Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Alergie na sperma - Jak ji poznat?

24.červen 2017
Alergie na sperma - Jak ji poznat?

Ačkoliv vám to možná připadá absurdní, i alergie na spermie opravdu existuje. Ono se ani není čemu divit, naše těla si za posledních několik málo desítek let "vypěstovala" alergii na mnoho různých věcí. O těchto alergiích neměli naši předci ani potuchy, jelikož se nevyskytovaly nebo byly hodně vzácné.

Když člověk řekne "Mám alergii na..." může to také znamenat, že danou věc (nebo osobu) nemůže vystát, nemá ji rád nebo ji dokonce nesnáší, ale vše z toho se odehrává pouze v citové rovině a daný člověk nemá žádné typické alergické příznaky. Některé ženy by jistě rády řekly, že mají alergii na spermie, když po nich partner požaduje je spolknout, ačkoliv ony samy to nemají rády. O tomto "druhu" alergie se ale dnes nebudeme bavit. Bude to o opravdové alergii se všemi jejími zdravotními následky.

Opravdu existuje

Po tom, co přestanete používat kondom, protože jste se přestaly bát otěhotnění nebo nějaké pohlavně přenosné choroby, tak se můžete začít bát alergie na spermie. Sice jsou i dnes vzácné, ale bohužel existují. No, vzácné již ale asi není zas tak správné slovo, jelikož podle doktora Michaela Carrolla, který přednáší reprodukční vědu na Manchesterské metropolitní univerzitě, trpí touto alergií dokonce až 12 % žen! A to už je celkem vysoké číslo. Jak jsme již zmínili, pro některé ženy by to v některých situacích bylo dobré, kdyby se na takovou alergii mohly vymluvit, ale ve skutečnosti se nejedná o nic pěkného. Rozhodně to dokáže zkomplikovat milostný život.

Čím je zapříčiněna?

Podle expertů z Mezinárodní společnosti pro sexuální medicínu (International Society for Sexual Medicine) je alergie způsobena proteiny, které semeno obsahuje. Tvrdí, že ačkoliv je alergie sama o sobě vzácná, když už jí nědo trpí, jsou to z velké většiny ženy. 

Jak se projevuje?

Běžnými příznaky této alergie je zarudnutí, otok, bolest, svědění a pálení v okolí vagíny. Většinou se dostaví do 10 až 30 minut od kontaktu se semenem. Nejedná se samozřejmě pouze o problém vaginálního okolí, příznaky nastoupí všude, kde se semeno dotkne těla, včetně kůže po celém těle nebo úst. Symptomy většinou přetrvávají několik hodin nebo dní. Některé ženy mají problémy spojené s touto alergií lokalizované pouze v místě, ve kterém se ejakulát dotkl těla, jiným se rozšíří po celém těle. Trpí pak kopřivkou, otoky, ztíženým dýcháním a to celé může dojít až k anafylaktickému šoku, což je život ohrožující alergická reakce. Vidíte? I spermie mohou zabíjet, kdo by to byl řekl...

Kdy se vyskytuje?

Tato alergie se může vyskytnout při prvním pohlavním styku, resp. při úplně prvním kontaktu semene s pokožkou. Žena může alergií trpět u všech svých partnerů, ale také pouze jen u jednoho konkrétního. Stejně tak se může alergie "zničehonic" rozvinout i v dlouhodobém vztahu. Nejvíce jsou ohroženy ženy ve věku 20 až 30 let. 

Diagnóza není jednoduchá

Bohužel ani lékaři nejsou bezchybní, a tak se často stává, že je alergie na sperma zaměňována z vaginitidu (zánět vagíny), kvasinkovou infekci nebo nějakou sexuálně přenosnou chorobu, například herpes. Jestliže si nejste jisti nebo pochybujete o lékařově diagnóze, můžete si udělat malý test i doma. Alergie se vyskytuje pouze při kontaktu těla se spermiemi, což znamená, že při chráněném sexu se žádné příznaky neobjeví. Nasaďte tedy kondom a pozorujte, zda se příznaky objeví. Můžete si také dát trochu ejakulátu někam na tělo, kde se budou lehce pozorovat výsledky (ruka, noha), ale ne všem působí problémy ejakulát na jiných částech těla než vagíně.

Lékaři tedy většinou ženu testují nejprve na různé jiné nemoci, pak většinou přijde řada na alergie na latex, spermicidní gely, lubrikační gely a až v poslední řadě na právě tuto alergii.

Při této diagnóze je většinou možný styk pouze s kondomem

Život s touto alergií

Každá alergie s sebou nese svá meze omezení. Většinou se jedná o vyloučení kontaktu s danou látkou. U pylových alergií se pak musí pro zmírnění příznaků užívat předepsaná medikace. Alergie na spermie způsobuje problémy především v parterském a sexuálním životě. Málo párů (spíše opravdu mizivé procento) je schopno se kvůli tomu vzdát sexu. Navíc to většinou není ani nutné. Odborníci tvrí, že párům stačí používat ochranu (kondom), díky níž se spermie nedostanou do kontaktu s ženským tělem. Některé páry pak provozují přerušovanou soulož, kdy partner před ejakulací vytáhne penis z vagíny. Musí to ale vychytat s přesností - čas i místo - jinak by mohlo dojít k nepříjemnostem.

