Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Máme rozdílný apetit

29.březen 2019
Máme rozdílný apetit

Nejraději byste na to hupli každý večer, jenže partnerovi to stačí jednou týdně? Nebo to chce dvakrát denně, zatímco pro vás je každá druhá středa v měsíci až až? Nepropadejte zoufalství, je tady řešení.

Ještě si to pamatujete? Na začátku vztahu jste se na sebe vášnivě vrhali každou noc. Jenže, když se pak situace ustálí a vytratí se nadšení z toho, že se můžeme pomilovat, kdy se nám zachce, může se stát, že se projeví neshody. Co to znamená, když je sexu moc, málo nebo tak akorát? Nesourodé libido dokáže rozvrátit vztah, jeden z partnerů může zahořknout, nebo dokonce dospět k přesvědčení, že si musí opatřit sex jinde. 

K tomu ale dojít nemusí. Zvládnete-li spolu komunikovat a přistoupit na pár kompromisů, budete šťastní i navzdory rozdílnému sexuálnímu apetitu. Nezoufejte a popřejte sluchu odborným radám. 

Nemějte strach

Hlavní je přestat se bát, tohle se prostě stává. Je zcela normální, že jeden z partnerů má silnější libido. Každému se nepoštěstí žít ve vztahu s partnerem, který má úplně stejnou potřebu sexu. Není se čemu divit, nečekáte přece, že váš partner bude mít rád čokoládu stejně jako vy nebo že prospí přesně stejný počet hodin, tak proč by měl stát o totožný příděl sexu? Míru libida samozřejmě ovlivňuje spousta faktorů, například děti, stres zpráce, stěhování nebo třeba zdravotní problémy a užívání léků.

Bez ohledu na tyto vnější faktory je ale velice pravděpodobné, že to zkrátka chcete každý jinak často. Jistě, existují dočasná řešení - můžete víc masturbovat, oživovat vztah různými experimenty a podobně. Nejspíš to ale zabere jen na čas a pak zase zapadnete do starých kolejí. Dlouhodobá řešení ovšem existují!

Mluvte o tom

Není to možná vždycky příjemné, ale pokud chcete problém vyřešit, musíte ho pojmenovat. Je však zcela zásadní, abyste se o to nepokoušeli v posteli nebo ve chvíli, kdy jeden sex chce a ten druhý ho odmítá. V takové chvíli je člověk nejzranitelnější, partner se nejspíše urazí a o komunikaci nebude stát. Zvolte raději chvíli, kdy nikdo nic nežádá a nikdo nikoho neodmítá. Jak by měl takový rozhovor probíhat? Zcela otevřeně a bez odsudků. 

Společně si ujasněte, že odlišná potřeba sexu představuje problém, a snažte se partnerovu situaci pochopit. Pamatujte, že věta: Nemám na to náladu... neznamená totéž jako: Vůbec mě to s tebou nebaví! Během upřímné rozmluvy byste se měli dobrat k otázce kompromisu a frekvence. Jak najít kompromis, když vám stačí sex jednou týdně a on ho chce každý den? Třikrát za týden je asi celkem férové řešení.

Prohlédněte si svůj dort

Nebojte, nepřeskočilo nikomu, klidně čtěte dál. Sexuální terapeuti a pároví poradci používají pro ilustraci tohoto problému metaforu stavebního dortu. Korpus dortu tvoří základ vztahu, další vrstvou jsou mazlení a polibky, následuje předehra a až úplně nahoře je sex. Mnohé páry by ovšem chtěly svůj dort postavit na hlavu - v sexu vidí základ všeho ostatní spočívá na něm. 

Je pro vás sex na denním pořádku?

Sex je tak nadhodnocený, sezobneme si z dortu třešničku a všechno to dobré kolem necháme ležet. Když budeme klást vrstvy postupně jednu na druhou (budeme spolu trávit víc času, dotýkat se, mazlit a líbat a teprve potom přikročíme k předehře), zavládne mezi námi blízkost, která nám nakonec přinese i víc sexu. Přidaná hodnota tohoto modelu spočívá v tom, že partner s větším libidem nebude mít pocit odmítnutí, protože o intimnosti nebude ochuzen.

Jestliže tedy něco neklape, pořádně si prohlédněte svůj dort a zkontrolujte, zda každá vrstva leží tam, kde má být. 

Neplánujte to

O nutnosti kompromisu už jsme se zmínili. Navíc je ale žádoucí alespoň částečně si sex naplánovat. Je jasné, že spontánnost je pěkná věc, jenže ne vždy je to reálné. Naplánovaný sex může působit jako lék na rozdílnost libida. Dá se tak totiž vyřešit několik problémů najednou. Partner, který chce sex častěji, se cítí odmítnutý a neatraktivní. Ten druhý, který by chtěl sexu méně, si zase připadá neschopný a pod tlakem. 

Může to vést k nekonečné spirále obviňování a sebenaplňujících se proroctví - nic neutlumí libido víc než pocit, že sex je vaše povinnost. Pokud si však svůj sexuální život aspoň částečně rozvhrnete předem a nebudete spoléhat na momentální impulz, můžete takový nežádoucí sled událostí přerušit. Plánování vám pomůže zbavit se mnoha nepříjemných pocitů, které mohou v případě rozdílného sexuálního apetitu provázet už jen myšlenku na milování.

