Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Návod na všechny druhy erotických hraček – 2. díl

21.listopad 2023
Návod na všechny druhy erotických hraček – 2. díl

Který druh erotické hračky je pro vás ten pravý? Čím se vyznačují jednotlivé typy, jak je používat a jak o ně pečovat? To vám prozradíme v druhém díle článku o různých druzích erotických hraček.

prvním díle našeho návodu na erotické hračky jsme vám podrobně představili dildo, bullet vibrátor, wand vibrátor/masážní hlavici a sací vibrátor na klitoris. Nechyběl ani stručný návod na výběr materiálu a lubrikačního gelu vhodného k erotickým pomůckám. Dnes je článek napěchovaný informacemi o dalších 9 hračkách pro dospělé.

Základní druhy erotických hraček - 2. část

Rabbit vibrátor/králíček

Možná si pamatujete klasický rabbit vibrátor z epizody seriálu Sex ve městě. Rabbit znamená anglicky králík - a přesně tak byl i v českém překladu v tomto známém seriálu pojmenován. Zdrobnělina je nicméně poněkud sympatičtější, proto se používá častěji. Můžete se setkat také s označením vibrátor s duální/dvojitou stimulací. "Tento speciální druh vibrátoru je navržený tak, aby stimuloval bod G i klitoris zároveň," říká Lisa Finn, marketingová ředitelka společnosti Babeland. Tyto hračky mají vnější část určenou k přiložení na klitoris a vnitřní část určenou k vaginálnímu zavádění.

A kde se vzal tento zvláštní název? "Pojmenování 'králíček' získal proto, že dřívější typy měly vnější část s králičíma ušima," vysvětluje Finn. Některé měly (a mají) i králičí obličej. Ačkoliv je tento styl stále populární, ne všechny rabbit vibrátory mají klasickou "králičí" část. Protože tento vibrátor stimuluje dvě genitální oblasti současně, je ideální pro ženy, které chtějí dosáhnout smíšeného orgasmu.

Jak používat tuto hračku: "Zasuňte vnitřní část do vagíny a menší, vnější část umístěte proti klitorisu," vysvětluje Dr. Karen Toubi, certifikovaná gynekoložka v Beverly Hills. Nebo pokud používáte tento vibrátor pro anální hrátky, zasuňte vnější část do konečníku a zaměřte se na prostatu, zatímco vnější část položte na perineum. Poté upravte nastavení podle potřeby. "V závislosti na pohybu vnitřní části - některé druhy mají funkci přirážení, některé se otáčí, jiné pouze vibrují a nijak se nehýbou - můžete začít pomalu a využívat pouze jednu část, pak postupně přidávat druhou," říká Donna Oriowo, certifikovaná sexuální terapeutka.

Jak o tuto hračku pečovat: Stejně jako u všech předchozích hraček se ujistěte, že králíčka před a po použití očistíte, a to buď jemným mýdlem a teplou vodou, nebo speciálním čisticím prostředkem na erotické hračky. "Nezapomeňte tento vibrátor vyčistit celý, tedy vnější i vnitřní část," říká Oriowo.

Kroužek na penis

"Kroužky na penis jsou hračky, které se nosí kolem kořene penisu," říká Finn. "Omezují průtok krve, aby pomohly udržet erekci, a mohou dokonce oddálit a/nebo zintenzivnit orgasmus," dodává. "Dodávají se v různých velikostech, takže se ujistěte, že jste si vybrali velikost, která je pro vás pohodlná a není příliš těsná," radí Oriowo. "Oblíbenou volbou jsou i vibrační kroužky na penis, a to zejména při penetračním sexu, protože stimulují jak nositele, tak jeho partnerku," říká Finn.

