Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Křídla sexuální fantazie

23.říjen 2018
Křídla sexuální fantazie

Při zkoumání toho, o čem v sexuální oblasti sní ženy a o čem sní muži, přicházíme překvapivě na to, že se jejich vize moc neliší.

Zásadní rozdíl mezi sexuální fantazií mužů a žen není zrovna viditelný, i když je pravda, že muži budou většinou ve svých představách "aktéři", zatímco ženy "přijímatelky", ale i to může být naopak. Představy žen také mohou mít častěji obraz romantických příběhů, zatímco u mužů jde o konkrétní "postupy" nebo "fotky". To vám řekne skoro každý sexuolog.

Muži i ženy myslí více či méně na podobné věci. Fantazie se liší v dílčích aspektech, na rozdíl od mužů si ženy tak často nepředstavují třeba anální sex. U žen se zase občas vyskytují sny o sexu s neznámými lidmi, o sexu za peníze či nahodilém sexu. Podle dostupných studií je pak velmi častou sexuální fantazií u mužů sex se dvěma ženami. Ženy si naopak často představují, jak jsou dobývány, jak se jich někdo zmocňuje.

Toužíme po nevěře?

Když si někdo představuje při sexu někoho jiného, tak to nutně neznamená, že bude nevěrný. Je to jen přirozená touha zkusit něco jiného, projev přirozené zvědavosti. Téměř každého po čase začne nudit stereotyp, ať už stejný sex, či partner, a začne toužit po něčem novém. Často ta potřeba sama od sebe vyprchá. Představa sexu s někým jiným může být pouze nástroj k zintenzivnění vzrušení, ke zpestření sexuálního života. Je otázka, jak často se cizí osoba v erotických představách objevuje.

Reálný partner také může mít jiné kvality, než je sexuální oblast, a představa někoho jiného při sexu může být jeden ze způsobů, jak se se situací vyrovnat.

Mluvit, či nemluvit?

Sexuální fantazie slouží k navození vzrušení, ty neobvyklé potom mohou sexuální život zpestřovat, prohlubovat intenzitu vzrušení i touhu po dobrodružství, a zvyšovat tak samotnou sexuální aktivitu. S jejich převedením do ložnice je to ale složitější. Riziko, že po převedení do reality ztratí sexuální fantazie své kouzlo, je totiž velké.

Sexuální fantazie je ideální představa, kterou se nemusí podařit zrealizovat stoprocentně. Realita tak nemusí naplnit očekávání sexuální fantazie a může dojít ke zklamání. A zklamání je negativní emoce, které mají lidé přirozenou tendenci se vyhýbat. Proto některé fantazie zůstanou logicky pouze fantaziemi. 

Otázka také je, jestli se o svých sexuálních fantaziích vlastně máme rozšiřovat. Od puberty nás může vzrušovat představa sexu s více osobami. Uvažujte o tom, že byste partnerovi navrhli trojku s někým, koho znáte oba. Ale nakonec se neodvážíte, bojíte se, že by to váš vztah mohlo narušit. Tato obava, že se někomu svěříte se sexuálními fantaziemi je naprosto pochopitelná. Je to strach z vyloučení ze skupiny, obava z "nenormálnosti". Také si mnoho lidí není jistých tím, co je "normální", a tak u nich panuje nejistota, zda právě jejich sexuální fantazie budou nebo nebudou považované za akceptovatelné.

Řídíte se v ložnici svou fantazií?

Není nic divného, když své touhy držíme pod pokličkou. O fantaziích je těžké mluvit, protože často zobrazují touhy, se kterými nemusíme být úplně ztotožněni, stydíme se za ně i sami před sebou. Obecně platí, že společnost má již od počátků civilizace tendenci regulovat sexuální chování včetně tužeb a snů, aby si tím zajistila předvídatelnost v distribuci majetku a pokrevních i genetických vlastností. Nutí tak ženy i muže, aby se jejich sexuální a partnerské chování řídilo obecně přijímanými pravidly.

Do hlavy nám nevidí

Možná jsme dost naivní a představujeme si, že naše sexuální potřeby budou ti druzí číst stejně jako Mel Gibson ve filmu Po čem ženy touží. Vysvětlení, proč ne moc často mluvíme s partnerem o svých sexuálních fantaziích, totiž může být i to, že je pro nás důležité a někdy i vzrušující, když ten druhý dokáže číst myšlenky, a tedy i sexuální fantazie. Je to hezký pocit souznění, když partner ví, co druhý potřebuje, co cítí a na co myslí.

