Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Návod na všechny druhy erotických hraček – 1. díl

14.listopad 2023
Návod na všechny druhy erotických hraček – 1. díl

K orgasmu vede více cest a k dispozici je spousta nástrojů, které vám pomohou se k němu dostat. Ale pokud jste v podivuhodném světě erotických hraček nováčkem, nebo chcete jen vyzkoušet nové druhy, je jednoduché se v něm ztratit. Jak se v něm vyznat? Pomůžeme vám!

Jak vybrat správnou erotickou hračku?

Na co byste se u erotické hračky měli koukat jako první? "Ujistěte se, že hračka, o kterou máte zájem, je vyrobena z materiálů bezpečných pro tělo. Mezi ně patří: lékařský silikon, nerezová ocel, sklo a ABS plast," říká Dr. Karen Toubi, certifikovaná gynekoložka v Beverly Hills. "Vyhněte se materiálům, jako je želé, PVC a guma, protože mohou obsahovat škodlivé chemikálie," dodává. Želé a guma jsou navíc materiály porézní, takže je nikdy nevyčistíte tak dobře a udržují se v nich bakterie.

Dále se zaměřte na konkrétní vlastnosti, včetně velikosti, tvaru, nastavení vibrací, úrovně hluku a zdroje energie. Je hračka napájena bateriemi, nebo se dá dobíjet? Vyžaduje napájecí kabel? Pokud chcete, aby vám hračka vydržela dlouho, je pravděpodobně lepší volbou dobíjecí. "Dobíjecí hračky jsou obvykle pohodlnější a z dlouhodobého hlediska cenově výhodnější," říká doktorka Toubi.

Typ stimulace, který preferujete, vám také pomůže zúžit výběr. Zajímá vás stimulace klitorisu? Zvažte bullet nebo wand vibrátor. Je vám bližší penetrace? Zvolte dildo nebo vibrátor určený ke stimulaci bodu G. Chcete to nejlepší z obou světů? Nejlepší volbou může být králíček neboli rabbit vibrátor. A pokud je jediným místem, kde máte soukromí, koupelna nebo ložnice, možná byste měli investovat do něčeho vodotěsného a tichého.

Dobře, možná už víte, co chcete, ale kde nakupovat? Ideálně u důvěryhodných prodejců erotických pomůcek. "Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) nereguluje sexuální hračky, které nespadají pod pojem 'zdravotnický prostředek', což znamená, že fráze 'bezpečné pro tělo' není na stránkách třetích stran vždy používána poctivě," říká marketingová ředitelka společnosti Babeland Lisa Finn. "U důvěryhodných prodejců erotických hraček se toto slovní spojení používá k označení materiálů hraček, které neobsahují ftaláty a lze je bezpečně používat k určenému účelu," vysvětluje Finn. Stejně tak v České republice není prodej erotických pomůcek nijak zvlášť regulován a nepovažují se za zdravotnický prostředek.

Pokud tedy náhodou narazíte na produkt známé značky s cenou příliš dobrou na to, aby to byla pravda, pravděpodobně se bude jednat o kopii, fake výrobek, který nebude z (tak) kvalitních materiálů. "Používání hračky, která je vyrobena z materiálu, který není bezpečný pro tělo, může způsobit podráždění nebo infekci," říká Finn. "Nemluvě o tom, že vibrace z levně vyrobených motorů mohou způsobovat tření a toto tření může způsobit poruchu hračky, její přehřátí, a dokonce i požár," dodává Finn. (Opravdu už se to stalo!)

"Zkrátka, vybírejte kvalitní zboží. Kvalitnější materiály jsou nejen bezpečnější, ale také vám vydrží mnohem déle, snadněji se čistí a jsou sametové na dotek," říká Finn. Navíc se na ně často vztahuje záruka, takže pokud váš vibrátor náhle přestane fungovat, budete alespoň spokojeni, když budete vědět, že dostanete náhradu.

Lubrikační gely

A nemůžeme mluvit o erotických hračkách, aniž bychom zmínili lubrikant. Pro případ, že s tímto tématem nejste dostatečně seznámeni, máme tu pro vás rychlý přehled. Existují tři hlavní typy lubrikantů: na vodní, silikonové a olejové bázi.

Vyberte si důkladně lubrikační gel

Lubrikant na vodní bázi

Toubi říká, že se jedná o "univerzální" typ lubrikantu, což znamená, že je kompatibilní s většinou materiálů pro erotické hračky, včetně silikonu a ABS plastů. "Tyto lubrikanty lze bezpečně používat také s kondomy a orálními rouškami (dental dam)," dodává Finn. Rychle se však vstřebávají do pokožky, takže je možné, že je budete muset během hrátek často nanášet znovu.

Lubrikační gel na bázi silikonu

Jedná se o nejklouzavější a nejdéle trvající variantu. "Fungují s latexovými kondomy, ale nejsou kompatibilní se silikonovými hračkami," říká certifikovaná sexuální terapeutka Donna Oriowo.