Další otázkou, která se nabízí, je ta, kdy se partneři snaží o miminko. Klasickou cestou to ve většině případů nejde, jelikož reakce těla může být nebezpečná. Nicméně ženy opravdu své zdraví riskovat nemusí. Naštěstí je dnešní medicína v tomto celkem vyspělá a doktoři si dokáží poradit i s takovouto situací a existují tedy způsoby, jak může otěhotnět i žena trpící touto alergií. Je důležité podotknout, že alergie na sperma může a nemusí způsobovat přímo problémy s početím jako takovým (být důvodem neplodnosti). Musí se pouze změnit technika. Lékaři volí buď volbu umělé inseminace pomocí partnerových spermií nebo oplodnění in vitro po vymytí spermií.

Jde vidět, že se alergie na sperma rozhodně nevyhýbá ani českým ženám. Zde jsou jejich zkušenosti:

"Vždy po styku mě pálí okolí poševního vchodu a mívám oteklé stydké pysky. Pálení sice ustane ale poševní vchod je pár dní rozbolavělý..."

"Se svym pritelem jsme spolu zatim jen kratce, milovali jsme se dejme tomu...co ja vim :) osmkrat :) Ale ted se nam neco stalo - pritel ejakuloval na moje brisko - jako vzdycky a po chvili jsem uplne straslive na tom miste zrudla, nic nesvedilo, jen strasne zcervenalo a trvalo nekolik hodin, nez to zmizelo."

"S manželem jsme spolu 6 let a po každém pohlavním styku bez ochrany,mám velmi silné pálení a svědění.Lékař mi doporučil lubrikační gel,vyzkoušeli jsme ho,ale ani ten nepomohl.Když jsem to řekla doktorovi,tak připustil,že si mé tělo mohlo vytvořit alergii na manželovo sperma.Takže se milujeme,ale jen s ochranou.A také řekl,že pokud tu alergii mám,tak bych v budoucnu mohlo mít problémy s otěhotněním,protože mé tělo se bude bránit spermiím na které má alergii,takže je možné,že se spermie vůbec nedostanou k vajíčku.A to mne dost vyděsilo,protože samozřejmě o miminku uvažujeme."

Problém s početím se často bohužel také dostaví

Co dělat?

Jestliže máte podezření, že byste mohly trpět touto alergií, navštivte buď svého gynekologa nebo alergologa, nejlépe oba. U alergologa vám bude udělán intradermální test, kdy se pod kůži vpíchne malé množství partnerova semena. Tento test by měl odhalit, zda alergií trpíte, či nikoliv. Při potvrzení alergie dostanete rady od doktora, pravděpodobně i nějakou medikaci, kterou byste příznaky mohly zmírnit. Mnoha takovým ženám je pak doporučen ještě EpiPen, který je nepostradatelnou výbavou v případě hrozícího anafylaktického šoku (s oběhovým selháním).

Stejně jako u ostatních alergií, i tato se dá zmírnit (někdy úplně vymizí) díky hyposenzibilizační léčbě, při které se do těla přivádí daný alergen ve velmi malých dávkách. Dávky se postupně zvyšují, jak si na alergen tělo zvyká. Léčba je to ale dlouhodobá, trvá několik let, nesmí se podcenit, tudíž se musí chodit opravdu pravidelně. Navíc je většinou léčba bohužel značně nákladná. Nicméně jedna studie, která proběhla v New Yorku na Albert Einstein College of Medicine, tvrdí, že konkrétně u této nemoci to zas tak dlouhý průběh mít nemusí. Jedné mladé ženě byla diagnostikována alergie na sperma a právě díky hyposenzibilizační léčbě dosáhli toho, že mohla se svým partnerem bez obtíží souložit, již za 5 měsíců! Sex měli provádět každých 48 hodin, žena ale měla znecitlivěnou vagínu, jinak by to pro ní asi nebylo moc příjemné. Vsadíme se, že jejímu partnerovi tato léčba vůbec nevadila, naopak z ní musel být pěkně nadšený.

Pokud trpíte touto alergií a rádi byste zkusili tuto metodu, tak ji rozhodně nezkoušejte sami doma, ale odevzdejte se do rukou lékařů. Kromě klasického svědění nebo pálení totiž mohu nastat mnohem vážnější stavy a mohlo by dojít již ke zmiňovanému anafylaktickému šoku.

Při seznámení s mužem ještě vůbec nemusíte vědět, co vás bude ve finále při sexu čekat...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.