Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Páry nejčastěji řeší těchto 6 problémů v posteli, které to jsou?

22.srpen 2017
Páry nejčastěji řeší těchto 6 problémů v posteli, které to jsou?

Každý pár jednou za čas řeší nějaký "postelový" problém. Některé jsou běžnější než ty ostatní a právě ty si tady dnes představíme. Už nemusíte trpět, pojďte je vyřešit a zbavit se jich jednou pro vždy!

Možná, že se v posteli s partnerem nacházíte na mrtvém bodě, vaše nejoblíbenější poloha, kterou si nejčastěji užíváte, už se vám zdá ohraná, nudná a nezáživná (Misionář? Zase? Vážně?) nebo na sex nemáte vůbec chuť nebo čas. Možná, že se vám nedávno narodilo miminko a nepřetržité sledování nějakého naprosto stupidního seriálu se vám zdá mnohem lepší, než vynaložit to úsilí a jít si užívat sex. Nebo byste si třeba jen zkusili nějakou erotickou hračku, ale váš partner nechce.

Existuje nekonečné množství důvodů k tomu, abyste svůj sexuální život mohli považovat za ne stoprocentně uspokojivý. Znamená to ale, že jste nadosmrti odsouzeni k podprůměrnému sexu? Rozhodně ne!

"Páry se mohou cítit špatně, když se v jejich sexuálním životě objeví nějaký problém, ať už se jedná o nudu nebo o únavu. Je ale důležité si uvědomit, že se s takovými problémy v určitém bodě potýkají všechny páry," říká Lauren Zander, vztahová koučka a autorka knihy Maybe It's You. "Dobrou zprávou je, že existují způsoby, díky kterým vždy najdete řešení a těmi jsou: být upřímní, otevření a ochotní udržet váš sex naživu a zábavný."

Podívejte se, jaké jsou nejčastější problémy, které páry potkávají v posteli, jak byste je měli řešit a jak byste se měli chovat, abyste se nedostali do podobné situace.

Jsme moc unavení na to, abysme měli sex

Mohou nastat časy, kdy jste fyzicky i psychicky naprosto vyždímaní a na sex nemáte vůbec náladu. Může se jednat o únavu z práce, přepracování, stres ze ztráty práce, člena rodiny, ale třeba i o "pouhé" přestěhování se. U mnoha lidí se ale vyčerpání kryje s leností. Zander o tomto problému říká: "Když si můžete udělat čas na sledování svých oblíbených seriálů nebo na projíždění sociálních sítí, můžete si udělat i 30 minut na vzkříšení vašeho sexuálního života."

Abyste se ve vztahu vyhnuli dlouhým časovým úsekům bez sexu, je podle Zander dobré s partnerem prodiskutovat, jak často by chtěl sex vlastně mít. Jakmile se dohodnete na nějaké frekvenci, učiňte nezávazný slib, že se pokusíte tento plán dodržet, ať už se jedná o sex jednou denně nebo dvakrát týdně.

"Poté určím svým klientům nějaké následky, které ponesou za to, když plán nedodrží. Nejedná se o nic závažného nebo dokonce život ohrožujícího, ale jde o věci, které jim budou chybět, může to být například sklenička vína při večeři nebo sledování televize na týden. To byste se divili, jak najednou lidi najdou energii na to, mít sex, když jim hrozí, že přijdou o své jiné požitky nebo záliby."

Chtěl/a bych zkusit nějakou erotickou hračku, ale můj partner ne

"Zatímco někdy mohou hračky v posteli věci opravdu zpestřit, někdy se stává, že když si do postele přinesete cokoliv hmotného, může to v partnerovi vyvolat pocit, že jeho sexuální dovednosti nejsou dostačující," říká Fran Walfish, rodinná a vztahová psychoterapeutka. "Řekněte s citem svému partnerovi, co byste rádi zkusili a zároveň jasně ujistěte svého partnera, že jste s ním jako s partnerem naprosto spokojeni. Můžete mu také na oplátku nabídnout splnění něčeho, co by si přál on."

Další věc, kterou byste měli vzít v potaz: někteří lidé se nejprve zaleknou možnosti vyzkoušet si nějakou erotickou hračku, později ale začnou být zvědaví. Neztrácejte tedy naději, pokud váš partner napoprvé odmítne.

