Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak si udržet kamarádství s výhodami

13.listopad 2017
Jak si udržet kamarádství s výhodami

Hodně diskutované téma poslední doby - dá se kamarádství s výhodami vůbec udržet? To záleží jen na vás, proto vám dnes dáme několik rad, jak na to.

Kamarádství s výhodami jsme věnovali již několik článků, a to proto, že mnoho lidí stále tápe, zda je dobré se do něj pouštět. Nemají v tom jasno. Jasno si v tom budete muset udělat sami, my vám ale můžeme přinést nápovědy, které vám pomohou se rozhodnout. Možná jste to už zažili, ale nedopadlo to tak, jak jste si představovali. Pravděpodobně jste někde udělali chybu nebo byla vaše představa zkreslená. Pokud vás kamarádství s výhodami zajímá více, přečtěte si články Fakta o kamarádství s výhodamiMít kamaráda s výhodami není jednoduché a Jak je to u kamarádství s výhodami.

Udržení kamarádství s výhodami po delší dobu je asi na celé této věci to nejtěžší. Často se totiž stává, že si tito kamrádi nestanoví určité hranice a pak už je to jen krůček k tomu, aby se jeden nebo druhý zamiloval nebo to celé zkrachovalo na různých výčitkách apod. To vám za to nestojí, raději si předem přečtěte, na co byste se měli zaměřit - a proto vám také přinášíme tento článek.

Pokud chcete, aby váš kamarádský vztah s výhodami fungoval, měli byste se držet těchto 6 pravidel:

Co nejdříve si promluvte o základních pravidlech

To je pravidlo všech pravidel. Jednou pro vždy si budete muset zapamatovat, že kamarádství s výhodami bez pravidel nefunguje! Ikdyž se někomu tento typ vztahu může zdát jako krásná spontánní věc, která funguje bez závazků a bez pravidel, bohužel to tak není a když je, po chvíli se tato zábava často promění spíše v noční můru. Tak na to myslete, až vás příště napadne si užívat se svým kamarádem nebo kamarádkou. A jaká pravidla byste měli stanovit? Především byste se měli zaměřit na to, že to pro oba bude nezávazné. Ani jeden do toho nejdete s tím, že z toho bude vztah na celý život a ani plnohodnotný vztah. Každý z vás si může najít svého partnera na vážný vztah a ten druhý to bude muset respektovat. Zapřemýšlejte nad tím, proč to děláte, proč do tohoto typu vztahu chcete jít. Pravděpodobně přijdete na to, že si chcete užít, bude to zábava, nechcete se vzdávat sexu, i když jste single, ale zároveň nechcete být promiskuitní a mnoho dalších podobných důvodů. Promluvte si o nich. 

Záleží jen na vás, jaká pravidla vašemu kamarádství s výhodami dáte. Ještě se budeme některými v následujícíh odstavcích zabývat. 

Ujistěte se, že dáváte a přijímáte stejnou měrou

I když se nejedná o plnohodnotný vztah, ve kterém by měla kvést nějaká velká láska, i tak byste neměli opomíjet svému protějšku i dávat - a nejen brát. Stejně tak by to mělo být i naopak. Pokud tyto části nejsou vyváženy, jeden začne být nespokojený a kamarádství s výhodami se rozpadne. Bohužel, často se stává, že neodejdou nejen výhody, ale i celé kamarádství. Nicméně tam jsou důvodem většinou trochu závažnější "provinění", většinou neopětovaná láska. Nemělo by to fungovat pouze tak, že to vždy budete vy, kdo bude volat, zda se nesejdete, kdo bude všechno zařizovat a kdo bude mít zájem. Od druhého musíte chtít to samé, již jste se jednou domluvili na nějakých pravidlech, tak byste je měli oba dodržovat. A zájem obou stran by určitě v pravidlech být měl.