Jak používat tuto hračku: "Natáhněte kroužek na kořen penisu a případně i na varlata," říká doktorka Toubi. "Protože erekční kroužky do značné míry závisí na osobních preferencích, vyzkoušejte je nejprve sólo, než je zapojíte do partnerských hrátek," navrhuje Finn. "Měli byste se ujistit, že kroužek je dostatečně těsný, aby zpomalil průtok krve, ale ne natolik těsný, aby byl nepohodlný nebo úplně přerušil krevní oběh," říká. Důležitá informace: Pokud vám někdy kroužek znecitliví penis nebo vás z něho bolí, je to jasné znamení, že ho máte okamžitě sundat.

Při vybírání kroužku na penis si musíte dávat pozor na velikost

"Pokud jde o partnerské hrátky, pokud máte na sobě kondom, kroužek by měl jít na kondom, ne pod něj. Používáte-li vibrační kroužek, je třeba se také ujistit, že rychlost a rytmus vibrací vyhovuje oběma zúčastněným partnerům," říká Oriowo. A máme dobrou zprávu pro ženy! Vibrační kroužky na penis ve skutečnosti nevyžadují penis. "Vibrační kroužky mohou proměnit jakékoliv dildo nebo vnitřní vibrátor ve vašeho vlastního, přizpůsobitelného králíčka! Kromě toho se také dají nasadit na prsty při jakýchkoliv jiných hrátkách," říká Finn.

Jak o tuto hračku pečovat: "Záleží na typu kroužku, ale obecně by mělo stačit jemné mýdlo a teplá voda. Ujistěte se, že čistíte jak vnitřek kroužku, tak i jeho vnější část," říká Oriowo. A pokud je součástí kroužku vibrační část, otřete i tu.

Masturbátor pro muže

"Masturbátory pro muže, strokery nebo návleky na penis - ať už jim říkáte jakkoliv - jsou hračky určené k zesílení pocitu z laskání penisu, tedy k honění," říká Finn. Lze je používat při masturbaci i při partnerských hrátkách. "Masturbátory pro muže mohou mít anatomický tvar - napodobovat pocit vagíny nebo řitního otvoru - nebo jiný zábavný tvar, který může obklopovat tělo penisu," říká Finn.

Mohou mít buď jeden otvor, nebo otvory na obou koncích (které jsou skvělé pro přidání dalších pocitů při orálním sexu). "Některé návleky vibrují a technologicky vyspělejší masturbátory mohou mít další funkce, jako je sání, pulzace nebo dokonce stimulace bez použití rukou, kdy hračka provádí laskání za vás," vysvětluje Finn. Často se v nich vyskytují také různé hrbolky a jiné textury, které přidávají další úroveň stimulace. Tato hračka má opravdu všechno.

Jak používat tuto hračku: "Nejprve naneste velké množství lubrikantu do návleku i na penis," doporučuje doktorka Toubi. Nechcete tam dole způsobit žádné velké tření, protože to rozhodně není sexy a málokdy to přináší uspokojení. Pokud je však váš masturbátor samolubrikující, nemusíte přidávat nic navíc. Po lubrikaci zasuňte penis a pohybujte rukou nahoru a dolů po návleku, neboli hoňte ho jako svůj penis - určitě víte, jak na to.

Jak o tuto hračku pečovat: Může to být zřejmé, ale musíme to zmínit: část, kam penis zasouváte, je ta část, kterou je třeba čistit. Ujistěte se, že vnitřek omýváte jemným mýdlem a teplou vodou nebo čističem erotických hraček určeným speciálně pro strukturované masturbátory. A když už budete u toho, otřete také vnější část.

Anální kolík

"Na rozdíl od análních vibrátorů jsou anální kolíky navrženy tak, aby hračka zůstala uvnitř těla po celou dobu hraní a dodávala pocit plnosti řitnímu otvoru bohatému na nervy," říká Finn. Některé mají i vibrace, ale většina z nich se nepohybuje, stejně jako dilda. Někteří lidé dokonce nosí ozdobné anální kolíky pouze kvůli estetice. "Jsou pak téměř jako šperky na zadek," poznamenává Finn.

