Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Otázky, které ženy zajímají, ale bojí se zeptat

21.duben 2017
Otázky, které ženy zajímají, ale bojí se zeptat

Každého občas napadne nějaká otázka týkající se partnerství a sexu, na kterou by rád znal odpověď, ale přijde mu trapné se zeptat. Které specifické otázky zatěžují ženský mozek? Možná se budete sami divit! Znáte na ně odpovědi?

Většinou by na takové otázky odpovídal nějaký doktor, ženy se ale cítí moc trapně, tak se raději neptají a hloubají nad odpovědmi samy. To není ale potřeba, protože my vám přinášíme odpovědi právě od doktorů a lidí, kteří jsou v odvětví sexuality a partnerských vztahů jako ryba ve vodě. Rozhodně se nejedná o otázky, které by zajímaly pouze ženy. Odpovědi by měli vzít na vědomí i muži, jelikož ti jsou také součástí partnerčina sexuálního života. Možná budete i některými odpověďmi překvapeni.

Jaktože nedosáhnu orgasmu při sexu? Při masturbaci mi to nedělá problém...

"Vaše 'sólo uspokojování' se určitě týká především vašeho klitorisu, že? Pouze 30 % žen je totiž schopno zažít orgasmus bez klitoridální stimulace," říká psycholožka Laurie Mintz. Takže pokud partner klitoris nestimuluje při sexu manuálně nebo nevyberete vhodnou polohu (žena nahoře většinou zabírá), tak bude cesta k vašemu orgasmu trochu trnitější. Mintz navrhuje, abyste si přizpůsobily svá očekávání: "Začnětě o orgasmu přemýšlet jako o něčem, co nemusí být nutně součástí styku, ale může být i před nebo po něm. Nebo svému muži navrhněte, aby si přečetl knihu od sexuologa Iana Kernera 'She Comes First: The Thinking Man's Guide to Pleasuring a Woman', je výborná. Klitoris se nachází zhruba dva centimetry nad poševním vchodem, takže při pohlavím styku většinou zůstává nedotčený, a to je právě ten důvod, proč ženy nedosáhnou orgasmu při sexu. Muži udělají nejlépe, když se na něj zameří samostatně - nejlépe svým jazykem." Samozřejmě ale i existují ženy, které mohou dosáhnou vaginálního nebo cervikálního orgasmu, o kterém jsme psali ve článku 'Víte, co je to cervikální orgasmus a jak ho dosáhnout'?

Mohu nějak zúžit svou vagínu?

Ano! A jak, to prozradí doktorka Louann Brizendine: "Není rozdíl, jestli cvíčíte břišní svaly, bicepsy nebo svaly intimních partií. Vypracováváte si svaly, děláte je pevnějšími a jiné to není ani u pelvické oblasti, která zahrnuje i vagínu. Ve Francii existují speciální kliniky, kde vás naučí se svým intimním svalstvem pracovat a opravdu to funguje. Svaly se zpevňují a dělají vaginální kanál užší. Vagínální svalstvo se může ochabit porodem a věkem, díky tomu také ženy ztrácí citlivost této partie." Jestliže nemáte zrovna v plánu cestovat do Paříže, můžete se stát samy sobě trenérkou. Brizendine radí: "Když bude vykonávat malou potřebu, zatněte svaly a zastavte proud moči. Zkuste Kegelovy cviky nebo cvičení zahrnující pánev."

Se svým mužem máme sex jednou do roka. Já bych ho nejradši neprovozovala vůbec. Je reálné udržet manželství bez sexu?

Od 5 do 20 % manželských párů mají sex desetkrát do roka nebo méně, což už sexuologové definují jako "manželství bez sexu". Dokonce jeden ze tří párů, které do manželského svazku nedospěly a zároveň ale trvaly déle jak dva roky, byly vztahy bez sexu. Je to mohem běžnější, než si myslíte. Ale je to ideální?

