Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Když ženu bolí sex

20.duben 2017
Když ženu bolí sex

Bolestivý sex trápí mnoho žen po celém světě. Většina z nich se ale bojí o tom mluvit, a tak to skrývají, dokonce i před partnerem. Lepší je ale problém vyřešit, než ho přecházet, proto tady máme pro vás pár rad a tipů.

Sex by měl běma z páru poskytovat uspokojení - fyzické i psychické. Ale co když se nekoná ani jedno a navíc to bolí? Pak je sex jen něco frustrujícího, co nám nepřináší nic, jen bolest. Těžko se o tom ale hovoří, i s doktorem, i s partnerem. Jestliže je partner vnímavý, sám vycítí, že není něco v pořádku. Ne každý ale má takovéhle vnímání a může si myslet, že žena pouze "dělá drahoty".

Studie o bolestivém sexu

Nová studie publikovaná v časopise British Journal of Obstetrics and Gynaecology ukazuje, jak rozšířený je tento problém. Zkoumání se zúčastnilo 7000 britských žen a dívek ve věku od 16 do 74 let. Bylo zjištěno, že jedna žena z deseti prožívá bolestivý sex. První nejvíce postiženou skupinou je skupina žen od 50 do 60 let. Tam vaginální suchost způsobuje především věk. Druhá nejpočetnější skupina ale byla ve věku od 16 do 24 let a u té není stále jasné, proč právě tyto ženy bolestivý sex zažívají. Mnoho žen zároveň s bolestivým sexem přiznalo i jiné sexuální problémy, jako například vaginální suchost, úzkost při sexu a nedostatečný požitek - ale příčinný vztah mezi těmito problémy nebyl stanoven. Třetina z žen, které uvedly, že zažívají bolestivý sex často nebo pokaždé, není spokojena se svým sexuálním životem.

Výzkumníci předpokládají, že bolestivost je ve vyšším věku způsobena nedostatečnou vlhkostí. U skupiny ve věku od 16 do 24 let je způsobena pravděpodobně tím, že je pro tyto mladé dívky sex pořád poměrně nová záležitost a nejsou zcela spokojené se svými partnery. Bolestivý sex může být ale způsoben i infekcí. U většiny žen sice není jednoduché přijít na to, co jejich stav opravdu způsobuje, ale žena si může pomoci i bez zjevné příčiny. Pomůže jí lubrikační gel, estrogenové masti nebo psychická terapie.

Co dělat?

Pokud vás trápí bolestivý sex, neměly byste si to nechávat pro sebe, ale naopak udělat vše, co budete moci, abyste si sex mohly plnohodnotně užívat.

Promluvte si s doktorem

Ačkoliv jsme již zmínili, že není jednoduché přijít na příčinu, vždy si musíte být jisté, že se nejedná třeba o nějakou infekci nebo ještě hůř - nějaké výrůstky na sliznici apod. Zajděte tedy za svým gynekologem a svěřte se mu. Pamatujte, že se jedná o doktora a rozhodně se s tímto problémem nesetkává poprvé. Jestliže nezjistí žádné onemocnění, může se problém nacházet ve vaší psychice.

Promluvte si s partnerem

Rozhodně netrpte sama v tichosti. Promluvte si se svým partnerem o tom, jak se při sexu cítíte a co by šlo udělat jinak. Změna polohy také může výrazně pomoci. Tak spolu mluvte, buďte upřímní a zkoušejte.

Používejte lubrikant

Používat lubrikant není v dnešní době nic divného. Když tuto možnost máme k dispozici, tak proč ji nevyužít? Nejlépe používejte lubrikační gely na bázi vody a bez různých vůní a jiných "vylepšení".

Cvičte Kegelovy cviky

Příčinou bolestivosti může být i křeč vagíny. Většinou díky nedostatečnému uvolnění a kontrole sama nad sebou nejste schopné toto ovlivnit a svaly se vám začnou samy stahovat. To můžete napravit jednak odproštěním myšlenek od dané věci, ale i získáním kontroly nad stahy. To se naučíte díky Kegelovým cvikům, kterými stahujete a uvolňujete svalstvo intimních partií.

Bolestivý sex neznamená konec světa, vždy se s tím dá něco dělat...

