Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Co dělat, aby byl váš sexuální život romantičtější?

17.září 2017
Co dělat, aby byl váš sexuální život romantičtější?

Sex může být nepříjemným tématem pro spoustu párů. Mnoho z nich se třeba stydí za své tělo nebo někdo někdy odmítnul mít s nimi sex. Nemluvě o kultuře a životních zkušenostech, které vytvořily iluzi o tom, že sex je něco, za co bychom se měli stydět, díky čemuž je až děsivé vůbec mluvit o romantickém a intimním sexu, natož se o něj pokoušet. Co tedy můžete udělat?

Páry, které jsou spokojeny po sexuální stránce, bývají navzájem emocionálně naladěny uvnitř ložnice i mimo ni. Klíčem k dlouhodobému štěstí, ať už po sexuální stránce nebo i jinak, je, aby oba partneři podporovali a ocenili svůj vztah. Uvedeme si pár tipů, jak docílit toho, aby sex ve vašem vztahu byl víc romantický.

Naučte se umění sexuálního rozhovoru

Hlavní překážkou toho, abyste si užili skvělý sex, je samotné mluvení o sexu. Vzhledem k tomu, že to může být tak citlivé téma, mnoho párů namísto, aby o tom mluvili otevřeně a navzájem si řekli, co potřebují, tak o tom většinou mluví jen neurčitě.

Pouze 9 % párů, které vzájemně nemohou mluvit o sexu bez toho, aby se cítili nepříjemně, je po sexuální stránce spokojeno. Mluvení o sexu je tedy silný způsob, jak prohloubit intimitu a emocionální spojení páru. Umožňuje partnerům vyjádřit své záliby a nelibosti a společně pracovat na tom, aby mezi sebou vytvořili smysluplný sexuální vztah.

Předefinujte "sex"

Každá osoba přináší do vztahu svůj vlastní, jedinečný postoj k sexu, který byl ovlivněn jejich životními zkušenostmi. Ve škole se většina spíše naučila technické věci o lidské anatomii a fyziologii, ale o sexu v rámci vztahu se nikdy nemluvilo. Nikdo nikoho nenaučil, jak ve vztahu komunikovat, zvládnout nepříjemné chvíle a mluvit o sexu s někým, koho milujete. Když se tedy člověk dostane do sexuálního vztahu, může se třeba stydět za své touhy a mít docela problém o nich mluvit.

Většina knih o vztazích také vůbec nezachází do detailů o sexu, což odráží to, co většina párů dělá, pokud jde o sexuální rozhovor. Občas se tedy může stát, že sex je více o praktikách partnerů, než o vášni a intimním rozhovoru mezi nimi.

Muži často mají obavy o svůj výkon a ženy se zase obávají dosažení orgasmu. Výzkum Shere Hite zjistil, že muži porovnávají dosažení orgasmu s dosažením touchdownu. Naneštěstí sex orientovaný na cíl může vytvořit sexuální dysfunkci, když cíl není dosažen. Partneři mají pocit, že je s nimi něco špatně. Tento tlak a hanba usnadňují pochopení, proč partneři bývají rozpačití, když mluví o sexu.

Tím, že předefinujete sex, můžete učinit svůj fyzický vztah příjemnější, i když třeba někdy nedosáhnete orgasmu. Ironicky je snadnější dosáhnout orgasmu, když si tím nebudete lámat hlavu a stresovat se kvůli tomu. Pamatujte, že skvělý sex je vedlejším produktem skvělého spojení mezi vámi a vaším partnerem.

Vytvořte si seznam

Vytvořit seznam přání vašeho partnera a toho, co ho vzrušuje, můžete jednoduše a to tím, že partnerovi položíte konkrétní otázky o tom, co má rád a co potřebuje. Tento seznam vám poslouží jako návod k tomu, jak svého partnera přivést do extáze a zároveň tím zlepšíte svůj sexuální život.

Co se ti naposledy v sexu líbilo?

Položte partnerovi například tyto otázky, abyste zjistili, co se mu líbilo, když jste měli naposledy sex:

  • Co jsme dělali, že jsi se cítil/a, jako bychom se sblížili a spojili?
  • Díky čemu jsi se cítil/a uvolněně?
  • Co přesně tě vzrušilo?

Co potřebujeme, aby byl sex pro nás lepší?

