a penis jsou ze stejného materiálu, ale použitelného jinak. Spouštěčem pro vytvoření penisu namísto klitorisu je hormon testosteron, ovšem mužské a ženské pohlavní orgány se nezačnou odlišovat dřív než po dvanácti týdnech vývoje embrya.

Orgán pro rozkoš

Zatímco klitoris je nejcitlivější uzlina v lidském těle a na její špičce je až 8 tisíc nervových zakončení, penis dospělého muže jich má jen polovinu. Navíc klitoris je jediný orgán v lidském těle, který byl stvořen čistě za účelem rozkoše, nemá žádnou jinou funkci.

Klitors roste!

Nejen během pohlavního styku, ale i s věkem. Mohou za to hormonální změny v ženském těle. Na konci puberty je klitoris zhruba 1,8krát větší než při narození. To je ale teprve začátek. Krátce po třicítce je oproti stavu na začátku puberty až čtyřnásobný a růst stále pokračuje. Na konci menopauzy dorůstá do sedminásobné velikosti. A jak v tomhle věku dozraje, udrží si svoji velikost až do konce života. Klitoris má několik částí - ta, kterou můžete vidět, není celý klitoris, ale jenom jeho zhruba čtvrtina.

Některé autorky píšící o ženském těle vyslovují názor, že je to proto, aby se ženy nemohly srovnávat a nezáviděly jedna druhé.

Užívejte si v posteli erotických hrátek

Orgazmus léčí!

Je prokázáno, že orgazmus zmírňuje bolesti hlavy, a to i ten dosažený při onanii. Takže výmluva, že nechcete mít sex, protože vás bolí hlava, není na místě. Tedy pokud má váš partner tuto informaci. Orgazmus také zmenšuje potíže v přechodu a někteří odborníci dokonce zmiňují, že může být alternativou estrogenových pilulek a náplastí. Je dobrý také v případě, že chcete otěhotnět. Rytmické stahy svalstva při orgazmu totiž zajišťují snažší pohyb spermií k vajíčku, jakoby je "vtáhnou" do dělohy.

Perlička nakonec: Lékaři už od prvního století n. l. ordinovali ženám orgazmus jako léčbu hysterie. Dokonce k němu pacientky sami ručně dováděli. A díky tomu, že si muži vždy ulehčují práci, máme dnes vibrátor.

Co je semeno a co sperma?

Ačkoli často máme pocit, že o sexu víme skoro všechno, v názvosloví máme pořád chaos. Velmi nepřesně třeba používáme pojmy semeno a sperma. Sperma je součástí semene a správný pojem pro obojí je ejakulát. První ejakulaci mají muži zhruba rok po nástupu puberty. Objem semene je v té době menší než jeden mililitr. Pro srovnání, při ejakulaci dospělého muže (rychlost ejakulace je zhruba 45 kilometrů v hodině) se uvolní dávka o objemu 2-6 mililitrů. Semeno na začátku puberty sperma v podstatě postrádá, to se vyvíjí až během následujících dvou let. V dospělosti je v jednom mililitru ejakulátu zhruba 50 milionů spermií.

Ejakulace a orgazmus nejdou nutně spolu

Obyčejně máme za to, že orgazmus rovná se ejakulace. Jenže podle odborníků existuje i ejakulace bez orgazmu a také orgazmu bez ejakulace. Ejakulaci bez orgazmu se zatím nedaří vysvětlit jinak, než že mozek prostě chybně interpretuje ejakulaci. Nejčastější příčinou je stav po úrazech, operacích prostaty, dochází k němu i vlivem léků.

Mužské předstírání orgazmu

Ano, muži mohou předstírat orgazmus, a celkem snadno. Nejoblibenějším je sex s kondomem, který pak rychle sundají a schovají, takže žena si nevšimne, že je prázdný. Oblíbené je také balení kondomu do papírového kapesníku a jeho okamžité vyhození, nebo úprk na toaletu. Muži předstírají orgazmus ze stejných důvodů jako ženy - nechtějí zklamat partnerku, chtějí "to" už mít za sebou, protože se cítí unavení, znudění nebo prostě nemají náladu.

Máte také rádi sex a chtěli byste si ho s někým užívat, ale nemáte momentálně s kým? Můžete si nějakého kamaráda na sex najít na online sex seznamce. Stačí se zaregistrovat.

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.