Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Materiály erotických pomůcek

28.červenec 2016
Materiály erotických pomůcek

Erotické pomůcky mohou být vyrobeny z mnoha materiálů a právě na tyto materiály, jejich výhody a nevýhody se zaměříme v tomto článku.

Už jste si domů možná přinesli robertek nebo jinou erotickou hračku a říkali jste si, že je vyrobena z velmi příjemného materiálu. Je asi jasné, že ne všechny materiály jsou pro výrobu erotických nebo sexuálních pomůcek vhodné. Občas se ale najdou prodejci, kteří nabízejí zboží (většinou pocházející z Číny), které je vyrobené právě z materiálu nevhodného nebo dokonce nebezpečného. Jaké jsou tedy vhodné a jaké jsou jejich vlastnosti?

Silikon

Jeden z nejčastějších materiálů pro výrobu sexuálních pomůcek. Je vcelku dost oblíbený mezi uživateli díky svým vlastnostem. Mezi jeho výhody patří hladký povrch, hypoalergennost, pružnost, neobsahuje ftaláty a nezapáchá. Dá se využít pro mnoho pomůcek, jelikož je snadno tvarovatelný. Lehce přejímá teplotu těla, je tak dobrou variantou pro "reálnější" sexuální zážitky. Jeho teplota se může i snížit nebo zvýšit, zažijete tak díky němu něco nového, když budete chtít. Je velmi hygienický a je netoxický pro tělo (je to ten samý silikon, který se používá v plastické chirutgii u implantátů). Dávejte ale dobrý pozor, aby výrobek byl z pravého (lékařského) silikonu a ne z žádné náhražky. Za pravý silikon si připlatíte, ale investice se rozhodně vyplatí. Jestliže je výrobek oproti ostatním silikonovým výrazně levnější, jedná se o náhražku silikonu s obsahem organických sloučenin cínu, které mohou být potencionálním ohrožitelem našeho zdraví. Kromě finančních nákladů mají silikonové pomůcky ještě jednu nevýhodu - nesmí se používat se silikonovými lubrikanty. Poškodí se jimi tvar a povrch pomůcek a ztratí tak i své vlastnosti. Používejte lubrikanty na bázi vody.

Latex

Pravý latex je v podstatě přírodní materiál. Problémem ale je, že pravý latex je také velmi drahý a tak bývá nahrazován jeho levnější umělou - chemickou (syntetickou) formou. Je velmi pružný, a proto se může používat i pro oblečení a jiné pomůcky na BDSM hrátky. Latex má jemnou strukturu, proto se dobře čistí, ale dávejte si pozor, právě díky jeho miniaturním pórům se na něm usazují bakterie. Teplotně se rychle přizpůsobí tělu. Latex má specifický zápach, který někomu nemusí být příjemný, ale jiní ho naopak vyhledávají. Někteří lidé jsou na latex alergičtí, což je bezesporu jeho největší nevýhodou. Při alergii vznikají otoky nebo podráždění kůže. Takoví lidé by se mu měli vyhnout. Vyhněte se také používání masážní olejů s obsahem tuků.

PVC

Polyvinyl chlorid patří mezi nejpoužívanější umělé hmoty na světě. Přidáváním změkčovadla se docílí různých tvrdostí. Tvrdé PVC je nejznámější a vyrábí se z něj klasické vibrátory. Jedná se o levný materiál, který je dobře dostupný, takže pomůcky z něj nejsou drahé. Rychle se přizpůsobí teplotě lidského těla. Nevýhodou může být levnější zpracování, které v případě vibračních pomůcek může produkovat velký hluk. Změkčená forma PVC se nazývá Jelly.