Jak používat tuto hračku: "Protože se zadek nelubrikuje sám jako vagína, je při používání jakýchkoli análních hraček nezbytné použít lubrikant," říká Finn. Po nanesení dostatečného množství lubrikantu (když máte pochybnosti, přidejte víc) jemně zasuňte kolík do konečníku. A nebojte se, že by se tam hračka ztratila, protože rozšířená základna zabraňuje úplnému zasunutí.

Jak o tuto hračku pečovat: Opět tu máme naši slavnou dvojici - jemné mýdlo a teplá voda. Pokud váš anální kolík nemá motorek, klidně ho ponořte do vody, abyste ho důkladně vyčistili. A pokud má tenhle zlobivec víc rozšířených částí, nezapomeňte důkladně vyčistit i ty.

Anální kolík používejte pouze s velkým množstvím lubrikačního gelu

Masážní přístroj na prostatu

Stejně jako bod G je i bod P neboli prostata plný nervových zakončení a dokáže odemknout pokladnici rozkoše. "Nachází se asi jeden až tři centimetry uvnitř těla, konkrétně podél přední stěny análního kanálu," říká Finn. Bohužel je (podobně jako bod G) obtížné na něj dosáhnout vlastními prsty - ke stimulaci je často potřeba hračka. "Proto přicházejí na řadu masážní přístroje na prostatu. Tyto hračky jsou tvarovány tak, aby se zaměřily na toto žhavé místo, a některé jsou dokonce vybaveny vibracemi nebo vnější částí, která zároveň stimuluje konečník," poznamenává Finn.

Jak používat tuto hračku: Stejně jako u ostatních hraček určené pro anální hrátky naneste i na masážní přístroj před zasunutím do konečníku velmi vydatné množství lubrikantu. "Při zavádění dbejte na to, abyste zakřivenou částí směřovali k prostatě, tedy touto částí směrem k břichu," říká doktorka Toubi. Jakmile narazíte na něco baňatého, masírujte tuto oblast hračkou, ucítíte skvělé pocity.

Jak o tuto hračku pečovat: I u masážního přístroje na prostatu si vystačíte s jemným mýdlem a vodou. "A nezapomeňte na ty hrbolky a prohlubně. I ty potřebují trochu péče," upozorňuje Orinowo.

Thruster/přirážecí hračka

"Přirážecí hračka je erotická zasouvací hračka, která napodobuje pocit přirážení při penetračních hrátkách," říká Finn. To znamená, že hračka dělá všechno pumpování za vás! Podle Finn tyto hračky napodobují pohyby při penetračním sexu prostřednictvím motoru. "Některé thrustery používají zasouvací část, která se vysouvá a zasouvá, zatímco jiné využívají kombinaci silných magnetů, které hračku pohánějí do tohoto pohybu tam a zpět," říká. Existují dokonce i thrustery ve stylu králíčka, které tyto pohyby kombinují s vibracemi, aby byl výsledný pocit ještě lepší.

Jak používat tuto hračku: Podle potřeby naneste lubrikant a pak hračku pomalu zasuňte do vámi preferovaného otvoru - vagíny nebo análu (do análního otvoru jen v případě, že má rozšířenou základnu). Změňte nastavení tak, aby vyhovovalo vašim osobním preferencím, ale obecně se doporučuje začít nízko. Pak už si stačí jen užívat.

Jak o tuto hračku pečovat: "Přečtěte si pokyny výrobce, protože některé hračky vyžadují speciální čisticí prostředky," říká Dr. Toubi. Obecně však platí, že jemné mýdlo a voda jsou bezpečnou sázkou na jistotu. Abyste zajistili, že vám tato přirážecí hračka bude sloužit ještě dlouhá léta, nezapomeňte ji před každým použitím a po něm vyčistit, osušit a uložit na chladném a suchém místě. A udržujte ji nabitou! Určitě nechcete, aby přestala pracovat těsně před vaším vyvrcholením...

