Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Mít kamaráda s výhodami není jednoduché

23.srpen 2017
Mít kamaráda s výhodami není jednoduché

Je chytré pustit se do vztahu, který se mezi lidmi nazývá jako kamarádství s výhodami? Víme jedno - takový vztah není pro všechny. Proč? Možná vám to dojde z následujících řádků...

Když momentálně nemáte stálého přítele nebo přítelkyni, možná vám přijde jako super nápad si "pořídit" kamaráda s výhodami. Zpočátku se totiž může zdát, že vám to do života přinese jen samé výhody. Především to, že s někým můžete zažívat intimní chvilky, dokonce i s někým, koho znáte (většinou), ale zároveň se nemusíte vázat. Stejně tak se nemusíte stresovat tím, co si vezmete na rande, jestli se budete vhodně chovat nebo zda o vás bude mít protějšek zájem. Jen se skvěle bavíte a užíváte si sex. To všechno zní skoro jako pohádka. Ale pohádky mají šťastný konec, což se u kamarádství s výhodami stává opravdu zřídkakdy.

Stejně jako existuje mnoho důvodů, proč do kamarádství s výhodami jít, existuje stejně mnoho důvodů, proč se mu vyhnout. Ty si tady teď uvedeme, abyste o tom mohli popřemýšlet dříve, než se do něčeho takového po hlavě pustíte.

Drží vás od reálných vztahů

Pokud jste zaneprázdněná osoba, která má práci na plný úvazek, mnoho jiných povinností nebo zájmů, chápeme, že je snazší mít kamaráda s výhodami, než chodit na "klasická" rande a hledat si někde nějakého partnera. Dalo by se to přirovnat k tomu, kdy přijede večer z práce, naprosto vyčerpaní a ačkoliv víte, že byste si měli udělat zdravou večeři, stejně půjdete a hodíte si do trouby tu mraženou pizzu, ohřejete hotovku nebo něco objednáte. Za to ale časem zaplatíte nějakou cenu. 

Kamarád s výhodami není opravdu váš kamarád

Když s někým pravidelně spíte, i když je to "pouze" kamarád s výhodami, tak se s ním za nějakou dobu začnete cítit tak nějak dobře a pohodlně. Toto pohodlí ale může být celkem ošidné. Je přirozené, že s ním budete chtít probrat všechny svoje plány na víkend nebo to, jaký byl váš den. Ale měli byste si uvědomit, že takto ten vztah nefunguje. A pokud si budete myslet něco jiného, na konci budete mít akorát zlomené srdce.

Je to biochemicky matoucí

Když máte s někým sex, vaše tělo začne vylučovat určité hormony, především oxytocin, které jsou odpovědné za to, že se cítíte s tím druhým spojení nebo svázaní. Intelektuálně možná nepocítíte žádné spojení, protože se mu vaše mysl bude bránit, ale tento biochemický základ způsobí, že vás to bude bolet, když (nebo jestli) to skončí.

Existuje důvod, proč spolu nechodíte

Nad tímhle asi nikdo moc nepřemýšlí nebo možná ani přemýšlet nechce. Uvědomte si ale, že za tím něco je. Jak by jinak bylo možné, že spolu spíte, užíváte si zábavu, dobře vycházíte, ale nejste spolu v opravdovém plnohodnotném vztahu? Proč to není přítel/přítelkyně ale jen kamarád/ka s výhodami? Možná to tak mohlo být, ale nakonec jste se rozhodli, že raději půjdete cestou kamarádů s výhodami, proč? Nebo je chyba u toho druhého? To je asi ta horší varianta... Protože vy byste časem mohli chtít víc a ten druhý ne.

Ale možná jste oba tak odlišní, že by vám klasický vztah nevyhovoval, ale kamarádství s výhodami ano. To jste ti šťastní a jedni z mála!

Opravdu chcete být kamarádi s výhodami?