Jelly, gel, Jel-Lee™

Jak bylo zmíněno, jedná se o změkčené PVC. Hračky z tohoto materiálu zažily velký boom v minulém desetiletí a dodnes jsou velmi populární. Tento materiál je levný, velmi pružný a vybrat si můžete z nekonečné škály barev. Nevýhodou gelových hraček může být jejich gumový zápach, obzvláště pak, když je hračka nová. 

materiály erotických pomůcek

Polyuretan, PU, PUR

Polyuretan je pěna, kterou se naplní forma a poté se nechá ztuhnout. Může vyvolat podráždění pokožky, v takovém případě pomůcku z tohoto materiálu nepoužívejte. Lehce se na něm usazují bakterie.

ABS

ABS plast můžeme zařadit mezi nejbezpečnější materiály pro výrobu erotických pomůcek. Nemá póry, tak se na něm neusazují a nemnoží bakterie. Chlubí se pevností a tuhostí, a tak se dobře přenáší vibrace do celé plochy hračky. Dík tomu ale může být výrobek hlučnější. 

Sklo

Sklo je výborný materiál pro erotické pomůcky, jelikož se na něm neusazují bakterie, je vhodné pro alergiky a můžete využít hrátek s teplotou. Vyrábí se z něho především dilda. Ty se mohou naplnit teplou nebo studenou vodou, popř. nahřát v mikrovlnce nebo zchladit v lednici. Disponuje dobrou kluzností, takže není potřeba ani mnoho lubrikantu. Nevýhodou může být u masivního skla větší hmotnost

Akryl

Akryl se jinak označuje jako PMMA, nerozbitné sklo neboli plexisklo. Je zdravotně nezávadné. Používá se pro Crystal Toys - kříšťálové hračky (průhledné). Je lehčí než sklo, ale snadněji se poškrábe.

Ušlechtilá ocel

Chirurgická ocel je těžší, chladný materiál. Pokud je vám zima, nahřejte si pomůcku na topení nebo ve vaně. Čím déle budete zahřívat, tím déle teplo vydrží. Kupujete-li pomůcku z oceli, ujistěte se, že je chirurgická a bez obsahu niklu. V tomto případě je pak hypoalergenní.

Hliník

Hlíník můžeme nazvat levnější variantou chirurgické oceli. Je lehčí a matnější. Hliník ovšem může způsobovat alergické reakce.

Guma, pryž

Pomůcky z gumy disponují výhodami, ale bohužel i nevýhodami. Ačkoliv jsou levné, pružné a seženete je v mnoha barvách, také jsou pórovité (usazují se bakterie, kvůli tomu by se měly používat jen s kondomem), jsou těžké, zapáchají a mohou způsobovat alergii. 

Fosfor

Chcete-li neobvyklou erotickou pomůcku, pořiďte si fosforovou. Jak je známo, fosforové věci ve tmě svítí a určitě si s nimi užijete spousty zábavy. Mezi další vlastnosti fosforu patří měkkost, ale pevnost, je příjemný na dotek a nemá póry - snadno se čistí.

Kámen

První dilda, která vznikala před tisíci lety nebyla z ničeho jiného než z kamene. Teď je to spíš výstřelek, který ale dobře vypadá, i když cena je vyšší. Kamenná dilda jsou velmi pečlivě obroušena, můžete měnit teplotu a dokonce je mýt v myčce.

Dřevo

Posledním materiálem, a v dnešní době již spíše netradičním, je dřevo. Při nákupu dřevěných pomůcek dávejte pozor, jak bylo dřevo ošetřeno a zda nemá někde třísky. Na dřevech mohou zůstávat nečistoty a není snadné ho očistit. Za nejvhodnější dřevo se považuje javor, vzhledem ke své pevné struktuře a přirozenému odpuzování bakterií.

U vašich pomocníčků nezapomínejte ani na důležitost hygieny a správné skladování, kterým se budeme věnovat v dalším článku. Stejně jako se v jednom z následujících článků budeme věnovat ještě jednomu důležitému materiálu, ze kteréhoi se vyrábí mnoho erotických pomůcek - imitacím lidské kůže.

Až budete vybírat vhodný materiál pro své erotické pomůcky, navštivte kamenné prodejny erotických shopů třeba v Plzni, Praze, Ostravě, Hradci Králové nebo Liberci.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.