Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Dosáhněte orgasmu bez použití rukou

9.listopad 2023
Dosáhněte orgasmu bez použití rukou

Existuje 11 typů ženských orgasmů - ale co je důležitější, existuje nespočet způsobů, jak každý z nich prožít. Možná jste slyšeli o kamarádce, která dokáže vyvrcholit pouze při orálním sexu, nebo jste se možná setkali s partnerkou, která potřebuje velmi specifický vibrátor, aby dosáhla orgasmu. V podstatě platí, že to, co funguje u jednoho člověka, nemusí nutně fungovat u druhého.

I když máte osvědčenou metodu, učení se novým způsobům orgasmu vám může pomoci prozkoumat své tělo a zažít různé pocity. "Potřebujeme rozmanitost. Jinak si zvykneme na určitý typ pocitu a naše tělo se stane závislým na jednom způsobu, jakým jsme zvyklí dosahovat orgasmu," říká Shannon Chavez, sexuální terapeutka a psycholožka z Beverly Hills. "Vyzkoušení různých technik vám ukáže, že existuje spousta různých způsobů, jak můžeme dosáhnout orgasmu." A jeden z těchto způsobů, jak se k němu dostat? Zkoušení orgasmu bez použití rukou.

"Nemluvě o tom, že zažít orgasmus, aniž byste se vy nebo váš partner přímo dotýkali vulvy, přináší několik docela příjemných výhod," říká Chavez. "Myslím, že hands-free orgasmus je mnohem lepší způsob, jak aktivovat spojení mysli a těla, které je ve skutečnosti o dechu a pohybu," vysvětluje. "Když myslíme na ruce nebo techniky, může nás to dostat mimo naše tělo, protože místo toho, abychom to prožívali, tak přemýšlíme."

Zaujalo vás to? Dnešní článek je plný informací o orgasmu bez doteků, včetně toho, jak ho zažít a co přesně byste měli dělat s rukama.

Co je to hands-free orgasmus?

Tento typ orgasmu je v podstatě přesně to, jak zní: orgasmus, který není vyvolán vašima ani partnerovýma rukama nebo prsty. Také nedržíte v ruce hračku, která by vás stimulovala. Díky tomu jsou vaše ruce naprosto volné. "Můžete je použít ke stimulaci jiné části těla, například bradavek, nebo se jimi přidržovat rámu postele či prostěradla," navrhuje Chavez.

Hands-free orgasmus můžete zažít při masturbaci nebo partnerském sexu. "Pokud to zkoušíte s někým během penetračního nebo orálního sexu, můžete volné ruce použít k dotýkání se partnerova těla," navrhuje Vanessa Marin, licencovaná psychoterapeutka a autorka knihy Sex Talks.

Je však důležité poznamenat, že dosáhnout orgasmu bez rukou není vždy snadné. "Pokud s orgasmem bojujete, nedoporučovala bych vám pokoušet se o orgasmus bez rukou," říká Marin. "Opravdu si myslím, že každý se musí nejprve pokusit naučit, jak to dělat rukama." Přesto existují některé techniky - jako přijímání orálu nebo stimulace sprchovou hlavicí -, které mohou vyzkoušet i začátečníci.

Před námi je 11 technik, které doporučují sexuální terapeuti, od klasických strategií přes pokročilé manévry až po praktické tipy profesionálů. Tak hurá na to!

Vyzkoušejte se uspokojit bez zapojení rukou

Něco (nebo někoho) obskakujte

Vzpomeňte si na některé ze svých prvních zkušeností se vzrušením. U mnoha žen tyto zkušenosti pravděpodobně zahrnovaly náhodné (nebo ne tak úplně náhodné) tření o něco a uvědomění si, že je to příjemné. "To je něco, co si můžete připomenout a způsobit si tak orgasmus, který může v těle vyvolat opravdu hodně pocitů," říká Chavez. "Tření a přirážení na sucho je ztracené umění, pokud jde o potěšení."

"Zkuste obskakovat nebo se třít o nábytek, polštář či matraci," navrhuje doktorka Jess O'Reillyová, sexuoložka a moderátorka podcastu Sex With Dr. Jess. Pokud jste s partnerem, můžete se také otírat například o jeho stehno.

