Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak může žena dosáhnout intenzivního orgasmu?

16.říjen 2018
Jak může žena dosáhnout intenzivního orgasmu?

Ženský orgasmus pro někoho představuje tvrdý oříšek, který ne a ne rozlousknout, pro jiné je celkem jednoduché ho dosáhnout. Záleží na mnoha okolnostech. Jak dostat partnerku (popř. sebe, pokud jste žena) k nádhernému vrcholu? Jak to udělat, aby to "stálo za to"?

Zeptejte se jakékoliv ženy, která někdy prožila opravdu velmi intenzivní orgasmus během sexu nebo masturbace a každá vám s úsměvem na tváři řekne, že je to naprosto báječný zážitek, o který by žádná žena neměla přijít. Muž by měl vědět, jak uspokojit ženu a žena by měla vědět, jak uspokojit sama sebe. Někteří lidé tvrdí, že žena to vědět nemusí, stačí pouze šikovný muž, ale to není pravda. Ne každý muž je mistr světa v uspokojování ženy  a i ti určitě strávili mnoho času praxí a zkoušením, než přišli na to, co nejlépe funguje. Nemluvě o tom, že to rozhodně nebude fungovat na každou. Především žena by měla vědět, díky čemu dosáhne těch nejlepších orgasmů. A nejlepšími nemyslíme ty nejrychlejší, ale ty nejintenzivnější. A jejich hledání bude stát trochu úsilí, ale věřte, že se vyplatí tomu nějaký čas věnovat. 

A proč se věnujeme především ženskému orgasmu a ne tomu mužskému? Je to jednoduché. Existuje několik výzkumů, ve kterých jsou sice značné rozdíly, ale výsledek je vždy stejný. Pro porovnání uvedeme dva výzkumy. První zveřejnil Archives of Sexual Behavior. Zúčastnilo se ho více jak 52 tisíc Američanů. V něm se zjistilo, že během sexu prožije orgasmus 95 % mužů, ale pouze 65 % žen. Bavíme se zde o heterosexuálních párech, protože v těch homosexuálních tato čísla nejsou tak výrazná). Ve druhé studii, kterou přinesla The American Association of University Women, která zkoumala 800 studentů vysokých škol, se zjistilo, že orgasmus při sexu prožívá 91 % mužů a žen pouhých 39 %! To je celkem alarmující číslo. Všimněte si, že rozdíl mezi těmito dvěma hodnotami je opravdu velký. Proto by se ženám mělo věnovat v tomto ohledu více pozornosti.

Ale pokud se budete věnovat pouze tomu, abyste co nejrychleji dosáhli konce, pravděpodobně si to ani jeden z vás neužije. Některé ženy nemohou dosáhnou orgasmu a jsou z toho nešťastné. Musí svou mysl proto nastavit tak, že buď orgasmus bude, nebo ne - i když se nezadaří, tak prožívá skvělé pocity a má pocit nádherně strávené chvíle. Jestliže žena vůbec nemůže dosáhnout orgasmu, ať už se snaží ona nebo její partner jakkoliv, může (měla by) navštívit gynekologa a zjistit, zda se problém neskrývá někde ve fyzické podobě, často je ale v hlavě. Pokud se o tomto tématu chcete dozvědět více nebo vás trápí, přečtěte si článek Máte problém s dosažením orgasmu?.

Ženy, jak tedy na své partnery a na sebe?

Řekněte si, co chcete

Většina žen se snaží splnit především partnerova přání, ale přitom zanedbávají samy sebe. To pak vede k tomu, že když se partner konečně odhodlá jít ženu uspokojit, často ani neví, jak na to, co se jí líbí a čím ji dovede k velkému orgasmu. Nebo alespoń k nějakému orgasmu. Buďte k sobě štědré a řekněte partnerovi, že chcete také uspokojit a jak by to nejlépe měl udělat.

Poznejte své tělo

Aby ale žena věděla, jak by to partner vůbec měl udělat, tak musí nejdřív sama vědět, jak na to. A to nepozná jinak, než že bude zkoumat své vlastní tělo. Možná se samy před sebou stydíte, ale neměly byste. Pozkoumejte do detailu své intimní partie. Zaměřte se na jejich vzhled, ale zkuste také, jaké pocity ve vás vyvolává dotýkání se na určitých místech. Možná přijdete na něco, o čem jste vůbec netušily. Použijte zrcadlo, prsty, nebo cokoliv, co budete chtít a vymezte si na to dostatek času, nebo to rozprostřete do několika dní. To se týká intenzivního zkoumání. Jinak je vhodné své tělo zkoumat průběžně, protože určité věci se v mohou v průběhu času měnit. Už víte, jak vypadá váš klitoris, jak ho stimulovat a kde máte bod G, popř. zda jeho stimulace zrova na vás platí?

Intenzivní orgasmus je snem každé ženy

Dejte šanci cvikům na posílení svalů pánevního dna

Údajně mohou kegelovy cviky pomoci zažívat silnější orgasmy. Věnovali jsme se tomu i ve článku 30denní sex výzva. Zlepšuje se díky nim průtok krve a dokonce se i posilují nervová zakončení. Denně vám to nezabere skoro žádný čas, protože  přitom můžete dělat činnosti, které jsou normální náplní vašeho dne.

