Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Průvodce světem BDSM

9.srpen 2018
Průvodce světem BDSM

Řada z vás si jistě nenechala ujít premiéru filmu Padesát odstínů svobody, posledního z trilogie, jež rozpoutala zájem o hrátky s bičíky, pouty a roubíky. Tato sexuální disciplína zvaná BDSM samozřejmě existuje už dlouho, ale moc lidí o těchto svých touhách nemluví.

Možná jste postřehli, že způsob, jakým byla trilogie Padesát odstínů... napsána, není příliš intelektuálně stimulující, ale evidentně cosi stimulovala. Sexuální hrátky pana Greye a Anastasie, vstoupily do fantazií žen i mužů po celém světě. Pokud se do této doby někdo styděl za to, že má rád, když je při sexu spoután, vyplácen, nebo dokonce ponižován, nyní se jeho záliby nezdají tak nevšední, jak tomu bylo dřív.

Možná i do vašich milostných hrátek přibyla nějaká ta nová sexuální hra. Možná jste pod stromečkem nebo k Valentýnu dostali novou hračku. Je také možné, že ještě stále jen toužíte něco z toho vyzkoušet, ale dosud jste se neodhodlali k činu. Jak začít, aby to nevyděsilo ani jeho, ani vás? Mohli bychom si nejdřív vysvětlit, co to vlastně BDSM znamená. Každé z těchto písmen má totiž svůj význam.

O tom, jak vysoké procento lidí má sklony k těmto praktikám, existují pouze odhady. Ty se pohybují mezi 5 a 15 %.

B

To je písmenko, které představuje bondage, neboli svazování. Stojí na začátku celé té zkratky, protože hraje nejvýznamnější roli. Znemožnění pohybu je pro někoho tak vzrušující, že dokáže vyvrcholit, jen když je pořádně zpevněný jako stavební kámen. K poutání se používají různé pomůcky, jako jsou lana, pouta, kožené opasky, provazy, můžete si zalaškovat s kravatou nebo třeba řetězy. Je to na vaší fantazii. Bondage je disciplína, které samotné by se dala věnovat dlouhá kapitola. V jistých případech se dá mluvit až o umění.

D

Déčko znamená disciplínu. Je to poslušnost, která vychází ze vztahu dominantního a submisivního jedince. Dominantní lidé mají potřebu nadvlády nad svým partnerem, tady je to ovšem ještě mnohem patrnější než kdekoli jinde. Odedávna měli někteří lidé potřebu někoho řídit a jiní zase poslouchat na slovo. A ve zjednodušené verzi je tohle vlastně to, oč zde běží. Jednoho vzrušuje pocit mít parnera plně ve své moci, ovládnout ho.

Druhý zase pociťuje rozkoš, když ho jeho sexuální partner ponižuje a totálně ovládá. Vztah dominanta a submisiva je označován D/S. Pro někoho je tento model nejen součástí erotických hrátek, mnohdy v tom sex vlastně ani nehraje roli.

SM

Tato dvě písmenka jsou vám jistě dobře známá. Sado maso neboli sadismus a masochismus se skrývá pod touto zkratkou. Sadista je člověk, kterému působí neskonalé potěšení působit někomu bolest a to nemusí být zákonitě bolest fyzická. Masochista naopak rád trpí. Přijímání bolesti ho dokáže dovést do stavu euforie a může díky ní dosáhnout orgasmu. Zdá se to pro mnohé lidi absurdní, ale takoví lidé opravdu existují.

Výše uvedený popis je v kostce to, co si zhruba máme pod zkratkou BDSM představit. Samozřejmě, že existují různé formy. Někteří lidé praktikují vše, jiní jen určité části. Nejdůležitější na tom všem je, že zúčastnění jedinci vše provádějí ze svobodné vůle, protože to chtějí. Nic se v tomto případě nedá vynutit, protože potom by už šlo o trestný čin. Pokud jste v téhle oblasti úplnými nováčky, je důležité začít pěkně krok za krokem.

Máte BDSM ve své ložnici?

Tahání za vlasy

Možná už to děláte a ani nevíte, že to je vlastně první krůček. Tahání za vlasy můžete provádět, aniž byste museli mít jakoukoli pomůcku. Tahat se dá také různými způsoby - od nejjemnějšího až po hodně drsný.

Jemné plácání

Plácání neboli spanking je jednou z nejrozšířenějších fantazií. Samozřejmě, že i tady se také doporučuje postupovat s citem. Ať už vyplácí jakákoli strana. Když se vám to zalíbí, můžete přitvrdit. Nejprve použijte ruce, poté začněte přidávat různé pomůcky.

Sprosté nebo agresivní vyjadřování

Začít vašeho milého nazývat nevybranými výrazy bez toho, abyste se předem domluvili, co je ok a co ne, asi nemusí být úplně dobrý nápad. Stejně tak i obráceně, kdyby vás váš partner začal nazývat například děvkou jen tak z ničeho nic, asi byste byla trochu v šoku.

Svazování

Na začátek můžete použít třeba šátek nebo kravatu, je to proto, že jsou měkké a příjemné na dotyk i v případě, že se víc utáhnou. Mějte ale na paměti, abyste neutahovali příliš. Měly by se vám pod pouta vejít dva prsty, aby mohla kolovat krev. Pokud toužíte po něčem ostřejším, sáhněte po laně nebo kovových poutech.

