Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Druhy sexuálních pomůcek - 1. část

16.červen 2016
Druhy sexuálních pomůcek - 1. část

Druhů sexuálních pomůcek je nespočet. Přiblížíme vám ty nejznámější a nejvíce používané.

Sexuální pomůcky jsou vyrobeny z různých materiá, jsou různých tvarů a dosahují odlišných efektů podle toho, k čemu se používají. Ale co je to vlastně sexuální pomůcka? Označují se tak předměty, které slouží k sexuálnímu uspokojení v případě autoerotiky, jako součást předehry nebo k sexu. V tomto článku se zaměříme na druhy jako takové.

Vibrace

Nejjednodušším řešením, jak se dají pomůcky rozdělit je podle toho, zda jsou vibrační či nikoliv. Děli se tedy na dámské - nevibrační a vibrační, a na pánské - nevibrační a vibrační. Více o vibračních pomůckách se dozvíte pod nadpisem Vibrátor a v další části článku. Obecné rozdělení na vibrační a nevibrační pomůcky o pomůckách samotných nic moc nevypovídá, tudíž jdeme rozebrat jednotlivé pomůcky více do hloubky...

Kondom

I kondom se řadí mezi sexuální pomůcky, i když to mnoha lidem ani tak nepřijde. Je to důležitá součást sexuálních hrátek, obzvláště pak těch nezávazných, na jednu noc. Vyhnete se s ním nechtěnému početí i sexuálně přenosné nemoci. Není to sice stoprocentní ochrana, ale správným používáním se ochrana vyšplhá na 99%. Většinu případů selhání kondomu má na svědomí uživatel, který ho použil nesprávně - nasazení druhou stranou, silou nebo na neztopořený penis. Správné navlékání kondomu se dá ale naučit, nejlépe ještě před prvním sexem při masturbaci.

Kondomy si můžete vybrat přesně podle sebe. Existuje mnoho rozměrů, barev a tvarů, dokonce i vůní. Jsou i takové, které mají stimulační účinky nebo povrch připomínající penis pro vyšší dráždění pochvy. Jako lubrikant lze použít lubrikanty na vodní bázi, spermicidní a silikonové lubrikanty.

Lubrikační gel

I lubrikační gel používáme při sexu, a tak se také řadí mezi sexuální pomůcku. Rozdělují se podle složení. Lubrikanty na vodní bázi se mohou používat se všemi erotickými pomůckami. Jsou šetrné k pokožce, neobsahují žádné oleje ani silikony. Jejich nevýhodou je ale rychlá vysychavost, stačí ale doplnit kapku vody a jejich vlastnosti se obnoví. Lubrikanty na olejové bázi, na bázi petrolejového želé nebo vazelíny se nesmí používat s latexovými kondomy, mohly by narušit jejich funkčnost. I lubrikační gely, stejně jako kondomy, se vyrábějí i s vůní, v tomto případě spíše s příchutí. Takové gely se ve většině případů mohou i "sníst", takže můžete mít krásně sladký orální sex...

erotické pomůcky

Ženy si mohou navíc užít výjimečný zážitek použitím stimulačního lubrikantu. Stimulační lubrikant zvýší citlivost vagíny a je tak mnohem snažší dosáhnout orgasmu. V nabídce jsou i speciální lubrikanty s chladivým nebo hřejivým účinkem, s obsahem feromonů a znecitlivující gely pro zpomalení nástupu ejakulace. K dostání jsou i anální lubrikační gely, které narozdíl od těch ostatních obsahují i desinfekční složku a některé dokonce i znecitlivující. S gely se znecitlivujícími složkami u análního sexu ale opatrně, anální sex nesmí bolet a to, že si od bolesti ulevíte gelem, není řešení.

Když používáte lubrikační gel, je důležité si uvědomit, že to není antikoncepce a žádným způsobem nezmenšuje riziko otěhotnění. Ačkoliv je na obale napsáno, že je antispermicidní, před těhotenstvím vás neochrání. Tento nápis totiž znamená, že gel dokáže zabránit pouze některým spermiím v pohybu, ale ne všem z celého ejákulátu. Při použití gelů na olejové bázi si dejte pozor, aby vám neomastily oblečení, peřiny a nábytek, odstraňuje se opravdu velmi těžko. A u gelů na vodní bázi byste se měli po použití osprchovat - zbavíte se zbytků gelu, který by se jinak začal nepříjemně lepit. 

Vibrátor

Vibrátor je jednoznačně nejoblíbenější hračka pro sexuální hrátky. Jsou to v podstatě napodobeniny penisu vyráběné z mnoha materiálů a v mnoha různých tvarech a velikostech. Lepší typy mají nastavitelnou sílu vibrací. Eistují ještě tzv. dilda (didla), která vypadají velmi podobně jako vibrátory, ale narozdíl od nich jsou bez vibrací. Dildům podobné jsou pak připínací penisy, kterými se ženy dráždí navzájem u homosexuálního styku, popřípadě je používají heterosexuální páry k análním hrátkám. Ale zpět k vibrátorům. Vibrátory krom "obyčejného" tvaru penisu mohou mít různá dráždítka na klitoris, tvar pro dráždění G-bodu, mohou být i oboustranné (pro dráždění vagíny i konečníku). Při pořizování vibrátoru se dokonce můžete pořádně plácnout přes kapsu. Vibrátor pokrytý 18ti karátovým zlatem vyjde na bezmála 300 tisíc korun. 

Mezi vibrátory ale neřadíme jen napodobeniny penisů.  I další hračky vibrují a jednou z nich jsou vibrační patronky. Jde o malý vibrátor ve tvaru náboje, který dráždí především klitoris. Další zajímavou vibrační hračkou je tzv. prstový vibrátor. Vypadá trochu jako sluchátka, která si navléknete na konečky prstů a ty se pak rozvibrují. Vibrátorky dáte buď směrem dolů a laskáte intimní partie přímo jimi, anebo je dáte z druhé (nehtové) strany a necháte vibrovat přímo své prsty. Poslední hračkou patřící do vibrátorů je pulzátor - pulzující vibrátor. Pulzátor nevibruje jako ostatní vibrátory, nýbrž pulzuje dopředu a dozadu, aby napodobil milování. Navíc tak dráždí bod G.

Jste z Plzně a rádi byste si vyzkoušeli nějaké hrátky ve dvou, ale nemáte s kým? Zkuste sex seznamku!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.