Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Nečekané zdravé benefity spermatu

15.září 2017
Nečekané zdravé benefity spermatu

Možná se budete divit, ale sperma není důležité jen pro početí potomka. Sperma je zdraví prospěšné - tato informace jistě potěší především muže, ale i některé ženy. V dnešním článku se dozvíte proč.

Polknout či nepolknout? To je, oč tu vždycky šlo. Ano, polykání je akt, kterému se někteří vyhýbají jako čert kříži, ale ukázalo se, že bychom pravděpodobně měli dostat své dávivé reflexy pod kontrolu. Konzumace spermatu skutečně opravdu má zdravotní výhody. Proteinové drinky nemají ani zdaleka takové zdravé benefity jako sperma. Proč je pro nás zdravotně výhodné přijít do styku se spermatem?

Sperma je přírodní antidepresivum

Obecně je známo, že sex může na tváři vykouzlit úsměv, ale jak to souvisí se spermatem? Podle studie provedené na 293 studentkách na newyorkské státní univerzitě v Albany může styk se spermatem snížit příznaky deprese. Studie porovnávala studentky, které měly sex s kondomem se studentkami, které měly sex bez kondomu. Bylo zjištěno, že druhá skupina celkově nevykazovala tolik známek deprese jako ta první.

Autor studie říká: "Tato data jsou v souladu s možností, že sperma může antagonizovat depresivní příznaky, a v souladu s důkazy, které ukazují, že vagína pohlcuje řadu složek spermatu, které mohou být nalezeny v krvi během několika hodin po pohlcení." Ženy v podstatě absorbují sperma rychle, a proto mohou být jeho výhody snadno rozpoznány v krevním oběhu.

Přestože může být sperma zdraví prospěšné, měli byste být opatrní, neboť při nechráněném sexu stále existuje to riziko pohlavně přenosných chorob a otěhotnění.

Pomahá zlepšit spánek

Po sexu jistě většinou býváte vyčerpaní, ale to nemusí být důvod, proč v noci tak dobře spíte. Sperma ve skutečnosti obsahuje melatonin, což je chemikálie, která vyvolává spánek a relaxaci. Ať už sperma polknete nebo ho přijmete prostřednictvím pohlavního styku, melatonin se vám dostane do krevního oběhu a pomůže vám lépe usínat než většina běžných léků na spaní, které získáte i bez předpisu.

Multivitamin v každé ejakulaci

Jedna čajová lžička spermatu obsahuje více než 200 bílkovin a několik užitečných vitamínů a minerálních látek. Jedná se především o tyto vitamíny a látky: 

 • vitamín C - nezbytný vitamín k životu a udržení tělesného zdraví, v lidském těle plní mnoho důležitých funkcí
 • vápník - důležitý minerál pro zachování zdraví kostí v těle, který zároveň napomáhá také správné funkci srdce, svalů a nervové soustavy a přispívá ke srážení krve
 • chlor - zajišťuje rovnováhu vody v organismu a je důležitý pro zachování acidobazické rovnováhy
 • kyselina citronová - stejně jako chlor je tato kyselina důležitá pro zachování acidobazické rovnováhy
 • fruktóza - zabraňuje pocitu únavy následkem snížení výkyvů hladiny krevního cukru, je tedy vhodná především pro diabetiky, nadměrná konzumace fruktózy ale také škodí (obezita, srdeční choroby...)
 • kyselina mléčná - tato kyselina má hydratační, antibakteriální a protizánětlivé účinky, zklidňuje podráždění a současně potlačuje množení bakterií
 • hořčík - pomáhá udržovat normální funkčnost svalů a nervů, udržuje stabilní srdeční rytmus, zdravý imunitní systém a v neposlední řadě také zdravé kosti a zuby
 • dusík - prvek, důležitý pro regeneraci bílkovin
 • fosfor - závisí na něm mineralizace a výstavba kostí, kromě toho se fosfor účastní přenášení genetické informace a metabolických procesů
 • draslík podílí se na přesné funkci kardiovaskulárního systémusnižuje krevní tlak, zajišťuje svalový tonus (svalové napětí), napomáhá celkové stabilitě vnitřního prostředí a v neposlední řadě ovlivňuje náš nervový systém
 • sodík nezbytný pro normální fungování a udržování funkčnosti nervů a svalů a přes ně má vliv na zachování normální citlivosti, podporuje činnost ledvin a zvyšuje rozpustnost vápníku, čímž snižuje riziko tvorby ledvinových kamenů
 • vitamín B12 - hraje důležitou roli pro správné fungování nervové soustavy, podílí se na tvorbě krve, červených krvinek, zpracovávání bílkovin, tuků a cukrů a zmírňuje dopad aterosklerózy na lidský organismus, na onemocnění cév a na kardiovaskulární onemocnění
 • zinek - antioxidant, který pomáhá zpomalit proces stárnutí

Zatímco množství jednotlivých vitamínů se liší podle věku a zdravotního stavu muže, ve spermatu obvykle bývá přítomno větší množství zinku. Kromě cvičení vám tedy i sex dává zdravou dávku něčeho dobrého.

Pokud se rozhodnete pro nechráněný sex, mějte jej pouze s osobou, kterou opravdu znáte, v opačném případě používejte kondomy, abyste se vyhnuli riziku pohlavních chorob

Orální sex snižuje váš krevní tlak

Nedávná studie naznačuje, že pravidelné polykání spermatu může snížit krevní tlak. U žen, které spolknou spermie svého partnera během orálního sexu, bývá často mnohem nižší riziko vzniku preeklampsie - komplikace během těhotenství, která vede k nadměrnému vysokému krevnímu tlaku. Takže sperma je užitečné při početí a porodu dítěte.

Snižuje riziko rakoviny prostaty

Tento bod není ani tak zdravým benefitem spermatu pro ženy, ale spíše pro muže, prostřednictvím samotného aktu uvolnění spermatu, který je zdraví prospěšný. Journal of the American Medical Association uvádí, že "vysoká frekvence ejakulace souvisí se sníženým rizikem celkové rakoviny prostaty". To znamená, že pokud pravidelně ejakulujete, ať už máte s někým sex nebo jen masturbujete, snižujete pravděpodobnost, že budete mít v pozdějším věku rakovinu prostaty. Termín "vypuštění démonů" najednou přebírá nový význam.

Sperma by mohlo být přírodním hasicím přístrojem

Máme tu docela zvláštní zajímavost na konec, která není ani tak zdraví prospěšná, ale spíše by možná někdy mohla zachránit život. Výzkum, který probíhá na Polytechnické univerzitě v Turíně, naznačuje, že DNA ve spermatu může být použita k výrobě ohnivzdorných materiálů. V současné době zkoumají specifickou DNA z buněk spermií sleďů a zjistili, že se mění na keramický materiál, pokud je vystavena extrémně vysokým teplotám.

Věda, která za tím stojí, je trochu intenzivní, ale jednoduše řečeno, složky nalezené v DNA by mohly být ekologicky šetrným způsobem pro ochranu tkaniny před plamenem. Zatímco to zní úžasně, tak by nebylo moc rozumné se pokoušet o lidský hasicí přístroj. Nejeden člověk vám v životě pravděpodobně řekl, že oheň můžete uhasit pomočením, což by jistě byl rychlejší způsob hašení se staženými kalhoty.

S těmito nově získanými informacemi se můžete pustit do seznamování a pozvat někoho na sex rande.

[rox]

Zdroj: http://www.sheknows.com 

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.