Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Hledáte někoho na BDSM hrátky? Na tyto věci si dejte pozor

17.březen 2017
Hledáte někoho na BDSM hrátky? Na tyto věci si dejte pozor

Hledat ideálního partnera na cokoliv není jednoduché, to zná každý. Ale co pak teprve případ, kdy si chcete užívat s někým trochu drsnějších erotických hrátek... Nejvíce špatných zkušeností pak mají submisivní muži a ženy, které hledají do páru dominantního člověka. Proto se zaměříme na tento konkrétní problém.

Společnost se stává otevřenější k mnoha věcem a už i BDSM neznamená tabu, ačkoliv je asi lepší, když si člověk nějaké obzvláště pikantní věci nechá spíše pro sebe. Lidé rádi experimentují, a to je dobře. Každý ale musí dbát o svou bezpečnost a tím nemyslíme pouze při dovádění samotném, ale i při výběru vhodného partnera. Je vcelku jedno, zda se jedná o sadismus a masochismus nebo dominanci a submisivitu, vždy tu bude jeden "výše" a druhý "níže". A právě submisivní ženy a muži si musí všímat výstražných signálů, které mohou odhalit dominantní člověka, se kterým by ale nebylo radno si zahrávat. 

Mezi lidmi se šíří různé historky, jak byli někteří lidé zneužiti, vážněji poraněni nebo citově zraněni právě "dominantním" člověkem. V uvozovkách proto, že i BDSM má svá pravidla a hranice, a dominantní v tomto případě znamená spíše surový člověk, který chce spíše nekontrolovatelně ubližovat ostatním a žádnými pravidly (signály pro ukončení atd.) se neřídí. 

Nebezpečné situace vás mohou při seznamování potkat všude, ať už  se jedná o seznámení přes online seznamky, různé aplikace nebo v reálném světě. V tomto případě se dá seznámit i na různých webových stránkách a fórech zabývajících se BDSM praktikami. Abyste se takovým nelibým situacím vyhli, přečtěte si pozorně následující rady. Mohou vám napsat třeba takovéto věty:

"Jsem pravý sadista!"

Neexistují žádní praví ani falešní sadisté. Jestliže obdržíte zprávu, ve které někdo hlásá, že je pravý sadista/dominant (domina) a hledá pravého submisiva, mějte se na pozoru. Myšlenka "reálnosti" BDSM může být velmi nebezpečná. Klade nereálné požadavky na chování a nepočítá při tom s osobností, nepříjemnými zkušenostmi a osobními preferencemi submisiva. Je to, jako by se tento sebezvaný dominant snažil BDSM dát do krabice, která padne každému, ale takhle to nefunguje, každý má své specifické potřeby, touhy, zábrany,... 

Lidé neznalí nebo noví v těchto praktikách často používají takovou mluvu k přesvědčení ostatních. Chtějí tím dát najevo, že jsou hodně zkušení, ale opak je pravdou.

Co s tím?

Stačí, když se osoby zeptáte, co tím "pravý" konkrétně myslí. Zeptejte se i, zda zohledňuje osobní limity a preference submisiva. Jestliže se vyhýbá odpovědi nebo odpoví něco ve smyslu "Opravdový submisiv bude dělat jen to, co chci já!" tak raději berte nohy na ramena. Psaní sice může být sranda, ale co setkání? Co až nebude reagovat na stopku (signál pro ukončení)? Vyhnout se takovému člověku vám může ušetřit spoustu nepříjemností.

"Chci se s tebou setkat, HNED!"

Tuto větu ze svých úst vypustí lidé, kteří (rádi) vytváří nátlak na druhého. Většinou chtějí vidět, jestli by vás mohli jednoduše k něčemu donutit. Trvají na okamžitém setkání i po tom, co jim jasně dáte najevo, že potřebujete ještě nějaký čas a chcete je více poznat. Možná že vám řeknou "Dobře, máš tolik času, kolik potřebuješ...", ale i přesto vás jinými cestami dále nutí - lístky na různé akce, speciální události nebo vám sdělí, že na nějakou dobu odjíždějí a chtějí se s vámi jetě před odjezdem setkat. 

Taková osoba vás donutí se zamyslet, zda opravdu stojí o vás nebo jen o to si co nejdříve užít. Obzvláště nebezpeční pak jsou ti, kteří trvají na setkání a navíc buď u nich doma nebo v hotelovém pokoji...

Co s tím?

