Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Žijete v negativním vztahu? Chcete vědět, jak ho napravit sexem?

5.červen 2018
Žijete v negativním vztahu? Chcete vědět, jak ho napravit sexem?

Občas se nám ve vztahu moc nedaří a nevíme, jak bychom to mohli napravit. Rad na internetu můžete najít spoustu, ale zkusili jste pro to opravdu něco udělat a zapojit do toho třeba i sex? Zkuste se inspirovat radami ve článku.

Studie se na vztahy zaměřují velmi často. Zjistily, že ve vztahu se cítíte buď pozitivně, nebo negativně. Jestliže jste se zasekli v negativních pocitech, 50 % veškerého času si nevšímáte pozitivních věcí vašeho vztahu. To znamená, že i když to ve vašem vztahu momentálně klape, i tak s ním nejste spokojení a trčíte v negativismu. Když se ohledně vašeho vztahu cítíte spíše pozitivně, pak svému partnerovi naprosto věříte a on vám nelže. To znamená, že když vám řekne, že bude na večeři doma, tak to tak i bude, nebo když vám zavolá, že uvízl v dopravní zácpě, tak mluví pravdu a vy o tom ani trochu nepochybujete. Nepřemýšlíte o svém vztahu negativně. Také o svém partnerovi mluvíte pozitivně svým přátelům nebo rodině. 

Jste spíše ten první typ a vidíte svůj vztah negativně? Chcete ho vidět spíše v tom pozitivním světle? Poradíme vám, jak na to. Pomůže vám mnoho věcí, včetně sexu.

Nejdříve musíte přijít na to, zda si to teď jenom nenalháváte a opravdu trčíte v negativním vztahu. Zjistit to můžete podle následujících tvrzení, u kterých si označíte, zda se jedná ve vašem případě o pravdu, nebo ne. 

 • Cítím se raněný/á.
 • Cítím se nepochopený/á.
 • Nejsem vinnen/vinna, i když mě obviňuje./Cítím se nespravedlivě obviněný/á. 
 • Myslívám si "Tak se zvedni a jdi".
 • Cítím se naštvaně.
 • Cítím se zklamaně.
 • Myslím si, že partner nemá žádné právo říkat takovéto věci.
 • Jsem frustrovaný/á.
 • Útočí na mou osobu.
 • Chci vycouvat.
 • Mám pocit, jak bych se brodila/a bahnem.
 • Chci se ochránit.
 • Mám pocit, jako by se mě můj partner snažil ovládat.
 • Myslím, že je můj partner velmi manipulativní.
 • Partner mě bezdůvodně kritizuje.
 • Chci se zbavit negativity.

Třeba právě toto ve vašem vztahu chybí...

Jestliže u vás platí alespoň 4 z výše zmíněných vět, pak už se potýkáte s problémem negativního vztahu. Pravděpodobně pro vás není jednoduché setrvávat v takovém vztahu, možná se cítíte sami. Jestliže ho ale chcete zachránit, musíte sebrat veškeré své síly a začít za něj bojovat. Partneři by si měli navzájem projevovat náklonnost, a to mohou dělat mnoha různými způsoby. Mohou navázat oční kontakt, usmát se na sebe, zeptat se, jaký byl partnerův den, nebo si vyrazit s partnerem na rande. Důležité je, aby tyto činy byly z lásky a aby to tak i váš partner pochopil. Pokud svému partnerovi nebudete náklonnost opětovat, bude se cítit raněný a odmítnutý. Do takového stavu vašeho vztahu se nedostanete přes noc, "pracovali" jste na tom s partnerem nějakou dobu, takže bude i chvíli trvat, než se to celé zlepší. A aby se vám to ještě více dařilo, vezměte si příklad z následujících rad.

Jak zlepšit svůj vztah pomocí sexu a jiných sbližovacích metod

Bavte se

Na začátku se každému vztahu daří udržovat hladinu zábavy hodně vysoko. Jsme nadšeni, když můžeme vidět svého partnera, často se s ním smějeme, můžeme si s ním povídat hodiny v kuse a stále nemáme dost, stejně tak sexu si užíváme mnoho a je skvělý. A teď už si ani nemůžete vzpomenout na to, kdy jste se naposledy takto bavili, kdy jste se naposledy se svým parterem smáli, až vás bolelo břicho, nebo kdy jste naposledy měli úžasný sex, ze kterého jste byli rozjaření ještě několik dní. Ano, určitě máte více zodpovědnosti, povinností, pravděpodobně jste i trochu dospěli, máte děti nebo slibnou kariéru a na krku hypotéku. Bavit se spolu je ale stejně důležité jako všechny tyto věci, protože bez toho bude váš vztah nudný. Koukněte se na nějakou dobrou komedii, začněte se mazlit a celé to dokončete sexem, který může být romantický, vášnivý nebo obojí. Důležité je, aby se vám oběma líbil a nejednalo se o nucený sex typu "dneska je úterý, máme mít sex". Nemějte sex, protože musíte, mějte ho, protože ho oba chcete. Když se vám podaří znovu objevit tuto jiskru "chtít sex", budete ho mít mnohem častěji, protože si na něj uděláte čas, i když vám toho volného zbývá málo. A to je váš cíl. 