Lubrikant na olejové bázi

Tento typ lubrikantu je dlouhotrvající a často se vyrábí z přírodních složek, takže je skvělou volbou pro ty, kteří mají citlivou pokožku. "Tyto lubrikanty fungují i s kovovými, skleněnými a silikonovými hračkami," říká Finn. "Nejsou však kompatibilní s většinou kondomů a špatně se čistí," říká Oriowo.

S tím vším na paměti si přečtěte návod na nejoblíbenější druhy erotických hraček na trhu, včetně toho, jak je používat a jak nejlépe o své erotické pomůcky pečovat, aby fungovaly a vydržely co nejdéle.

Základní druhy erotických hraček

Dildo

Začněme klasikou: dildem. "Dilda jsou zasouvací hračky určené k penetračním hrátkám," říká Finn. Lze je použít pro vaginální sex, anální sex i orální hrátky. "A i když jsou často prodávána jako hračky pro partnerské hrátky, lze je používat i sólo nebo jako připínací penis," vysvětluje Finn. "Dilda se vyrábějí v různých velikostech a tvarech a velikost, pro kterou se rozhodnete, závisí na osobních preferencích," říká Oriowo.

A existuje spousta různých typů - Finn jich vyjmenovala nejméně osm! Patří mezi ně: připínací dilda (strap-on dilda), klasická dilda, dilda pro bod G, dvojitá dilda, připínací dilda bez řemínků (strapless strap-on dilda), dilda vhodná pro anální sex - neboli dilda s rozšířenou základnou a hladkou zasouvací částí, ideální pro pegging - realistická dilda a cestovní dilda.

Jak používat tuto hračku: "Chcete-li dildo použít, musíte nejprve na hračku a na své genitálie nanést dostatečné množství lubrikantu. Poté hračku postupně zavádějte pro vaginální nebo anální penetraci," říká Dr. Toubi. A pokud používáte připínací dildo, ujistěte se, že je bezpečně připevněno v postroji. "Samotný postroj by měl být dostatečně pevný, aby zůstal na místě, ale dostatečně volný, abyste neriskovali přerušení krevního oběhu," říká Oriowo.

Jak o tuto hračku pečovat: Nikdy nezapomeňte: Vždy před použitím a po něm hračku očistěte. "U většiny dild by mělo stačit jemné mýdlo a teplá voda," říká doktorka Toubi. Některé však vyžadují speciální čisticí prostředky, takže si nezapomeňte přečíst návod k použití vaší hračky. "Pokud vaše dildo nemá motorek, s největší pravděpodobností ho můžete ponořit do vody, což zajistí lepší čištění," říká Oriowo. "Po umytí ho osušte a ideálně ho uložte do látkového nebo hedvábného sáčku, podobného těm, v jakých se prodávají některé kabelky," říká Oriowo. Díky tomu se na něj nebude prášit.

Dildo je nejstarší erotickou pomůckou na světě

Bullet vibrátor (mini vibrátor)

"Bullet vibrátory jsou určeny ke stimulaci klitorisu, ale lze je použít i na další vnější erotogenní zóny, jako jsou bradavky a oblast okolo penisu," říká Finn. Bullet (kulka) vibrátor se jim říká kvůli jejich malé velikosti a tvaru, který připomíná, ale u nás v ČR jim často říkáme jednoduše mini vibrátory. "Bullet vibrátory poskytují velmi přesnou a cílenou stimulaci a tyto koncentrované vibrace mohou být navzdory malému tělu hračky intenzivní," vysvětluje Finn. Jejich vibrace se nejlépe popisují jako "bzučení" oproti "dunění" jiných, větších hraček. Do této kategorie patří také vibrátory do dlaně, které mají často tvar oblázku a pokrývají větší plochu, a rtěnkové vibrátory, což jsou bullet vibrátory převlečené za rtěnku, aby působily nenápadně.

Jak používat tuto hračku: Po zapnutí hračky najděte rychlost vibrací, která vám nejlépe vyhovuje, a poté ji přiložte na část těla, kterou chcete stimulovat, ať už jde o klitoris, bradavky nebo jinou část. "Mini vibrátor můžete použít také kolem análního otvoru," říká Oriowo. Jen si dejte pozor, abyste ho nezasunuli, protože by vám uvízl uvnitř, což by znamenalo nepříjemný výlet na pohotovost. Tip profesionála: "Čas od času změňte celkové tempo vibrací. Tímto způsobem si vaše tělo nezvykne na jeden způsob dosažení orgasmu a také udržujete hrátky svěží," poznamenává Oriowo.