Vyzkoušejte relaxační techniky

Obzvláště u žen se často stává, že nemohou dosáhnout orgasmu, protože jsou neustále ve stresu a neumí se uvolnit ani v těch nejintimnějších chvílích. Každá žena by se měla naučit, jak toto napětí a stres "zahodit pryč" a vůbec nemyslet na nic, co ji trápí. Zaměřujte se na svůj dech, na to, jak se nadechujete a vydechujete. Věnujte pozornost tomu, jak se každý sval v těle uvolňuje. Poté se zaměřte na to, jak ve vás roste vzrušení a pak by už vaše mysl neměla myslet na nic jiného... 

Masturbujte

Už jsme zmínili zkoumání těla, ale nezmínili jsme masturbaci, která je toho součástí. Můžete to zkoušet o samotě nebo s partnerem, můžete společně přicházet na to, co se vám líbí a co vás vzrušuje. Zkoušejte různé techniky a zapněte svou fantazii na plné obrátky. Co si budete představovat, to už záleží jenom na vás a nikomu to nemusíte říkat. 

Nezapomeňte na praxi

Praxe v tomto případě znamená, že by žena měla buď masturbovat, jak bylo zmíněno v předešlém bodě, nebo si užívat se svým partnerem sex. A to často. Ne jednou za měsíc nebo dokonce méně.

Naveďte ho

Asi každá žena někdy zažila ten pocit, že věděla, co by jí udělalo radost a vzrušilo ještě o trochu více, ale partner se zasekl na jednom místě nebo pohybu a přitom se stačilo posunout o pár milimetrů. V takovém případě neváhejte, dejte svou ruku na tu jeho a posuňte, kam zrovna potřebujete. Slovní navádění vám také může velmi pomoci, pokud chcete změnit něco víc. Oba budete šťastní - muž proto, že se něco přiučil a uspokojil vás, a vy proto, že jste dosáhly skvělého orgasmu.

Co vše můžete udělat pro lepší orgasmus?

Hrajte si s erotickými hračkami

Erotické hračky vám mohou pomoci opravdu nesmírně! Obzvláště vibrátory jsou v dnešní době skoro dokonalé. Je sice pravda, že jedna hračka nebude ta pravá pro všechny ženy, ale pro každého se něco najde. Největší úspěšnost mají u žen vibrátory Hitachi Magic Wand nebo vibrátory simulující orální sex. Jestliže chcete nějaké tipy, jaké erotické hračky si pořídit, navštivte naši kategorii Erotické hračky, kde se každý týden objeví jeden článek na toto téma.

Zjistěte si víc o jiných možnostech

V této otázce vám pomůže spíše lékař, kterého se můžete zeptat na další možnosti. Zkoušela se ženám předepisovat Viagra, ta ale neměla efekt, který se očekával. V Americe ale vyrobili zařízení Eros-Clitoral Therapy, což je malé vakuové čerpadlo schválené FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv), které prokázalo, že výrazně zlepšuje příznaky poruch sexuální vzrušivosti u žen. V klinických studiích ženy zaznamenaly "zvýšené potěšení, zlepšení vaginální lubrikace, zvýšenou schopnost orgasmu a větší celkové uspokojení". Přístroj je k dispozici na předpis a je aplikován na klitoris několik minut denně, aby se zajistil průtok krve a "opravu" nervu.

Poznejte a řešte předešlé zkušenosti a možná traumata

Pokud máte nějaké sexuální trauma, možná byste nejprve měly zvážit, zda nenavštívit někoho, kdo má s jejich léčbou zkušenosti. Velmi účinná je podle odborníků psychoterapeutická metoda EMDR (z anglického Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Česky se této metodě říká desenzibilizace a přepracování pomocí očních pohybů a zaměřuje se na léčbu traumat. Máte-li chápajícího partnera, možná vám bude stačit si o tom promluvit s ním.

Vyhledejte odbornou pomoc

Pokud vám nic z výše zmíněných rad nebude pomáhat a váš orgasmus se nedostaví, nemusíte se stydět se poradit se specialistou, který se tomuto tématu věnuje. Často se k němu chodí v páru, jelikož jeho úkolem je mimo jiné nastavení správné emocionální a fyzické pohody mezi partnery. A pokud jen chcete prožívat lepší orgasmy, tak nepřestávejte zkoušet, protože to jediné je klíčem. Určitě jste například ještě nezkusily všechny erotické pomůcky, pravda? Tak na nic nespěchejte a udělejte si radost k Vánocům, narozeninám, svátku, sv. Valentýnu a třeba i jen tak... 

Ženy, nebojte se trochu o svůj orgasmus zabojovat a dejte mužům vědět, že ho chcete také přožívat, stejně jako oni. Není povinností ho mít při každém sexu nebo intimní chvilce, ale proč se kvůli něčí sobeckosti o to připravovat? Ať už se o to postaráte samy, nebo řeknete partnerovi, pokuste se vždy jednou za čas zkoušet něco nového, aby vás to nezačlo časem nudit. A nebaví-li vás už zkoušení o samotě, pak si můžete vytvořit profil na erotické online seznamce a najít si tam partnera právě na takové sexuální experimentování.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.