Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sex z nenávisti: Milujete ho i vy?

10.leden 2020
Sex z nenávisti: Milujete ho i vy?

K sexu z nenávisti může vést mnoho situací, podstatou je, že to v člověku vzbudí takovou vášeň, že se neudrží. A i přesto, jak daného člověka v tu chvíli nesnáší nebo co se předtím stalo, nedokáže odolat... Stalo se vám to někdy? Přečtěte si o tom víc.

Měli jste někdy sex s někým, kým jste pohrdali? A pamatujete si, jaký ten sex byl? Teorie je totiž taková, že takový sex z nenávisti, jak se mu přezdívá, je skvělý právě proto, že druhého nesnášíte. Vaše nenávist se v podstatě převede do vášně, což poté dopadne společnými žhavými chvilkami v posteli (nebo kdekoliv jinde). Nicméně nenávist je poměrně silné slovo, úroveň, kterou nenávidíte vašeho "sexuálního partnera" může mít různé stupně a nemusí být zas tak hluboká, jak možná může znít z předchozích řádků. 

Může se jednat o otravného kolegu v práci, který vám neskutečně leze na nervy a vy ho nemůžete vystát. Nebo třeba nějaký váš známý, který je vám naprosto nesympatický, a i tak se vám dostane pod kůži. Často se také sex z nenávisti spojuje s ex partnery. Třeba jste měli těžký rozchod a váš ex vás nechal vystavené všem možným zmateným pocitům. Asi tohoto člověka momentálně nemilujete, možná, že už ho nikdy milovat nebudete, a jenom to, že dýchá, váš dokáže naštvat, ale to neznamená, že by myšlenka na vášnivý sex nebyla lákavá. 

Asi se shodneme na tom, že takové situace se člověku prostě v životě stanou (a mohou nás dostat do pěkně trapných nebo prekérních situací), ale spíše než to, s kým si to člověk rozdá, je zajímavější to, proč to vlastně udělá a proč se mu to dokonce líbí.

Co je to sex z nenávisti?

Podle profesora Craiga Jacksona z Birminghamské univerzity je sex nenávisti nejednoznačným pojmem a odkazuje na nesčetné množství scénářů. Můžete danou osobu nenávidět, může ona nenávidět vás, nebo se můžete nenávidět navzájem. "Někteří lidé si myslí, že sex z nenávisti je jednostranný akt, který odkazuje na jednoho partnera, který aktivně nesnáší druhého člověka a sex nabývá formy mikro agrese nebo dokonce odplaty či posmty. Pro ostatní je sex z nenávisti sdílená zkušenost, kde se oba partneři navzájem nemají rádi, ať už je důvod jakýkoliv, ale oba souhlasí se sexem s nevraživostí a napětím, které to pro oba dva dělají mnohem vášnivější. Je to spolupráce.

Při použití tohoto výrazu je zkrátka vždy minimálně jedna osoba, která nemá ráda osobu druhou, chová k ní negativní pocity a chce dát najevo tyto negativní pocity intimní cestou," říká Craig Jackson. Mějte na paměti, že i když sex z nenávisti může mít trochu agresivnější podobu, stejně jako u všech ostatních druhů sexu se musí jednat o akt se souhlasem obou stran

Zažili jste někdy sex z nenávisti?

Proč se nám sex z nenávisti líbí?

"Když mluvíme o sexu a vztazích, chápeme, že opak lásky není nenávist, že je to ambivalence," říká Kate Moyle, sexuální expertka ve firmě Lelo. "Ve zkratce je sex z nenávisti takový sex, při kterém daného člověka nenávidíte, ale přitom stále dokážete být velmi vášniví a někteří při něm dokáží vyjádřit své pocity a emoci druhé osobě. Tento prožitek vzrušení a adrenalinu nás nabije, což se může přesměrovat až do sexu. Důvod, proč lidé do takového sexu jdou, se liší podle jejich konkrétní situace a individuálního kontextu, stejně jako to, jestli se po něm budou cítit dobře nebo špatně. I když to celé může představovat velmi intenzivní zážitek, nemusí to situaci nijak pomoci, nemusí to nijak změnit vztah mezi těmito dvěma lidmi, ale jeden nebo oba mohou být zmatení, obzvláště hned po sexu."

Celé je to také tak trochu věda. Podle studie zveřejněné v časopise Human Brain Mapping platí, že když nás někdo přitahuje, náš mozek posílá do našich nervových buněk tři chemikálie - známé také jako neurotransmitery. Každá z těchto chemikálií má jinou funkci:

  • adreanlin - uvolňuje se, když jsme ve stresu, nadšení, vzrušení nebo máme strach
  • serotonin - díky němu se cítíme šťastnější
  • dopamin - známý také jako hormon štěstí

A teď přichází ta zajímavá část: jedná se o čistě biologickou reakci, což znamená, že se to nestane jen u lidí, které máte rádi. Když jste naštvaní, uvolní se ve vašem těle adrenalin, což by mohlo částečně vysvětlit, proč si oblíbíte Petra z HR, který je trochu blbec, nebo vaší nepříjemnou sousedku Ninu, která vám neustále říká, abyste nedělali takový hluk. 