Jak o tuto hračku pečovat: Záleží na konkrétní hračce. "Některé bullet vibrátory jsou na jedno použití, a pokud je to případ toho vašeho, můžete ho prostě vyhodit," říká Oriowo. Pokud není, pak je nejlepší volbou vyčistit ho pomocí čisticího spreje z jemného mýdla a teplé vody. Pokud není vodotěsný, pak jej můžete čistit jen ve sprše nebo v umyvadle (ne ponořený!). Po umytí ho osušte a uložte.

Wand vibrátor/masážní hlavice

Wand vibrátor je Rolls Royce erotických hraček - alespoň podle Oriowy. Hitachi Magic Wand je vibrátor tohoto typu, kterým to všechno začalo. "Wand vibrátory jsou dalším typem vnější vibrace," říká Finn. "Mají téměř tvar mikrofonu - jsou tvořeny rukojetí zakončenou zaoblenou vibrační hlavicí." Jsou oblíbené pro svůj výkon - dlouhá rukojeť znamená prostor pro větší motor - a podle Finn jsou ideální volbou pro někoho, kdo má rád silný, dunivý pocit.

"Wand vibrátory byly původně prodávené jako masážní pomůcky na záda, ale velmi rychle si získaly popularitu jako nástroje rozkoše poté, co sexuální pedagožka a feministka Betty Dodson představila původní Magic Wand ve svých Bodysex Workshopech," říká Finn. Díky tomu se jim u nás říká i jen "masážní hlavice".

Jak používat tuto hračku: Podle Finn můžete tyto erotické hračky používat proti klitorisu a vulvě, proti perineu nebo zadečku, ke stimulaci kořene penisu a bradavek, abychom jmenovali alespoň několik možností. "Některé ženy umisťují tento vibrátor přímo na klitoris, ale jiné mají pocit, že tato metoda je příliš intenzivní a vyžadují mezi nimi a vibrátorem nějakou menší bariéru, například oblečení," říká Oriowo. Wand vibrátory jsou skvělým doplňkem partnerského sexu, ale jejich velikost může být v tomto případě na škodu, obzvlášť v případě, kdy je chcete skloubit s penetračním sexem. Lepší volbou může být bullet vibrátor, se kterým se dostanete i do těžko přístupných oblastí.

Wand vibrátor můžete používat i jako masážní hlavici na tělo

A samozřejmě můžete wand vibrátor použít jako klasický masážní přístroj na záda nebo hrátky s ním zakomponovat do nějakého role play.

Jak o tuto hračku pečovat: "Pokud je váš wand vibrátor vodotěsný, pak ho klidně čistěte jako jiné vodotěsné hračky," říká Oriowo. "Ale pokud není - a do této kategorie spadá většina wand vibrátorů - pak je nejlepší čistit pouze hlavici, takže část, která se skutečně dotýká vašeho těla, a to vlhkým hadříkem nebo speciálním čisticím prostředkem na erotické hračky," říká Dr. Toubi.

Sací vibrátor na klitoris

Možná jste i vy zaznamenali velký boom sacích vibrátorů, ať už se jedná o Womanizer, Satisfyer nebo sací vibrátor ve tvaru růže. "Tyto speciální vibrátory jsou navrženy s otvorem, který obklopuje špičku klitorisu a vytváří pocit, který napodobuje pocit sání, podobný jako při orálním sexu," říká Finn. "Tyto hračky zachycují vzduch kolem klitorisu a využívají pohyb a pulzaci tohoto vzduchu k cílené stimulaci cílových oblastí," dodává Finn. Z tohoto důvodu se skvěle kombinují s jinými formami stimulace, například s penetračními hrátkami.

Jak používat tuto hračku: "Před zapnutím umístěte otvor kolem klitorisu a trochu přitlačte, abyste ho utěsnili," vysvětluje Dr. Toubi. "Při prvním experimentování s hračkou začněte na nízkém nastavení a postupně ho zvyšujte, dokud nenajdete rychlost vibrací a vibrační vzorec, které vám vyhovují," říká Oriowo. "A přestože jsou tyto hračky určeny ke stimulaci klitorisu, mohou poskytnout potěšení i jiným částem těla, například bradavkám," dodává Oriowo. Pokud máte rádi pocit sání bradavek, určitě to s touto hračkou vyzkoušejte.

Jak o tuto hračku pečovat: Protože má tato hračka otvor, vyžaduje oproti jednodušším vibrátorům důkladnější čištění. "Abyste se do něj opravdu dostali, někteří doporučují použít vatovou tyčinku do uší," říká Oriowo. Jednoduše postříkejte konec tyčinky čističem na erotické hračky nebo směsí jemného mýdla a vody a otáčejte jím kolem vnitřku otvoru. "Pokud je vaše hračka vodotěsná a vhodná pro použití ve vaně, můžete ji dokonce vložit do mýdlové vody, zapnout ji a nechat ji, aby udělala práci za vás," dodává Oriowo.

Ještě zdaleka nekončíme! V příštím díle vás čeká dalších 9 druhů erotických hraček. Najdete ho v našem online magazínu v kategorii Erotické pomůcky.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.