Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Takhle to doma radši nedělejte!

10.prosinec 2020
Takhle to doma radši nedělejte!

Kdo chce prožívat plnohodnotný intimní život, měl by v prvé řadě pečovat o své partnerství. Jakého chování se vyvarovat, aby se vám vztah nerozsypal jako domeček z karet? Muži nechtějí být odevzdaně vedeni jako autíčko na dálkové ovládání. Komunikace je nosným pilířem fungujícího vztahu i v posteli.

Pokud si užíváte spokojeného vztahu, v němž nechybí něha, porozumění a pochopitelně ani milování, potom vám lze jen pogratulovat. Zřejmě jste našli recept na partnerské štěstí. Uměli jste ve správném poměru navážit empatii, toleranci, přidat kapku sebevědomí a hýčkání sebe i svého protějšku. A věřte, že v dnešní uspěchané době bývá stále pracnější odhalit ten správný předpis

Pravidla hry

Každý z nás se snaží najít svůj návod na domácí elixír lásky. Někdo vztah okoření temperamentem, jiný raději volí mírnější notu, další se potřebuje milovat den co den, někteří se spokojí s měsíční frekvencí milostných hrátek. Proti gustu žádný dišputát. Našli bychom ale několik věcí, kterým by se měly vyhnout dvojice bez rozdílu věku i povahy. Porušování partnerské etikety by postupně, ale spolehlivě naleptalo vztah. Pokud byste hranice vytrvale překračovali, možná by se skládačka porozumění rozsypala jako puzzle. A jestliže se nepohoda zaklíní mezi vás a partnera, pak ji těžko navodíte v ložnici (pokud sex nepoužíváte jako odpustek a usmiřovací akt). 

Sex bez lásky dříve či později jednoho z vás přestane bavit. Podstata partnerství - potřeba být spolu v dobrém i ve zlém - nenávratně zmizí. Zakažte si proto některé výstupy v zájmu zachování dobrého ovzduší. Věřte, že i váš partner vaši snahu ocení a bude se možná snažit zamést si i před vlastním prahem. 

Zákony slůvka "NE"!

Nerozhodnost pořádně znepříjemňuje život a poničí i ten milostný. Ve zdravém partnerství si můžete dovolit odmítnout. Snad za to může výchova, snad je to zakotveno v povaze. Mnozí z nás jsou hodní kluci a holky, kteří okolí chtějí vyhovět za každou cenu. I kdyby měli padnout na ústa, nedokážou nikomu odmítnout pomoc. Slovo ne, jež by vypustili z úst, by se v jejich očích rovnalo smrtelnému hříchu a totálnímu selhání. Mají pocit, že si o nich dotyčný bude myslet jen to nejhorší, pokud ochotně nevyhoví jeho žádosti. Chtějí stůj co stůj být se všemi zadobře, vyjít jim vstříc a doufají (často bláhově), že jim stejnou mincí také oplatí také okolí. 

Jak to doma nedělat

Nerozkazovat

Ono památné "běda mužům, kterým žena vládne" sice patřilo kněžně Libuši, ale část z této věty by si měly vzít k srdci i některé současnice. Málokterý chlap se dobrovolně vrhá pod pantofel. Muži jsou dobyvatelé a lovci, nechtějí být dobývaní a kořistí. Ženská touha ovládat partnery se v průzkumu umístila v desítce nejotravnějších věcí, které pánové na své partnerce nesnášejí. Ženy by měly respektovat jejich právo na soukromí a ponechat jim pocit, že mají svůj život ve svých rukách (byť je jemným ženským fištrónem často dokážou navigovat, kam potřebují). Partnerství plné jednostranných imperativů je předem odsouzeno k záhubě (anebo naprosté likvidaci osobnosti jednoho z dvojice).

Rada do ložnice

Sexuologové tvrdí, že by s milováním měli ideálně souhlasit oba, nebo minimálně jednomu z dvojice by erotické hrátky neměly být proti mysli. Dožadovat se plnění manželských povinností jen proto, že je třeba první pátek v měsíci, není nejšťastnější vztahová strategie.

Nevymlouvat se

Když nejste naladěni na smyslné dovádění, máte na to plné právo. V podobné situaci by se neměli partneři odbývat vytáčkami (té nejotřepanější o migréně snad už ani nikdo nevěří). "Nezlob se, jsem dneska hrozně unavená, ale příště si to určitě vynahradíme" - to je elegantnější způsob, jak mu tentokrát vzít vítr z plachet, ale neuhasit plamen vášně. O vzájemné city ale musíte stále pečovat, pěstovat je jako vzácnou květinu a zalévat výživným roztokem chvály. Sebevědomí pookřeje díky pár vřelým slůvkům a milostný akt bude završením oboustranného umění pochválit. 

Pokud se už odhodláme odmítnout, často následuje také druhý krok, kdy se snažíme dotyčnému vysvětlit, proč nemůžeme jeho prosbě vyhovět. Takovými větami vystavujeme omluvenku sami sobě a svému svědomí. Jako bychom výmluvami chtěli zmírnit důsledky odmítnutí. Bojíme se opovržení, ztráty vztahu, nechceme kazit dobrou náladu. A přitom vysvětlení důvodu si klidně můžete nechat pro sebe. Nejste přece nevolník, abyste se pánovi museli zpovídat, proč jeho potřebám nevyhovíte. Pokud se rozhodnete vysvětlit svému partnerovi důvody, pak řekněte pravdu - citlivě, ale bez příkras. V dalším sledu můžete navrhnout i kompromis či alternativu partnerova návrhu, zkrátka projevit dobrou vůli.