"Manželství bez sexu se dělí na dva typy," říká Mintz, autorka knihy 'A Tired Woman's Guide to Passionate Sex'. "Jeden, ve kterém jsou si oba vědomi toho, že jejich sexuální život vede ke konci a druhý, mnohem více běžný, ve kterém se tím jeden trápí a druhý vůbec. Jakmile se dostanete do takovéto situace a chcete sex ve vašem vztahu znovu probudit, prostě to udělejte - sexujte. Čím více sexu budete mít, tím více ho budete chtít. U naprosté většiny mých klientů je to opravdu takhe jednoduché. Když jste na začátku vztahu a mladí, nejdříve jste nadržení a pak jdete na sex. Když trochu dozrajete a váš vztah již trvá několik let, nejdříve se musíte dostat do procesu a tím více pak budete nadrženější. A tímto se ten vztah udržuje."

Je vám trapné se zeptat na nějakou otázku? Nemusí!

Ráda mluvím při sexu sprostě, ale můj manžel na to nic neříká, díky čemuž se cítím hloupě. Měla bych toho prostě nechat?

"Pokud se to líbí vám oběma, není důvod přestávat," říká Amber Madison, terapistka z New York City. "Technicky vzato se nemusí slovně účastnit oba dva. Možná jen neví, kde začít a nechce před vámi vypadat hloupě, tak ho zkuste trochu navést. Povzbuďte ho v tom, aby vyjádřil, co se děje přesně v tomto okamžiku,co se mu honí hlavou, jaké má pocity, co se mu líbí a čeho by chtěl více." A to nejlepší, co můžete udělat, abyste zapojily svého partnera - klást mu nenásilné otázky. "Místo 'Pořádně mě o*ukej!' se ho zkuste zeptat 'Líbí se ti to?' 'Cítíš se při tom dobře?' 'Jak mě chceš?', to ho mnohem víc zapojí a přitáhne do vaší hry."

Přiznávám, líbí se mi prvky BDSM v Padesáti odstínech šedi. Jak je ale přivést do postele, aniž bych moc vyděsila svého partnera?

Dejte tedy partnerovi také jednu knihu a schválně mu v ní ohněte rohy na stránkách, kde se nachází praktika, která se vám líbí a chcete ji zkusit. To samé zkuste i u něj, jen ať dá pěkně najevo, co u něj vzbuzuje zájem. Pak společně zkoumejte, které věci jste označili společné a diskutujte o ostatních. "Večer začněte s něčím, co vašeho partnera nevyděsí," říká Marisa Bennett, autorka knihy Fifty Shades of Pleasure (průvodce BDSM praktikami pro začátečníky). Použijte hedvábný šátek nebo škrabošku. Se šátkem mu můžete svázat ruce k posteli, jen za jeho záda nebo i na břicho nebo si s ním zavázat oči. Bude to mnohem intimnější než speciální pouta nebo nějaké řetězy. Začněte s lehkými dotyky, třeba ani nemusíte mít sex, je pouze na vás, co zkusíte. Jestliže opravdu chcete vstoupit do BDSM světa, nejdůležitější je se cítit bezpečně.

Teď, kdy je online seznamování tak běžné - a někoho poznáte ještě před tím, než ho vlastně potkáte - je sex na prvním rande společností lépe akceptovaný?

Podle posledního výzkumu jedna třetina amerických žen měla sex na prvním rande, jemuž předcházelo online seznámení. Z toho 27 % mělo orální sex.  "Pravdou je, že pokud si s někým opravdu hodně rozumíte, všechna pravidla stejně zahodíte," říká vztahová guru Andrea Syrtash, spoluautorka knihy It's Okay to Sleep with Him on the First Date — and Every Other Rule of Dating, Debunked. To ale neznamená, že nemáte nějaké vlastní strategie nebo úplně zapomenete na nějaké sociální "vychování". Jen budete víc poslouchat své srdce než nějaká daná pravidla, která ještě k tomu nejsou pevně daná.

A nebojte se toho, co si o tom bude myslet protějšek, se kterým budete na tom prvním rande. "Nikdy v mužské historii ještě žádný muž neřekl, že potkal úžasnou, atraktivní, chytrou a vtipnou ženu, ale už jí znovu nezavolal, protože se svlékla moc brzy," říká Syrtash. "Muži takto nemyslí. Ať už se jim ta žena líbí nebo ne. Pokud už muž ženě po sexu nezavolá, neznamená to, že to bylo příliš brzy, ale spíše, že s ní nevidí možný dlouhodobý vztah."

Chtěli byste si také užít sex na první rande? Zaregistrujte se na sex seznamce a najděte si muže nebo ženu, které mají stejné představy jako vy.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.