Chcete, aby vám kamarádství s výhodami vydrželo? Následujte naše rady

Odvažte se

Jestli chcete, aby vaše kamarádství s výhodami fungovalo tak, jak by mělo, budete se muset přizpůsobit i jinak než jen pravidly. Ty teď hoďte na chvilku za hlavu, musíte se totiž soustředit na to, abyste si užívali a pořádně se odvázali. Kvůli tomu jste taky do tohoto vztahu šli, nebo ne? O nic nejde, můžete zkoušet, experimentovat, hlavně se uvolněte a nic neřešte. Nemusíte totiž řešit žádnou společnou budoucnost, protože už dopředu víte, že v podstatě žádná nebude (krom trvajícího kamarádství). Musíte se soustředit pouze na tu chvíli, na přítomnost a nic jiného. Díky tomu člověk také může nabrat určité sexuální zkušenosti, které se mu pak později ve vztahu třeba i budou hodit...

Na nic se neptejte, nic neříkejte

Anglicky mluvící národy pro to mají krásné spojení "Don't ask, don't tell", které v češtině zní sice celkem hloupě, ale podstata je stejná. Jde o to, že musíte respektovat soukromí toho druhého a stejně tak on musí respektovat to vaše. Vy si mu nebudete stěžovat, nebudete mu nic říkat o svém soukromí nebo milostném životě a on se vás na to nebude ptát. Stejně to funguje i obráceně. Pokud jste před tím byli nejlepší kamarádi, asi těžko toto dodržíte a budete si stejně o vše možném povídat i tak a kdyby ne, tak vás to bude časem mrzet. Vůbec nejlepší je s tímto vztahem s nejlepším kamarádem vůbec nezačínat, protože se to většinou dost dobře nedá ustát. Pokud jste ale oba dost silní a stoprocentně víte, že vám to vaše kamarádství nenaruší, tak to zkusit můžete.

Nelžete o vašich motivech

Oba do kamarádství s výhodami s něčím vstupujete, máte nějaký záměr, který byste chtěli, aby se podařil splnit. Bylo již zmíněno, že se většinou jedná o to, že si člověk chce užívat sexu, celkově života atd. Důvody, proč začít, jsou různé. Jde o to, abyste je na rovinu všechny řekli, aby si třeba ten druhý nedělal nějaké naděje. Jestliže máte obavy, že by to mohlo dopadnout špatně (neopětovanou láskou), raději ani nezačínejte. Někteří lidé se bojí narovinu přiznat, že si chtějí užívat sexu. Myslí si: "Co si o mě asi pomyslí," a podobné věci. Ale věřte, že ten druhý to také dělá minimálně z velké části z tohoto důvodu. Měli byste být opravdu upřímní a pokud se to tomu druhému nebude líbit, tak to vzdejte, protože by to nemělo cenu.

Buďte milí, respektujte se navzájem a stanovte hranice

Stejně tak, jako si musíte stanovit pravidla, musíte si stanovit i hranice. V podstatě se tyhle dvě věci hodně prolínají. Není to o nějakém omezování toho druhého nebo vás, že byste si navzájem zakazovali, kdo s kým může mluvit, mít sex apod. Ale můžete se domluvit, že po tu dobu, co si budete užívat spolu, nebudete mít sex s nikým jiným (hlavně kvůli přenosným chorobám) anebo naopak, že se o tom vůbec nebudete bavit, kdo s kým spí. Nebo se vaše výhody ve vztahu mohou vztahovat třeba jen na orální sex a to bude vaší hranicí, za ní už nepůjdete.

Respektovat byste se měli stejně jako v každém jiném vztahu, dokonce i v tom čistě kamarádském musí fungovat respektování se navzájem. Takže to pro vás asi nebude žádnou novinkou.

A milí, jak píšeme v nadpisu, byste měli být rozhodně a na všechny, nejen na svého kamaráda s výhodami. Nikdy nevíte, kam až se můžete dostat díky jednomu úsměvu na neznámého člověka, kterého potkáte na ulici. Třeba s ním prožijete vášnivou noc. A pokud byste se raději s někým seznámili přes online erotickou seznamku, usmějte se do fotoaparátu a fotku si vložte jako profilovou. Pak už bude jen na vás, zda budete odvážnější a přidáte i nějakou erotickou... Hodně štěstí při seznamování!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.