Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Poznejte sex v různých fázích našeho života

10.listopad 2019
Poznejte sex v různých fázích našeho života

K prvnímu sexuálnímu styku dochází nejčastěji mezi 16. a 18. rokem života. A pak před sebou máme ještě další desítky let, kdy si sex užíváme. Kromě prvního sexu ale v našich životech přijdou další různé situace, po kterých je sex s partnerem trochu těžší. Zajímá vás víc? Čtěte dále.

Úplně první sex

Hodně lidí ve středním věku má pocit, že to za nich bylo tak nějak slušnější, opravdovější a především pak později. Ale již přes 60 let se nejčastější věk pro první styk 16 až 18 let nemění. Člověk trochu zapomíná a nemáme to nikomu za zlé. Nicméně sexuologové se shodují na tom, že by prvnímu tělesnému kontaktu mělo předcházet období poznávání. To v praxi znamená něžné doteky, nesmělé líbání v parku na lavičce, hlazení, stisky rukou, ale třeba i psaní básniček, zkrátka takové vzájemné oťukávání. Tuto fázi by nikdo neměl podceňovat. Hodně dospívajících, kteří si tímto obdobím neprojdou, má totiž pak v sexu potíže - například ho nedokážoou správně procítit, je to pro ně pouze tělesný akt. Může to být ale i horší (předčasná ejakulace nebo vaginismus), na druhou stranu následky nemusí být vůbec žádné.

První sex pro nás má zásadní roli, a to proto, že se při těchto prvních, sexuálně motivovaných kontaktech učíme poznávat své tělo a jeho reakce, poznáváme vzrušení, ale třeba i lásku. Pokud jste rodiče dospívajícího, určitě by ve vaší rodině neměl být sex tabu. Toto stigma by si totiž vaše dítě mohlo s sebou nést celý život. Citlivější jedinci si kvůli tomu do konce života nemusí užít sex. Třeba nebudou moci dosáhnout orgasmu, protože jim rodiče neustále tvrdili, že se jedná o něco nečistého.

I přes všechny splněné podmínky vzájemného poznávání a tak dále ale nemusí být první sex zrovna tím nejúžasnějším v našem životě. Tak to prostě je, ale člověk by se neměl nechat odradit, přijdou i mnohem krásnější chvilky, které mnohonásobně předčí naše očekávání. Nicméně jsou tu i situace, které mohou jednou nastat, a užívat si po nich sex není jednoduché z mnoha důvodů. Jaké to jsou?

První sex by neměl být uspěchaný

Sex po porodu

Období po porodu rozhodně není lehké jak pro ženu, tak pro muže. Ženou lomcují hormony, má kupu povinností a práce, obavy o dítě a naprosté minimum spánku. Úplně nejhorší situace je v šestinedělí, hormony sexu totiž vystřídají hormony mateřství. Má to ale své opodstatnění, příroda tak matku chrání, než se jí zahojí a zregenerují porodní cesty. V té době byste sexuální styk mít neměli, to vám poradí i lékaři. Už vůbec by si ho muži neměli vynucovat. Pro ženu by to mohlo být bolestivé, a dokonce by to mohlo i poškodit její zdraví. Lékaři tedy doporučují, aby pár se sexem počkal tak dlouho, dokud nebude žena opět připravená.

Celá tato sexuální věc se ale může zamotat ještě jinak. Žena totiž může přestat být pro muže objektem touhy. Žena je najednou matka a erotické pouto se přetrhá. Přitažlivost ženy ale tkví také v tom, jak se ona sama cítí - a málokterá žena se v tomto období cítí skvěle, svěže, sebevědomě, odpočatě a tak dále... 

Exstiují ale i ženy, které mají k milování chuť hned několik týdnů po porodu. Pokud to její zdravotní stav dovoluje a nebude to pro ni bolestivé, měla by to taková žena dát svému partnerovi najevo a neostýchat se. Právě i toto sebevědomí partnera podnítí k tomu, že má o sex také zájem. A pokud chce muž, aby jeho žena měla větší chuť na sex, musí ji doma trochu pomoci. Ať už s péčí o dítě nebo s domácími pracemi, zkrátka by měl nechat ženu trochu vyspat a odpočinout si.

Sex po nevěře

Nevěra většinou významně poznamená vztah, a to i v případě, že se na ní ještě nepřišlo. Situace mohou nastat opravdu různé. Když se to provalí, může se pár dohodnout na tom, že se budou chovat, jako že se nic nestalo, a tak jejich sexuální život plyne dál stejně jako předtím. Málokdy nevěra, pokud je první, znamená, že spolu dva přestanou mít úplně sex, i když existují i lidé, kteří se nějakou dobou "štítí" na svého partnera sáhnout. Někoho to naopak ale může až vzrušovat, že si partner užíval jinde.

Nevěra ve vztahu bude mít pravděpodobně vliv na váš sexuální život

Nevěra, na kterou se ještě nepřišlo, také může mít svůj efekt - milenec může člověka tak rozparádit, že se na tomto zvýšeném sexuálním apetitu přiživí i partner nebo partnerka doma. 

