Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Ukončete postelovou krizi

13.únor 2020
Ukončete postelovou krizi

Na začátku vztahu se milování nemůžeme nabažit. Jenže postupem času se náš sexuální život smrskne jen na pár rychlovek, pro které si ukradneme několik chvil během pracovního týdne. Ale copak to takhle může fungovat věčně? Když se z milování vytratí vášeň, měli by se oba partneři snažit, aby se do něj zase vrátila.

Podle psychologů za to může hlavně stres a únava, kvůli kterým nemáme na milování chuť ani náladu. Ale stejně jako kterákoli jiná krize i tahle se dá řešit. Začít můžete třeba tím, že si nebudete nechávat milování až na dobu, kdy chodíte spát. To už je totiž pozdě. Máte za sebou celý den a těšíte se, že konečně zavřete oči a nebudete muset nic dělat. Hrátky proto většinou odložíte. Doporučuje se, aby to nebylo na moc dlouho. Pauza mezi milováním by neměla být delší než deset dní. Pak by se totiž sex mohl začít z manželského života vytrácet úplně, a to vztahu samozřejmě neprospívá.

Chce to čas

Všude se píše, že pro překonání postelové krize bychom měli milování něčím oživit. Ale erotické prádlo ani sexuální pomůcky tenhle problém z dlouhodobého hlediska nevyřeší. Podle psychologů je mnohem důležitější, aby si k sobě partneři znovu našli cestu a probudili v sobě touhu, která z jejich vztahu vymizela. Nejlépe tím, že budou udržovat každodenní fyzický kontakt. Dají si pusu na rozloučenou, obejmou se a chytí za ruku. Díky tomu budou mít mezi sebou mnohem intimnější pouto a nevzpomenou si na sex jen jednou za měsíc.

Když už na sex dojde, měly by si na něj páry vyhradit dostatek času. Rychlovka je sice fajn, ale ocení ji spíš muži. Pro ženy je totiž těžké dosáhnout tímhle způsobem orgazmu. Ten je ale pro spokojený sexuální život zásadní. Proto se nikam nežeňte, navoďte si tu správnou atmosférusex si užijte tak, jak ho máte rádi. A nelamte si hlavu ani s polohami. Pokud vás baví ta misionářská, neměňte ji. I zdánlivě obyčejný sex má totiž něco do sebe!

Ranní budíček

Krize v posteli se může objevit vlastně kdykoli. Většinou jde ale ruku v ruce s narozením dětí anebo příliš vysokým pracovním nasazením. V obou případech nevíme, kam dřív skočit, a milostný život tak odsouváme na druhou kolej. Sexuologové přitom uvádějí, že ženy dosahují maxima svého erotického zájmu právě po třicítce, a proto by byla škoda tohle období promeškat. Jde jen o to, abyste se spartnerem sehráli. A že to nemusí být jednoduché, dokazují i výzkumy z Velké Británie.

Podle nich mívají oba partneři chuť na sex v odlišnou dobu. U mužů je to ráno mezi šestou a devátou hodinou. A u žen zase večer mezi jedenáctou a půlnocí. Většinou se tak muži podřizují ženským touhám, a nebylo by tedy od věci, kdybyste si sem tam role vyměnili. Příště si proto trochu přivstaňte a dopřejte manželovi ranní rozmazlování, na které bude myslet celý zbytek dne.

Dejte si ráno trochu toho sexu

Zapomeňte na pyžamo

Psychologové se shodují, že je celkem běžné mít sex jen kvůli partnerovi. Když má na něj chuť a nám to nevadí, tak proč ne? Lékaři ale uvádějí, že pokud nastane situace, kdy se nám samotným milovat opravdu nechce, neměli bychom se přemlouvat a hlavně do ničeho nutit. Pak by se naše nechuť totiž mohla pořádně prohloubit. Do vztahu je proto potřeba vnést trochu sponntánnosti a vášně, což se samozřejmě po několika letech společného soužití může zdát jako nemožné. Ale není !

Podle psychoterapeutů mnohdy stačí, abyste zkusili spát nazí. Mužům to většinou nedělá žádné potíže, ale ženy se stydí a raději na sobě něco mají. Jenže bez oblečení je to mnohem pohodlnější, a když se navíc v noci přitulíte ke svému miláčkovi a přitisknete se k jeho tělu, nenechá vás to chladnými. Pak budete mít k sobě mnohem blíž, a to je pro zahnání krize to nejdůležitější.

3 nejčastější důvody, proč nemáme chuť na sex

Únava

Celý den se nezastavíme, a tak se není čemu divit, že večer padneme do postele vyčerpaní a bez nálady. Bereme si toho na sebe prostě moc! Bylo by proto fajn občas si odpočinout a některé úkoly delegovat na druhé. Chuť na sex se pak zase objeví.

Stud

Většinou nás přepadne, když nám začnou naskakovat kila navíc. V určitých etapách života je to ale normální, tak si s tím tolik nelamte hlavu. Pár faldíků na břiště ještě nikoho nevyděsilo, takže se nebojte, že by vám partner z postele utekl.

Rutina

Po několika společných letech je to jednoduše pořád to samé. Nemusíte ale dělat žádné radikální změny, občas totiž stačí, když se jen přesunete z ložnice do obýváku.

Dneska by to šlo...

