Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak může být nejen začátečník sebevědomější při sexu?

29.listopad 2017
Jak může být nejen začátečník sebevědomější při sexu?

Ať už máte spoustu zkušeností se sexem nebo ne, může se vám stát, že budete nervózní a vyvolá to ve vás pochybnosti týkající se vašeho výkonu. Není to nic neobvyklého. Co můžete v tomto případě udělat, abyste trochu povzbudili své sebevědomí?

Každý se občas cítí úzkostlivě, pokud jde o sex, jestliže ale někdo není zrovna moc zkušený, úzkost u takového jedince dosahuje obrovských výšin. U něterých lidí se veškeré obavy týkající se jejich zkušenosti změní ve strašlivý cyklus - vůbec se necítí sebevědomí, co se týče sexuálních zkušeností, z čehož vyplývá, že nakonec nemívají sex a úroveň jejich zkušeností zůstává stejná.

Nevěste však hlavu, pokud patříte mezi jedince, kteří se obávají, že jim nedostatek zkušeností jakkoli brání v sexu. Máme pro vás dobrou zprávu. Zkušenosti jsou sice dobrým učitelem, ale stále se můžete naučit, jak být skvělí v posteli i bez nich. Jak se lidově říká, žádný učený z nebe nespadl, všichni se stále učíme a získáváme tak nové zkušenosti. Nyní vám prozradíme, co vlastně můžete udělat, abyste nakopli své sebevědomí.

Dejte to do kontextu

Mnoho lidí se potýká s problémy se sebevědomím, když jde o sex, dokonce i jedinci, kteří mají mnoho zkušeností. Ne každá osoba je však stejná. I když se veškeré nejistoty mezi lidmi liší, jsou to stále nejistoty. Berte také na vědomí, že mnoho vašich partnerů, s nimiž jste se intimně sblížili, mohou být též málo zkušení nebo nejistí. Určitě tedy nejste sami.

Proveďte si vlastní výzkum

Jestliže nemáte žádné zkušenosti nebo jich máte opravdu jen pramálo, můžete se přiučit pár věcí o tom, jak mít skvělý sex. V našem erotickém magazínu najdete spoustu článků s různými radami týkajících se sexuálních technik, poloh a spoustu dalších témat, které si můžete přečíst. Vhodné jsou samozřejmě také různé příručky a jiná literatura o sexualitě i erotice.

Máme pro vás jedno upozornění. Nečerpejte své znalosti z porna. Účelem porna je zábava, nikoliv vzdělávání. Navíc sex v pornu se skutečnému sexu podobá opravdu minimálně. Je to všechno o úhlech, osvětlení a úpravách. Většina pohybů, které v pornu vidíte, nemohou v reálném světě vůbec fungovat.

Starejte se o své tělo

Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, aby se vám zvýšilo sebevědomí, je péče o vaše tělo. Sex je fyzický akt. Nejen, že potřebujete vytrvalost, ale také se musíte cítit sebevědomě a dobře ve vlastní kůži. Určitě tušíte, co to znamená - měli byste zdravě jíst, mít dostatek spánku a pravidelně byste také měli cvičit. Obzvlášť cvičení může mít navíc sexuální výhody jako například zvýšení vaší sexuální touhy, zlepšení erekce i orgasmů.

Buďte v posteli sebevědomější!

Péče o váš zevnějšek je také důležitá. Noste oblečení, ve kterém se cítíte dobře a pohodlně. Vyberte si střih vlasů, který se vám líbí a patřičně se o své vlasy starejte, muži i o své vousy. Budete-li mít ze sebe a svého těla dobrý pocit, vaše sebevědomí bude stoupat a tím pádem se budete cítit jistější i v posteli.

Masturbujte

Ano, masturbace může zlepšit váš sexuální život s partnerem! Většina lidí masturbaci podceňují a jsou to především muži, kteří masturbují bezmyšlenkovitě. Pustí si porno a vypnou mysl, zatímco se snaží co nejrychleji ejakulovat. Toto ve skutečnosti slouží k odpojení mysli od těla a snižuje kontrolu nad erekcí a orgasmem.

Místo toho ale můžete využít masturbaci k tomu, abyste si zvýšili vytrvalost a zároveň zjistili, co se vám nejvíce líbí. Jen se zamyslete nad tím, jak dlouho byste chtěli s partnerem dovádět. Přesně tahle doba se stane vaší novou délkou průběhu masturbace. Během této doby opravdu věnujte pozornost svému tělu. Všimněte si, jaký máte pocit, když se začínáte blížit orgasmu a trénujte se k ústupu, když se ocitnete na hraně.

Muži mohou také procvičovat cílevědomou ztrátu erekce, a pak ji získat zase zpět. To pomůže utlumit obavy ze ztráty erekce při sexu s partnerkou.