Na nic nespěchejte a počkejte, až budete sami stoprocentně připraveni. Pokud s vámi do té doby přestal mluvit, asi to tak je i lepší. A pokud akceptoval vaše rozhodnutí a stále stojí o setkání, možná by stálo za to o tom vážně popřemýšlet.

Máte chuť si hrát?

"Nemám rád společnost"

Za toto tvrzení nemůže být člověk hned odsouzen. Někteří lidé zkrátka nechtějí, aby je někdo poznal, jiní jsou opravdu antisociální a nemají rádi společnost mnoha lidí na veřejných místech. Niceméně, když se s vámi někdo vehementně odmítá setkat na veřejném místě, asi něco bude špatně.

Další možnost je, že se budete chtít setkat na nějaké akci pořádané pro BDSM komunitu. Mohou nastat obdobné případy jako ty výše zmíněné - člověk může být antisociál nebo se mu nechce ztotožňovat s touto komunitou. Ale nastává zde jiný problém. Důvod, proč se nechce s vámi na akci takovéto komunity setkat, může být i ten, že byl z této komunity vyloučen, např. pro nevhodné chování. Lidé v těchto komunitách si vzájemně pomáhají, učí se od sebe navzájem a jestliže byl někdo vyloučen, musel k tomu být vážný důvod, tak to neberte na lehkou váhu.

Co s tím?

Domluvte si s osobou setkání na nějaké akci pořádané BDSM komunitou, nemusí se jednat o velké akce, stačí nějaká v menším městě, v hospodě nebo restauraci (anglicky se těmto "sešlostem" říká munch). Když toto neprojde, zkuste navrhnout alespoň jiné veřejné místo. Odmítne-li, kliďte se takovému člověku z cesty.

"Odteď mi říkej Pane/Paní!"

Při role play (hraní rolí) je označování dominanta za Pána nebo Paní běžné a vyhovuje to většinou oběma. Nejprve si ale mezi sebou dva musí vybudovat trochu důvěry. Chce-li po vás člověk po první větě, abyste ho takto oslovovali, nemůžete vědět, co od něj čekat. Tito lidé jsou většinou poháněni ideou vlastnění někoho, než realitou. Jsou si vědomi toho, že se submisivní nováček v těchto praktikách dostatečně neorientuje a ihned propadnou první autoritě. Ale pamatujte, takový dominant může být poháněn spíše fantaziemi založenými na pornu než na skutečnosti.

Co s tím?

Ještě před tím, než začnete plnit veškeré příkazy, včetně oslovování, zeptejte se ho na tyto otázky:

  • Jak moc kontroly chce nad vámi mít?
  • Budete stále moci chodit do školy nebo do práce?
  • Budete stále moci vídat své přátele a rodinu?

Pokud se vám zdá, že předchozí otázky jsou trochu extrémní, zdá se vám to správně. Ale věřte, že takoví ti lidé opravdu jsou, až do takových extrémů jsou schopni zajít. Používejte rozum a rozhodujte se opatrně. Jestliže ucítítě, že by vás někdo mohl tlačit do D/S "vztahu" (D/S = dominance/submisivita), který by trval 24 hodin denně 7 dní v týdnu bez přestávky, je to signál velkých potíží.

"Chci být tvůj mentor!"

Opravdoví mentoři vás jako nováčky provedou komunitou, naučí vás základní pravidla a výrazy BDSM. Takovým lidem můžete být vděční. Někteří mentorství ale pouze využívají jako záminku, aby se k vám dostali blíže. Nabydou vaši důvěru a budou vás nezdravě ovlivňovat. Odříznou vás od ostatních a budou vám klást na srdce, že oni jsou pro vás ti jediní. Stanete se na nich závislí a pak vás mohou plně využívat, jak se jim zlíbí...

Co s tím?

Přesvědčte se, že váš mentor má s vámi pouze dobré úmysly. Můžete si stanovit dvě pravidla - žádné hry a žádný sex. Pokud vycouvá a už pro něj nebudete zajímaví, víte, s kým jste měli tu čest. Pokud to přijme a také dodrží, můžete vybudovat skvělý vztah založený na důvěře a vzájemném respektu. Pak si i ty hry a sex budete moci dosytosti užít.

Co říci ke konci...

Po celou dobu se snažte si udržet objektivní názor a svůj rozum. Když se chytíte do světa zvláštností a fantazií, může se vám v něm zalíbit... Až moc. Jsou v sázce důležité věci, například váš život. Zachovejte chladnou hlavu při posuzování všech možných i nemožných vztahů.

I na erotické seznamce lze najít dominanty i submisivy, držte se ale pevně rad vypsaných výše...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.