Odborníci většinou doporučují, aby se sex po dohalení nevěry nevzdával. Je pak o to těžší se vracet s celým vztahem na začátek, když si zničíte úplně vše. U některých párů je dokonce intimní život to první, co začne po odhalení nevěry fungovat. Ale pokud víte, že s partnerem už spát nikdy nechcete, či on s vámi, nemá cenu se trápit a měli byste vztah ukončit.

Tento (nejen) sexuální život je poté založen na slibu, že už nikdy toto váš partner neudělá. I proto to může fungovat dál a možná i ještě lépe než předtím, protože to obsahuje nějakou snahu a oddanost jenom vám. Ale slib se musí opravdu dodržet, jinak to skončí velmi špatně. Nevěru přežije třetina vztahů. Zkuste být vy tou třetinou a dejte partnerovi ještě jednu šanci. Nikdy ze sebe ale nedělejte hlupáka a nedávejte takovou šanci několikrát za sebou, či dokonce pravidelně.

Sex po rozvodu

Po rozvodu se najednou všechno změní a je jen na člověku, jak to pojme. Někdo zahořkne a říká, že už nikdy nechce s nikým nic mít. Nikomu nevěří. Jiní jsou zase naprostý opak a užívají si, co můžou a s kým můžou. Největší problém se sexem po rozvedením manželství nastává u lidí, kteří (často nevěrného) partnera hodně milovali a mají pocit, že už nikdy s nikým jiným nebudou šťastní. Takoví lidé klidně do konce života zůstanou sami, protože tvrdí, že láska je jen jedna. Neustále každého srovnávají se svým/svou ex.

Určitě své bývalé partnery s nikým nesrovnávejte, to je ta nejhorší možnost ze všech. Na takovém základě se nové partnerství staví opravdu velmi těžko. Berte to jako radu číslo 1 - a neplatí to jen u rozvodu a u sexu, ale i u vztahu, který nebyl zpečetěn manželským slibem a zároveň ve všech rovinách vztahu. Takže nesrovnávat nikdy nikoho s nikým.

Po rozvodu může být sex problémem

Sex po dlouhém sexuálním půstu

Za posledních 15 let vzrostl počet domácností, ve kterých lidé žijí sami, dvojnásobně. Podle současných statistik je jednou osobou obydleno více jak 1,2 milionu českých domácností. Většina z těchto lidí by to ráda změnila. Třeba to i změní, ale už se na nich podepsaly všechny ty roky, kdy žili sami a s nikým neudržovali intimní kontakt. I když se vám to třeba může zdát jako hloupost, takový sexuální půst opravdu může napáchat poměrně velké škody, a to především na psychice. 

Když budete mít sex často, ať stále s jednou a tou samou osobou nebo pokaždé s jinou, nebudete pociťovat žádnou nebo téměř žádnou trému. Když ale budete už 8 či 10 let žít sami a bez jakéhokoliv sexuálního kontaktu, takové první milování po letech může být velmi stresující záležitostí. Takový člověk, ať už se jedná o muže nebo ženu, má obavy ze selhání, trapasu, že nebudou protějšku vyhovovat a z mnoha dalších důvodů. Ve skutečnosti ale takový "první" sex není tak hrozný. Může se vám ulevit, když se druhému se svou situací svěříte, některým to ale naopak uškodí, protože druhý už o tom bude vědět a o to víc se na to bude soustředit. Takže se rozhodněte podle toho, co by mohlo nejvíce vyhovovat vám.

Muži se bojí především předčasné ejakulace, která po tak dlouhém sexuálním půstu může trochu potrápit. Ale je to něco, s čím se dá počítat, a pokud je žena vyspělá, nebude se smát, ani to nijak jinak komentovat. Příště už to bude zase o něco lepší. Na druhou stranu ženy mají nejčastěji problém s bolestivostí, která může být jak výsledkem dlouhodobé abstinence (většinou když se během ní neuspokojovala sama penetrací), ale právě i samotnou nervozitou, která může způsobit vaginismus. To jsou stažené svaly u poševního vchodu, které zabraňují vstupu penisu. Zkuste se co nejvíce uvolnit a užívat si sex jako dříve.

Sex hraje v našem životě velkou roli a určitě bychom si ho neměli odpírat, pokud nemusíme třeba ze zdravotních důvodů. Své psychické bloky se snažte odstranit, například s pomocí psychologa nebo sexuálního terapeuta. Snažte se svému partnerovi odpustit jeho nevěru, kterou vás sice velmi zklamal, ale pokud je schopný dodržet slib, šanci byste mu měli dát. Po porodu nenuťte ženu do sexu, ale ani na nezanevřete. Tvoříte teď rodinu a mezi vámi rodiči by stále měla panovat vášeň a sexuální přitažlivost.

Jestli chcete zase začít sexuálně žít a užívat si a váš jediný problém je to, že nemáte s kým, neváhejte a zaregistrujte se na erotickou seznamku, kde se online můžete seznámit s lidmi, kteří hledají to samé.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.