Příčiny nedostatečné vlhkosti vagíny

U velké většiny žen je ale bolestivost způsobena nedostatečnou vlhkostí vagíny v době styku. Proto se zaměříme na příčiny právě tohoto problému. Duše a tělo jsou spojené nádoby a promítá se to především na našem zdravotním stavu. Ani tady to není jinak. Zaměřte se na své vnitřní já, můžete díky tomu vyřešit mnoho problémů, které vás trápí, včetně bolestivého sexu.

Jste smutné

Trápí vás něco a nemůžete jít prostě dál? Přemýšlíte nad něčím stále dokola a ne a ne se pohnout z místa? Rodina, přátelé, práce, partneři a mnoho dalšího v nás může vyvolávat pocity smutku. Jestliže v sobě tento smute budete držet, vaše tělo to těžce ponese a vagína je součástí vašeho těla. Najděte způsob, díky kterému se zbavíte zablokovaných emocí a energií. Začněte provozovat nějaký nový koníček, který vám vyplní váš volný čas a nebudete myslet na to, co vás tíží nebo své problémy vyřešte jednou pro vždy, ať již nemusíte být smutné.

Chcete něco, co nemáte

A nemáme tím na mysli nějaké materiální věci, ale partnery, lásku... Nejste pořád zamilované do vašeho ex? Nebo nepřitahuje vás někdo jiný, než s kým máte v současné sobě vztah? I to může způsobovat problémy v sexu a zároveň se to poutá s prvním bodem, kdy se kvůli tomu stresujete. Často ale tyhle chtíče nekončí nijak slavně - jak víte, že když se k tomu určitému člověku dostanete, bude to opravdu stát za to? 

I váš život je suchý

Co jste v poslední době zažily nebo udělaly, co by vám dodalo šťávu a chuť žít? Jestliže si totiž připadáte, že celý váš život je tak nějak suchý, o ničem, ani váš sexuální život na tom nebude jinak. Zkuste zažít trochu dobrodružství, udělejte si radost - čímkoliv! Dovolená, výlet s kamarádkami, obměna šatníku, nové domácí zvířátko, noví přítelé... To vše může vašemu životu dodat potřebnou šťávu.

Nic vám není dobré

Další z psychických důvodů, které mohou způsobit bolestivý, neuspokojující sex. Možná, že jste hodně citlivé, nesnesete přítomnost další osoby (až už fyzicky nebo emočně) a zbytečně vyšilujete. Jednou chcete tohle, podruhé zase tamto. Nikdo nemůže přijít na to, čím vás vlastně uspokojit ve všech rovinách vašeho života. Možná jste i trochu tajemné, možná i trochu moc náročné na své okolí. Odstrkujete od sebe lidi a myslíte si, že se tím chráníte, ale jenom se uzavíráte před životem. Zkuste rady z předchozího bodu a začněte si život trochu víc užívat. 

Neumíte se uklidnit

Nervozita a stres vás provázejí životem. Každý se uklidňuje nečím jiným, někdo nezdravě (pije alkohol, kouří), někdo zdravěji (cvičení) a někdo svými oblíbenými činnostmi, které ho uklidní (nakupování, sezení u televize nebo u her). Ale měly byste se uklidnit více vnitřně a ne to zaplácnout novou kabelkou. Najděte si denně pro sebe pár minut, na chvíli se uklidněte, nad ničím nepřemýšlejte, klidně si zameditujte. V klidu si sedněte a jen se soustřeďte na svůj dech a své tělo. Vnímejte své tělo a příjměte ho. Možná se vám to zprvu bude zdát divné nebo jako ztráta času, ale po nějaké době si tyto chvilky pro sebe zamilujete. Poté si můžete udělat radost nějakými maličkostmi, jako je jít se ven projít na čerstvý vzduch, obdivovat přírodu, mazlit se s kočkou nebo se psem. Jakmile budete vnitřně klidnější, bude i vaše vagína lépe spolupracovat.

Některým ženám nevyhovují rychlovky, protože se jejich tělo nestihne dostatečně rychle "připravit". Zkuste na to tedy raději jít trochu pomaleji, mazlete se u televize, trochu se vzrušujte, věnujte čas předehře a pak prožijte krásný sex. Rozhodně není od věci zkusit použít různé erotické hračky. Pokud doma žádné nemáte, vyrazte do nějakého města (např. Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Zlín, Liberec a další) a vyberte si společně takovou erotickou pomůcku, která vám bude nejvíce sedět.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.