"Jak si páry v průběhu času budují plynulejší sexuální řeč, bezpečí a důvěru, váhavost jedince zkoušet nové věci se může vytratit," uvádí Wendi Dumbroff, rodinná a vztahová terapeutka z New Jersey. "Nicméně, mohou být věci, pro které bude platit striktní 'ne', takže je důležité, aby partneři prodiskutovali, jak je pro ně zkoušení nových věcí důležité a zda se mohou dopracovat k nějakému kompromisu či nikoliv."

Nebuďte jako tito dva a začněte své problémy řešit!

Máme sex pravidelně, ale necítím se emocionálně propojený/á

"Zatímco mít sex je nezbytným pilířem zdravého vztahu, mít sex jen proto, abyste nějaký měli, může zmenšit emoční propojení, které by mělo z tohoto osobního a intimního aktu plynout," vysvětluje Stan Tatkin, vztahový terapeut z Kalifornie a autor knihy Wired for Love.

Naštěstí zde existuje jednoduchý způsob, jak zlepšit vaše emocionální propojení bez drahých nákladů: pozornost.

Tatkin říká, že byste se měli zkusit svému partnerovi při sexu dívat do očí, což se může zdát jako jednoduchá věc, ale divili byste se, kolik párů to nedělá. "Občas se sex zdá prázdný, protože jsme moc zaneprázdněni přemýšlením nad různými starostmi, než abychom si užili to, co právě teď probíhá. Oční kontakt nám může pomoci se lépe udržet v přítomnosti."

Můj partner nesnáší orální sex

Jestliže si užíváte přijímání i dávání orálního sexu, ale váš partner nesdílí vaše nadšení pro věc, může to být docela těžké. "Může pomoci využití věcí, které zvýší vaše potěšení a zároveň udělá orální sex pro vašeho partnera přijatelnější," říká Walfish. "Například - pokud se váš partner necítí moc sebevědomě, co se tělesného zápachu týče, navrhněte nejdříve společnou sprchu."

Také můžete na váš penis nebo vaši vagínu (na vnější stranu, ne dovnitř, to by mohlo způsobit infekci) dát šlehačku nebo tekutou čokoládu. To může partnerovi orální sex velmi zpříjemnit.

Naše libida jsou jako na houpačce

Pokud by váš partner měl rád sex každý den, ale vy jste spíše člověk, který si ho raději dopřeje pouze jednou týdně, může se to zdát jako nenapravitelná situace. Nicméně Dumbroff říká, že je rozhodně možné, aby takový vztah fungoval: "Můžete začít intimnosti s ochotou a ne s touhou." 

Spontánní touha, takové to "chci z tebe teď hned strhnout všechno oblečení", často v dlouhodobých vztazích postupně vymizí a pro lidi s odlišnými libidy může být obtížné se nějak synchronizovat. "Pokud jste ale ochotni následovat partnerovo vedení, abyste věděli, kam dospěje - i když nejste momentálně v náladě - pravděpodobně vás to dovede k chuti na sex. Jakmile se jednou přidáte, zjistíte, že je to fajn a budete chtít pokračovat," říká Dumbroff.

Máme dítě a náš sexuální život je v trapu

Ať už jste právě přivítali dítě číslo jedna nebo čtyři, sex je jedna z prvních věcí, které jdou v tomto případě stranou. "Když máte v životě novou osobu, která vyžaduje tolik vaší snahy, námahy a soustředění, zbývá velmi málo času na věci, které dříve byly součástí vašeho života a díky kterým jste se cítili sexy, jako třeba cvičení nebo pěkné oblečení na rande," říká Pepper Schwartz, profesor sociologie na Washingtonské univerzitě a vztahový expert v reality show Married at First Sight.

"Ženy to pocítí pravděpodobně ještě intenzivněji - fyzické poškození kvůli vaginálnímu porodu nebo císařskému řezu, stavy jako poporodní deprese mohou opravdu plameny touhy uhasit."

I když je každý pár jiný, všechny by si měly udělat pauzu, než zase po porodu miminka budou myslet na sex, to je naprosto v pořádku. "Chcete-li svůj sexuální život trochu pošťouchnout, najměte si chůvu, i kdyby to mělo být jen na pár hodin. Pro čerstvé rodiče je čas spolu důležitý, dovoluje jim zaměřit se jeden na druhého, ať už to bude znamenat společnou večeři nebo zmizení do hotelového pokoje na celé odpoledne," říká Schwartz.

Užívejte si pěkného sexu s uživateli erotické seznamky!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.