Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jaký je rozdíl mezi hetero a homosexuálním vztahem očima pansexuála

2.červen 2017
Jaký je rozdíl mezi hetero a homosexuálním vztahem očima pansexuála

Otázka, která asi jen tak někoho nenapadne. Existují vůbec rozdíly mezi heterosexuálními a homosexuálními vztahy? A kdo by nám o tom měl jiný povědět než pansexuál, že? A že nevíte, kdo to je? To se dozvíte hned vzápětí...

V posledních pár letech se může zdát, že se se všemi "-sexuály" roztrhl pytel. Určitě za to může více příčin jako počátek přijímání těchto lidí společností, svoboda říct, kým se cítíme být a mnoho dalšího. Ne všude to takhle ale je, ne všude je to takto jednoduché a ne vždy se setkávají s přijetím. U nás v České republice si myslím, že s homosexuály a bisexuály nemá většina lidí problém, samozřejmě se ale vždy najdou jedinci, kteří nedokáží přijmout nic jiného než heterosexualitu. Když ale někomu řeknete, že jste pansexuál, asexuál nebo třeba sapiosexuál, už na vás bude hodně lidí koukat srkz prsty. Sapiosexualitu jsme si představili v jednom z minulých článků, dneska je na řadě pansexualita. Takový člověk totiž dokáže dobře porovnat právě vztahy mezi heterosexuály a homosexuály. Proč?

Pansexuál je totiž člověk, který neřeší, zda je jeho (sexuální) partner heterosexuální, bisexuální, homosexuální, nezajímá je ani genderová identita, ani biologické pohlaví. Může se jednat o přitažlivost romantickou a/nebo sexuální. Slovo "pan" znamená v řečtině "všechno", takže název pansexuál to vlastně krásně vysvětluje sám. A teď už přejděme k vyjádření jedné pansexuální ženy, která prozradí, co za svůj život zjistila o vztazích.

Randila jsem s muži, se ženami, se všemi - tak už něco vím

Ahoj, jsem pansexuál, randila jsem s muži, se ženami, s transgender lidmi a také s nebinárními lidmi (ti, kteří se nepovažují ani za jedno pohlaví). Po všech těch letech jsem si uvědomila, že je opravdu velký rozdíl mezi tím, jak randí a jak se k sobě chovají jednotlivá pohlaví (a nebinární lidé).

Když budu více konkrétní, hlavní rozdíl najdeme mezi heterosexuálními a homosexuálními vztahy. Přestože všechny vztahy jsou hodně individuální, uvedu své zkušenosti z mých předchozích vztahů, ať už byli ze skupiny LGBTQ (lesby, gayové, bisexuálové, transgender osoby a queer) nebo heterosexuální.

U homosexuálů je vybírání těžší

Ačkoliv se považuji za agender osobu (ani muž, ani žena), narodila jsem se jako žena. Takže technicky vzato jsem v minulosti měla lesbické vztahy (a skoro vztahy). Ženy mě hodně přitahují, ale vzhledem k malému "výběru" a mému pocitu trapnosti, když bych se měla zeptat, zda je na holky nebo na kluky, jen málokdy to dosáhne nějaké sexuální úrovně. Navíc, nechci být pro ně za divnou nebo nechci, aby se mě nějak báli, obzvláště když vím, jaké pro ně jejich okolí chová city...

Výsledek tohoto je ten, že většina mých vztahů začala jako přátelství. Ze "skoro vztahů", které jsem měla, mě většina holek nechtěla jako přítelkyni, ale jako holku, se kterou spí. Nějak moc mi to nevadilo, ale i tak jsem si raději dávala pozor na to, co říkám v blízkosti žen, které se mi líbily. Nanejvýš jsem jim řekla, že mi nevadí mít sex, jestli ho ony chtějí. Co se stane, stane se. A pokud ho nechtějí, omluvím se a řeknu, že mi nevadí být jenom kamarádky, ale pochopím, když ani tohle nebudou chtít. Je to zkrátka těžké, když je tak málo lesbiček a bisexuálek v porovnání s heterosexuálními ženami.