Vyzkoušejte hand-free orgasmus

Přijímejte orální sex

Je to klasická technika, ale ano, přijímání orálního sexu - a následný orgasmus - se počítá jako zážitek bez rukou. "Rozhodně je možné mít orgasmus jen díky partnerovu jazyku," říká Marin.

Když máte s partnerem volné ruce, můžete se také vzájemně hladit po vlasech nebo po tváři nebo se držet za ruce. "Někdy ženy říkají: 'Když mi partner dělá orál, cítím se od něj trochu odpojená,'" dodává Marin. "Takže když k němu natáhnete ruku a dotknete se ho, je to příjemný způsob, jak můžete být víc propojení."

Vyzkoušejte nositelný vibrátor

Dalším přímočarým způsobem, jak dosáhnout orgasmu bez použití rukou, je použití hračky, která je doslova navržena právě pro tento účel. Chavez doporučuje vibrátor We-Vibe Chorus. "Nemusíte ho držet ani nastavovat," říká. "Perfektně sedí přímo na klitorisu a má i menší, plošší konec, který se zasune a nachází se přímo na vnitřní stěně vagíny." Můžete ho používat při sólovém sexu nebo při penetračním sexu s partnerem.

O'Reilly také doporučuje investovat do kalhotkového vibrátoru, který se vám vejde do spodního prádla. Pokud máte partnera, může tyto hračky ovládat také pomocí dálkových ovladačů - často i na dálku přes aplikaci v telefonu.

Použijte běžný vibrátor, ale bez rukou

Nemáte zájem o koupi nového vibrátoru? Žádný problém. Stále můžete používat svůj oblíbený bullet vibrátor, králíčka nebo wand vibrátor bez rukou a zažít tak zcela nový zážitek. "Stiskněte vibrátor mezi nohama," navrhuje O'Reilly. Pokud máte vibrátor s přísavkou, můžete ho také přisát na zeď nebo jiný hladký povrch. A některé hračky, například Romp Wave, jsou dostatečně ploché, aby zůstaly na místě, když na nich sedíte.

"Další možností je investice do sex polštáře, který dokáže udržet vibrátor na místě, jako je například Liberator Wanda," říká Chavez. Tuto techniku doporučuje všem ženám, které mají rádi "rozkročené polohy" při partnerském sexu: "Můžete mít kontrolu nad pohyby, hloubkou i intenzitou."

Dopřejte si sexy sprchu

Určitě jste už slyšeli o sexu ve sprše a o používání vodotěsných hraček pro masturbaci ve sprše. Ale orgasmus můžete mít i ze samotné vody. "Tekoucí voda je běžnou cestou k orgasmu," říká O'Reilly. Existuje dokonce speciální sprchová hlavice Womanizer Wave, která je určena pro masturbaci ve sprše. "Stále ji musíte držet v rukou, ale orgasmus je technicky vzato bez rukou," vysvětluje O'Reilly. "Nabízí tři různé trysky rozkoše, které lze použít k relaxaci ve sprše nebo k budování rozkoše až k orgasmu."

Tento trik by však mohla zvládnout i běžná sprchová hlavice nebo vanový kohoutek. "Mnoho žen si užívá umístění klitorisu přímo pod proud vody," říká Marin. Jen si dejte pozor, abyste nepoužívali příliš horkou vodu. Nechcete se přece omylem popálit.

Najděte si správnou sexuální polohu

"Pro ženy je stimulace klitorisu téměř vždy klíčem k dosažení orgasmu," říká Marin. Pokud se tedy snažíte dosáhnout orgasmu bez rukou prostřednictvím partnerského sexu, měli byste zvolit polohu, která vám umožní otírání o partnerovo tělo. "Skvělým příkladem dobré polohy je ta, při které je žena nahoře," vysvětluje Marin. "Pokud si pohrajete s tím, jak je tělo vašeho partnera umístěno - třeba pod něj dáte nějaké polštáře, aby seděl víc vzpřímeně - vytvoříte tím možnost tření těla proti klitorisu."

Můžete také upravit svou oblíbenou polohu tak, abyste umožnili větší tření. Například technika koitálního sblížení je modifikovaná misionářská poloha, která stimuluje klitoris.

Existuje mnoho způsobů, jak se uspokojit bez rukou

Vyzkoušejte techniku "rock and roll"

Nemáte žádného partnera, žádné hračky ani připravenou sexy sprchovou hlavici? I přesto můžete mít orgasmus bez použití rukou. "Zkuste si lehnout a soustředit se na boky a pánev," říká Chavez. "Začněte pohybovat boky a zároveň zatínejte svaly pánevního dna." 