Uvazování

Pokud už jste se nabažili svazování a vše proběhlo k vaší spokojenosti, dalším krokem je přivazovaní k posteli nebo křeslu, záleží na tom, jak to máte doma zařízeno. Pokud jste to ještě nikdy nedělali, uvidíte, že vzdát se veškeré kontroly vám hodně zvedne tlak.

Kousání

Není kousání jako kousání. Také tady je potřeba probrat s partnerem hranice. Jde tu i o to, jestli zanechávat stopy nebo ne. Někteří lidé to nesnášejí nebo jen z čistě praktického hlediska nemohou přijít s kousanci na krku do práce. Proto zvolte místo nebo intenzitu tak, aby vyhovovala oběma stranám.

Zkuste role

Můžete začít pomalu zkoušet roli submisivního, anebo dominantního partnera. Říkat si vzájemně "Pane" nebo "Paní", pro začátek si třeba jen nechat svázat ruce za zády, zatímco provozujete orální sex, nebo pro odvážnější zkusit prosit o sex či potrestání.

Vanila a nebo BDSM?

Páska přes oči

Pokud vezmete člověku jeden smysl, další se zesílí, tohle je hra s páskou na očích. Pokud jeden z partnerů nevidí, a ještě je mu částečně znemožněno se hýbat, můžete si s ním dělat, co chcete. Zkoušejte jeho citlivost, přejíždějte přes něj peříčky, občas plácněte... Fantazii se meze nekladou. Dostaňte partnera až k samé bráně rozkoše a nechte ho trpět tím, že mu prodlužujete čas k vyvrcholení.

Vosk

Každá svíčka je trochu jiná, některé vosky jsou víc horké než jiné. Proto je dobré udělat si předtím, než na sebe začnete lít horký vosk, průzkum. Pokud se "nespálíte", potom je lití vosku skvělou ukázkou bolesti. Jestli se vám to zdá až moc drastické, věřte, že tahle aktivita, když dodržíte pravidla, není až tak bolestivá, jak se může zdát.

Tipy pro začátečníky

  1. Nikdy nepoužívejte na bondage kabel, gaffu a vůbec cokoli, co se pokaždé, když zatáhnete, ještě víc utáhne a zamezí krvi v cirkulaci.
  2. Nemusíte se oblékat do latexu nebo podobných oblečků. Vezměte si na sebe to, v čem se cítíte sexy a silní.
  3. Téměř všechno ve vaší domácnosti se dá použít k hrátkám. Vařečky a kartáče na vlasy na spanking, spodní prádlo jako páska přes oči nebo pomůcka ke svazování.
  4. Mějte po ruce krém z arniky, pomáhá skvěle s modřinami.

Vanilkový sex

Vanilkový sex se označuje také jako konvenční sex. Kde končí hranice konvencí je různé s každou kulturou, proto nejde přesně vyjmenovat činnosti, které do vanilkového sexu patří a které již ne. Vanilkový sex je sex bez prvků BDSM, výstředností, perverzí a fetiše. Prostě klasika, nic zvláštího. Termín "vanilka" je odvozen od vanilkového extraktu, který se používá při základní výrobě zmrzliny.

"Vanilkový" tedy znamená také "běžný" a často i "nudný" a to nejenom v souvislosti se sexem. Za "vanilku" můžeme označit také člověka, který nerad riskuje a příliš se řídí konvencemi jak v sexuálním, tak i osobním životě. Typickým příkladem vanilkového sexu je misionářská poloha mezi heterosexuálním párem. Orální a anální sex a také vzájemná masturbace se již jako "vanilka" neoznačuje.

Goreánská hra

Goreánská hra je dominantně-submisivním prvkem BDSM. Největším rozdílem od klasického BDSM je, že Goreánská hra má jasně určená a standardizovaná pravidla. Na rozdíl od DS, kde záleží pouze na vzájemné partnerské dohodě, Goreánská hra má dané zvyky, které se nemění. Hra je založená na imaginární představě o planetě Gor, kde všechny ženy žijí v extrémním podřízení vůči mužům. Žena je zde otrokyní, která se nazývá kajira a musí vyhovět všem sexuálním požadavkům a rozmarům kteréhokoli muže.

Tak jako vanilkové páry nerozumějí zálibě v BDSM praktikách, tak lidé s těmito úchylkami nikdy neporozumějí fádnímu sexuálnímu životu vanilkových párů. Každý člověk má zálibu v něčem jiném, jednomu se líbí blondýnky, druhému anální sex a třetí našel zálibu v asfyxaci (mírné přidušení).

Pokud je činnost kontrolovaná zdravým rozumem, pod dohledem, bez ohrožení něčího zdraví či života a s dobrovolným souhlasem všech zúčastněných, pak je vše v pořádku a není důvod někoho zavrhovat a vyčleňovat ze společnosti.

A co vzrušuje vás? Můžete se o své fantazie podělit s někým z erotické seznamky a nemusíte se přitom vůbec stydět.

Zdroj: https://www.ruzovyslon.cz

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.