Kamarádství s výhodami má expirační lhůtu

A teď je na řadě to, k čemu zatím směřoval skoro celý tento článek. Pro některé to může být i důvod, proč si tento druh vztahu vybrat - zkrátka proto, že jednou skončí. Nemusíte s tou osobou trávit zbytek života, můžete si najít kohokoliv jiného a nezažívat nudný stereotyp. Nemáte s tímto člověkem žádné závazky a až budete chtít jít, tak půjdete. To je na tom všem ale zároveň i ta smutná stránka, protože jestliže jeden z "páru" očekával něco víc a druhý ne, nastává pro toho jednoho opravdu smutné období, které se může táhnout i několik let. A to to původně začalo nevinným užíváním si a uspokojováním sexuálních potřeb.

Když víte, že jdete do vztahu, který nemá budoucnost, přijměte to tak, jak to je, nic neočekávejte a jen si užívejte!

Zajímá víc více o tom, proč a jak obvykle končí kamarádství s výhodami? Pokračujte ve čtení dále.

Přitahujete se

Velká část intimity je duševní, protože se musíte vzájemně alespoň trochu přitahovat a užívat si společnost toho druhého, abyste si to užili. Vždyť i sex na jednu noc funguje tak, že vás ten někdo nejdříve něčím přitahuje a pak si jdete užít sex, i když jen jednou. Když se ale tyto pocity skloubí s dalšími niterními emocemi, věci se mohou poměrně lehko zamíchat a vy pak ani nevíte, "čí jste", co chcete nebo ani co vlastně očekáváte.

Problémem v tomto vztahu je fakt, že si většinou lidé myslí (a tím sami sobě lžou), že to zvládnou a že to vlastně není vůbec těžké. V tomto případě je ale opak pravdou. Na tom, že kamarádství s výhodami nedopadá dobře, se shodují i odborníci, kteří provedli velmi zajímavou studii o tom, jak většinou kamarádství s výhodami končí.

Jak to dopadá s kamarádstvím s výhodami?

Studie byla založena na dvou průzkumech, které od sebe byly vzdáleny 1 rok a zúčastnilo se jich 191 lidí. Z těcho 191 respondentů jich bylo 70 % ženského pohlaví, 74 % bílé pleti a 72 % heterosexuálních. Průměrný věk byl 30 let. Každý účastník studie znal svého kamaráda s výhodami déle než 3 roky před začátkem studie. 

V první části studie (v prvním průzkumu) byly lidem pokládány otázky typu: co chtějí získat z tohoto typu neformálního vztahu, jak jsou spokojeni a jak moc komunikují o hranicích jejich vztahu. 

Druhá část studie (druhý průzkum) se zaměřil na to, jak se tyto vztahy za rok změnily. Po roce na tom byly páry takto: 25 % mělo stále kamarádský vztah s výhodami, 15 % přešlo do milostného vztahu, 28 % odstranilo ze svého vztahu výhody a zůstali tak pouze přáteli a 31 % přerušili veškeré vazby, které mezi sebou měli. Jejda...

Je tedy pouze 15% šance, že se váš kamarádský vztah s výhodami dostane někam na vyšší úroveň, a to není zrovna moc velká šance. Zůstaňte tedy hlavou na zemi a pokud se bojíte, že byste o svého kamaráda mohli ve finále přijít, raději se do takového vztahu vůbec nepouštějte, protože 31 % je už docela velký risk. Pokud si spolu chcete něco opravdu začít, mluvte spolu narovinu a dělejte jen to, co chcete oba.

Nechte raději své kamarády svými kamarády a na sex si najděte někoho jiného, kdo vám bude vyhovovat, ale zároveň spolu nebudete mít takové vazby jako se svými opravdovými a jedinými kamarády. Někoho takového můžete najít například na erotické seznamce, kde se stačí zaregistrovat, domluvit se a pak už jen popustit uzdu fantazii, při realizování vašich tajných sexuálních přání.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.