Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co zažijete na Eroticonu v Anglii a co na ErotiConu v ČR

10.březen 2017
Co zažijete na Eroticonu v Anglii a co na ErotiConu v ČR

Akce nazvaná Eroticon se koná jak v České republice, tak ve Velké Británii. Jedná se ale o dvě odlišné akce. Čím se liší, co mají společné a proč vlastně vznikly?

ErotiCon v České republice

Již v názvu si můžete všimnout velkého C, které upozorňuje na to, že se jedná o "con". Con je anglický název pro setkání, ale většinou se používá ve spojení pro setkání fanoušků sci-fi a fantasy, např. slavný Comic-Con. Dohromady ErotiCon tedy znamená akci, na které se setkáte s fanoušky erotiky ve sci-fi a fantasy. Uspořádat takovou akci byl velmi zajímavý nápad a dokázali to ocenit i lidé, kteří ErotiCon navštěvují. 

První myšlenky o uspořádání ErotiConu se datují do roku 2002. Následovaly přípravy a první akce byla na světě. Od té doby se trochu změnila, poupravila, ale jádro je stále stejné. V roce 2015 se akce nekonala, minulý rok ovšem byla znovu na scéně. I tento rok (2017) se budete moci přijet podívat, tentokrát ještě do větších prostor, než bývalo zvykem. Již 14. ročník ErotiConu se bude bude konat 30.9. od 10 hodin v Klubu Kotelna v Praze. Letáček se všemi potřebnými informace najdete zde. Jestliže byste rádi získali více informací, navštivte webové stránky nebo stránku na Facebooku, kde je již vytvořená i událost na letošní ročník.

O co ale tedy vlastně jde? Co zde můžete vidět nebo zažít? Je toho rozhodně mnoho a nejde vždy jen vyloženě o sexuální a erotická témata. Vystupují zde různí umělci, spisovatelé českých sci-fi a fantasy knih, můžete se zúčastnit různých workshopů, tematických přednášek, zahrát si hry, uvidíte taneční a divadelní vystoupení a nechybí ani tombola se zajímavými cenami (samozřejmě také tematický laděné). Specifikem většiny conů jsou cosplaye - osoba se převlékne například za svou oblíbenou filmovou, herní, seriálovou nebo komiksovou postavu a přebírá od ní i její chování. Zde se nejčastěji jedná o postavy ze sci-fi a fantasy světa. Nejde o to, zda se ve světě erotiky nějak více pohybujete nebo jste prostě jen zvědaví a chcete vidět, jak to na takové akci vypadá - rozhodně se nebojte ji navštívit, nebudete litovat! Všichni nad 18 let jsou vítáni.

Ukázka představení na ErotiConu 2016 v České republice

Eroticon ve Velké Británii

Eroticon se tento rok již konal, a to ve dnech 3. - 5. března 2017 v Arlington House, Camden - Londýn. Oproti ErotiConu pořádáném v Praze tato akce není pojata do stylu fantasy ani sci-fi. Jedná se spíše o sešlost lidí, kteří se nějak zajímají o erotiku, sex, erotické pomůcky, píší knihy s erotickým motivem apod. Poprvé se pořádal teprve v roce 2012 (tudíž ten český má delší historii) a mozkem toho všeho byla Ruth Douglas, spíše známá jako spisovatelka erotických knih Ruby Kiddell. Ruth započala své plány po tom, co našla díru na trhu. Zde je její vyjádření:

"Dostala jsem nápad vytvořit Eroticon při návštěvě konference "maminky blogují", na které byly krom mě i jiné osoby, které se zabývaly psaním o sexu. Uvědomila jsem si, že my potřebujeme svou vlastní událost, abychom mohli poznávat další "pisatele" našeho tématu bez strachu, že za to budeme odsuzováni. Existuje spousta otázek týkajících se online psaní, které jsou běžné napříč všemi žánry, ale je jich mnoho, které jsou specifické vyloženě pro téma sexu. A jako nejlepší řešení těchto problémů mi přišlo uskutečnit takovou událost, při které se tito lidé setkají, poznají se, mohou se vzájemně inspirovat a učit se od sebe. Roky jsem sháněla různé sponzory a vlivné lidi, kteří by pomohli ostatním stát se stejně dobrými, jako jsou oni sami."

Podíváme se na Eroticon z pohledu Violet Fenn, spisovatelky a pisatelky článků o erotice a sexu.

