Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Nejčastější chyby, které páry dělají v posteli

27.říjen 2016
Nejčastější chyby, které páry dělají v posteli

Ne vždy nám to s našimi partnery klape tak, jak by mělo nebo jak bychom si představovali. I v sexuální stránce vztahu se to může stát. Pak je na čase hledat příčinu a pro příště se jí vyvarovat. Na co si dát pozor?

Pravděpodobně nikdo nepotřebuje studii na to, aby souhlasil s tím, že sex je jedna z nejdůležitějších složek potřebných pro správné a především dlouhodobé fungování vztahu. Z počátku vztahu není těžké cítit touhu a cítit se sexy, ale postupem času, jak roky plynou, stává se to obtížnější.

Doufáte, že se vyhnete tomuto těžkému období, kdy se sex ze vztahu téměř vytratí? Nedoufejte, ale něco pro to konejte. Jako první byste se asi měli vyvarovat těmto běžným chybám, které tropí spousta párů.

Myslíte si, že potřebujete romantický večer na to, abyste se "spojili"

Jestliže jste jako většina párů, první, co uděláte, když se budete chtít opětovně sblížit se svým partnerem, bude, že si naplánujete společný romantický večer. Hlavní důvod, proč tohle děláte, je představa, že po fantastické večeři při svíčkách a skvělém vínu na sebe doma skočíte a budete si užívat jako kdysi. Ale co se opravdu stane po spoustě jídla, několika skleničkách vína a pozdním příchodu domů? Většina lidí pak už nechce nic víc, než se uložit co nejdříve ke spánku. Příjemně strávený večer to jistě byl, ale k sexu tahle cesta nevede. 

Jak to dělat správně: Pošlete děti, aby si šli hrát ke kamarádům a užijte si tento posvátný čas sami. Nesmíte to ale moc plánovat dopředu, spontánní akce většinou vychází mnohem lépe. Navíc si pak nestihnete "naplánovat" ještě další věci, co potřebujete udělat - úklid, dát vyprat prádlo, uvařit večeři a spoustu jiných aktivit. Takto spontánně si mnohem více užijete svou erotickou chvilku a hlavně bez pocitu plného břicha a zítřejší kocoviny.

Vzdáváte se sexu, protože nemáte náladu

Žít "dospělácký život" je vyčerpávající. Stres a únava mohou vaši touhu snížit. Ale pokud budete neustále čekat, až budete mít volnou chvíli a zároveň překypovat nekonečnou energií, načekáte se asi pěkně dlouho. A tak to přesně u mnoha párů doopravdy funguje. Nebo spíše nefunguje.

A navíc, u ženského pohlaví touha pouze přichází, nikdy jen tak neodchází. To znamená, že stačí tělo dostatečně vzrušit a pravděpodobně zjistíte, že sex chcete více, než jste si ještě před pár minutami myslely.

Jak to dělat správně: Prostě to udělejte a pravděpodobně nakonec budete moc rádi, že jste to zkusili. Šílíte-li z té spousty věí, které ještě musíte stihnout a máte málo času, zkuste alespoň rychlovku. Díky sexuálnímu styku se budete cítit propojeni se svým partnerem a to může výrazně snížit stres ve vašem vztahu. Sex navíc vyplavuje endorfiny, dopamin, serotonin a jiné látky, které snižují stres během dne a pomáhají lépe usnout v noci.

Upadáte do rutiny

U delších vztahů se stává, že dopředu víte, co přijde. A to se týká i sexu. Znáte na tom druhém všechna místa a víte, co udělat, aby jejich dráždění vyvolalo ty správné pocity. Jak by se lidově řeklo - "víte, kam sáhnout". A opakujete to pořád dokola, bez náznaků jakékoliv snahy to změnit. Někdy se ale můžete mýlit, i když si myslíte, že to jsou rozhodně ta pravá místa, správně pohyby, apod. Druhý se o tom ale bojí mluvit, aby neranil vaše city.

Jak to dělat správně: Vyberte si jeden den v týdnu, kdy budete dělat něco jiného než obvykle. Nějaký den a hodinu, kdy budete mít nejvíce volného času na zlepšování vašeho sexuálního propojení. Můžete začít třeba tím, že partnerovi řeknete tři věci, které si na něm ceníte v sexuální rovině, plus třeba jedna polohu, kterou byste rádi zkusili. Poté se váš partner pokusí o to samé. Mluvení o sexu mezi vámi upevňuje sexuální napětí a ve finále vás může oba i pěkně vzrušit...

Chybujete v posteli?

Bojíte se, že vás bude partner porovnávat

Ať už se jedná o omylem natočené sexuální hrátky nebo snad všechny epizody Hry o trůny, jedno mají společné - spousta sexu a erotiky. Poslední dobou jsme různými erotickými obrázky obklopeni doslova na každém kroku (nebo také každém kliknutí myší). Asi každý se rád podívá na pěknou ženu nebo pěkného muže a není na tom nic špatného. Špatné ale je, pokud si myslíme, že nás náš partner srovnává s ostatními, ať už vzhledově nebo našimi dovednostmi v posteli. Začnete se tedy chovat podle těchto "vzorů", které vídáte. Sex ale nemá vypadat jako porno, jednou za čas možná, pro zpestření, ale rozhodně ne pořád. Sex je intimní záležitost a tak bychom se k tomu měli také stavět.

Jak to dělat správně: Buďte otevření. Buďte sami sebou, nikoho nenapodobujte, komunikujte s partnerem o svých chtíčích a touhách, jen vy sami dokážete nejlépe posoudit, co se vám doopravdy líbí.

Považujete vaše emocionální propojení za samozřejmost

Kdy jste naposledy mluvili se svým partnerem? Ale opravdu mluvili, teď nemyslím odpověď na otázku, co je k večeři. Díky hektickému a povinnostmi přeplněnému životu trávíme se svým partnerem nejvíce času v posteli, když spíme. Smutné, že? Ale kvalitní vztahy vyžadují především intimní emocionální propojení, když jsme vzhůru. 

Jak to dělat správně: Vybojujte si u svého partnera alespoň 30 minut mluvení před spaním k navázání emocionálního spojení. Vypněte všechnu elektroniku, přitulte se a řekněte si o událostech dne, vašich plánech a všem, co vás napadne. A i když své děti máte rádi (nebo domácího mazlíčka), přiznejte si, že v této situaci trochu narušují romantickou a klidnou atmosféru, která je potřeba. Stanovte si pevné hranice a dodržte je.

Nemluvíte o sexu

Byla o tom již řeč v předchozích odstavcích. Lidé se zkrátka bojí říct, co se jim líbí, protože se bojí reakce toho druhého nebo nejsou zvyklí o sexu mluvit. Není to ale tak těžké. Váš partner neumí číst myšlenky, stejně jako vy.

Jak to dělat správně: Chcete něco? Řekněte to! Stejně jako vztah postupem času roste a vyvíjí se, stejně tak vaše sexualita. Samozřejmě i vy sami můžete sledovat signály, které vám partner může projevovat, ačkoliv u toho nemusí říct jediné slovo. 

Použijte rady ve svém partnerském životě a osvěžte tak svůj sexuální vztah!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.