Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Zdravé benefity sexu

10.červenec 2017
Zdravé benefity sexu

Dovádění v posteli není jen skvělou zábavou, ale je také dobré pro vaše zdraví. Kromě příznivých účinků na kardiovaskulární systém existuje ještě spoustu dalších překvapujících výhod, o kterých jste možná neslyšeli. V dnešním článku se o nich dozvíte.

Málokdo potřebuje záminku pro sex. Každodenní sex doprovází spoustu zdravotních výhod, které vám poskytují více důvodů k tomu se s někým sblížit. Pokud se páry uspokojí se svým vztahem nebo jsou příliš zaujatí jinými věcmi, mnohdy si nemusí uvědomit výhody zdravého sexuálního života. Není se čemu divit. Je snadné zapomenout, jak důležitý je sex, obzvlášť v případě, že jste se dostali z fáze "Chci tě milovat, a chci aby se naše těla spojila v jedno." do fáze "Mám za sebou dlouhý den, chci si dát večeři a spát.".

Ale sex je důležitý z mnoha důvodů, fyzických i pocitových. Možná jste slyšeli o tom, že se při sexu uvolňuje oxytocin, tzv. hormon lásky, který vám dává láskyplný pocit a zlepšuje pouto s vaším partnerem. Existuje však mnoho dalších přínosů pro vaše zdraví, nyní si je uvedeme.

Sex posiluje váš imunitní systém

Je fakt, že lidé, kteří mají pravidelný sex, bývají málokdy nemocní. Studie na Wilksově univerzitě v Pensylvánii zjistila, že je to proto, že pravidelný sex zvyšuje hladinu imunoglobinů, což je protilátka, která pomáhá vašemu tělu bojovat proti infekci bakteriemi a viry. Dokonce i ti, kteří neměli sex tak často, stále měli více této protilátky než lidé, kteří sex neměli vůbec. Imunitní systém se díky pravidelnému sexu může zlepšit až o 30 %.

Pomáhá vám se uvolnit

Býváte často ve stresu? I s tím vám může sex pomoci. Možná jste si toho někdy všimli, že se vám to stalo, ale nevěděli jste proč. Důvodem je, že se při sexu uvolňuje dopamin (hormon štěstí) v mozku, stejně jako oxytocin. Po náročném dni v práci nemusíte mít na sex chuť, zkuste ale tuhle možnost alespoň zvážit. Studie ukázaly, že po sexu s partnerem (narozdíl od masturbace) měly ženy nižší hladinu stresového hormonu kortizolu, nižší krevní tlak a hlásily, že mají mnohem lepší náladu. Jedna studie dokonce zjistila, že ženy, které byly vystaveny spermatu, byly méně depresivní než ženy používající kondomy. Lepší by však bylo při sexu kondom nevynechat, abyste se vyhnuli nechtěnému těhotenství či pohlavním chorobám. To by totiž bezpochybně veškeré dobré pocity rychle zahnalo.

Vede ke klidnému spánku

Toto pravděpodobně není novinka pro muže, kteří po sexu rychle usnou. Nicméně to samé může platit i pro ženy. Oxytocin, který se uvolňuje při orgasmu, podporuje spánek, což může vysvětlovat, proč muži tak rychle odpadnou. Další chemická látka, která se uvolňuje je prolaktin. Tato látka se váže na spánek i na sex. Úroveň prolaktinu se ve vašem těle zvyšuje po sexu, stejně jako během spánku. Jedna žhavá chvilka může být přesně to, co by vám naordinoval váš lékař při potížích se spánkem.

Čím víc sexu, tím větší chuť na sex

Je to skutečný fakt. Sex zvyšuji vaši touhu mít více sexu. Doktorka Lauren Streicher, odborná asistentka na Northwestern University v Chicagu, poukázala na to, že sex je jedním z nejlepších způsobů, jak si zlepšit sexuální život. U žen pravidelný, každodenní sex znamená větší množství lubrikace a pružnost vagíny. Sex je díky tomu příjemnější a ženy bývají více při chuti.

Přírozený lék proti bolesti

Zapomeňte na výmluvu o bolesti hlavy. Jedna z nejlepších zdravotních výhod sexu je to, že funguje jako přirozený lék proti bolesti. Nedávná studie zjistila, že u žen trpících migrénou, byl sex schopen snížit množství bolesti. Přestože si nikdo není vlastně jistý, čím to je, většina spekulací se soustřeďuje na uvolňování endorfinů, přirozené tlumiče bolesti, které při sexu zaplavují mozek.

