Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Máte problém s dosažením orgasmu?

5.říjen 2017
Máte problém s dosažením orgasmu?

Při sexu se může stát, že partneři mohou čelit různým překážkám. Jednou z nich, která jim může ve spokojenosti bránit, je nedosažení orgasmu. Proč k tomu dochází? Je možné to změnit?

Pokud se zrovna nesnažíte otěhotnět, pak je dosažení orgasmu konečným cílem sexu pro vás i partnera. Ale i tato myšlenka přichází s vlastní řadou problémů. Zaprvé, se můžete hodně intenzivně zaměřovat na "cíl", což často může znamenat, že si zapomenete užít vášnivé dobrodružství při cestě k dosažení vrcholu. A zadruhé, příliš mnoho žen nikdy nedosáhlo orgasmu s partnerem nebo ho nedosáhly vůbec. Co tohle "nastavení" zaměřené na orgasmus tedy vlastně znamená pro jejich sexuální život?

Přestože ke skvělému sexu není orgasmus ani potřeba, některé ženy s tím stejně zápasí. A to je problém, který se nazývá orgasmická dysfunkce a podle odborníků je vcelku běžný. Může se také často označovat jako ženská sexuální dysfunkce, její definice ale není určitá a může zahrnovat ztrátu touhy nebo zájmu o sex, potíže s dosažením orgasmu nebo bolesti během sexu.

Co je orgasmická dysfunkce?

Orgasmická dysfunkce je velmi častá a přibližně jedna ze tří žen je do určité míry postižena. V nejhorším případě to může znamenat, že nemá vůbec žádné orgasmy. Nicméně termín se také používá pro označení žen, které mívají orgasmus málokdy nebo navzdory sexuálnímu vzrušení nedosahují takového orgasmu, jaký by si představovaly.

Co ji způsobuje?

Může to být způsobeno čímkoliv, od únavy a hormonů až po fyzické nemoci, léky a antidepresiva. Psychologické faktory mohou také hrát velkou roli a zahrnují nudu, stres, depresi, plachost, rozpaky nebo negativní pocity týkající se sexu z předchozího sexuální zneužívání nebo dokonce znásilnění.

Jestliže právě užíváte antidepresiva nebo léky proti úzkosti, mohlo by to zastavit vaše vyvrcholení nebo vám bránit ve vzrušení. Pokud je sex důležitou součástí vašeho života a cítíte se frustrovaní sníženou sexuální aktivitou, zkuste se obrátit na odborníka, který vám může doporučit více přírodních látek, aby vám pomohl s vaší depresí bez léků.

Ať už jde ale o duševní, emocionální nebo dokonce fyzický problém, s vámi není nic špatně. Nedosažení orgasmu je pro mnohé ženy problémem, to však neznamená, že ho nikdy nedosáhnou. Jednou častou chybou je, jak jsme již zmínili, zaměřování se na orgasmus, přičemž zapomenete na samotný proces. Má to úplně opačný efekt. Měli byste proto zkusit zvolnit, nesoustředit se na to tolik a jednoduše si užít sex.

Co můžete sami udělat?

Ohodnoťte svůj život z hlediska stresu a příčin únavy. Máte dostatek času na spánek? Máte čas na uvolnění a dobití energie? Váš sexuální život potřebuje k rozkvětu určitý čas, pryč od práce a sociálních sítí. Neměl by být uspěchán, protože neexistuje nic, co by bylo odpudivější, než pocit, že jste pod tlakem.

Takže si dopřejte čas a nespěchejte na předehru. Zvyšte si své sebevědomí pomocí nádherného spodního prádla, parfému, podpatků, čehokoli, díky čemu se budete cítit dobře. Pokud existují přetrvávající psychologické problémy, zeptejte se svého lékaře, jestli by vás mohl odkázat na psychosexuální poradenství, obzvlášť v případě, že se tento problémndostal do bodu, ve kterém užírá vaši mysl.