Vždyť společnou dovolenou si také plánujete a nijak divné vám to nepřipadá. 

Definujte sex

Sexuální terapeuti doporučují , abyste společně probrali, zda pro vás sex neznamená i něco jiného než prostou penetraci. Milování lze podle nich "redefinovat" na základě vzájemné shody. Otevírají se tak dveře k nejrůznějším variantám - kdo poskytuje a kdo dostává rozkoš, jak je to s vizuální stimulací, mluvením, čtením, sledováním videa, sexem o telefonu a tak dále. Sex totiž nemusí znamenat jen "šup do postele" a hotovo.

Je-li k tomu partner s vyšší potřebou sexu svolný, lze najít různé další možnosti, díky nimž se ten druhý nebude cítit pod tlakem. On to chce a vy ne - a co takhel kompromis, že mu pomůžete rukou? Nebo mu místo toho dopřejete chvilku o samotě s počítačem? O takových věcech spolu můžete bez obav hovořit, protože když se shodnete, že sex není jenom postelová gymnastika, budou se vám mnohem snáze hledat cesty schůdné pro oba.

Podle různých studií zažije během vztahu problémy související s nevyváženým libidem zhruba třetina párů. Rozhodně v tom tedy nejste sami. S trochou snahy a otevřené komunikace dokážete tento problém vyřešit tak, že ani jeden z vás neskončí s poraněnými city. Žádný vztah není dokonalý, ústupky jsou nutné ve všech oblastech života, tak proč by měl být zrovna sex výjimkou?

Jaké je vaše libido?

Na maličkostech záleží

Možná jste na tom s libidem oba stejně, jen už je to mezi vámi takové všední a chtělo by to kapku rozhýbat. Pokud hledáte způsob, jak skomírající libido okamžitě nabudit, zkuste tohle:

  • Hovořte o svých fantaziích, otevřete se novým věcem, nejlépe třeba v kombinaci se společným výletem do místního sexshopu.
  • Změňte rutinu, vyzkoušejte to jinde než v ložnici, jindy než v noci, dělejte to v neděli místo v sobotu. Nebuďte líní!
  • Dělejte to každý den. Čím déle totiž bez sexu jste, tím snadněji si na to zvyknete. I tady platí, že nejdůležitější je trénink. Dobře, nemusí každý den dojít na soulož, zásadní však je, aby mezi vámi denně proběhl aspoň nějaký intimní kontakt (polibky, mazlení, apod.).
  • Vědomě mezi sebou pěstujte blízkost, takové propojení totiž vytváří chuť na sex a příhodnou atmosféru. Držte se spolu za ruce, šeptejte si svůdné lichotky, vyznávejte si často lásku, protože právě na takovýchto maličkostech záleží ze všeho nejvíc...

Vy dva a vibrátor

A co takhle vyzkoušet také někoho třetího, koho byste přibrali do svých hrátek a on by dokázal pozvednout vaše libido? Ano, pozvěte tam tu vrnící věcičku, vibrátor. A jaký byste mohli vybrat?

Anální rotační kolík RIMMING B - VIBE

Zaujme vás vibrační část, která je doplněna výkonným motorkem, který se nachází ve špičce kolíku a má za úkol podráždit váš análek. Pět stupňů vibrací a čtyři pulzní programy plus pět řad kovových kuličej rotujících pod tenkou silikonovou vstvou. To vše na dálkové ovládání

Vibrátor WE-VIBE nova

Tento duální vibártor je navržen tak, aby stimuloval klitoris i G-bod zároveň. Má totiž speciální prodloužený výstupek na klitoris, který je neuvěřitelně přizpůsobivý, a proto se ani při intenzivních pohybech nepřestane dotýkat Venušina pahorku.

Vibrační kroužek Mio

Tento vibrační kroužek je lehce dobíjitelný a také voděodolný. Rozhodně ho využijete na partnerské hrátky. Je velice pružný, přizpůsobivý na každou velikost penisu. Jeho velkou výhodou je jednoduché ovládání třemi tlačítky, prostřední tlačítko umožní změnu nastavení pulzů. 

Glass Vision doubledildo

Dvojité dildo River Blue ručně vyráběné z tvrzeného borosilikátového skla vyniká svým neobyčejným designem. Možnost zahřívání nebo chlazení ve vodní lázni zvyšuje potěšení a možnosti využití pomůcky. Je dlouhé příhodných 19,5 cm.

Vibrátor WE-VIBE 4 plus

Skvělý vibrátor pro společný sex. Tento vibrátor pohání dva výkonné motorky - jeden na klitoris, druhý na G-bod. Můžete ho navíc ovládat dálkovým ovladačem z postele nebo třeba z kanceláře přes mobil.

Chybí vám erotika, vášeň a celkově nějaký ten pěkný sex zážitek? Nemáte ho s kým prožít? Tak se po někom poohlédněte na erotické seznamce.

Zdroj: https://www.ruzovyslon.cz/

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.