A ještě je tu jedna věc. Hodně žen zahodí svůj lesbický nebo nebinární vztah, když se jim naskytne možnost mít muže. Jednou se mi to stalo s jednou ženou, o kterou jsem měla vážně zájem. Můžu říct, že právě tohle dělá lidi v této komunitě ostražitějšími.

No a vzhledem k tomu, že vypadám jako žena, je pro mě mnohem jednodušší přijít k muži (než k ženě) a začít s ním flirtovat. Není to tak divné a samotné genderové otázky řeknou, o co jde. Takže vzhledem k tomu, že je tu více mužů a méně trapnosti, je mnohem jednodušší najít svolného muže.

Jako pansexuál si můžete vybrat, s kým si budete své hrátky užívat...

Genderové role jsou téměř výhradně heterosexuální záležitost

Jeden důvod k tomu, proč jsem otevřená LGBTQ vztahům, ale jsem opatrná ohledně heterosexuálních vztahů, jsou genderové role. V homosexuálním vztahu jsou si dva mnohem rovnější než v heterosexuálním. Nikdo automaticky neočekává, že jeden udělá domácí práce, zatímco druhý bude chodit do práce. A také je zde menší šance, že vaše vážné obavy budou brány jako "hormonální vyšinutí".

Ale nejsou to pouze genderové role, které dělají homosexuální vztahy nebo pansexuální randění lepší. Když to vezmu z ženského úhlu pohledu - těžko se setkáte s lesbičkou, která by byla mysoginistkou (člověk, který nenávidí ženy). Za to když jsem byla na seznamce, potkala jsem spoustu mužů, které o ženách říkali jen to, že to jsou zlatokopky, jde jim jen o peníze. Navíc většina mých vztahů s muži nedopadla dobře, ačkoliv jsem skoro vždy podlehla jistým stereotypům v heterosexuálním vztahu. A i tak to nedokázali ocenit. A ačkoliv teď mám vztah s mužem, který se ke mně chová moc hezky, nechci se znovu nutit do genderových rolí. 

Sex je jiný

I když dáme techniku stranou, i přesto je sex v těchto dvou typech vztahů jiný. Ve většině případů je lesbický sex mnohem intimnější, takový přátelštější a jsou si v něm dva více rovni. Známe partnerovo tělo mnohem lépe, protože jste se narodili se stejným "vybavením". Díky mým vlastním zkušenostem považuji heterosexuální sex za tvrdší. Ale znovu říkám, že to je individuální a může to být způsobeno mým výběrem partnerů. Každopádně je pro mě mnohem těžší zjistit, jestli to, co dělám, je dobré, když jde o muže, než když jde o ženu.

I argumenty jsou jiné

Jedna věc, které jsem si všimla - když se má partner vyjádřit, že se mu něco nelíbí, jsou muži mnohem přímější, než byly moje ženské ex. Možná je to tím, že ženy jsou naučené, aby byly milé. Ale jakmile dojde k hádce, se ženou vede k mnohem většímu vášnivě-agresivnímu hádání, než s mužem. Někdy je boj sám o sobě, i když chcete, aby žena přišla a začala sama o nějakém problému mluvit. Když ukončíte váš vztah, ať už se ženou nebo s mužem, oba se snaží vnutit do vašeho života anebo se alespoň snaží udržet si výhody vašeho vztahu i po jeho konci. Muži to ale dělají o trochu více než ženy. U transsexuálů a nebinárních osob se nedá nikdy přesně určit, jak budou reagovat.

Nicméně - všechna pohlaví mají své mouchy

Nechci tu sedět a hanit muže nebo říkat, že ženy jsou strašné. Každá osoba dává do vztahu něco jiného a i když se najdou výjimky, u každého pohlaví (i nebinárních) se najdou v randění nějaké "trendy". Osobně mám mnohem lepší zkušenosti v randění se ženami, transsexuály a nebinárními osobami, než s muži. Ale ještě jednou připomínám, že mluvím o svých vlastních zkušenostech a ty vaše se mohou i hodně lišit. Snad jsem ale i tak pro nezasvěcené vnesla trochu světla do tohoto tématu.

I pansexuál si může vybrat na erotické online seznamce...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.