Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jak se propojit v posteli se svým partnerem

30.červenec 2017
Jak se propojit v posteli se svým partnerem

Mnoho dlouhodobých vztahů troskotá na nedostatku sexu. Oba partneři pozdě večer lehnou unavení do postele a na nějaké milování zkrátka nemají náladu, čas, ani energii... Dá se s tím něco dělat? No jistě, že ano!

Všichni už máme jistý stereotyp v tom, jak uleháme do postele. Na začátku vztahu se sice většinou naruší, protože touha po sexu je silnější a je nám jedno, zda ráno brzy vstáváme a nějaká ta energie se také vždy najde, protože vášeň je silnější. Touha se ale postupně vytrácí a my na sex, mazlení a jiné podobně pěkné chvilky v posteli pomalu zapomínáme a vyřazujeme je ze svého života. 

Tyto naše všední návyky ale nejsou vždy tak neškodné, jak se na první pohled může zdát. Ubližují nám i našemu vztahu. Co bychom mohli zlepšit, abychom se se svým partnerem více propojili? A to nejen psychicky, ale potřeba je také se naladit na stejnou vlnu ohledně chutě na sex... A ta chuť rozhodně přijde, věřte tomu... Vzhůru ke zdravému a silnému vztahu!

Naplánujte, abyste byli v posteli ve stejný čas

Pokud jste zvyklí chodit do postele v odlišný čas, může pro vás pak být těžké se spolu propojit. Zřídka se stává, že by toto jednání bylo úmyslné, většinou je zapříčiněno prací, ať už se jeden vrací domů později nebo musí po večerech doma ještě dodělávat nějakou práci. Úplně extrémním případem je, pokud oba chodí na 3směnný provoz a nemají stejné směny. To je ale pak na obou, aby popřemýšleli o tom, jak dlouho tohle mohou vydržet. Protože díky tomu, že spolu jdete do postele, se cítíte mnohem více propojeni a milováni. Pokud usínáte v posteli sami, můžete se cítit osamělí a smutní z toho, že si nemáte s kým shrnout zážitky z celého dne, což mezi vámi může vytvořit propast. Zkuste se opravdu zaměřit na to, abyste měli možnost jít spát ve stejný čas. V posteli nespěte každý na jednom konci, ale přitulte se blíže k sobě. Jestliže chodíte spát pozdě, zkuste si odpustit hodinku koukání na televizi nebo udělejte vše pro to, abyste měli práci hotovou o něco dříve a užijte si tu společnou hodinku strávenou v posteli...

Více spěte

Málo spánku má negativní dopad na váš vztah, ale i život jako takový. Zvyšuje se pravděpodobnost úzkostí, náladovosti, neschopnosti se soustředit a rozhodovat se, emoční neschopnosti nebo nedostupnosti a mnohé další. To vše pak způsobí, že být s vámi ve vztahu je pro vašeho partnera opravdu výzvou. Takže je důležité nejen to, abyste byli v posteli ve stejný čas, ale také, abyste se oba pořádně vyspali. Jak již bylo zmíněno, hodinka navíc už bude znát. Pokud ale plánujete ještě nějaké řádění, raději si ty hodinky ušetřete dvě. I kdyby jste ale každý den spali jen o nějakou půlhodinku navíc, i to se počítá!

Odstraňte sociální média ze své postele

Ačkoliv každý ví nebo alespoň tuší, že by si neměl elektroniku brát do postele, přesto to většina lidí dělá. A to nemluvíme jenom o nastavení budíku nebo nějaké aplikace pro kontrolu spánku. Mnoho lidí si ještě před spaním kontroluje všechny možné sociální sítě nebo hraje na mobilu/tabletu hry. Tím vším se vzdalujeme od intimního kontaktu s partnerem a místo toho se necháváme pohltit lákavostí virtuálního světa. Ať už jste to tak zamýšleli nebo ne, zpráva po vašeho partnera bude asi taková, že ostatní jsou pro vás důležitější než on a i hloupé aktualizace statusů vás zajímají více. Což není zrovna lichotivé. Stejně tak to ale platí i třeba u televize. Jestliže budete v posteli sledovat televizi a váš partner by s vámi raději dělal něco jiného, načež ho odbydete větou "Teď ne," nebo "Nech mě, teď je to zajímavé,", asi nebude zrovna nadšený a nemůžete se mu divit, když už to příště nezkusí.

