Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Japonské svazování

15.říjen 2017
Japonské svazování

Bondage neboli svazování může být praktické, ale i krásné a vzrušující na pohled. Slyšeli jste někdy něco o japonském stylu svazování? Pokud ne, pokračujte ve čtení dnešního článku.

Jestliže se alespoň trochu zajímáte o svazování, pravděpodobně jste si všimli, že některé druhy svazování jsou nejen funkční a praktické, ale také komplikované a nesmírně krásné. Ve většině případech umělecké bondage Shibari je na pohled velmi ohromující. Shibari je starodávná japonská forma svazování, která se za posledních několik let prosadila i v populární kultuře. To je zčásti proto, že se stále častěji považuje za uměleckou formu, a také proto, že úchylky a BDSM se dostávají hlouběji do povědomí veřejnosti. Díky tolika způsobům, jak uvázat uzel, a skoro zhruba stejnému počtu způsobů, jak se naučit vázat, Shibari nabízí něco pro každého, kdo je zvědavý a chce prozkoumat nové oblasti erotického potenciálu.

Co je Shibari?

Moderní Shibari pochází z Hojōjutsu a bojového umění, které zahrnuje použití lana ke svázání osoby (obvykle vězně). Je to taková raná forma pout, ale mnohem osobnější a propracovanější. Existovaly různé styly vázání, z nichž každý sloužil k tomu, aby ocenil status polapené osoby. Tento styl se praktikoval po staletí, do erotiky se však dostal až na konci 19. a počátku 20. století pod názvem Kinbaku.

Shibari lana vytváří geometrické vzory a tvary, které krásně kontrastují s přirozenými křivkami lidského těla. Lana a jejich struktura poskytují kontrast k hladké kůži a křivkám. Estetické uspořádání lan a uzlů na těle zdůrazňuje charakteristiky jako smyslnost, zranitelnost a také sílu. Umístění uzlů na vhodných místech stimuluje tlakové body na těle, velmi podobně jako akupunkturní techniky a Shiatsu (forma japonské masáže). Někteří lidé dokonce věří, že praktikování Shibari také stimuluje tok a přenos energie.

Shibari vs. Kinbaku

Když se náhodou dostanete do debaty o jazycích a termínech, často si div nevytrháte všechny vlasy při pokusu najít správný výraz. Kromě výrazů jako je Japonské svazování a Shibari, narazíte také na již zmíněné slovo Kinbaku. Částečně kvůli problémům s překladem se mohou tyto termíny zaměnit. V Japonsku obě slova, která jsou synonymní, se používají již mnoho let. Shibaru (starší termín) znamená vázat nebo svázat, modernější termín kinbaku znamená pevně svázat nebo svázat v erotickém smyslu. Slovo kinbaku má dodatečně také význam umění tradiční japonské erotické bondáže. Jedná se o Shibari dělané tradičním nebo historickým způsobem pro estetický a/nebo erotický výsledek. V západních zemích se však často používá pouze výraz Shibari.

Neustále se mění

Prostřednictvím Shibariových konvencí a kurzů se zkušenými instruktory se objevují různé styly, které se dají snadno najít i na sociálních médiích jako je Instagram, Pinterest apod. Jinými slovy, Shibari je velmi živá umělecká forma, která se stále rozvíjí a vyvíjí, když ji noví lidé přebírají a přivlastňují si ji.

Je to forma osobního vyjádření

Skutečnost, že bondáž a použité vazby mohou být velmi osobní, je jedním z důvodů, proč je tento styl svazování tak populární. Důležité je zvážit důvody, proč chcete zkusit svazování i jednotlivé typy svazování, které hodláte vyzkoušet. Existuje velký rozdíl mezi svazováním někoho v posteli za účelem sexu a svazováním někoho, abyste zažili celkovou smyslnost tohoto zážitku. Oba způsoby mohou být zábavné, rozhodně je však nutné tyto rozdíly probrat s partnerem.

Bondage je vhodná pro všechny typy těl

Další výhodou pružnosti svazování lanem je to, že se hodí pro různé typy těla a schopností. Tělo každého člověka je jiné. Experimentujte se svým partnerem. Přihlaste se na kurz nebo si přečtěte knihy. Technika japonského svazování je skvělou příležitostí, jak prozkoumat tělo partnera, bavit se a vytvořit něco jedinečného.