Také byste nikdy neměli mít strach ani obavy, že byste svému partnerovi řekli, co vás ve skutečnosti vzrušuje. Je mnohem pravděpodobnější dosáhnout orgasmu, pokud dochází ke stimulaci klitorisu, a to ve velké míře. Pro ženy je totiž mnohem jednodušší dosáhnout orgasmu při masturbaci. Jestliže nemasturbujete, zkuste to změnit. Budete-li znát své tělo a klitoris, budete mít větší šanci na dosažení orgasmu s partnerem. Pokud samotná stimulace klitorisu u vás nefunguje, můžete pro zvýšení vzrušení zkusit se obrátit na břicho nebo zvážit nákup vibrátoru. Vyzkoušet můžete i různé polohy. Během sexu je klitoris nejvíce stimulován, když je žena nahoře. Tímto způsobem můžete ovládat, jak vysoký tlak je aplikován a kde. Nezapomeňte, že nejdůležitějším sexuálním orgánem je váš mozek, takže pokud jde o sexuální fantazie, povolte uzdu své představivosti. Zkoušejte různé možnosti, dokud nenajdete způsob, který vám bude vyhovovat a fungovat.

Problém dosáhnout orgasmu zažívají ženy i muži

Přesvědčení, že orgasmus by se měl stát sám od sebe, je běžným omylem u žen, které mají problémy s vyvrcholením. Spousta žen si totiž myslí, že orgasmus je jako kýchnutí - vaše tělo prostě ví, jak to udělat, a dělá to bez jakéhokoliv zásahu. Orgasmus je ale spíš něco jako dovednost. Něco, co se musíte naučit, cvičit, zjistit, jak to funguje apod. Jestliže se vám nedaří dosáhnout orgasmu, určitě to neznamená, že je s vámi něco špatně nebo že už nikdy nebudete mít orgasmus. Musíte se chopit příležitosti se učit. O tom to celé je.

Mají i muži problém dosáhnout orgasmu?

Doteď jsme se zaměřili spíše na ženy, nyní je řada na muže. Mají také problém s dosažením orgasmu? Ano, mají. Jaké jsou důvody?

Stres

Stres dokáže zkazit veškerou náladu. Jestliže má v práci pár těžkých týdnů nebo se zabývá jinými problémy, může to mít vliv na jeho výkon v posteli. Mohl by dokonce vyšilovat ohledně samotného výkonu. Obavy z toho, jaký na vás udělá dojem a jak se postará o vaše blaho, mu také mohou způsobit jisté potíže s vyvrcholením. V takových případech se pokuste o to, aby se uvolnil a hodil všechny obavy a starosti za hlavu.

Zdravotní komplikace

Kromě erektilní dysfunkce (je důežité si uvědomit, že není možné dostat erektilní dysfunkci jen tak, a že sama o sobě není problémem, protože k ní vede spoustu různých komplikací) mohou mít vliv na jeho vyvrcholení onemocnění srdce, diabetes, roztroušená skleróza. Dokonce i některé vykonané operace mohou ovlivnit jeho erekci. Neexistuje žádné okamžité řešení, bez zapojení lékaře.

Příliš masturbace

Mohl být opravdu nervózní a před sexem hodně masturboval, aby se ujistil, že bude mít nějakou výdrž. Ale bohužel mu nic nezbylo a nemá jak vyvrcholit.

Má určité potřeby

Penisy si stejně jako lidé lehce na něco zvyknou. Jestliže masturbuje určitým způsobem nebo určitou rychlostí, může být jeho penis na to tak zvyklý, že způsob, jakým ho budete stimulovat nebude dostačující. Buď svůj penis při masturbaci svírá příliš těsně nebo z určitého úhlu nebo stimuluje žalud způsobem, jakým to vagína nedokáže. Je také možné, že je zvyklý na určité polohy. V těchto připadech se jednoduše nechte vést, zeptejte se na jeho potřeby. Střídejte i různé polohy, bude-li to nutné.

Změnil léky

Jestliže nedávno změnil léky ať už z jakéhokoli důvodu a přísahá, že nikdy předtím neměl tento problém, je tu velká šance, že viníkem je změna léčby. Existuje bezpočet léků s různými vedlejšími účinky a potíže s erekcí jsou velmi běžné. Dokonce i když si je muž jistý, že jeho nové léky jsou důvodem jeho problémů s jeho výkonem, měl by si promluvit s lékařem. Jeho celkové zdraví je přednější než dosažení orgasmu.

Ať už jste z Prahy, Plzně, BrnaOstravy nebo jakéhokoliv jiného města a máte problém s orgasmem, zkuste se poradit s odborníkem ve svém okolí.

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.