Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Fakta o kamarádství s výhodami

20.září 2017
Fakta o kamarádství s výhodami

Dnes vás seznámíme s brutálními fakty, se kterými musíte počítat, pokud se se svým kamarádem pustíte do vztahu, který se lidově nazývá jako kamarádství s výhodami.

Jistě najdete spoustu výhod a nevýhod, proč spolu být kamarádi s výhodami. Měli byste ale nejprve vědět, do čeho se vlastně pouštíte a co to může způsobit, jak v dobrém smyslu, tak v tom špatném. Díky následujícím bodům budete alespoň trochu připraveni na to, co vás může čekat.

Může to pro vás být cenná sexuální zkušenost

Jsem si jistá, že existuje množství vyhledávaných citátů, které naznačují, že ty nejlepší přátelství jsou ta, z nichž se učíte, ale vsadím se, že žádný z nich se netýká obřízky. Když si Jamie uvědomila, že ona a její kamarád Ben sdílejí podobné sexuální chutě, rozhodla se, že to stojí za to - aby ho vyzvala, aby ji navštívil ve škole a společně pak zjistili, kam až je ten večer sám zavede.

"Okamžitě jsem toho litovala," říká. "Tančil tam na house, jako kdyby byl na ska koncertě a očividně byl více zaujatý tím, získat "zkušenost z vysokoškolského života", které jeho malá univerzita nenabízela, než se se mnou vyspat." Raději, než aby celou tu záležitost vyhodnotila jako svou prohru, šla si Jamie za svým a zažila i sexuální zkušenost. "Bylo to poprvé, co jsem viděla neobřezaný penis. Po tom, co odešel, jsem se cítila tak nějak odrazená - ne tím penisem, ale jeho osobností jako takovou a celou tou nocí. Do dneška se vyhýbám telefonátům a psaním si s ním."

Samozřejmě nemusíte být nakonec znechuceni, s kamarádem s výhodami můžete nabírat spoustu sexuálních zkušeností, za které ve finále budete opravdu vděčni, od různých poloh, přes různé praktiky, až po to, co jste nikdy v životě neviděli nebo nezažili...

Každý kamarád na sex má expirační dobu

Toto byste raději měli vzít v úvahu, než se do toho bezhlavě pustíte a pak teprve zjistíte, že bez něho/ní nemůžete žít. Karen začala se svým kamarádem Chrisem spát minulý květen. Ten ji představil nové sexuální zážitky a nakonec i pocity připoutanosti...

"Když jsme spolu poprvé spali, řekla jsem mu, že jsem ještě nikdy v průběhu sexu nezažila orgasmus. Okamžitě zareagoval, že bych se to měla naučit," říká Karen. Ukázalo se, že měl pravdu a ona pokračovala v "učení" po celé léto. "Lhala jsem a říkala jsem jemu i jeho kamarádům, že k němu nechovám žádné city a že je to čistě o sexu." Navzdory tomu, že její city sílily, oba pokračovali v nezávazném sexu. Až do té doby, než zjistila, že všem vypráví o jejich sexuálních zážitcích. "Řekl všem našim kamarádům, že jsem zažila mokrý orgasmus (squirt) a oni teď přirovnávají mojí vagínu ke svatému grálu a dokonce ji i pojmenovali - Squirtle - podle jednoho Pokémona." 

Kamarádství s výhodami není vztah v pravém slova smylu, a proto si občas kamarádi jako sexuální partneři dovolí více, než by si dovolil váš partner v dlouhodobém vztahu. Někdy druhá strana toto není schopná ustát a pak většinou končí jak kamarádství s výhodami, tak celé přátelství. Kamarádství s výhodami stejně ale někdy skončí - buď se z toho stane plnohodnotný vztah, nebo se "rozejdete" a přestanete se i vzájemně bavit, stýkat a přátelit anebo pro mnoho lidí nejlepší, ale bohužel nejméně pravděpodobná možnost - že budou opět pouze kamarády. Další příběh je ale důkazem, že to tak někdy opravdu jde.

Je možné si zachovat přátelství i po sexu

Poprvé, kdy se Steph a její nejlepší kamarád přesunuli od líbání k něčemu vážnějšímu, stala se jí nemilá věc.

"Nemohla jsem si pomoci! Kouřila jsem ho, ale celá ta situace mi přišla hrozně vtipná, tak jsem se začala smát, což ho očividně uvedlo do rozpaků. Říkala jsem mu, že se nesměji jemu, ale té celé situaci, ale nic se nezměnilo." Nutno podotknout, že svou "práci" nikdy nedokončila, ale oni dva zůstali mimo postel dobrými přáteli i přesto.

Někdy postelové hrátky nemusí nutně zruinovat vaše přátelství. Problém nastává, když si uvědomíte, že k tomu druhému chováte hlubší city (nebo on k vám)...

