Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sexem ku zdraví!

3.březen 2018
Sexem ku zdraví!

Milování je nejen jednou z nejpříjemnějších lidských činností, prospívá i psychickému a fyzickému zdraví.

Sexuální akt sám o sobě není skutečně nic jiného než směsice legračních pohybů. Přesto je to však činnost, kvůli které jsme schopni hýbat světem a snášet modré z nebe. Pro lásku se vedly války, padají vlády a dělá se hromada hloupostí. Na druhou stranu díky milování také vznikají ta nejkrásnější filmová a literární díla, umírají a rodí se lidé. Co na tom sexu vlastně vidíme? Proč je to tak krásné a povznášející? Všechno má na svědomí chemie. Kdykoliv se nás dotkne někdo, kdo nás přitahuje, všech pět smyslů se dá okamžitě do práce a přenáší libé pocity do mozku.

Ten získané informace vyhodnotí a dá povel ke tvorbě patřičných hormonů. Serotonin, dopamin, endorfiny a další pilní "pracovníci" zaplaví během chvilky naše tělo a my se začneme cítit skutečně velmi dobře.

Milování zahání chmury a pomáhá s učením

Bez nadsázky lze tvrdit, že dobrý sex je lepší než jakýkoli lék na uklidnění a trápení. A to nejen proto, že nás bombardují už výše zmíněné "hormony rozkoše". Lékaři tvrdí, že pocity úzkosti či deprese provází mělké a povrchní dýchání. Sex je tedy lékem nejen proto, že přináší výrazně pozitivní emoce, ale také proto, že člověka skvěle rozdýchá. Máte před sebou důležité pracovní úkoly nebo se učíte na zkoušky? Erotické hrátky v ložnici (či kdekoli jinde) by měly patřit k častým aktivitám. Rozhodně vás nezdrží, spíše naopak. Milování totiž zlepšuje soustředění. Potvrdil to již před několika lety výzkum mezi americkými vysokoškolskými studenty v době zkouškového období.

Ti, kteří při něm nezapomněli na sex, vykazovali lepší výsledky než ti, kteří leželi celou dobu ve skriptech. Jiná studie zase poukazuje na to, že především u duševně pracujících stimuluje uvolnění energie při orgasmu pracovní výkonnost.

Orgasmus je blahodárnou rozkoší pro celé tělo

Všimli jste si, jak krásnou barvu mají tváře po milování? Sex totiž stimuluje krevní oběh. Při předehře se tepny lehce stáhnou a ve chvíli nejvyšší rozkoše se pak zase rozšíří. Obličej je v tom okamžiku zásoben krví a získá onen krásně nestoudný nádech. V ženském těle se zvýší i hladina estrogenu, který pozitivně ovlivňuje hydrataci a pružnost pokožky. To samozřejmě neplatí jen pro obličej. Kdo se pravidelně miluje, pocítí to i na jiných místech těla.

Pohyby, které muž i žena při sexu vykonávají, slouží nejen k uspokojení, ale jsou i dobrým způsobem k posilování svalstva. Na téma "sex a sport" byla dokonce před mnoha a mnoha lety uspořádána vědecká konference. Vyskytly se i spekulace, zda by sexuální aktivita mohla fungovat jako prostředek kalorického výdeje a milenecké lože jako náhrada posilovny. Sex a sport mají bezpochyby hodně společného.

Sexem ku zdraví, znáte to?

Známý český sexuolog Radim Uzel k tomu kdysi řekl: "Obě tyto lidské aktivity se dožívají největšího rozkvětu mezi 18. a 30. rokem věku, obě uspokojují citové potřeby lidí, jejich touhu po sebeuplatnění, v poslední době se pak přesunují stále do mladších let. Po úspěšném sportovním výkonu se stejně jako po orgasmu uvolňují speciální mozkové hormony - endorfiny zaplavující organismus pocitem tělesného blaha, duševního uvolnění a výkonnostní satisfakce. Sexuální vyvrcholení stejně jako překonání atletického rekordu či vítěžný zápas jsou někdy připodobňovány k drogovému opojení."

Aktivním sexem k dobrým svalům a pevnému zdraví

Při milování posilujeme břišní, ale i jiné svaly, které jinak docela lenoší. Například pěkně procvičíme vnější i vnitřní svaly stehen a hýždě. Při spojení s jemnou milostnou masáží partnera bojujeme proti celulitidě. A jestliže má vyvrcholení na svědomí rozšiřování cév, pak také snižuje riziko infarktu, mrtvice a aterosklerózy. Milování se často přisuzuje i vliv na hubnutí. Můžeme tedy nahradit pravidelné návštěvy fitness a wellness center pravidelným pohlavním stykem doma v ložnici? Těžko!