Neberte si žádnou elektroniku do své postele, televizi nechte vypnutou a věnujte se sami sobě navzájem. Váš společný čas strávený v posteli by měl být o blízkosti a intimnosti a ne o tom se ještě více vzdalovat. Pokud to opravdu bez toho telefonu, tabletu nebo televize nemůžete vydržet, zapojte svého partnera do akce. Můžete společně třeba hrát nějakou hru nebo se koukat na film, který bude zajímat vás oba.

Mobilní telefon v posteli může nadělat pěknou paseku...

Dejte si záležet na povídání

Ačkoliv se třeba může zdát, že introverti si nechtějí o ničem povídat a nechtějí sdílet své pocity, vězte, že i oni si rádi v klidu popovídají o uběhlém dni. Také potřebují komunikaci k tomu, aby se s vámi cítili spojení. Mnoho ticha mezi vámi může vytvořit vakuum, kdy se partner už vzdal toho, aby s vámi řešil nějaké situace, které by mohly vyvolat úzkost, hádku nebo nestálost vztahu. Stejně tak když jeden mlčí, může to druhý brát jako odmítnutí. Může se začít cítit sám, naštvaný a smutný, protože se o něj ten druhý nezajímá. Proto si dejte záležet, abyste se každý den zeptali svého partnera, jak se má, jaký dnes byl jeho den, sdílejte navzájem své nové zážitky a zájmy. Pokud potřebujete něco nutně vyřešit, vyřešte to hned a nenechte to nevyřešené s tím, že se to možná někdy vyřeší samo. Protože tak to nefunguje a později to bude akorát horší.

Buďte sobě blíž

Oxytocin, který je nazýván také někdy hormonem mazlení, je neuropeptid, který slouží jako nástroj pro podporu pocitu propojenosti, oddanosti, lásky a důvěry. Je důležitým hráčem v chemii vazeb mezi lidmi a je stimulován dotykem. Díky tomu, že se v moderní době preferují spíše velmi prostorné postele, se v mnoha vztazích stává, že spolu dva spí, ale přitom to spíše vypadá, že spí na oddělených postelích. Chybí u nich pocit blízkosti, který se dostaví právě díky doteku. Jestliže vám přijde divné se spolu mačkat uprostřed velké postele, kupte si tedy menší postel a problém je vyřešen. Nemusíte ale spát těsně nalepení na sebe. Jde především o to, abyste nebyl každý na jenom kraji. Dotýkejte se po různých částech těla, mazlete se, objímejte se a líbejte se

Buďte upřímní, když se jedná o sex

Zatímco oboustranně chtěný sex je vztahu velmi prospěšný, u nechtěného sexu to je přesně naopak. Ať už se chcete vyhnout udávání důvodu, který by druhý mohl považovat za výmluvu (ačkoliv u partnera, který vám věří, by se to stát nemělo) nebo si chcete zachovat zdravě vypadající vztah, rozhodně to není dostatečný důvod, proč se do sexu nutit, když ho nechcete. Na váš vztah to bude mít akorát takový efekt, že se budete cítit sami a uvěznění v něčem, co se vám nelíbí. Buďte k partnerovi upřímní a narovinu mu řekněte, kdy se vám do sexu chce a kdy ne. Zvažte, jakým způsobem můžete být upřímnější o vašich intimních potřebách a touhách už jen kvůli sobě a vašemu partnerovi. Zdravá intimita začíná upřímností a komunikací a posiluje vazbu mezi vámi.

Jestliže se ale alespoň pokusíte dodržet předešlé body, chuť na sex by se mohla zvýšit, proto to tady také všechno zmiňujeme. Oba dva budete mnohem klidnější, nebude vás tlačit čas, takže nebudete sex odbývat. Ve výsledku z toho všeho budete mít opravdu dobrý pocit, což se podepíše na vaší náladě a tím také na fungování vašeho vztahu. Nezapomínejte, že i malé změny mohou mít velký vliv na váš vztah.

Užívejte si potěšení do sytosti a rozhodně si ho neodpírejte! A jestli vám někdo blízký chybí, se kterým byste tyhle postelové hrátky chtěli zažít, mrkněte na sex seznamku a jednoduše si ho najděte.

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.