Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč má tolik párů mnohem méně sexu?

14.červen 2017
Proč má tolik párů mnohem méně sexu?

V poslední době se často setkáváme s páry, které trápí problém v oblasti sexuálního života - ačkoliv se oba navzájem milují, užívají si společně málo sexu. Zkusíme se tomu trochu podívat na zoubek...

V oblasti sexu je každý jedinec jinak náročný. Někdo "potřebuje" sex každý den (někdy dokonce i několikrát denně), jinému si zase stačí užívat jednou týdně nebo i jednou za několik týdnů. Ve vztahu pak většinou dojde k nějakému kompromisu, který vyhovuje oběma stranám, ačkoliv samozřejmě zástupcům dvou opačných extrémů by to v posteli asi moc neklapalo. Ve většině případů se stává, že na začátku vztahu spolu mají partneři sex opravdu často, nicméně postupem času se to tak nějak "uklidní", zajede se do normálních kolejí. Ale kde se dnes tyto normální koleje vlastně nacházejí? Neposunuly se o něco za posledních několik desítek let? Vše se dozvíte, jelikož na toto téma vznikl průzkum.

Americký průzkum

Tři autoři z různých států USA (Kalifornie, Florida a Panama) se rozhodli vytvořit studii o tom, jak často mají Američané sex v porovnání k minulým desetiletím. Průzkumu se zúčastnilo přes 25 000 Američanů a výsledky jsou značně znepokojující. Tento průzkum tvrdí, že každý průměrný dospělý má dnes 9x méně sexu než měl v pozdních 90. letech. Největší rozdíl se vyskytl u manželských párů - u manželů, kteří žijí společně v jedné domácnosti. Ti mají sexu dokonce 16x méně. To už je opravdu k zamyšlení. Tento celkový a dlouhodobý pokles narušilo jen období po roce 2000, kdy se normy ohledně předmanželského sexu změnily, a proto proběhl nárůst četnosti sexu u svobodných lidí. Nicméně po roce 2008 začala klesat sexuální aktivita i těchto lidí, konkrétně na užívání si 8x ročně

Minulé desetiletí už vůbec nebylo moc přátelské k četnosti sexu. Čím to ale je způsobeno? Existují vůbec nějaké konkrétní důvody, které bychom z tohoto hrozného činu mohli obvinit? Jsou to těžké otázky, na které nejde odpovědět se stoprocentní jistotou. I přes to vám ale přinášíme pár teoretických důvodů, nad kterými bychom se měli zamyslet. A něco možná i změnit.

Smartphony zničily náš milostný život

Co si budeme nalhávat... Neměli jsme život před smartphony tak nějak jednodušší a více naplněný? Korunu tomu nasadila mobilní data. Místo toho, aby nás mobilní telefony sbližovaly, tak nás od sebe vzdalují. Člověk nemá chvilku klidu, neustále někdo píše, vyžaduje vaši pozornost, každý si myslí, že teď zrovna máte čas. Ale když někomu navrhnete, abyste se sešli osobně, tak to najednou čas nemají, musí toto a tamto. Jak má pak člověk někoho opravdu poznat a třeba s ním i začít nějaký vztah? Chytré telefony samozřejmě "zabíjí" i vztahy, které jsou již na světě. Chcete si se svou polovičkou užívat romantický večer, ale neustále zvoní/vibruje telefon, protože někdo píše na deseti možných aplikacích, i upozornění od různých jiných aplikací dokáží být pěkně otravná. Člověk nikdy neví, jestli někdo opravdu něco nutně nepotřebuje nebo zda se něco nestalo, takže má nutkání se na telefon koukat. Vrcholem jsou ti, kteří při těchto romantických chvilkách zvládají i hrát na mobilu hry a podobné věci... A tím se tak nějak dostáváme k dalšímu důvodu...

Tohle není v dnešní době vzácný pohled...