Mezi kolegy často probíhá sex z nenávisti

A i když se říká, že sex z nenávisti je skvělý, ne vždy tomu tak je. Své o tom ví i 28letý Vladislav (jméno je změněno). "I když už jsem byl z její společnosti otrávený, šel jsem s ní ještě na jeden drink, no a skončilo to sexem z nenávisti. Ten byl v pohodě, ale jde o to, že jsem byl stále naštvaný kvůli jejímu chování a ani jsem si neuvědomoval, jak moc se mi nezamlouvá s ní mít sex, ale stejně jsem jí chtěl ukázat, jak jsem v tom dobrý a tento můj vztek mi v tom pomohl. Nejsem si jistý, jestli věděla, že to byl sex nenávisti, ale pro mě rozhodně byl."

Je sex z nenávisti zdravý?

Pam Custers, který provozuje psychoterapeutickou praxi a specializuje se na problematiku vztahů a poradenství pro páry, říká, že sex z nenávisti pro lidi není prospěšný. "To, že si užíváte s někým, koho nemáte rádi, je vlastně využívání, protože druhý to může pochopit tak, že se vám líbí. Ovládat druhého skrz sex není intimní, ani vzájemně uctivé." Pam také rozlišuje usmiřovací sex a sex z nenávisti. Vysvětluje, že usmiřovací sex může oživit sexuální život a je podpořen láskou, zatímco u druhého to chybí. 

Ne všichni experti s ním ale souhlasí. Profesor Jackson poukazuje na to, že díky sexu z nenávisti mohou lidé projevit i svou druhou stránku, kterou normálně s partnerem v dlouhodobém vztahu neprojeví, jako například že se jim líbí dirty talk nebo chtějí zkusit nové praktiky zahrnující BDSM. Také tento sex spojuje s teorií předloženou Sigmundem Freudem, zakladatelem psychoanalýzy.

"Freud věřil, že je naprosto zdravé mít negativní pocity, jako je závist, nenávist, hněv, žárlivost, pocit, že nás každý otravuje, stejně jako ty pocity, kdy nás druzí přitahují, máme je rádi, či milujeme. Sex, především ten z nenávisti, je přijatelný formát, který umožňuje vydat ze sebe tyto pocity. Naopak nezdravé by podle Freuda bylo, kdyby člověk tyto pocity ze sebe nevydával a naopak se je snažil potlačit. Stručně řečeno, mnoho odborníků na vztahy by řeklo, že 'sex nenávisti' je bezpečný způsob, jak uvolnit páru. Možná je o i o tom, aby byl člověk o svých pocitech upřímný."

Sex z nenávisti má své následky

Neexistuje žádná jednoznačná odpověď na to, jestli je sex z nenávisti zdravý nebo ne. Vzhledem k tomu, že jde převážně o emoce, je to velmi individuální, jestli to člověku bude nebo nebude vyhovovat. Snažte se ale vždy neublížit tomu druhému, ačkoliv to se v tomto případě dělá jen velmi těžko. A to není jediné riziko.

Když si to rozdáte s někým, koho nemáte rádi, nerespektujete ho, nebo ho dokonce nenávidíte, může to vyvolat negativní pocity u vás samotných. Jestliže jste spíše citlivější osoba, která se těžko s negativními emocemi a pocity srovnává, tato zkušenost vám neposkytne psychické ani fyzické uspokojení, které jste očekávali. 

Co budete ve svém sexuálním životě provádět a jak si budete užívat, to záleží pouze na vás. Jestliže se vám líbí mít sex z nenávisti a pomáhá vám to upustit páru, tak ho dělejte. Jen byste měli být alespoň trochu přesvědčení o tom, že tím druhého neraníte. Stejně tak byste měli věnovat pozornost i svým pocitům a alespoň na chvilku si zkuste představit, jak se potom budete cítit. Je to to, co opravdu chcete? Odpovězte si a konejte, jak uznáte za vhodné.

Usmiřovací sex

Mezi sexem z nenávisti, sexem s ex a usmiřovacím sexem existují hranice, i když někdy se samozřejmě prolínají. Sex s ex může být zároveň sexem z nenávisti, stejně jako usmiřovací sex může být někdy sexem z nenávisti. V tu chvíli druhého naprosto nesnášíme a chceme mu dát "co proto". Nejmenší následky má usmiřovací sex, jehož dopady mohou být dokonce pozitivní - lidé si vybijí zlost a jsou schopni na vše špatné zapomenout a jdou dál. V ostatních dvou případech si člověk nikdy nemůže být úplně jistý, co bude následovat, ale s tím do toho člověk jde (a často o tom ani v tu chvíli nepřemýšlí).

Snažte se zbytečně nenervovat a buďte pozitivní. Je pravda, že sex vám v tom může pomoci, ale neznamená to, že se vždy vyspíte s člověkem, který nás naštval. Zkuste si najít kamaráda na sex, se kterým se setkáte vždy, když budete mít oba chuť. Takoví lidé se scházejí na online sex seznamkách, tak se mrkněte, jestli se tam nenajde někdo i pro vás.

[Lil]

Zdroj:

https://metro.co.uk/

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.