Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Nepřátelé touhy

4.únor 2018
Nepřátelé touhy

Čím delší vztah, tím vzácnější sex? Jen žádnou paniku. Sexuální touhou se šťastná láska neměří. A taky se nemůže zcela vytratit, nanejvýš si občas někam "odběhne".

Celý život ve vášni bychom nepřežili

Podle výzkumů vydrží divoká vášeň 18 až 36 měsíců a potom už jen bohužel, nebo možná bohudík, polevuje. S pěkným, klidným sestupem, příležitostným vzestupem a mezifázemi, kdy s chutí experimentujeme, nebo kdy sladění pracovního a osobního života připouští více prostoru pro touhu a kvalitní čas pro odpočinek a sexualitu. Ale i když nás tato zákonitost může poněkud znervózňovat a stresovat, pokles touhy ve skutečnosti slouží k našemu přežití.

Pár, který je na sebe neskutečně fixovaný, stále se jen schovává do houští a zírá na mobil, aby náhodou nepropásl jedinou zamilovanou SMS od svého protějšku, prostě nemůže zvládat běžný život. A to jak ten pracovní, tak ani sociální. Chemie zamilovanosti je silný koktejl složený z dopaminu, serotoninu a adrenalinu, pro ducha i tělo je to šampaňské opojení, které nás otupuje tím nejsladším způsobem, jaký si jen můžeme přát. Nikdo ale nemůže být stále opilý, aniž by to na něm nezanechalo následky, a to negativní.

Intenzivní vášeň vyžaduje spoustu energie, času a erotická posedlost by dlouhodobě narušovala náš duševní klid. Ano, skutečnost, že z horizontální polohy přecházíme zpět na tu vertikální, má hluboký smysl. Po touze totiž podle zákonů přírody přichází klid, začíná láska a její poněkud upjatější sestra, a to partnerství. Přichází fáze, ve které známe toho druhého a učíme se ho vidět takového, jaký opravdu je. Zkrátka, z milenců se stává tým.

Láska a touha si odporují

Nějaké ideály ve vztahu dvou lidí vášeň bohužel vůbec nezajímá. Nadbytek lásky totiž připravuje sex o jeho tajemné kouzlo překvapení. Láska a vztah, to v praxi také znamená: večery s grilováním na balkoně, společně viset na horolezecké stěně, společně chodit do klubů, kina, na hodiny spinningu, mít společné konto, společný byt, společného psa, společné přátele, harmonii, kompromisy, zorganizovaný běžný život, naplánovanou dovolenou, nakupování každý týden v sobotu dopoledne. Prostě krásný, něžný, normální vztah. A absolutně nevzrušující prostor pro intenzivní, temnou, hladovou, strhující sexualitu, která byla na začátku.

Touha a nebo láska?

Pro slepou vášeň a divokou touhu je partnerská harmonie a organizace všedního života zhruba stejně tak přitažlivá jako webkamerový přenos zobrazující bílou zeď. Protože v harmonii lásky a týmové práci už nevzniká podle zákonů přírody absolutně žádné vzrušení. Žádná zvědavost a žádná touha chtít překonat tělesný odstup. Fungující "my", je splynutí v posteli téměř zbytečné. Je naprosto logické, že když si jsou beztak stále tak blízcí, proč by se ještě měli věnovat nějakému patnáctiminutovému sportování, když jsou přece oba tak strašně unavení? Bez určitého odstupu mezi mužem a ženou žádná touha po blízkosti nenastane. A bez touhy po blízkosti nenastane žádná vášeň.

7 zabijáků touhy

Být milá/ý

Kdo je příliš milý a stále říká "ano, jak chceš, miláčku", ztrácí velmi důležitý nástroj vzrušení. Kouzlo protikladů a rovnocennost. Ani pro muže ani pro ženy není zajímavé projevovat vášnivý zájem o někoho, kdo nemá silný profil. Sice vás to může ve vztahu rozčilovat, když má ten druh svou vlastní hlavu, ale pro vášeň je to významný motor, který vás pohání. Buďte proto sami sebou!

Domácí totalita

Temný protiklad toho, že jste milí. Mnohé dámy i pánové svým partnerem manipulují, kde jen mohou. Jak se to obléká, jak dává nádobí do myčky a jak řídí auto! Co říká, co neříká, jak chodí, stojí a vůbec. Konfliktní hormony tlumí schopnost se vzrušit.

Mateřský shon

"No tak, to se přece nedělá. To se prostě nesmí. Kdyby to tak někdo viděl. co by si lidi asi o tobě pomysleli? Ty jsi nemožný." Pravidla chování mají mnoho podob a také mají tu nepříjemnou vlastnost, že manifestují hierarchii vztahu. Ta, která kárá, ten, který se podvolí nebo vzepře. U mužů vede tento mateřský tón k tomu, že se vrací k chování z raného dětství. To znamená, že jsou trucovití, agresivní, cítí se zahanbeně a navíc nejednají jako dospělý člověk. A už vůbec ne jako někdo s tak dospělými pocity, jako je vášeň nebo touha svádět. Kdo se chová k muži jako ke chlapečkovi, bude bohužel také takového doma mít.

