Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Problémy v sexuálním životě

9.leden 2017
Problémy v sexuálním životě

Doktoři tvrdí, že problémy v sexuálním životě nemusí vždy znamenat něco vážného. Ale ne každý problém můžeme považovat za stejně vážný, tudíž si představíme ty, kvůli kterým si starosti dělat nemusíte a jdou celkem jednoduše vyřešit, anebo jsou úplně normální, akorát se o tom moc nemluví...

Především žádný stres

Opravdu si nechceme zahrávat se zdravím, ale některé problémy se jen tváří, že jsou katastrofou našeho sexuálního života a přitom vcelku o nic nejde. Některé sexuální problémy mohou pramenit z našeho psychického nebo fyzického stavu. Platí, že takové malé problémy mohou přerůst ve větší a vážné, tak ale zároveň platí, že není vůbec důvod se jich nějak přehnaně obávat. Je také důležité si uvědomit, že některé sexuální problémy přicházejí společně s věkem a bereme je jako normální.

"Okolo sexuálního výkonu a času existuje spoustu tabu. hodně lidí si například myslí, že je nedostatečné, když jejich milostný akt trvá pět minut, ale vědci přišli ve svých studiích na to, že uspokojivý sex trvá v průměru od tří do sedmi minut," říká MUDr. Luis Herrera.

Takže jestli si myslíte, že máte nějaký problém v posteli, tady je 6 z těch problémů (a jejich řešení), se kterými si nemusíte lámat hlavu.

Neužíváte si dostatek sexu

"Mám sex jenom dvakrát do týdne. Je se mnou něco špatně?" přemýšlíte možná občas. Když jste single, mít sex znamená určitě spoustu výhod, ale ne vždy příležitostný sex nabízí úplně všechny výhody. Na druhou stranu, následující řádky platí i pro dlouhodobé vztahy.

"Okolí na nás hodně tlačí, abychom byli sexy a sexuálně přitažliví, takže spoustu lidí má sex, ale pak z něho zůstanou jen výčitky. Nová studie ukazuje, že pokud si to s někým (i náhodným) rozdáváte čistě nezávisle, zkrátka, proto, že chcete, tento způsob vám bude vyhovovat. Jestliže jste ale svázáni svým okolím a pod jeho tlakem, anebo styk nebyl z vaší strany úplně chtěný, může to vést k nižšímu sebevědomí a k většímu pocitu úzkosti a depresi. Nejzdravějším způsobem je zjistit, s čím jste spokojeni vy sami, i když to pro vás bude znamenat méně sexu," říká psychiatrička MUDr. Susan Edelman.

Nezvlhnete, i když jste vzrušené

Ženy, které nezvlhnou, i když jsou hodně vzrušené, mohou mít ohledně jejich problému spoustu otázek, například "proč"...

"Vaginální lubrikace může být ovlivněna celou řadou věcí, od léků přes věk, záleží také na tom, ve které části cyklu se žena nachází a také na vzduchu v pokoji. Jestli jste emocionálně vzrušená, ale nemá to ty správné fyzické efekty, prostě vemte lubrikant a snažte se tím nestresovat. Fyzické projevy nejsou to jediné, čím můžete partnerovi ukázat, že jste opravdu vzrušené," tvrdí PhDr. Celeste Holbrook, sexuální poradkyně a pedagožka.

Zaměřte se na zbytek vašeho těla a mysli, abyste vy i váš partner poznali opravdovou úroveň vašeho vzrušení.

Nemáte na sex náladu

Pokud nemáte spontánní náladu na sex, neznamená to nutně, že se s vámi něco děje.

"Někteří lidé zkrátka potřebují nejdříve zažít vzrušení a až pak je přepadne touha, jinak to u nich nejde. I když je pravda, že pokles libida může souviset s některými zdravotními problémy, v mnoha případech se pokles nebo kolísání libida považuje za úplně normální. Zájem o sex je u každého člověka individuální - tak jako někteří lidé mají velký apetit a někteří zase jí hodně málo, stejně se liší naše libido člověk od člověka. Nemusíte se nějak napravovat, ani být sám, když máte malé libido. Jenom je důležité najít partnera, který je na tom stejně a sex u něj nestojí na prvním místě," říká sexuolog MUDr. Jess.

problémy v sexu

Máte zakřivený penis

Jeden odstavec byl věnovaný ženám, je na čase věnovat jeden i mužům.

"Zakřivení penisu se dá nazvat ukazatelem Peyronieho choroby, která je běžnější, než se uvádí. Ale rozhodně to není jediný důvod. Muž může mít penis zlomený nebo si přivodit mikrozlomeninu penisu při drsném sexu. K tomu obvykle dochází, když je žena nahoře (na koníčka) a penis se nachází v nepřirozeném úhlu," říká MUDr. Philip Buffington, vedoucí lékař uskupení urologů (The Urology Group) v Cincinnati.

Abyste si byli jistí, že Peyronieho chorobou netrpíte, zde vám přinášíme pár dalších příznaků této nemoci. Jinak se tato choroba přezdívá plastická indurace penisu. Jde o zjizvení vazivové tkáně penisu, které způsobuje zakřivení a bolestivou erekci. Pod kůží penisu můžete nalézt ploché hrudky nebo pásma tvrdé tkáně. Penis může být zakřivený nahoru, dolů nebo do strany, občas má netradiční tvar. Muž může mít problémy s dosažením nebo udržením erekce. Bolest se může objevit bez erekce i při erekci. V případě, že na vás popis sedí, vyhledejte lékaře.

Nemůžete dosáhnout orgasmu

Jestli občas nemůžete dosáhnout při sexu se svým partnerem vrcholu, nic si z toho nedělejte, stává se to všem.

"Podle průzkumu, který vytvořila společnost SKYN Condoms, platí, že polovina žen má pravidelně problém dosáhnout orgasmu. Ale netýká se to jen žen, ale většina mužů má tu výhodu, že dokáží alespoň trochu zapomenout na vše okolo a soustředit se pouze na tu jednu věc - sex. Žena ale přemýšlí o tom, co jí stresuje, o myšlence, která jí zrovna uvízla v hlavě, všimne si třeba, že na ní zírá kočka a začne ji to rozptylovat. To vše jsou důvody, proč ženu nelze uspokojit. Anebo její partner zkrátka neví, jak na to... Když upustíte od toho, že orgasmus je cílem každého sexu, budete si užívat mnohem více!"doporučuje Rena McDaniel M.Ed., klinická sexuoložka.

Vaše erekce nevydrží

I když vaše erekce jaksi "vyprchá" v průběhu sexu, není důvod k panice.

"Muži ztrácí erekci z mnoha důvodů (asi stejně jako ženy nemohou dosáhnout orgasmu). Ale ten nejdůležitější a nejčastější důvod je prostý - bojí se, aby se to nestalo... A tak se to stane. Dá se to přirovnat k jezení zmrzliny v kornoutu, při kterém přemýšlíte "Baví mě to vůbec? Chutná mi to? Mám radši čokoládovou nebo jahodovou? No a co posypky?" Prostě snězte tu zmrzlinu a užívejte si to! Hlavně zbytečně nepřemýšlet!" radí McDaniel.

V dnešním článku jsme se přesvědčili, že ne každý problém musíme nazvat vážným a že většina těchto problémů vzniká v naší hlavě a při jeho odstraňování bychom u ní také měli začít. Pokud si svým zdravotním stavem nejste jisti, navštivte lékaře a budete mít jistotu a klid na duši. Ne vždy je jednoduché se lékaři svěřit, ale on je ten, který vám nejlépe poradí.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.