Autorka knih Žhavý sex a Žhavá láska Tracey Cox doporučuje využít jako ukazatel touhy dvě magnetky na lednici. Každý den oba posunete tu svou tak vysoko, jak moc se budete chtít pomilovat. Vždycky pak budete vědět, kdy na sex vážně není vhodná doba a kdy byste to naopak mohli pořádně roztočit.

Sex nemusíte mít pouze v ložnici

5 zabijáků sexu

Zhatit sex může leccos a leckdo. Jednomu vadí nedostatek citů, jiného ničí únava, další (doslova) ohrne nos nad hygienou protějšku. Mezi tlumiči vášní je jasným favoritem lenost. Drahým polovičkám nejčastěji vadí, že aktivita leží na jedné straně postele. Lidé si většinou stěžují na malé či nevychované děti, zvířata i tchyně. Doporučuje se změnit způsob komunikace a nastolit řád v rodině. Ať už sexuální hrátky ubíjejí psychické či fyzické faktory, je třeba zatroubit do útoku, jinak vezme intimní život zasvé.

Chuť něco změnit je nejlepším resuscitačním prostředkem touhy.

Caparti: Nechci sourozence

Roztomilé následky předchozích erotických hrátek bývají hlavními sabotéry dalšího dovádění. Jako by naše robátka snad ani nechtěla sourozence. Možná mají radar na zvýšený výskyt erotické touhy, protože jakmile si maminka s tatínkem chtějí užít jeden druhého, miminka se spolehlivě budí, větší caparti rovnou přicházejí k nim do postele. A je po touze a po legraci, natož po sexu. Kdo se nechce oddávat rychlovkám v koupelně, zatímco dítě sleduje pohádku, nebo trnout, jestli ho malý záškodník nepřekvapí v nejlepším, musí si umět udělat soukromí.

Odvezte zlatíčko na pár dní k babičce nebo naopak vy si vyrazte na víkend ve dvou a vychutnávejte si vzácné chvíle slaměného rodičovství. Pozitivně naladěný dospělák (k čemuž sex a společně strávené chvíle určitě přispějí) bude mít potom také víc trpělivosti na vrtochy malých rošťáků.

Tím, že se stanete rodiči, nepozbýváte právo na intimní chvilky, jen si je musíte umět vyšetřit - i kdyby vás to mělo stát pár korun za paní na hlídání.

Alkohol: Z povzbuzení do mrákot

Se sklenkou něčeho ostřejšího je to jako s ohněm. Dokáže být dobrý sluha, ale je špatný pán. Na jedné straně zlepšuje náladu, uvolňuje napětí a může milostné hrátky nenuceně nastartovat. S alkoholem padají zábrany, ženy se cítí přitažlivější, muži s jeho pomocí získávají sebevědomí a nesmělí se mají odvážně k akci. Své afrodiziakální účinky ovšem ztrácí, jakmile se propijete přes únosnou mez. Dopřát si celou láhev destilátu před výkonem je poukázkou na ztrapnění nebo na průšvih (pokud byste v alkoholovém oparu lovili v cizích vodách).

Do koktejlu sex a alkohol musíte přidat důležitou ingredienci - správnou míru, aby měl potřebný povzbuzující účinek.

S alkoholem v posteli opatrně!

Elektronika: Ruší společné vlny

Brát si práci do postele je trestuhodným přečinem proti lásce. Už jste si zkoušeli špitat milostná vyznání za zvuků fotbalového zápasu či zábavní estrády? Vypněte televize, počítače a mobily a prožívejte svou vlastní romantickou telenovelu (pochopitelně s patřičným happy endem).

Televize ruší komunikační kanály a elektronika nahrazující erotiku ubíjí vztah.

Únava: Každý svého sexu strůjcem

Stres stojí na prvním místě mezi psychickými zabijáky milování. Pracovní vypětí společně s vysokým stresem způsobuje u mnoha párů snížení sexuální chuti či dokonce některé sexuální dysfunkce jako poruchy erekce u mužů a problémy s dosažením orgazmu u žen. Často nastává nesoulad i v potřebách. Jeden padne do postele a jeho nezájem může aktivnějšího otrávit. Uhoněný (-ná) by se mohl (a) dočkat nemilého překvapení, až se protějšek poohlédne jinde...

Empatičtí partneři pochopí, když je jeden zmožen únavou. Ale nemělo by se to stávat noc co noc.

Stereotyp: Ničí vztah

Postihuje dlouhodobá partnerství, která zabředají do kolotoče všedních dnů. Ráno vypravit děti, šupem do práce, odpoledne domů, poklidit, usednout k televizi a spát. Jakmile vás šedá pavučina nudy začne opřádat, nedovolte jí, aby zatáhla svoji smyčku. Narušte bludný kruh rutiny, v němž není pro milování místo. Připravte si romantický večer, přizvěte na pomoc erotické pomůcky nebo se navnaďte lechtivým filmem. Ti odvážněšjí mohou zkusit kurzy tantry či se přihlásit do lekce sexkoučinku.

Hluboký milostný zážitek jednou za čas přinese vztahu víc než odbytá rychlovka každý den.

Hledáte partnera, se kterým byste si mohli užívat sex a zároveň v něm měli oporu? Zkuste se zaregistrovat a poohlédnout se po něm na sex seznamce.

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.