"Říkám tomu 'rokenrolová technika' a vyvinula ji průkopnice sexuální výchovy Betty Dodson," dodává. "Houpání a válení se skutečně zvyšuje orgasmickou energii. Orgasmus je reflex, podobně jako kýchnutí, takže toto hromadění energie nakonec vyvolá orgasmus."

Doporučuje to praktikovat během masturbace a přidat si mezi stehna polštář, pokud je to pro vás pohodlnější. Jakmile si techniku osvojíte, můžete ji zařadit i během obskakování na sucho nebo penetračního sexu s partnerem.

Věnujte zvláštní pozornost ostatním částem těla

Zatímco klitoris je často klíčem k orgasmu, máte i další erotogenní zóny, které mohou vést k vyvrcholení. "Některé ženy mají orgasmus ze stimulace bradavek nebo prsou a další mají orgasmus z jiných různých částí těla," říká O'Reilly. "Slyšela jsem od klientek, že mají orgasmus ze stimulace krku, kolen a spodní části zad." To však nemusí být možné pro každou ženu (tělo každého z nás je jiné!).

Můžete také zkusit stimulovat oblast kolem vulvy, například vnitřní stranu stehen a stydké pysky. "Můžete použít nábytek nebo polštáře či dokonce hračky bez rukou, které mohou tuto oblast stimulovat," říká Chavez. "To může vyvolat orgasmus."

Používejte svou mysl

Ano, je možné se k orgasmu přivést myšlenkami. "Můžeme použít fantazii nebo myslet na opravdu příjemné, emocionální nebo sexuální zážitky, které skutečně spustí orgasmus právě prostřednictvím fantazie," říká Chavez. O'Reilly dodává, že mentální nebo fantazijní orgasmy byly studovány: Jeden tým z Rutgersovy univerzity zkoumal reakce mozku během orgasmu a zjistil, že někteří jedinci jsou schopni dosáhnout vyvrcholení bez jakékoli fyzické stimulace.

"Ale pouze malé procento lidí uvádí, že je schopno dosáhnout orgasmu pouze prostřednictvím fantazie," říká O'Reilly. Mnoho žen však může tuto techniku použít ke zvýšení vzrušení nebo k přiblížení se k orgasmu, než použijí polštář nebo hračku (bez rukou samozřejmě).

Dýchejte na cestě k orgasmu

Pokud jde o orgasmus, nepodceňujte význam uvolněného, slyšitelného dýchání. "Klíčem k orgasmu je uvolněný nervový systém a práce s dechem je nejjednodušší způsob, jak přimět náš nervový systém, aby se spustil do stavu klidu a uvolnění," říká Chavez. Až budete mít příště sólo nebo partnerský sex, nacvičte si velké nádechy a slyšitelné výdechy a ujistěte se, že nemáte sevřenou čelist.

"Vydání tichého zvuku při výdechu je fyziologická přestávka - vlastně to signalizuje vašemu mozku, aby se dostal do uvolněnějšího stavu vzrušení," dodává Chavez. Navíc někdy může být slyšení vlastních zvuků vzrušující.

Na orgasmus příliš netlačte

Orgasmus - ať už bez rukou, nebo s nimi - je zábavný, příjemný a spojený se spoustou zdravotních výhod. Ne vždy je však snadné ho dosáhnout. "Pokud s orgasmem bojujete, nejste v tom sami. Je to velmi časté," říká Marin. "Jen si musíte uvědomit, že jde jen o to, abyste si vytvořili dostatečnou úroveň důvěrného vztahu ke svému tělu." Prozkoumejte své erotogenní zóny, pohybujte tělem a zjistěte, co je vám příjemné.

Chavez také zdůrazňuje, že sex (a dokonce i sólo sex!) není jen o tom, aby vedl k orgasmu nebo dvěma. "Vždycky říkám, že orgasmus je vedlejším účinkem velké rozkoše," vysvětluje. "Dojde k němu, možná i několikrát v rámci jednoho zážitku, ale neměl by být cílem. Rozkoš je ve skutečnosti o cestě."

Seznamujte se na naší bezpečné internetové seznamce a užívejte si orgasmy s rukama i bez nich!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.