Při japonském svazování jde hlavně o smyslnost a pocity z celkového zážitku

Váže to páry - doslova i obrazně

Použití lana pro prozkoumání a zábavu je jedním z důvodů, proč intimní pedagožka a bondážní instruktorka Stella Harris používá lano jako pomůcku ke sblížení párů. "Lano poskytuje jedinečný způsob přenosu energie a záměru, a protože vám dává důvod být si blízcí a osobní, spolu s návodem, kde se můžete dotýkat partnerova těla, je to fantastický způsob, jak se podvolit smyslné a erotické stránce s ním," říká.

Je to způsob komunikace

"V tomto bodě na své cestě se Shibari si užívám extrémně hluboké a emocionální spojení, které se kultivuje komunikací s lanem mezi mnou a mým partnerem," říká Markéta. "Praktikuji Shibari jako svou vlastní formu meditace a soustředěné pozornosti, zatímco vážu a používám provaz k vyjádření zranitelnosti a důvěry mezi mnou a mým partnerem."

Může posílit vaše spojení s partnerem

Shibari odborník a instruktor Noble Manqué klade důraz na důvěrnost a propojení svým vlastním výmluvným způsobem. "Pro mě Shibari není o lanu," říká Noble. "Když někoho vážu, nechci se soustředit na uzly. Když se lano plazí přes osobu, kterou svazuji, chci pociťovat reakci dotyčné osoby na to, jak jej svazuji. Lano je pouze nástrojem pro spojení. Je jen prostředníkem pro záměr, touhu a reakce, které proudí sem a tam mezi dvěma lidmi. Toto umění, alespoň pro mě, nevytváří lanové vzory ani specifické vazby, ale vytváří emoce a reakce, pomíjivé okamžiky, které snad hluboce rezonují druhou osobou."

Než jej vyzkoušíte, měli byste znát rizika

Existuje mnoho důvodů k prozkoumání praxe Shibari. Máte-li zájem jej vyzkoušet, neexistuje nic lepšího, než osobní zaučení kvalifikovaným instruktorem. Bondage má určitá rizika, takže je důležité se naučit, jak svazovat bezpečně. "Ujistěte se, že znáte veškerá rizika. Některá rizika jsou jasná, ale existují některé nebezpečné faktory, které by vás určitě nenapadly, a proto je důležité se naučit základy a bezpečnost, abyste si mohli užívat hraní se svým partnerem," říká Noble.

Rizika během svazování zahrnují:

  • pád - hrozí pokaždé, protože se svázaný nemá čeho zachytit, pokud ztratí rovnováhu, proto rozhodnete-li se pro svazování rukou a kontíků, měli byste se ujistit, že svazovaný bude mít dostatečnou oporu
  • mdloby jsou další nepříjemností, ke které může při svazování dojít, svislá poloha či prudký pohyb riziko zvyšuje
  • lano kolem krku je opravdu velkým rizikem, neprovádějte jej, pokud nejste dostatečně informovaní o technice tohoto svazování a ovládání dechu
  • dalším rizikem jsou problémy s krevním oběhem a porušení nervů, abyste těmto problémům předešli, měli byste být velmi opatrní a pozorní vůči verbálním i tělesným reakcím svazovaného

V každém případě byste měli mít připravenou metodu rychlého uvolnění provazu - bezpečnostní nůžky, apod.

Jste začátečníci a zajímá vás tento styl svazování nebo svázování obecně? Můžete zkusit navštívit workshopy v Praze, které se konají každý měsíc. Zkušenější jedinci se mohou zúčastnit akce Shibari Night v Brně s miniworkshopem vhodným i pro začátečníky. Akce se bude konat ještě tento měsíc, a to 27. října 2017 od 18:30. Nemáte-li partnera, zkuste mrknout na seznamku nebo dejte vědět organizátorům při přihlašování. Více informací naleznete na stránce uvedené ve zdrojovém odkazu.

[rox]

Zdroj: http://akce.xbondage.cz/

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.