Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

4 látky, které by se neměly objevit ve vašem lubrikantu

20.říjen 2016
4 látky, které by se neměly objevit ve vašem lubrikantu

Lidé jsou vynalézaví. Občas nad takovými vynálezy ovšem zůstává rozum stát. Není tedy překvapením, že jedna ze složek, kterou jsou lidé schopni použít do lubrikantu, se nachází třeba v nemrznoucí směsi do automobilů...

Vhodným lubrikantům k erotickým pomůckám jsme se věnovali již ve článku Materiály erotických pomůcek a lubrikačním gelům obecně ve článku Druhy sexuálních pomůcek. V těchto článcích jste se převážně dozvěděli, co byste měli dělat, případně že některé erotické hračky není vhodné používat s některými lubrikačními gely. Které látky ale rozhodně jako lubrikant nepoužívat? Čtěte dále!

Lubrikanty nám někdy mohou "zachránit" náš intimní život. Ale jestliže vyberete nevhodný, může to mít následky na vaše zdraví. Dokonce i některé nejprodávanější výrobky obsahují některé z ingrediencí, které jsou obsaženy v nemrznoucí směsi, brzdové kapalině nebo čistidlech na trouby. 

Tyto chemikálie narušují přirozenou rovnováhu a pH ve vagíně, což vede ke zvýšenému riziku onemocnění bakteriálním zánětem (a jestli jste někdy trpěly bakteriálním zánětem, víte, že ani ten nejnádhernější orgasmus na světě za to nestojí...). Ale ne všechny lubrikanty jsou stejné, navíc v dnešní době už se hodně vyhledávají věci přírodní, takže nabídka přírodních lubrikantů roste. Jsou stejně efektivní, ale zdraví nezávadné. Nejlepšími lubrikanty jsou isoosmotické, které zachovají správné podmínky ve vagíně. Nepřidávají, ale ani neodvádějí vodu z buněk a nenarušují správnou rovnováhu bakterií.

A jaké že jsou ty čtyři složky, kterým byste se u lubrikantů měli vyhýbat? Tady jsou!

Glycerol

Glycerol neboli glycerín je alkohol sladké chuti, bez zápachu a barvy. Takže se dá použít prakticky do každého lubrikantu a nebude to v něm znát. Přidáním se zvyšuje osmolalita lubrikantu. Vysoká hodnota glycerínu v lubrikačním gelech není pro zdraví příznivá. Alkohol naruší bakterální rovnováhu, což vede ke zvýšenému růstu bakterií a neblahým vedlejším efektům - kvasinkovým infekcím, infekcím močových cest a dalším.

Látky na petrochemické bázi jako jsou propylenglykol, polyethylenglykol a ropa

Většina lubrikantů, které jsou ochucené nebo mají různé speciální účinky, například hřejivé, jsou vyrobené právě z látek na petrochemické bázi, což znamená převážně z ropy. Najdete je například již ve zmiňované nemrznoucí směsi. Hodně lidí se při používání hřejivých lubrikantů domnívá, že vysoká teplota u sexu a pálení je sexy, ale ve skutečnosti by dobrý sex nikdy neměl pálit. Pravé vzrušení totiž způsobí překrvení a přirozené zahřátí pohlavních orgánů, takže nepotřebujete žádné chemikálie k tomu, aby váš sex byl dostatečně hřejivý.

Lubrikační gel

Konzervanty jako jsou parabeny, benzylalkohol a kyselina citronová

Spoustu lidí má při nebo po použití lubrikantu problémy se svěděním, pálením nebo lepkavostí. Často jsou tyto problémy způsobeny právě těmito konzervačními látkami. Přírodní produkty jsou většinou těchto látek prosté. 

Benzokain

Benzokain je zneciltivující látka, používaná do znecitlivujících lubrikantů. Ty lidé používají z několika důvodů. Muži kvůli "otupění" penisu, ztracení jeho citlivosti a tím i oddálení ejakulace. Ženy pak kvůli bolestivému sexu, obě pohlaví pro méně bolestivý anální styk. Od používání tohoto lubrikantu mnoho odborníků ale odrazuje. Tělo nám bolestí chce naznačit, že bychom měli trochu zvolnit, že něco není v pořádku. Budete-li překračovat hranici, u které byste v normálním případě skončili, jelikož by bolest byla nesnesitelná, může se vám přihodit nějaké zranění, mikrotrhliny v jemné tkáni a horší...

Dalším důvodem, proč odborníci lubrikační gely s benzokainem (a celkově i jiné výrobky) považují za nebezpečné, je riziko srdeční arytmie, záchvatu nebo dokonce smrti. Lidé by výrobky s benzokainem neměli používat bez porady s lékařem a rozhodně ne nadužívat! Před několika lety dokonce zemřely dvě ženy, které si po epilaci namazaly nohy právě lokálně znecitlivujícím krémem s benzokainem.

Nejen tyto látky

Náš "seznam" 4 látek jsme sice vyčerpali, ale rozhodně to neznamená, že se v lubrikačních gelech nemohou objevit i jiné látky, které mobou být nebezpečné pro vaše intimní partie. I když si koupíte čistě přírodní produkt, může se u vás projevit alergická reakce na jakoukoliv látku obsaženou v lubrikantu. Pečlivě jej pak smyjte vlažnou vodou a již dále nepoužívejte.

Dávejte si pozor a pamatujte, že lubrikační gely nejsou antikoncepce a ani nezabrání před pohlavními chorobami!

Již nějakou dobu se vám doma válí lubrikant, ale není nikdo, kdo by s vámi sdílel váš sexuální život? Zaregistrujte se na sex seznamce a najděte si polovičku na pěkné noci plné vášně a vzrušení...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.