Kromě endorfinů se při sexu také uvolňují kortikosteoridy, které jsou také přirozenými tlumiči bolesti. Potlačují bolesti hlavy, menstruační křeče a bolesti zad. Váš partner vám toto jistě připomene, až se příště pokusíte použít výmluvu o bolesti hlavy k tomu, abyste nemuseli mít sex.

Sex je pro zdraví velmi prospěšný

Omládnete o několik let

Zde je další způsob, jak sex může vést k více sexu. Díky sexu totiž budete vypadat mladší až o deset let. Máte-li sex alespoň třikrát týdně, určitě se vám to vyplatí. Existuje pro to jeden prostý, ale zásadní důvod. Zapojení se do aktivit, které jsou vaše oblíbené, má omlazující vliv na váš vzhled a pomahá vás udržet mladými.

Posiluje čich

Po orgasmu vaše tělo produkuje prolaktin, hormon, který vám umožňuje se cítit sexuálně spokojen a zlepšuje spánek. Ale zároveň také aktivuje čichovou žárovku, část mozku, která ovládá váš čichový smysl - spojitost mezi sexuální spokojeností a vdechovaním vůně vašeho partnera může zvýšit váš partnerský svazek.

Snižuje riziko rakoviny prostaty u mužů

Jedna studie zjistila, že muži, kteří měli v měsíci více než 21 orgasmů, patřili ke šťastlivcům, u kterých je nejméně pravděpodobné, že dostanou rakovinu prostaty. Možná, že nejlepší část je, že ani nemusíte mít sex s někým jiným, abyste získali tyto zdravotní výhody sexu. Bohatě tedy stačí, když budete masturbovat. Vzhledem k tomu, že rakovina prostaty je jednou z nejběžnějších forem rakoviny mužského pohlaví, je tohle skvělá zpráva pro ohrožené muže.

Snižuje krevní tlak

Vysoký krevní tlak je dalším běžným zdravotním rizikem u mužů, který může sex pomoci minimalizovat. U mužů, kteří mají pravidelný sex, existuje menší pravděpodobnost kardiovaskulárního onemocnění než u mužů, kteří nemají žádný sex. Narozdíl od předchozího bodu, jsou pro tento bod potřeba dva. Muž potřebuje ženu, neboť z nějakého důvodu je tato výhoda spojena výhradně s pohlavním stykem. Vědci se domnívají, že to souvisí se zvýšenou intimitou.

Tato výhoda se neprojeví jen sníženým rizikem onemocnění srdce, znamená to také, že existuje výrazně nižší riziko srdečního infarktu.

Zabraňuje erektilní dysfunkci

Na dnešním trhu neexistuje žádná tabletka, pumpa nebo lék, který by pomohl zabránit erektilní dysfunkci lépe než sex. Ten totiž pomáhá udržovat tkáň ve vašem penisu okysličenou a zdravou, což vede k snadnější erekci. A co víc, mnoho lékařů přirovnává sex k jakékoli jiné fyzické aktivitě - čím více budete trénovat, tím lepší kondici budete mít pro danou činnost.

Pomahá otěhotnět

Je zřejmé, že v tomto okamžiku ve vašem životě víte, jak jsou počaté děti. Věděli jste však, že čím více sexu máte, existuje větší pravděpodobnost, že zplodíte potomka? Když máte sex pravidelně, mužské sperma je zdravější a produkuje se ve větším množství. Pro muže, kteří chtějí zplodit děti, je tohle dalším podnětem k tomu, aby dali ještě šanci dalšímu pokusu.

Pravidelná menstruace

Stanfordská studie zjistila, že ženy, které mají sex několikrát týdně, mají zároveň více pravidelných cyklů než ženy, které nemívají sex tak často. Tato výhoda pochází z intimity a pravidelného sexu.

Budete žít déle

Všechny body uvedené výše přispívají k jedné jediné věci - sex vám pomůže žít déle! Kromě všech výše uvedených zdravotních výhod sexu je tento konečný. Lidé, kteří jsou sexuálně frustrovaní, mají sníženou délku života, někdy žijí o polovinu kratší dobu než spokojení jedinci.

Udělejte také něco pro své zdraví! Najděte si stálého partnera ještě dnes a buďte více sexuálně aktivní!

[rox]

Zdroj: http://thoughtcatalog.com/johnny-dzubak/2014/01/health-benefits-of-sex-the-art-of-charm/

http://thoughtcatalog.com/david-carter/2015/04/9-sexy-health-benefits-of-having-more-sex-only-applies-to-hot-couples/

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.