Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Proč mají lidé sex? Odhalte nečekané důvody

8.červen 2017
Proč mají lidé sex? Odhalte nečekané důvody

Víte proč máte sex? Odpověď většiny by asi zněla: "Protože mě to baví/Protože se mi to líbí/Protože mě to uspokojuje," a podobné odpovědi. To je jasné. My se krom nich ale zaměříme i na ty ostatní, některé z nich mají opravdu zvláštní okolností, díky kterým k aktu nakonec dojde... I když někdy dokonce celkem neplánovaně...

"Sex je náš, dělá dobře mně i tobě..." zpívá se ve známé písničce Černí andělé od skupiny Lucie. Tak nějak by to mělo být, sex by nás měl oba uspokojovat, měli bychom se na něj těšit a především bychom ho s partnerem měli provozovat, jelikož nejen, že má pozitivní účinky na naše fyzické zdraví a psychiku, ale i to utužuje náš vztah. No ale pak tu jsou i časy, kdy jsme bez stálého partnera a můžeme si v podstatě užívat s kým chceme a kdy chceme. Proč pak jdeme do nezávazného sexu? Pár důvodů se dozvíte dnes (nejen k nezávaznému sexu) a určitě se v některých také najdete.

Lide z The University of Texas ve městě Austin udělali velmi zajímavý průzkum. Zeptali se respondentů právě na to, proč měli sex a odpovědi byly opravdu hodně zajímavé. Sešlo se přes 200 (konkrétně 237) různých typů a samozřejmě nechyběly ani takové jako "Chtěl jsem vyznat svou lásku", "Chtěli jsme dítě" nebo "Protože ho/ji miluji". Tyto všechny klišé odpovědi ale převálcovaly mnohem zajímavější odpovědi, které zapadají do kategorií "pomsta", "strach", "osamělost", "posedlost", "ovládání", "nevím, jak říct ne", "musel jsem", "chtěl jsem se vyhnout hádce". Ne, že by je převálcovaly v počtech odpovědí, ale v pozoruhodnosti rozhodně. 

Tato studie nám dává dobrý podnět k zamyšlení, proč vlastně některé věci ve svém životě děláme. Proč jsme zrovna s lidmi, se kterými jsme? Proč jsme se rozhodli pro svatbu nebo proč naopak ještě nejsme svoji? A ano, také nás to může donutit se zamyslet, proč jsme vlastně v průběhu života měli sexuální styky. Dokonce i u každého vztahu se mohou důvody jednotlivě lišit podle aktuální situace a okolností. A když se tak podíváte na seznam vybraných důvodů, který vidíte níže, ironicky možná zjistíte, že právě ty situace, kdy říkáme sexu ano, jsou právě těmi situacemi, kdy bychom si měli říct ne. Tedy. Náš mozek by měl... Většinou ale moc nefunguje.

17 z 237 důvodů, proč měli lidé sex

 • Byl/a jsem opilý/á.
 • Byl/a jsem zvědavá, jaký/á je v posteli.
 • Moje hormony se zbláznily.
 • Chtěl/a jsem se potrestat.
 • Bál/a jsem se říct ne.
 • Bylo to součástí zasvěcení do klubu.
 • Chtěl/a jsem tu osobu ponížit.
 • Chtěl/a jsem rozbít svůj vztah (nebo někoho jiného).
 • Nátlak vrstevníků.
 • Chtěl/a jsem být populární.
 • Někdo mě k tomu vyzval.
 • Chtěl/a jsem ji/ho zmanipulovat, aby pro mě něco udělal/a.
 • Chtěl/a jsem být povýšen/a nebo chtěl/a jsem dostat pracovní místo.
 • Chtěl/a jsem někomu jinému ublížit.
 • Nudil/a jsem se.
 • Chtěl/a jsem se cítit blíže k Bohu.
 • Chtěl/a jsem, aby se ona/on cítil/a lépe být sám/sama sebou.

Který nejčastější důvod k sexu máte vy?

Když už to všechno vědci měli černé na bílém, rozřadili odpovědi do 4 hlavních kategorií:

 • Fyzické důvody - snížení stresu ("Dobře jsem se procvičil/a"), pocit radosti nebo uspokojení ("Je to vzrušující"), zlepšení nebo nabírání nových zkušeností ("Zajímalo mě, jaký je sex"), fyzický chtíč partnerova těla ("Ta osoba byla velmi dobrá tanečnice/tanečník")
 • Dosažení cíle - včetně prospěchářských nebo praktických okolností ("Chtěl/a jsem mít dítě"), sociálního statusu ("Chtěl/a jsem být populární"), pomsty ("Chtěl/a jsem někomu jinému předat pohlavně přenosnou chorobu")
 • Emocionální důvody - láska a oddanost ("Chtěl/a jsem se cítit propojený/á"), vyjádření ("Chtěl/a jsem tím říct 'Děkuji ti'")
 • Nejistota - ješitnost ("Chtěl/a jsem pozornost"), pocit povinnosti nebo tlaku ("Můj partner na tom trval"), střežení partnera ("Chtěl/a jsem jí/ho držet dál od zahnutí")

Zajímavé (ale ne nečekané) je, že se objevily rozdíly mezi odpověďmi žen a mužů. Neřekneme vám, které konkrétně, to by ani nešlo. Ale myslím, že si dokážete jasně představit, že důvody typu "Bál/a jsem se říct ne" budou udávat spíše ženy a muži naopak například "Bylo to součástí zasvěcení do klubu".

Přemýšlíte?

Vím, že většina lidí zrovna moc nepřemýšlí, když se jedná o sex. Naopak jsem si všimla, že lidé dělí často ostatní na "vypadá dobře" a "cítím se s ní/ním dobře" a podle toho mají tendenci si vybírat své partnery. A nepřemýšlí přitom nad tím, zda je tato volba opravdu dobrá. To přijde až později - až když začneme za naše činy platit nějakou daň... Pokus našeho ega ovládat ostatní a získávat souhlas od ostatních prostřednictvím našeho sexuálního počínání není zrovna moc pěkný skutek. Jaký obrázek si o vás asi udělá člověk, když by právě toto vaše počínání bylo zveřejněno v celonárodním průzkumu? Zkuste si to představit vždy, když vás něco podobného napadne. Jestliže ve vás zbývá nějaký kousek svědomí, tak vás to rychle přejde.

A jedna rada pro lidi ve vztahu. Vy byste se měli zaměřit i na důvody, proč sex nemáte (pokud ho nemáte vůbec nebo ho máte nedostatek). To je sice úplně jiné téma, ale je dobré na něj upozornit. A stejně tak jako (jste si mohli všimnout) existuje opravdu mnoho důvodů, proč lidé mají sex, a samozřejmě existuje i stejně mnoho důvodů, proč lidé sex nemají

Na závěr bych dodala, že když se ocitnete před volbou, zda se oddat nějakému sexuálnímu zážitku, dobře se předem rozhodněte. Chcete podpořit své tělo, ego nebo duši? Nepřijdou za pár dní nějaké výčitky, které vás někdy mohou pronásledovat až do konce života?

Na sex seznamce si nejprve můžete s druhou osobou navzájem popsat veškeré vaše představy a až poté se rozhodnout, zda do toho opravdu půjdete. Času na rozmyšlenou máte tolik, kolik jen sami budete chtít.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.