Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Máte normální sexuální život?

8.červenec 2018
Máte normální sexuální život?

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, jestli jsou aktivity, které provozujete v ložnici tzv. v normě? Tušíte, jak na tom v porovnání s ostatními jste? Pojďte se sami podívat na to, jak si vedete. Možná budete hodně překvapeni.

Sex je důležitou součástí života, alespoň pro většinu lidí. Zároveň ale pořád zůstává tak trochu tabu. Probrat s kamarádkou nad skleničkou problémy v práci či zda vám muž zahýbá, ano. Bavit se ale o konkrétních intimních detailech, do toho se ani s těmi nejbližšími nijak nehrneme. Pak se ale nabízí otázka, jak na tom vlastně náš sexuální život je? Dá se označit za normální? Je samozřejmě obtížné definovat slova "normální".

Jaká frekvence je vlastně běžná?

Ach jo, tohle je určitě ta nejčastější otázka, zároveň se na ni dá ale velice těžko odpovědět. Kdo určí, jak často byste se měli milovat? Internet nabízí širokou šklu odpovědí, většinou úplně nepodložených. Nejpřesnější údaje poskytuje podle odborníka na sexuální poruchy a závislost Roberta Weisse americký výzkumný program General Sociel Survey (s každoročně aktualizovanými výsledky), ovšem i tato čísla mohou být trochu zavádějící.

Podle General Social Survey spolu manželské páry spí průměrně asi 58krát za rok, tedy o něco více než jednou týdně. Weiss ale upozorňuje, že toto číslo zahrnuje do jedné kategorie pětadvacetileté novomanžele i seniory, kteří už oslavili zlatou svatbu. Obecně platí, že čím jste mladší, tím častěji to děláte. Sezdaní dvacátníci si užívají sexu průměrně 111krát za rok a toto číslo s věkem klesá, asi o 20 % za každou dekádu.

Záhadný vrchol

Vztah žen a ogasmu je mírně řečeno komplikovaný a existují kvanta různých statistik, kolik žen je za jakých okolností schopno orgasmu dosáhnout, přičemž většina z  nich vychází z neaktuálních dat. Americká badatelka Elisabeth Lloydová ve své nové knize Případ ženského orgasmu shrnula výsledky třiceti tří různých studií zabývajících se ženským orgasmem a došla k následujícím číslům.

Podle jejich výzkumů dosahuje bez problémů při souloži orgasmu asi 25 % žen, přičemž nezáleží na délce styku, lásce, sympatiích či velikosti partnerova penisu. Tato šťastná čtvrtina všech žen je tedy schopna vyvrcholit, ať se děje, co se děje. Pokud k ní nepatříte, věřte, že dalších 50 % žen dosáhne orgasmu při sexu "občas", "zřídkakdy" se to povede asi 20 % a 5 % žen vrcholu nedosáhne nikdy. Na druhou stranu mužů vyvrcholí při sexu spolehlivě 98 %.

Přesto ale zhruba 60 % žen uvedlo, že jsou se svým erotickým životem spokojeny, což znamená, že dosahování orgasmu patrně nebude tak zásadní, jak si mnozí myslí.

Dneska ne, miláčku...

A co všechny ty noci, kdy na sex nedojde? Vymlouvat se na bolest hlavy je těžce otřepané klišé, ale podle průzkumu odmítá sex kvůli bolení hlavy jen 10 % žen. A nejčastější důvod, proč se ženy do milování nehrnou? Ohromujících 48 % žen odmítá sex kvůli špatnému pocitu ze své váhy. Dalších 27 % pak uvádí zažívací potíže (nadlábnout se před odchodem do ložnice není nejlepší nápad). Když to tedy shrneme: ženy, které nejsou spokojeny s vlastním tělem, mají méně sexu než ostatní. No, zní to logicky.

Jak jste na tom doma se sexem?

Fetiše a ujetosti

Na konvenčním sexu bez výstřelků není nic špatného, jenže leckdo to má rád prostě trochu jinak. Ve skutečnosti má téměř každý alespoň mírné fetišistické nebo jinak nestandardní sklony, i kdyby to mělo být jen vzrušení z toho, že partner stojí u sporáku místo vás. U žen je nejčastější zálibou sex na nezvyklém místě, submise, sex s více než třemi osobami, výměna partnerů a svazování. Nejběžnější mužské ujetosti jsou sex se dvěma partnerkami, sledování lesbického sexu, sex na nezvyklém místě a sex se třemi či více ženami.

Jedna zajímavá věc by se ovšem našla. Ke každé sebedivnější výstřednosti, na kterou výzkumníci přišli, se přihlásil alespoň jeden respondent. Což jen dokazuje, že pro každého se něco najde.

Všehochuť

Můžete se pochopitelně poměřovat s celou řadou dalších statistických údajů. Co třeba výdrž? Průměrná soulož trvá 7,3 minuty. A jako by to nebylo samo o sobě dost depresivní, navíc tvrdí, že neuvěřitelných 43 % pohlavních aktů se odbude během pouhých dvou minut. Kolik partnerů už je moc? Celosvětový průměr je devět a průměr v České republice je rovněž devět. Asi 7 % žen a 8 % mužů se považuje za homosexuální nebo bisexuální.