První Eroticon jsem zažila v roce 2013 a byla jsem naprosto unešená z toho, jak je tam vše pozitivní a povzbudivé, včetně organizátorů. To mě v podstatě donutilo k tomu, aby se ze mě stal profesionál, protože do té doby jsem byla v postatě spisovatelka na volné noze. Z mého koníčku se tedy stala má práce. V roce 2016 předala Douglas otěže novému týmu organizátorů, což s sebou neslo také anonymní pisatelku článků na internetu - Girl on the Net. Zeptala jsem se Girl on the Net, co jí přinutilo, aby se zapojila do tohoto projektu:

"Poprvé jsem se Eroticonu zúčastnila v roce 2014 a opravdu to nakoplo mou kariéru, teď je to práce na plný úvazek a naprosto to miluju. Takže jsem samozřejmě chtěla pokračovat, a tak jsem se zapojila. Ve světě, který je často zmatený a kritický k sexu, potřebujeme více spisovatelů a bloggerů, kteří se jím zabývají, aby povzbudili lidi k prozkoumání svých tužeb a identity v pozitivním slova smylu. Jsem ambiciózní, takže mým cílem je udělat tuto akci ještě větší a přístupnější pro více lidí, ať už se jedná o ty, kteří již nějaké zkušenosti mají nebo o úplné začátečníky. Je tu prostor pro mnoho  dalších spisovatelů o sexu a já doufám, že podpora této úžasné komunity bude pro ostatní stejně prospěšná, jako byla pro mě. "

Tohle vše a mnohem víc mohl letos člověk zakoupit na Eroticonu v Londýně

Eroticon se stal hlavní součástí britské eroticko-spisovatelské scény, takže není žádným překvapením, že i mnoho dalších lidí ho využívá právě k "nakopnutí" své vlastní kariéry. Tabitha Rayne je spisovatelka erotiky, která také navrhla novou erotickou hračku Ruby Glow, o které bude jeden z našich dalších článků. Řekla nám o Eroticonu toto:

"Kdybych nikdy nesebrala odvahu na to, abych šla na svůj první Eroticon, pravděpodobně bych se stále potácela ve tmě a obávala se, jestli jsem normální. A tak se stalo, že jsem se z tajného pisálka stala hlasitým a hrdým obchodníkem. Potkat stejně úchylně smýšlející kamarády bylo opravdu potěšení. A jestliže jsou natolik otevření, že jsou mi i ochotni pomoci vyzkoušet mou novou erotickou hračku, kterou jsem vynalezla, je to ohromný bonus k tomu všemu."

Psaní je vždy hlavním zaměřením celé akce - protože v životě není o moc větší zábavy, než psát svoje vlastní oplzlosti, haha. Dva lidé tento rok udělali přednášky, které mi opravdu pomohly.

Jednou z nich byla přednáška od Girl on the Net, která ujišťovala spisovatele, že pro ně vždy bude na internetu dostatek prostoru, jelikož i když budou psát na stejné téma, každý to napíše po svém a výsledný "produkt" tedy bude vždy odlišný. Aby to všem poctivě vryla do paměti, udělala i hrnky s tímto nápisem - "No one does what you do quite like you" (Nikdo nedělá to, co děláte vy, přesně jako vy).

Druhá přednáška, která mě uchvátila a donutila přemýšlet, byla ta od Ashleyho Listera, jehož kniha "How to write erotic fiction" (Jak psát erotické fikce) je jedním z mých oblíbených manuálů psaní. Připomínal, že čtenáři ve většině případů požadují dobrý konec (ať už se to autorovi líbí nebo ne) a ukázal na několika krátkých povídkách, že to nemusí být ani sáhodlouhé slohy. 

Není to vše ale jenom o psaní. Eroticon se vyplatí navštívit i v případě, že vás zajímají erotické pomůcky a sexuální prakticky. Měli jsme možnost okouknout, osahat, popř. zapnout nejnovější, nejlepší a nejprodávanější erotické pomůcky. Konalo se také sezení an téma "Vytvořte si svojí vlastní bondáž sadu" a mluvilo se také o brandingu (což je způsob skarifikace, tzv. vypalování, vypaluje se do kůže nahřátým kovem) a ano, byly i názorné ukázky. Dokonce jsem navštívila i kurz malování, předlohou bylo tělo Iggyho Popa oblečené do dámského spodního prádla.

Další ročník britského Eroticonu se bude konat 17. - 18. března 2018.

Chtěli byste také zažít Eroticon nebo ErotiCon? Do Anglie je trochu těžší se dostat, tak alespoň zkuste ten český, jestliže vás zaujal. A pokud vaše choutky směřují jinam, než do erotiky ve sci-fi a fantasy, zkuste se kouknout na erotickou seznamku a najít tam vhodnou osobu, se kterou si budete rozumět ve všech svých výstřednostech...

[Lil]

Zdroj fotografií:

Facebook Hanina Veselá

https://www.facebook.com/hanina.vesela.1/media_set?set=a.10206931811326233.1073741935.1606693037&type=3

Twitter mytickletrunkblog a eroticonuk

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.