Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Sapiosexuál - kdo to je?

28.duben 2017
Sapiosexuál - kdo to je?

Slyšeli jste někdy v poslední době slovo sapiosexuál? Je to pravděpodobné, protože se toto slovo stalo celkem oblíbeným výrazem. Pokud ale stále netušíte, co to znamená, pojďte to zjistit!

Jak jsme již v úvodu naznačili, nejedná se o nějaké staré slovo, objevilo se teprve před několika lety a do podvědomí lidí se dostalo především díky sociálním sítím. Obecně označuje člověka, kterého přitahuje inteligence partnera. Ale právě díky této definici nemá sapiosexualita pevně stanovené hranice. Pro každého totiž ta inteligence znamená něco jiného. Někdo pod inteligenci řadí velké bohatství, někdo velkou moc, jiný počet vystudovaných škol, pohled na svět, na život nebo vychytralost. Dalo by se tak říct, že každý sapiosexuál je tedy úplně jiný a může se touto "nálepkou" označit poměrně mnoho lidí, když budou chtít.

Někde najdete zmínky o tom, že sapiosexualita je sexuální orientace. Není pochyb, že se jedná o určitou sexuální přitažlivost, ale rozhodně to nemůžete srovnávat se sexuální orientací typu heterosexuál, homosexuál, bisexuál atd. I sapiosexuál se může řadit do kterékoliv z těchto vyjmenovaných skupin. 

Slovo sapiosexuál vzniklo z latinských slov sapiens (moudrý) a sexualis (sexuální, pohlavní). To jen tak pro informaci, abyste se také od svého kamaráda nedozvěděli (nebo si třeba sami nemysleli), že to jsou lidé, kterým se líbí opice...laughing

Pokud byste rádi nahlédli do života sapiosexuálů, čtěte dále. Dva sapiosexuálové (jeden muž a jedna žena), kteří chtěli zůstat v anonymitě, se vyjadřovali k určitým tématům a otázkám ohledně jejich sexuálních preferencí. Jak to cítí oni sami?

Každá osoba popisuje sapiosexualitu trochu jinak

Bylo již zmíněno, že pro každého inteligence znamená něco jiného a tudíž je formulace definice trochu složitější. Není nejvhodnější vše generalizovat (a to se týká i mnoha jiných věcí) a ani u sapiosexuality tomu není jinak. 

"Nerandím jenom s inteligentními muži. Sex můžu mít s kým chci. Ale jestli chci tvořit pevnější vazby, potřebuju někoho, kdo mě bude intelektuálně stimulovat," říká žena, která se označuje za sapiosexuálku.

Někteří sapiosexuálové zase naopak nedokáží mít sex do té doby, než jsou dostatečně přitahování inteligencí druhého.

Sapiosexualita nemá nic společného s pohlavím

Někdo věří, že sapiosexuálové jsou jen muži, někteří zase, že jen ženy. Je to ale hloupost a vyvrací to i naše anonymní sapiosexuálka:

"Cítím, že lidé si občas myslí 'To je jako jenom záležitost holek?'. Takový náznak sexismu." A je tomu opravdu tak, většina lidí si myslí, že se jedná především o ženy - sapiosexuálky. Ve skutečnosti ale záleží na tom, co vás přitahuje a vzrušuje a ne na tom, co vám visí (nebo nevisí) mezi nohama.

Sapiosexuály vzrušují inteligentní ženy nebo muži

Je to o něčem víc, než být našprtaný

Můžete narazit na studenta se samými jedničkami, který má ale "jen" dobrou paměť a vše má pouze našprtané. Pak na studenta, který skoro propadá, ale inteligenčně se nachází mnohem dále než první případ. Pokud si myslíte, že nejste "tradičně" chytří, neznamená to, že nebudete sapiosexuály přitahováni! Každý sapiosexuál vyhledává jiný typ inteligence, i emocionální inteligence a jiné typy, které si možná ani neuvědomujeme, se počítají!

"Já mám rád přirozeně inteligentní ženy. Sice se říká, že inteligentní lidé jsou sečtělí, mě ale nepřitahují moudra z knih, ale spíše všeobecný rozhled a názor," říká sapiosexuál v anonymitě.

Nejedná se o výstřednost nebo zvláštnost

Rozhodně ne o nic výstřednější než jiné věci, které běžně uspokojují a vzrušují lidi. Někomu to možná připadá zvláštní, ale když se to vezme kolem a kolem, tak zvláštní je přeci úplně všechno. Nebo je všechno normální? Ono to asi vyjde nastejno. Každopádně sapiosexuálové si nevybrali to, že jimi budou, prostě takoví jsou a není to důvod si na ně ukazovat prstem.

"Když se ve společnosti zmíním, že jsem sapiosexuál, většina lidí ani netuší, co to znamená a už tak je na nich vidět, že by se mnou raději neměli co do činění. Jakmile má něco koncovku -sexuál, někteří lidé se začnou stranit. Jsme ale ve 21. století, lidé již nemusí své touhy, přitažlivost a orientaci skrývat a ostatní by to měli pochopit a uvědomit si to."

Rozhodně netrpí nedostatkem sexu

Někoho může napadnout, že sapiosexuálové spolu nemají sex. Ale proč by ho neměli? Naopak mnohdy si mohou připravit pro ně pěkně žhavou předehru založenou na inteligenci druhého. To je perfektně rozrajcuje a užijí si víc, než páry, které ani neví, co toho druhého vlastně vzrušuje. 

"Mého přítele neskutečně vzruší, když přepnu do jiných jazyků. Mluvím plynule třemi cizími jazyky, takže vždy, když mám chuť na sex nebo mazlení, stačí začít mluvit jiným jazykem a vím, že jsem ho perfektně navnadila. K tomu přidám nějaké pěkné prádlo nebo pohyby a plán na dnešní večer je jasný. Moc mě to baví a jeho si myslím také." 

Možná jste právě díky našemu článku přišli na to, že jste sapiosexuálové a pokud ne, tak jste se alespoň dozvěděli zase něco nového a až vás příště někdo seznámí s tím, že se považuje za sapiosexuála, budete vědět, oč se jedná. 

Ať už byste se rádi seznámili s kýmkoliv a vaše požadavky na druhou osobu jsou jakékoliv, porozhlédněte se na sex seznamce nebo na online seznamce...

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.