Anální korálky

Anální korálky jsou - asi jak správně předpokládáte - korálky určené k zasunutí do zadečku. Mají pěkné oblé tvary - jednotlivé kuličky jsou připevněny na "stonku" nebo šňůrce a obvykle se zvětšují, čím blíže jsou k rukojeti. "Anální korálky jsou skvělým nástrojem pro zvýšení úrovně orgasmu díky dodatečné stimulaci análního otvoru ve spojení s tím, jak se obvykle rádi vzrušujete," poznamenává Finn. "Poskytují také super jedinečný typ stimulace - jakýsi pocit praskání proti obvodu řitního otvoru bohatého na nervy, když se odstraňují," dodává.

Anální korálky se vyznačují oblými tvary

Jak používat tuto hračku: Používejte anální kuličky stejně jako jiné anální hračky - hodně lubrikantu a pomalé a soustavné zavádění. Můžete se rozhodnout, že korálky zůstanou uvnitř po celou dobu hraní, ale abyste si z análních hrátek odnesli co nejvíce, pomalu je vytahujte, až se budete blížit k vyvrcholení. Zaslouží se o okamžité vylepšení orgasmu!

Jak o tuto hračku pečovat: "Po použití každou kuličku důkladně očistěte jemným mýdlem a teplou vodou," říká Dr. Toubi. Osušte a uložte na chladném a suchém místě.

Vibrátor na prsty

"Vibrátory na prsty jsou malé, obvykle vnější vibrátory, které mají smyčku nebo poutko k připevnění na prsty," říká Finn. Jsou skvělé pro přidání dalšího vzrušení během partnerských hrátek. Navíc nemusíte vibrátor přidržovat druhou rukou, takže ji pak můžete využít na jiné zajímavé činnosti. Tyto vibrátory lze použít ke stimulaci klitorisu a dalších vnějších erotogenních zón. Tip od profesionála: "Vibrační kroužek na penis může sloužit i jako vibrátor na prsty. Jednoduše použijte otvor v místě, kde by se normálně nacházel penis, pro své prsty," říká Finn.

Jak používat tuto hračku: Zasuňte jeden nebo dva prsty do určeného poutka, najděte vibrační vzor a rychlost, která vám a/nebo vaší partnerce vyhovuje, a pak ji třete o klitoris nebo jakoukoliv erotogenní zónu, kterou chcete stimulovat. Snadné a jednoduché!

Jak o tuto hračku pečovat: Jemné mýdlo a teplá voda = naše spolehlivá dvojka. Jen buďte obzvlášť opatrní, pokud vaše hračka není vodotěsná nebo voděodolná, protože tato miniaturní zařízení mohou být trochu citlivá.

Erotická hračka pro páry

"Tato kategorie hraček je poměrně široká a nejednoznačná, protože v podstatě jakákoliv hračka pro sólo sex může být začleněna do partnerských hrátek," říká Finn. V tomto případě se však párové hračky budou týkat všech hraček navržených s ohledem na oba partnery. Může jít o sady připínacích pomůcek, vibrační kroužky, vibrátory pro páry, jako je We-Vibe Chorus, nositelná zařízení, hračky ovládané dálkově nebo pomocí aplikace (které jsou mimochodem ideální pro páry ve vztahu na dálku), a dokonce i hračky určené pro BDSM hrátky.

Jak používat tuto hračku: Jelikož se jedná o tak širokou kategorii, bude opravdu záležet na tom, do jakých dalších kategorií hračka spadá. "Bez ohledu na to je nejlepší postupovat podle pokynů výrobce, které najdete na krabici, v níž je hračka dodávána, nebo na webových stránkách, na nichž jste ji zakoupili," říká doktorka Toubi.

Jak o tuto hračku pečovat: Už to znáte: jemné mýdlo a teplá voda. Pokud vaše hračka náhodou není vodotěsná, voděodolná nebo je na baterie, raději se vyvarujte velkému kontaktu s vodou a raději zvolte čisticí sprej nebo vlhký hadřík, kterým hračku otřete.

Už se těšíte na vzrušení a orgasmy prožité s vaší novou erotickou pomůckou? A co k tomu přidat ještě nějakého opravdového partnera na sex?

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.