Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Předstírá váš partner orgasmus? Poradíme vám, jak to vyřešit!

28.červen 2019
Předstírá váš partner orgasmus? Poradíme vám, jak to vyřešit!

Každý občas předstírá orgasmy, ženy i muži. Má to několik důvodů, mohou být unavení a chtějí to urychlit, nebo si sex užívají, ale vědí, že nebudou schopni dosáhnout orgasmu a nechtějí, aby se jejich partner cítil špatně, apod. Pokud se to stává vám a váš partner předstírá orgasmus, poradíme vám, co dělat.

Proč lidé předstírají orgasmus?

Podle studie od IllicitEncounters alespoň jednou ve svém životě předstíralo orgasmus 68 % žen a 28 % mužů. Důvody, proč k tomu dochází, jsou různé, většinou jsou však výsledkem toho, že člověk, který předstírá, ví, že nedosáhne skutečného orgasmu, ale touží po tom, aby se ten druhý cítil dobře. Podle zmíněné studie existuje u žen až 8krát větší pravděpodobnost, že budou předstírat orgasmus při sexu s dlouhodobým partnerem než s někým novým, a že nejčastějším důvodem je to, že nechtějí své drahé polovičce ublížit.

Pojďme si nyní říct nejčastější důvody, proč obě pohlaví předstírají orgasmus.

Proč předstírají orgasmus ženy?

 1. Jak jsme zmínili výše, žena nechce ublížit partnerovým citům po dlouhém sexu (nejčastější)
 2. Sex byl nudný
 3. Nemají náladu
 4. Jsou unavené
 5. Vypily moc alkoholu
 6. Jejich partner byl nový a nedokázal je uspokojit
 7. Mají obtíže s dosažením orgasmu při pohlavním styku

Proč předstírají orgasmus muži?

 1. Chtějí ušetřit city svých partnerek
 2. Vypili hodně alkoholu
 3. Sex byl nudný
 4. Sex na jednu noc se pokazil
 5. Nemají náladu
 6. Jsou unavení
 7. Stres

Lidé předstírají orgasmus z mnoha různých důvodů

Promluvte si o tom s partnerem

Pokud si myslíte, že váš partner předstírá orgasmus, neduste to v sobě. Přiveďte na to řeč, když nebudete mít sex, abyste zjistili, co se vlastně děje. Předstíraný orgasmus neznamená, že jste vy nebo váš partner v něčem selhali, nicméně to poukazuje na boj, který předstírající vede. Proč má pocit, že musí orgasmus předstírat? To je to, na co byste se měli zaměřit a prodiskutovat, neřešte pouze důvod, proč nedosáhl orgasmu. Klíčem zdravého vztahu je komunikace. Jestliže váš partner předstírá orgasmus, znamená to, že ve vaší komunikaci nastal problém, protože jeden z vás není zcela upřímný.

Naučte se, jak poznat předstírání orgasmu

Poznat předstíráný orgasmus není vždy jednoduché, obzvlášť v případě, že je váš partner skvělý herec. Nutno podotknout, že hlasitý orgasmus, nebo orgasmus, který je zdánlivě přehnaný, nemusí být předstíraný. Každý prožívá sex a potěšení jinak. Většinou je možné poznat, zda k danému "orgasmu" došlo zničehonic, zda se projevuje jinak než obvykle, a zda je váš partner vzrušený před i po. Nemusíte však nutně zkoumat každý orgasmus. Vaším úkolem není partnera přistihnout při předstírání orgasmu, nýbrž zjistit, proč k tomu dochází.

Správné načasování je klíčové

Kdy byste na to měli přivést řeč? "Idéálně byste na to měli přivést řeč poté, co dosáhne skutečného orgasmu," radí Jessica Leoni, vztahová expertka u IllicitEncounters. "Můžete mu říct: "To bylo skvělé, proč to nebylo takové i minulý týden?" A pak se společně zamyslete nad tím, proč je váš sex někdy pouze průměrný a proč má váš partner pocit, že musí předstírat."

Když na to přivedete řeč zničehonic (tedy pokud nebudete mít zrovna po sexu, nebo se nebudete o něm zrovna bavit), váš partner se může cítit přepaden. Vyhněte se i otázkám přímo potom, co orgasmus předstíral, mohlo by dojít k hádkám a to vám při řešení moc nepomůže.