Kamarádi s výhodami

Pravděpodobně začnete něco k tomu druhému cítit

U kamarádů s výhodami jde všechno dobře do té doby, dokuď jsou oba na stejné vlně a oba mají na tento "vztah" stejný názor. 

"Spala jsem se svým nejlepším kamarádem asi 10 měsíců, ale slova "kamarádi s výhodami" nás nikdy nějak nevystihovala, protože ačkoliv jsem vztah nehledala, tak jsem si nemohla pomoci a začala jsem k němu něco cítit. Vždy měl jasno v tom, že spolu nerandíme, ale pak začal trousit poznámky jako 'Miluju, když jsem blízko tebe' nebo 'Ty mě vždycky dokážeš rozesmát'. Čímž mi dělal v hlavě pěkný zmatek. Nakonec jsem mu musela říct, že s ním budu muset přestat spát, pokud z toho nic nebude. Řekl mi, že mě miluje jako člověka, ale neměl by čas se věnovat vztahu kvůli škole. Jako by měl začít nějak magicky nezvládat všechny předměty a měli by ho vyhodit ze školy, kdyby se mnou začal chodit," svěřuje se Bree. Ta to nechala na platonické úrovni. "Souhlasili jsme, že zůstaneme přátelé, ale už s ním nikdy nebudu spát, protože se nechci dávat někomu, kdo sice říká, že mě má opravdu rád, ale přitom se mnou nechce chodit."

Bree a její kamarád z toho "vyvázli" ještě docela dobře - zůstali kamarády. Ale jen si to představte - někoho milujete a přitom víte, že s ním nikdy nebudete - budete se s ním chtít dále vídat a bavit se "jako by nic"? To zvládnou opravdu pouze lidé, kteří jsou silní. Byli byste tam silní?

Je nejlepší nepřespávat

"Toto září jsem po dlouhé noci pití zůstala přes noc u svého kamaráda, ačkoliv jsem ráno měla již něco naplánováno," říká Ashley. "Vzbudila jsem se okolo 8 s příšernou kocovinou a rozhodla jsem se, že budu ještě spát, místo mého obvyklého plánu se co nejrychleji vypařit nejbližším východem. Když jsem se znovu probudila, bylo už poledne a on chtěl mít znovu sex, tak jsme ho měli. O hodinu později mě pak vysadil u mě doma." Z nějakého důvodu jejich sex za střízliva nebyla taková zábava, jako obvykle, kdy jsou omámení alkoholem. "Nejsem naštvaná, že by se mu to se mnou takhle nelíbilo, ale po tom, co mě vysadil, jsem si sedla k televizi - sama, pořád v oblečení z předchozího večera a bolavá od sexu. Nebyl to úplně nejlepší pocit." Pokud se příště v nějakém přátelském vztahu objeví možnost se spolu vyspat, Ashley to neodsuzuje, ale rozhodně se bude držet hodně daleko od ranních zápletek. "Už nikdy nezůstanu u kluka po 9 ráno. Že se nic dobrého neděje po 2 ráno? Ne, nic dobrého se neděje po 9 ráno."

Pokud se přespání úplně vyhnete, vyhnete se zároveň něčemu, jako zažila Ashley. Ono ani to ranní plížení se rychle pryč není nejlepší pocit. Každému ale vyhovuje něco jiného, nejlépe to nastavte tak, aby to vyhovovalo vám oběma.

Respekt je klíčem

Daniele a Ryanovi se podařilo udržet dnes už více jak 8letý kamarádský vztah s výhodami. 

"Všechno to začalo na střední škole, kde jsem si ho vybrala jako partnera na ples," říká Daniela. "Začala jsem s ním a jeho přáteli trávit hodně času, tak jsme to nechali samovolně plynout." O několik let později otestovala jejich "vztah" tím, že začala randit s Ryanovým nejlepším kamarádem. "Všechno bylo v pohodě, mohl jít klidně s námi ven a nebylo to nijak divné." Jejich tajemství? Cení si navzájem svých vztahů. "Respektuji, s kým je on a on respektuje, s kým jsem já, prostě se respektujeme navzájem. A když momentálně nemáme možnost být spolu, prostě si s někým vyrazíme, vyspíme se s někým jiným, protože je to zábava a baví nás to."

Těchto 6 příběhů vám ukázalo, co se může stát i ve vašem případě, když budete mít nějakého kamaráda s výhodami, ale samozřejmě to není vše, můžete se dostat i do mnoha jiných situací. Příště se článek ohledně tématu kamarádství s výhodami bude týkat toho, jak si ho udržet. Pokud takovýto vztah plánujete nebo právě probíhá, rozhodně si tento článek nenechte ujít. A jestli byste rádi našli nějakého kamaráda na nezávazný vztah, navštivte erotickou seznamku.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.