Když partnerovi o svých fantaziích a přáních řeknete, ztrácí to do určité míry své kouzlo. Na druhou stranu je pravda, že do hlav si nevidíme a číst myšlenky neumíme, takže když si neřeknete, taky se nemusíte vůbec dočkat.

Sen je sen, probudíš se a je den...

David Heider (psycholog): "Je lepší seuxální fantazie do reality nepřevádět. Ve snu se totiž můžeme snadno oprostit od negativních aspektů dané aktivity. Nemusíme si například lámat hlavu s antikoncepcí, nemusíme se bát ublížení od násilnického milence, neřešíme fakt, že jsme nevěřní, atd. V realitě toto všechno dolehne mnohem víc a požitek to může snadno zkazit."

Utíkáme před stereotypy, proč?

Zaběhnuté sexuální stereotypy prý přestávají platit. Pro muže je čím dál přitažlivější žena s penězi a s přibývajícím věkem, chlapi chtějí romantiku a mazlení spíš než sex. Takže! Podíváme se na to tajemství mužské duše.

První, co muže na ženě zaujme, je bezpochyby její vzhled. A je to tak i obráceně. Žena se muži musí líbit, aby měl vůbec zájem se s ní sbližovat. Ale co znamená "líbit se", když žádný univerzální ideál krásy neexistuje? Navíc v zemích, kde ženy dosáhly ekonomické nezávislosti, se ukazuje, že čím víc prostředků je žena schopná nashromáždit, tím méně muži záleží na tom, kolik centimetrů v pase nebo kolem boků má.

Fantazie do postele patří

Myslet srdcem

Za jednu z nejdůležitějších novinek této planety považujeme zjištění, že to, po čem touží většina mužů nejvíc, je hlavně silný citový vztah. To znamená, že sebekrásnější žena nemá šanci, pokud se s ní muž necítí od začátku příjemně. Muži chtějí s krásnou ženou sex, ale doma chtějí potkávat především chápavou a milující partnerku. Vlastnosti, které bude muž u ženy hledat, jsou zpravidla milé chování, pozitivní a optimistická povaha, obdiv a chvála partnera.

Přišlo se na další zajímavost, a to, že spokojenost muže ve vztahu je mimo jiné závislá na frekvenci fyzické intimity. Nejde přitom o sex, ale o líbání, mazlení a obecně o blízkost partnerů. Šance, že je muž ve vztahu šťastný, se třikrát zvyšuje, pokud má možnost se ke své partnerce pravidelně přitulit.

Z predátora medvídkem

Odkud tedy pramení představa mužů jako sexuálních predátorů bez hlubších citů? Lidé jsou ochotni přijímat řadu stereotypů, je to mnohem jednodušší. Takže to, k čemu inklinují muži ve dvaceti letech, pak přisuzují mimo jiné i všem ostatním. Nevyzrálí muži kolem dvaceti let pochopitelně hledají atraktivní partnerky, a to navzdory tomu, jak se s nimi cítí. V tuhle chvíli je totiž pro ně mnohem důležitější vlastní sebevědomí, které po boku krásné ženy naroste skoro samo.

Čím jsou ale starší, tím odlišnější jsou jejich potřeby. Přesto se snaží zažité genderové představy o mužství naplňovat a svou mužnou sílu demonstrovat. Ze strachu, že ji v očích druhých ztratí, a to i přesto, že jdou proti vlastním pocitům. A tak mají třeba problém přiznat, že se jim čím dál víc líbí mazlení, líbání, nebo dokonce romantické filmy.

Pusťte si lásku nebeskou (i do ložnice)

Po tomhle všem vás už asi nepřekvapí, že muži prý mají romantické komedie raději, než jsou obvykle ochotní přiznat. S tím přišel psycholog Richard Jackson z Kansaské státní univerzity,  který v rámci svého výzkumu dal mj. účastníkům vybrat filmové scény, které se jim líbily nejvíc a sami by je chtěli prožít. Celých 40 % zvolilo líbání nebo mazlení bez sexuálního styku. Dalších 15 % upřednostnilo intimní rozhovor po sexuální scéně. Rozhodně by nebylo na škodu, udělat si tento průzkum i v soukromí.

Naše sexuální fantazie prostě nemá žádné hranice a vy sněte, a když budete chtít, tak klidně pracujte na realizaci sexy zážitků, které vás dokáží rozpálit.

Chybí vám erotika, vášeň a celkově nějaký ten pěkný sex zážitek? Nemáte ho s kým prožít? Tak se po někom poohlédněte na erotické seznamce.

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.