"Ujistěte se, že se nacházíte v tichém prostředí, a že jste tam jenom vy dva," dodává psycholožka a vztahová expertka Becky Spelman. Ideálně tedy v soukromí vaší ložnice, kde vás nikdo nebude rušit. Vyhněte se konverzacím o svých sexuálních problémech kdekoliv na veřejnosti.

Nebuďte kritičtí

Možná jste si všimli, že váš partner předstíral orgasmus, protože zvuky, které vydával, byly trochu dramatické. Vůbec to nezmiňujte. To samé platí o jeho výrazech, které při tom měl. Váš partner by z toho mohl být rozpačitý, což by mohlo příště zabraňovat skutečnému orgasmu.

Nebuďte naštvaní a neobviňujte svého partnera, jakmile na to přivedete řeč. Bylo by zvláštní, kdyby vám svým předstíráním chtěl ublížit. Je pravděpodobnější, že to dělá s dobrým úmyslem, není proto rozumné vyjádřit rozmrzelost a vztek. "Hodně zálleží na vašem přístupu," říká doktorka Spelman. Dále radí, abyste například začali takto: "Hodně si to s tebou v posteli užívám, zajímalo mě ale, jestli bychom si mohli sex trochu zpestřit, aby byl ještě lepší..." nebo "Nebylo by super zkusit něco nového, aby byl náš sex zábavnější?" Je dobré k tomu přistupovat postupným tempem s láskou a respektem.

Zjistěte, proč váš partner předstírá orgasmus

Zeptejte se a naslouchejte bez odsuzování

Jak již bylo řečeno v úvodu, existuje mnoho důvodů, proč lidé předstírají orgasmus. Jestliže chcete, aby s tím váš partner přestal, je potřeba, aby se necítil nepříjemně, když s vámi bude mluvit narovinu. Zeptejte se ho, proč předstíral, nechte ho mluvit a poslouchejte, nepřerušujte ho se svými nápady, jak to vyřešit. Předstíraný orgasmus je pouhý přešlap, ke kterému ve většině případech dojde kvůli únavě nebo poté, co jste si večer vyrazili na drink, většinou nepoukazuje na větší poblémy. Musíte si být jistí, co to způsobilo a proč, abyste věděli, jak se přizpůsobit.

Ujistěte ho, že je v pořádku, když nedosáhne orgasmu

Tento bod je velmi důležitý. Aby už nedocházelo k falešným orgasmům, musíte dát partnerovi najevo, že vůbec nevadí, když nebude schopný dosáhnout orgasmu úplně pokaždé. Orgasmus pro mnoho lidí představuje cíl, sex by však měl být o celkovém prožitku, ne honba za jedním určitým cílem. Mylné přesvědčení o tom, že by člověk měl vždy dosáhnout orgasmu způsobuje to, že lidé orgasmus předstírají, aby jejich partner nebyl naštvaný. Pamatujte, že to není osobní nebo odraz vašich schopností, a ujistěte svého partnera, že vaší prioritou je jejich potěšení

Zajistěte, aby se cítil dobře

Je těžké dosáhnout orgasmu, pokud se člověk necítí dobře. Ujistěte se, že váš partner ví a má pocit, že je o něj vždy postaráno. Když se muž nebo žena necítí při sexu příjemně, může to vést k výkonnostní úzkosti a problemům s udržením erekce, nebo dosažením orgasmu. Rovnost je důležitá v každém vztahu, i pokud jde o sex. Nikomu se nelíbí, když je nucen do něčeho, co nechce. Zato potřebuje mít pocit, že je o něj postaráno, a že je středem pozornosti svého partnera.

Využijte situace k vyzkoušení něčeho nového

Jestliže váš partner předstírá orgasmus, protože má skutečně problém s jeho dosažením, nepanikařte. Využijte toho a vyzkoušejte něco nového, něco zábavného. Je to skvělý způsob, jak se zaměřit na více problémů, které ve vztahu máte, a jak změnit způsob, jakým si užíváte sex, k lepšímu. Pouze 1/3 žen dokáže dosáhnout orgasmu při pohlavním styku, nezoufejte a vyzkoušejte nové techniky uspokojování. Případně můžete vyzkoušet nějakou erotickou hračku, nebo si vylepšit předehru, především orální sex.

Neexistuje důvod, proč byste si nemohli zpestřit sexuální život a zajistit, že předstírané orgasmy budou minulostí, pokud ovšem budete situaci řešit s respektem. Když se budete držet našich rad, jistě se svým partnerem dosáhnete lepších zážitků. A pokud partnera nemáte, můžete se s někým seznámit na erotické seznamce.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.