Samozřejmě bavit se můžete i jinak než sexem, zajeďte si někam na výlet, třeba do zábavního parku, a budujte tak nové společné zážitky. Ty jsou také důležitým aspektem pro zdravý vztah. Nebo obnovte společný koníček, který jste měli na začátku nebo díky kterému jste se seznámili, ale jak čas plynul, pomalu jste na něj zapomněli. 

Zaměřte se na rituály spojení

Existuje mnoho příležitostí k tomu, abyste si vytvořili nějaký rituál spojení. Jen si musíte uvědomit, jak dobře znáte svého partnera a který z těchto rituálů by byl nejúčinnější. Rituálem může být polibek, když ráno odcházíte vy nebo váš partner z domu. Víte alespoň o jedné důležité věci, která se děje během partnerova dnu? Pak z ní zkuste udělat svůj rituál sblížení. Když se večer zase setkáte doma, jak se znovu spojíte? Nebo si ani nevšimnete, že ten druhý přišel? Ukažte mu, že jste rádi, že se v pořádku vrátil domů a věnujte mu alespoň objetí nebo polibek

Zamyslete se nad tím, jak spolu s partnerem trávíte běžné dny a týdny. Máte nějaký večer v týdnu, alespoň jeden, který trávíte vždy spolu? Je jedno, o který se jedná. Jestliže ne, určitě děláte špatně. Činnost můžete dělat, jakou chcete, můžete se koukat na televizi, můžete vyrážet na společné večeře, nebo můžete mít sex, jestli vám vyhovuje si ho naplánovat na určitý den. Sex obecně je velmi efektivní sbližovací rituál, mnoho lidí ale nesnese, když je naplánovaný dopředu, a mají raději spontánní akce. V tom není problém. Jestliže se těšíte na svého partnera, až přijde domů, a on se zase těší na vás, bude jednoduché mít pěkný sex při setkání. Spojit ho můžete také s činnostmi zmíněnými výše - koukání na tradiční pořad v televizi nebo sobotní večeře v restauraci. Pamatujte, že společné večeře s dětmi nejsou váš sbližovací rituál, potřebujete čas jen sami pro sebe, a to bez dětí, bez otravných telefonních hovorů nebo sociálních sítí. 

Oddejte se sexu a zlepšete svůj vztah!

Zkoumejte svůj (sexuální) vztah

Toto je další ze základů vztahu. Měli byste vědět, jak jste si navzájem ve vztahu oddaní, jestli kryjete jeden druhému záda, jestli s vámi může počítat a především, zda vám může důvěřovat. Zamyslete se nad tím, jak moc jste si ve vztahu oddaní na škále 0-100. 0 znamená vůbec, 100 naprosto. Jak na tom jste? Jestliže se ani neblížíte ke 100, je určitě co zlepšovat...

Kromě vztahu jako takového byste neměli zapomenout ani na váš sexuální vztah a měli byste ho pořádně prozkoumat. Víte, zda váš společný sexuální život uspokojuje vás oba? Přemýšleli jste o tom, co byste mohli vylepšit? Určitě máte vy i váš partner nějaké sny, nějaká nesplněná přání. Zeptejte se ho na ně a zároveň se zmiňte o těch vašich. Pak experimentujte, plňte přání a udělejte tak svůj sex nevšedním a lepším. Nemusíte se stydět o tom s partnerem diskutovat, jedná o součást vašeho vztahu a velmi na ní záleží. 

Všimněte si stylu, jakým se hádáte

Občasné hádky doprovází každý vztah, nejdůležitější je to, jak se hádáte, jakým stylem své problémy řešíte a jak se po hádce chováte. Pokud se nesnažíte po hádce s partnerem udobřit, pak se budete hádat neustále dál a tato hádka se může obnovit kdykoliv (především, když to budete nejméně čekat). To nejjednodušší, co můžete pro udobření se udělat, je říct "obyčejné" promiň. Obyčejné promiň, ale nestačí, musí být upřímné a můžete doplňit, za co se vlastně omlouváte. Většinou za to, že jste po partnerovi začali křičet, že jste hádku vyvolali, nebo že jste se zachovali tak, jak jste se zachovali... Tak partner uvidí, že omluva je na místě a upřímná. Ani on by se ale s omluvou neměl zdráhat, protože vina je časo na obou stranách. A nemyslete si, že omluva bude vždy jednoduhá, často je to velmi těžká věc přiznat si, že jste udělali chybu. 

A jak do toho všeho zakomponovat sex? Pravděpodobně vám to již došlo. Sex při nebo po hádce je jeden z nejvášnivějších, které můžete zažít, a to za to rozhodně stojí! Nenechte si tu šanci uniknout. Nezapomeňte ale, že věc se tím často nevyřeší a jestliže jste se hádali o nějakém důležitém tématu, bude potřeba si o tom poté ještě v klidu promluvit a dohodnout se na řešení. Také nepoužívejte sex při hádkách moc často a už vůbec ne místo omluvy, to nedělá vztahu dobře.

Teď už víte, jak díky sexu a jiným věcem zlepšit váš vztah s partnerem. Vezměte si rady k srdci, ať si zase připadáte alespoň téměř tak jako na začátku, kdy bylo vše slunečné, nádherné a pozitivní. Pokud ale partnera nemáte a i tak byste si rádi užili trochu sexu, nezoufejte. Stačí se zaregistrovat na online erotickou seznamku.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.