Zábava je teď mnohem zábavnější než bývala kdysi

Trávení našeho volného času je jiné, než bývalo. Nové technologie nás obklopují úplně všude. Bohužel většinou platí spíše to, že díky nim ztratíme mnohem více času, i když některé z nich nám mají čas ušetřit. Dnes existuje spousty různých zajímavých věcí, díky kterým se dá ztratit pojem o čase, a tak vám ani nedojde, že vlastně svého partnera zanedbáváte. A co pak teprve ty super-realistické hry, od kterých se zkrátka nelze odtrhnout, ty jsou také všude - počítač, mobilní telefon, herní konzole. Až nás přestane bavit tohle, jdeme strávit tři hodiny projížděním Facebooku nebo jiné sociální sítě, vyfotit si spousty fotek, dát je na Instagram, vymyslet nekonečné množství hashtagů... To všechno zabere opravdu velkou spoustu času. A i když nic z tohoto neděláte, určitě si na internetu (nebo jinde) najdete jiný žrout času. Třeba sledování filmů a seriálů, ty si dnes můžete už pustit kdykoliv a kdekoliv! Když už nějakou technologickou vychytávku, proč ne třeba nějakou z oblasti erotických hraček? Sobě i partnerovi uděláte určitě radost.

Seznamovací mobilní aplikace nejsou až takovými pomocníky

Dělají sice sex přístupnějším, ale spíše pro ty lidi, kteří chtějí nějakou jednorázovku, rychlý sex nebo sex za peníze. Najít si opravdového partnera už je pak složitějším úkolem. Když už někoho najdete, tak navíc nakonec třeba zjistíte, že se vlastně scházet vůbec nechcete a že vám psaní naprosto vyhovuje. To bych nazvala sociálním odloučením a degenerací dnešní doby. Lidé už nemají odvahu ani potřebu přicházet do osobního kontaktu s dalšími lidmi.

Jsme více nespokojeni s našimi vztahy, ale i životy obecně, než bývali naši rodiče

Na to mám jednu teorii. Naše očekávání v dětství byla příliš vysoká, nenaplnila se a tudíž se svým životem teď nejsme spokojeni, ať už po stránce obecné nebo sexuální. Jako dospělí už nejsme dětmi a je obtížnější být spokojení, když musíme stát nohami pevně na zemi. Vysníme si krásný, romantický vztah, který třeba na prvních pár týdnů takový opravdu může být, ale nedochází nám, že se vášeň i prvopočáteční zamilovanost ztrácí. Předchozí generace s tím ale neměly zas takový problém. Lidé se zaměřovali spíše na praktičnost a méně na to, že potřebují pana dokonalého/paní dokonalou. 

Životní styl se naprosto změnil

Životních stylů, které můžeme vést, existuje sice mnoho a my si můžeme vybrat, který to právě bude, ale i přesto se hodně věcí za těch dvacet let změnilo. Na lidi jsou všude kladeny mnohem větší nároky, jsou pod tlakem, neustále spěchají a neustále musí nakupovat zbytečnosti. To vše (a nejen to) se prolíná - chcete si koupit nejnovější model mobilního telefonu vaší oblíbené značky? Budete muset pracovat více! Budete více v práci, takže nebudete nic stíhat. Šéf na vás bude tlačit. Přitom na vás doma čeká partner, který by si s vámi rád udělal pěkný večer... Ale co, hlavně, že budu mít svůj nový telefon. Takhle přemýšlí opravdu hodně lidí okolo mě, až mě to děsí. Potřebujete opravdu nejnovější telefon, největší televizi, nové auto, tisíc her na herní konzole? Všechno z toho vám váš čas akorát ukradne, i kdybyste na to měli nějaké ty peníze našetřené.

Zkuste raději někdy vyrazit někam s kamarády, povídat si, věnovat se svému partnerovi a ne mrhat časem. Uvidíte, že se váš sexuální i osobní život zlepší. A pokud tedy musíte sedět u toho počítače a hledáte někoho na sex, zkuste se zaregistrovat na sex seznamku. Máte zájem spíše o trvalý vztah? Online seznamka by vám s tím mohla pomoci.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.