Jeden židovský vtip popisuje, jak v synagoze někdo na ceduli s textem "Kdo smekne klobouk, jako by sesmilnil" připsal: "Zkusil jsem to, ale není to ono!" Stejně tak nelze sport nahradit beze zbytku milováním. A nejde to ani naopak. Pravidelným sexem nemůžete tělesné cvičení nahradit, ani kalorický výdej, ani posilování svalů, a to přestože pohlavní styk je často pěkná dřina. Tři vášnivá spojení lze přirovnat výšlapu do šestého patra.

Tak si každý může vybrat - chce den co den třikrát aktivně a dlouho souložit (dvě minuty nestačí, jedno "číslo" by mělo mít zhruba desetkrát tolik), nebo si raději vyjde po schodech pár pater či si venku zaběhá? Sex má však podle lékařů blahodárné účinky i na naši imunitu. Je za to odpovědná hladina betaendorfinů, která se s orgasmem prudce zvyšuje. Právě tyto látky hrají důležitou roli v dobře fungujícím imunitním systému.

Další ze starších amerických výzkumů prokázal, že lidé, kteří se často oddávají sexuálním hrátkám, žijí v průměru o pět let déle. Jejich imunita je totiž vyšší a v chladných měsících roku netrpí tolik na nejrůznější rýmy, chřipky a nachlazení. Endorfiny však umějí ještě něco - posunují práh bolesti. Ve chvíli vyvrcholení se zvýší odolnost proti bolesti hlavy, zad a svalů. Milování místo knihy před usnutím by si měli dopřát všichni ti, kteří mají problém s usínáním. Uvolnění, které po sexu nastane, je totiž dokonalým sedativem.

Aktivní sex vám zajistí pěkné svaly

Kolik porcí sexu je třeba, abychom byli stále v pohodě?

Je dostatečné souložit dvakrát v týdnu? Tolik totiž činí podle posledních dostupných výzkumů průměrná sexuální aktivita v týdnu. Nebo by to mělo být více? Uklidněte se. Důležitá není četnost, ale uspokojení, které erotické hrátky přinášejí. Existuje mnoho žen, které se milují denně jen proto, aby vyhověly partnerovi, a jsou z toho frustrované. A na druhou stranu jsou manželé, kterým stačí hezké milování dvakrát do měsíce a oběma to přináší radost.

Statistiky tedy hoďme za hlavu a dělejme to tak dlouho a často, jak se nám líbí. A nezapomeňme, záplavu hormonů slasti si koneckonců můžeme přivodit sami.

Jak zlepšit svůj sexuální prožitek

Snad nejužitečnějším sexuálním cvičením je Kegelovo posilování svalů pánevního dna. Zejména pro ženy je přímo k nezaplacení. Napětí svalů, které ovládají sevření pochvy, a schopnost je ovládat může vést k výraznému zlepšení sexuálního prožitku. A nejen to, pokud je žena umí včas sevřít, přispívá k dosažení orgasmu. Někteří sexuologové dokonce tvrdí, že ženy, ovládající mechanismus sevření svalů poševního vchodu, mohou dosahovat libovolného množství orgasmů za den.

Samozřejmě sevření dělá dobře i partnerovi. Jak na to? Cvičení je jednoduché a lze ho provádět kdykoli a kdekoli. Nikdo v okolí totiž nic nepozná. Trénink spočívá v rytmickém svírání svěračů pochvy. Dosáhneme toho podobně, jako kdybychom se intenzivně snažily zadržet moč, a proto nácvik můžeme zahájit právě tzv. frakcionovaným močením - několikanásobným přerušením proudu moči. Zhruba čtyřicet rytmicky prováděných stahů v sériích několikrát denně napomáhá ženě k téměř kulturistickému posílení příslušných svalových skupin a zlepšení svého i partnerova sexuálního prožitku.

Cvičení je přínosem i pro zdraví jako skvělá prevence před nechtěným únikem moči v pozdějším věku.

Život je krátký, času je málo a navíc rychle utíká. Vy však nikam nespěchejte, pokud nemáte sex partnera a v klidu si dejte na čas při výběru u nás na seznamce. Hodně štěstí při seznamování!

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.