Jděte na to pomalu

Když máte obavy ze sexu, existuje vyšší šance, že budete spěchat. Spousta nezkušených či málo zkušených lidí má tendenci skočit do toho přímo po hlavě, přitom je mnohem lepší a zábavnější si dát na čas a jít na to pomalu. Zkuste se líbat delší dobu, vzájemně se dotýkat a provádět orální sex a dokonce zpomalit své fyzické pohyby. Pomalejší tempo vám pomůže snížit úroveň vaší úzkosti.

Co by měli mít muži na paměti, je fakt, že většina žen se cítí uspokojena spíše z orálního sexu a prstění než z pohlavního styku a spoustu žen zbožňuje škádlení. Pomalejší tempo tedy určitě ocení.

Zaměřte se na rozkoš

Být fantastický v posteli znamená skutečně pečovat o to, aby byl váš partner spokojený. Je to pravděpodobně nejdůležitější kvalita skvělého milence. Pokud se při sexu zaměříte na tělo svého partnera, budete si dávat na čas, líbat jej na všech možných místech (hledejte erotogenní zóny), svými prsty se dotýkat citlivých míst, určitě na partnera zapůsobíte spíš než někdo, kdo má sice hodně zkušeností, ale v posteli je naprostý sobec. Navíc, když uvidíte spokojenost svého partnera, pozvedne vám to sebevědomí, protože se takto cítí právě kvůli vám.

Zaměřte se na celkové uspokojení a rozkoš vašeho partnera

Jednejte se svým partnerem jako s jednotlivcem

Sdílení sexuálních tipů a technik je dobré, ale skutečnost spočívá v tom, že každému se líbí něco jiného. Neexistuje žádná univerzální technika, která by fungovala na každého. Tohle je skvělá zpráva pro ty, kteří nejsou moc zkušení, protože to dokazuje, že zkušenosti nejsou úplně "povinné", ale jsou výhodou. Všichni jsme začátečníci, když máme sex s někým novým, s kým jsme ještě sex neměli. Snažte se být otevření a zvídaví při prozkoumávání těla svého partnera. Dávejte pozor na to, jak reaguje na váš dotek. Sténá? Začíná dýchat ztěžka? Nebojte se partnera zeptat na to, co chce nebo co se mu líbí. Jedním z velmi jednoduchých způsobů, jak požádat o zpětnou vazbu, je vyzkoušet dvě různé věci a zeptat se, co z toho se mu líbilo.

Udržujte to jednoduché

Spoustu mužů ale i žen příliš komplikuje sex, obzvlášť když se potýkají s úzkostí. Praktiky jsou důležité, ale nemusíte to přehánět a zkoušet milióny různých věcí. Klíčem k orgasmu je skutečná důslednost, žádné komplikované pohyby jazykem nebo prstová gymnastika. Střídání různých praktik je sice osvěžující, ale pokud se opakuje příliš často, může to být rozptylující. Najděte si něco jednoduchého, co se bude líbit oběma a držte se toho. Postupně zvyšujte tempo a tlak, ale držte se stejné základní techniky. Jakmile vás to omrzí, můžete to zkusit trochu oživit něčím novým.

Nepřemýšlejte o tom jako o výkonu

Jednou z největších chyb, které se nováčci dopouštějí, je to, že o sexu přemýšlí jako o výkonu. Muži se hodně upínají na to, aby si udrželi dokonalou erekci, měli maximální kontrolu nad svými orgasmy a zvládli svou techniku. Pravda je ale taková, že nikdo nechce mít pocit, že má sex s robotem. Není vůbec potřeba, abyste před partnerem vystupovali jako cirkusové zvíře. Váš partner chce cítit, že je s vámi spojený a chce se bavit. O tom sex v podstatě je, pokud pomineme jeho nejzákladnější funkci, kterou je zplození potomka. Sex byste si měli užívat. A to je možné i bez předchozího sexuálního zážitku.

Berte to s nadhledem

Sex není nikdy dokonalý, bez ohledu na to, kolik zkušeností máte. Sex může být nepříjemný, podivný a někdy zcela komický. Někdy se prostě stanou věci jako například, že narazíte na polohu, která vám vůbec nevyhovuje, narazíte do sebe čely či dostanete křeč do nohy. Smysl pro humor je v těchto okamžicích důležitý. Pokud se tomu dokážete zasmát a brát to s nadhledem, vrátíte se k předchozí zábavě mnohem rychleji.

Ať už máte dostatek zkušeností nebo naopak žádné a vaše sebevědomí kvůli tomu pokulhává, nezoufejte. Zkuste na tom s našimi radami zapracovat a seznamte se s někým na sex seznamce!

[rox]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.