Čtvrtina všech sezdaných a třetina svobodných používá při sexu kondomNejčastější sexuální aktivity u žen jsou vaginální pohlavní styk (74 % času), masturbace (63 %) a přijímání či poskytování orálního sexu (59 %) a anální sex představuje pouze 22 %.

Tak kdo je tady vlastně normální?

Pokud jste dočetli až sem a začali jste panikařit, že ne, zachovejte klid. Statistiky jsou zajímavé, ale pořád je to jen průměr. Každý je jiný a neexistuje žádná norma pro sexuální chování. Někteří z nás jsou heterosexuální, jiní jsou homosexuální či bisexuální. Někdo má zálibu ve výstředních praktikách, jiným stačí standardní soulož. Jsou lidé, kteří se milují hodně často. A jsou jiní, kteří na pravidelnosti tolik nelpí. Tak proč si dělat starosti? Pokud jste se svým intimním životem spokojení, není co řešit.

Co už se normám vymyká?

Tušíte, co už je za hranou a nezapadá do běžných měřítek? Následující výčet už za trochu starostí určitě stojí a konzultace s odborníkem je rozhodně na místě.

Bolest

Bolest při sexu normální není a může k ní docházet z různých důvodů - mimo jiné i kvůli nedostatečnému zvlhčení vaginální sliznice.

Žádný orgasmus

Pokud NIKDY nezažíváte orgasmus, je to poměrně ojedinělý stav, který by mohl mít zdravotní důvody.

Nebezpečné výstřelky

Pokud jakákoliv "vaše úchylka" ohrožuje vás nebo někoho dalšího, návštěva sexuologa nebo poradce rozhodně nezaškodí. Svazování a naplácání, které neubližuje, je v pořádku, ale nejrůznější surovosti už tak úplně normální nejsou.

Žádný sex

Nemít vůbec sex je v pořádku, pokud je to vaše rozhodnutí. Jestliže ale žijete ve vztahu a o sex máte zájem, a ten není uspokojen, je jasné, že něco neklape.

Sex je hra!

Za lepší orgasmy!

Nemáte s dosažením orgasmu potíže? Tak ale není důvod proč si ho ještě nevylepšit.

  • Lidé, kteří berou oxytocin, mívají intenzivnější orgasmus. Nemusíte se ani ládovat prášky, oxytocin se přirozeně vylučuje během mazlení s milovaným člověkem. Vida, další důvod, proč nevynechávat předehru!
  • Předehra ovlivňuje orgasmus i jinak. Masturbace zvyšuje během předehry šance na orgasmus. Jestliže předehra zahrnuje orální sex, pravděpodobnost stále vzrůstá.
  • Ještě ne! Když se blížíte k orgasmu, ale milování přerušíte a vrátíte se k němu až po krátkém odpočinku, čeká vás intenzivnější a lepší orgasmus.

Zjistěte, co vlastně chcete

Partner vás až příliš často nedokáže dovést k orgasmu? Pak se vyplatí zjistit, kde je chyba. Možná jen nedělá to, co máte ráda, jenže víte vůbec vy sama, jak by to mělo vypadat? Nemůžete očekávat,že někdo jiný bude automaticky vědět, co vás vzrušuje, když v tom nemáte jasno ani vy sama. Vyhraďte si trochu času a popřemýšlejte nad vlastními fantaziemi. Co je podle vás sexy? Může to být cokoli od bondáže po orál, od submisivního po dominantní postavení. Projděte si klidně erotické stránky na internetu, abyste získala větší přehled, jaké máte vůbec možnosti. Jen tak se budete moci pohnout dál.

A řekněte mu to

Když už teď víte, co vám dokáže zrychlit dech, můžete se do toho s partnerem pustit. Než mu to složitě vysvětlovat, bývá mnohem lepší názorná ukázka během akce. V opačném případě může získat pocit, že mu vyčítáte chyby. Pokud se nestydíte, můžete mu svoje erotické spouštěče podrobně popsat nebo mu je rovnou ukažte. Proveďte ho všemi místy, aby je pak dokázal najít i sám, a když uvidíte, že to všechno správně pochopil, odměňte ho slastným sténáním.

Je-li tajemství vaší sexuality poněkud divočejší, možná bude lepší postupovat po malých krůčcích než to na něj vypálit po prvním polibku. Není nezbytné vžívat se do role dominy hned první noc. Úvodní krok může vypadat například tak, že zaujmete pozici nahoře, odkud můžete ovládat situaci, a teprve postupně ho začnete seznamovat se svými zálibami.

Pochopte základní principy

Nakonec je třeba otevřeně si přiznat, že existují lidé, kteří jednoduše netuší, co vlastně chtějí. Mohou to být jak muži, tak ženy. Jestliže všechno drhne a vy si ne a ne přijít na své, třeba oba jen potřebujete více informací. To nemůže nikdy škodit. Pořiďte si příručku o sexu. Mělo by přece jít o váš společný a oboustranně příjemný zážitek. I když to není vždycky jednoduché, uvolněte se. Žena může při snaze o orgasmus pociťovat podobnou úzkost, jako když se třeba někdo děsí vystupování na veřejnosti.

Když se předem obáváte, že se vám to tentokrát zase nepoved, může být právě tohle ten pravý důvod neúspěchu. Pořádně se nadechněte a berte to s klidem. Každý si zaslouží dobrý sex a souhru v posteli.

Určitě máte každý co nabídnout, tak nabízejte a seznamujte se.

Zdroj: http://gss.norc.org/

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.