Rada do ložnice

Muži potřebují jasné zdůvodnění, ne nějaké otřepané vytáčky. Nesmíte však své právo říci ne zneužívat. Mužský čas od času prostě potřebuje fyzické naplnění citů a bez tělesné lásky by chřadl jak leknín na Sahaře.

Nenaléhat

"Máš mě rád?" či "Líbím se ti ještě?" - vypušťte podobné věty ze slovníku. Co myslíte, že vám muž odpoví?! V případě milujícího partnera jsou podobné otázky přece bezpředmětné, a pokud vám vztah skřípe, je zbytečné vynucovat si doznání citů. Je jistě příjemné tu a tam slyšet něžná slůvka, ale tahat je z partnera jako při křížovém výslechu je cestou do pekel a hlavně pod vaši úroveň.

Co všechno děláte doma v posteli?

Rada do ložnice

Neškemrejte o přízeň. Nechte muže, aby se stal na pár okamžiků lovcem, který touží ulovit svou kořist. Jemné flirtování je však povoleno.

Nesrovnávat

Na začátku se vznášíme na růžovém obláčku zamilovanosti, přes nějž nevidíme nedostatky svého vyvoleného. Jenže čas odfoukne nachový opar a zůstane šedá realita a někteří třeba začnou vzpomínat na bývalou známost. Minulost nevrátíte, jen ubližujete sobě i svému protějšku. Musíme přijmout vztah, takový, jaký je. Určitě víte, proč jste si vybraly/i právě toho svého jediného (tu svou jedinou).

Rada do ložnice

Nevyniká váš protějšek právě jako milenec? Oceňujte erotickou fantazii!

Nezesměšňovat

Velký prohřešek proti partnerské etiketě! Umění tolerance, vzájemného respektu a úcty je jedním ze stavebních pilířů fungujícího vztahu. Dvojice, kde si jeden druhého neváží, by měla buď zamířit do manželské poradny, nebo spíš k rozvodovému soudu. Neměli bychom se bát dát si najevo, jak moc si ceníme, že máme po boku tak skvělého parťáka. Udělejte to hned, abyste později nelitovali, že jste propásli vhodnou příležitost. Vyznání lásky sluší každému věku.

Rada do ložnice

Chválu po milování si nelze vynutit, měla by vyplynout ze samotného aktu. Ale pozor, přehnané množství chvalozpěvů vztahu neprospívá. Mužům pak ódy zevšední a nemají na ně ten pravý účinek.

V posteli se nesmíte nudit

Nenudit se

Nuda devastuje vztah stejně účinně jako mandelinka bramborová lán. Myslete na sebe, všichni se potřebujeme odreagovat. Společné zážitky fungují jako nejlepší tmel partnerství. Každé vybočení z monotónního rytmu je vítáno.

Rada do ložnice

Nemusíte utíkat do sexshopu ze strachu, aby vztah neumořila nuda. Mnohdy stačí malá změna (místa, polohy), abyste dosáhli nového prožitku.

Odmítnutí není hanba

Jádro problému vězí v utkvělé představě mnohých z nás, že prosbám bychom měli vždy vyhovět. Vždy nám to přece říkaly maminky odmalička, že máme být hodní a myslet na druhé. Jedním dechem je však třeba dodat, že na odmítnutí máme všichni právo. Vyjadřujeme v tu chvíli vlastní vůli. Jednat v rozporu se svými myšlenkami se rovná čisté přetvářce a lžete především sami sobě. A takový postoj do zdravého partnerství rozhodně nepatří.

Ve fungujícím vztahu má slovo "ne" své místo. Neodmítáte přece partnera nebo jeho lásku, negujete jen danou situaci. Rozumný partner by měl pochopit, že se vám prostě (třeba do milování) nechce. A záleží čistě na něm, jak si to přebere, jak se odmítnutím (jakkoli překvapujícím) vyrovná. Milostný vztah by se dal přirovnat k pochodu amazonským pralesem. Silnější jedinec se musí přizpůsobit pomalejšímu, jinak by se mu mohlo stát, že v džungli citů bude pochodovat najednou osamocen.

Pro lepší sex

Základem spokojeného partnerství je bezesporu otevřená komunikace. Schopnost vyjevit svůj názor souvisí také s kvalitou milostného života. Pokud vyhovujete pouze potřebám partnera a svoje nároky zadupáváte kamsi hluboko pod povrch, žádného smyslného prožitku se pravděpodobně nedočkáte. Útrpně odležet milostný akt a předstírat orgazmus, místo abyste jasně dali najevo, že dnes nemáte na milování chuť, se rovná malému znásilnění (minimálně vašeho sebevědomí a práva na vlastní názor). Proč byste nemohli svému miláčkovi citlivě vysvětlit, že dnes byste dali přednost spánku před milováním?

Věříte svému partnerovi?

  • K nevěře jako k řešení partnerských problémů se uchyluje stále víc mužů i žen. Podle průzkumu přiznala víc než třetina respondentů, že byla svému partnerovi nevěrná.
  • Pětina dotázaných nepovažuje za "bokovku" flirt či lásku na jednu noc. Každý desátý nezaměňuje s nevěrou ani sex po telefonu, erotické služby či líbání.
  • Tři pětiny z dotázaných označuje mimopartnerský vztah jako nejhorší možné provinění a nadpoloviční většina by ho nikdy nedokázala odpustit.
  • Ačkoli nevěra přestává být cosi překvapujícího, dvě třetiny dotazovaných věří, že existuje partnerská věrnost.

Všichni máme rádi, když se nás někdo dotýká, a toto může být úplně nová úroveň intimity ve vašem vztahu. Chcete také vytvářet intimitu? Zaregistrujte se na erotické seznamce a najděte si partnera, se kterým se budete vzájemně uspokojovat jakýmikoliv technikami.

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.