Zneužívání sexu

Když se sex používá jako zbraň, například odpírání sexu k potrestání nebo sex jako nástroj k tomu, abyste druhého k něčemu přemluvili, je to vždy jen otázka času, kdy se vám to vrátí. Takové manipulace jsou jako bumerang.

Strach

Homo sapiens je pohodlný a dává před rizikem přednost jistotě. A to platí také ve vztahu, kdy podvědomě necháváme v ložnici všechno takové, jaké to je, dokud se něco nezmění samo. Taky by vypadalo komicky, kdybyste si po třech, čtyřech nebo deseti letech vztahu najednou začali říkat: "Vrhni se na mě jako zvíře! Oblékni si černou lakovanou kůži! Podrob si mě! Pojď to dělat po dešti v bahně! Lízej mi koule! Chci, aby tě slyšeli sténat sousedi!" Často mlčíme kvůli velkému strachu z odmítnutí. Přitom by ten druhý možná měl také taková divoká, temná přání, která nemají nic společného s romantickou podobou lásky.

Chtít v pevném vztahu vášeň

Sexuální láska není vždy politicky korektní. Požitek se získává z her o moc, z výměny rolí, nespravedlivých výhod, panovačných požadavků, svůdných manipulací a subtilního týrání. Když pro sebe chceme navzájem zůstat trvale eroticky přitažliví, musíme v ložnici dělat to, co se zdá být pro vztah rizikové, musíme se začít soustředit na vlastní potřeby namísto toho, abychom pořád mysleli na to, že jsme "my". I na potřeby zakázané. Musíme mít odvahu otevřít se tomu druhému po všech stránkách.

Respekt

Ano, často je to také respekt ve specifikům partnera nebo partnerky, který nám brání ve sdílnosti. Ženy nechtějí po svém protějšku požadovat uspokojení svých potřeb a sexuálních "hlubin" a muži podceňují touhy a hravost svých žen. Něco takového má žena, myslí si, když jde o anální styk nebo lakové kozačky. Tato slepota vůči touhám ženy má svůj původ ve výchově i dělení žen na "slušné" a "neslušné". Mnoho dnešních matek předává svým synům obraz o ženách rozdělený na dvě části.

Ty vášnivé jsou "děvky", ty sexuálně neutrální budou dobré manželky. Milé matky: Emancipujte se! A milé ženy: Ještě nikdy jste jiste neslyšely o chlapovi, kterého by nepotěšilo, kdyby byl ve správném dávkování pozvaný do těch méně "slušných" ženských světů.

Lov orgazmů

Je sex dobrý jen v případě, když oba prožijí orgazmus? Ano i ne. Na jedné straně mají ženy méně orgazmů než by mohly mít, protože jsou například zdrženlivé při předehře místo toho, aby nechaly věcem volný průběh. Ale! Honba za ženským orgazmem je náročná pro obě strany a může vyústit až v odmítání sexu. "Doufejme, že zase neudělám něco špatně," myslí si on. "Doufám, že tentokrát to udělá správně," pomyslí si ona.

Nový začátek v hlavě

Začátek řešení je samozřejmě stejný, jaký bývá obecně při ztrátě zájmu v posteli. Přemýšlíte, jaký sex opravdu chcete mít. Měl by být "hezký", s intimní, duševní blízkostí? Má být vzrušující a zábavný, na různých místech, s experimentováním s olejem nebo horkým voskem? Má vám dodat jistotu, že jste žádoucí, být provázený mnoha komplimenty a vášnivými polibky? Všechno to je erotický vesmír na druhé straně orgazmů. Máte sex, jaký chcete, ne ten, jaký si myslíte, že musíte mít pro to, abyste byla šťastná.

Překvapivé přiznání dosud neznámých erotických stránek nám umožňuje si uvědomit, že jsme všichni opravdu rozdílní. Vrací se do vztahu, o kterém jsme si mysleli, že o sobě všechno navzájem víme, pocit, cizosti. Tím pádem se nám navrací touha toho druhého poznat a vrátí se nám do vztahu také vášeň.

Pravdou je, že vztah je tím nejlepším a nejbezpečnějším místem, jak svou sexualitu naplno a volně rozvinout. Zůstaňte odvážní, zůstaňte uvolnění a nic nezůstane takové, jaké to je. To platí také pro období sexu. Nikoho nemáte? Tak se hned seznamte na erotické seznamce!

Zdroj: https://www.estherperel.com/

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.