Abyste zjistili, co je potřeba zlepšit pro váš vztah po sexuální stránce, zkuste partnerovi položit například tyto otázky:

  • Co potřebuješ, aby jsi měl/a chuť na sex?
  • Kdy je pro tebe sex spíše milování? Co pro to musíme udělat?
  • Na co myslíš během sexu? Jaké jsou tvé fantazie a nápady?

Všechny tyto otázky jsou jen návrhy, kterými se můžete inspirovat, vy si samozřejmě vytvořte vlastní seznam otázek, které vás o partnerovi a jeho touhách zajímají.

Pár, spokojený se svým sexuálním životem

Vytvořte rituály pro iniciování a odmítání sexu

Většina partnerů se domnívá, že ten druhý by prostě měl vědět, kdy mají chuť na sex. Tím, že budete předpokládat, že váš partner dokáže přečíst vaši mysl, je nesprávný a omezuje hloubku vašeho důvěrného vztahu.

Nemluvě o tom, že naučit se říci ne svému partnerovi způsobem, který není zraňující, je stejně důležité jako naučit se, jak se vypořádat se svým partnerem. Iniciování a odmítání sexu je tanec, který může vést k tomu, že "ano" a "ne" bude méně osobní a přijatelnější.

Ano

Mnozí z nás sní o tom, že jsou naši partneři s námi tak sladěni, že mohou odhadnout, že je zrovna chceme, většinou ale naše "očividná" znamení nejsou zas tak očividná. Promluvte si s partnerem o verbálních i neverbálních podnětech, na které se můžete spolehnout a těšit se.

Váš rituál nemusí být nikterak komplikovaný. Může to být jednoduchý akt, jako například hlazení partnera po zádech určitým způsobem, což mu umožňuje pokračovat ve fyzickém spojení nebo laskavě odmítnout. Další možností je použít stupnici vzrušení vytvořenou sexuální terapeutkou Lonnie Barbach.

Ne

Budou chvíle, kdy prostě nebudete mít náladu na sex. Klíčem k udržení citového spojení je laskavé odmítnutí sexu.

Podle průzkumu Dr. Gottmana musí být v pořádku, dokonce i obohacující, aby jeden z partnerů odmítl sex. I když to zní protichůdně, průzkum naznačuje, že odměňování partnera pozitivní reakcí za to, že odmítne, ve skutečnosti vede k více sexu.

Pokud budete svého partnera obviňovat, emočně se odtáhnete nebo odmítnete fyzickou náklonnost, když partner odmítne sex, vaše nabídka na sex ve skutečnosti nebyla nabídka, ale požadavek. Jestliže váš partner od vás uslyší požadavek, uvidí dvě možnosti: podřídit se nebo se vzbouřit.

Klíčovým rozdílem mezi požadavkem a nabídkou je způsob, jakým se chováte, pokud váš partner odmítne. Je to požadavek, pokud kritizujete nebo se odtáhnete. O nabídku se jedná v případě, že projevíte empatii vůči potřebám svého partnera, když řekne ne.

Otázky, které můžete partnerovi položit ohledně odmítnutí:

  • Co mám dělat, když nemáš náladu?
  • Pokud nemáš náladu a já jsem pro tebe příliš nadržený/á, cítíš se v pohodě, když říkáš ne? Co ode mě potřebuješ, abys jsi se cítil/a v pohodě?
  • Pokud jsi na hraně, co se týká sexu, co potřebuješ ode mě? Je v pohodě, když se pokusím tě dostat do nálady? Jestli ano, jak k tomu mám přistupovat?

Mějte průběžné konverzace o sexuální intimitě

Zlepšení sexuálního života se nenastane přes noc. Vynaložte záměrné úsilí, abyste jste ve vašem vztahu nadále mluvili o sexu. Ptejte se a zajímejte se o nejhlubší touhu a nejtajnější přání svého partnera. Tímto způsobem umožníte svému partnerovi otevřeně vyjádřit to, co potřebuje k tomu, aby se cítil milován a zároveň vás to udrží v souladu s jeho potřebami, což vede k emocionálně spojenému a naplňujícímu sexuálnímu životu.

Chcete-li trochu oživit váš intimní život a změnit aspoň na chvíli prostředí, vyrazte na výlet třeba do Hradce Králové, Pardubic, Příbrami nebo kamkoliv budete chtít, rezervujte si hotel a užijte si víkend plný vášně a sexu.

[rox]

Zdroj: https://thoughtcatalog.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.