Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Jaké následky má sexuální abstinence?

18.červenec 2017
Jaké následky má sexuální abstinence?

Ano, když nebudete mít sex, bude to na vás mít nějaký dopad. Jaký? To se dozvíte v dnešním článku. Ale rozhodně byste to neměli podceňovat a pro jistotu byste si měli jít hned nějaký užít... Na co zbytečně riskovat, že?

Již v nedávném článku "Proč má tolik párů mnohem méně sexu?" jsme zmiňovali, že dnešní generace provozuje sex mnohem méně, než ty předchozí. Už jen tato informace je docela smutná a děsivá. Jak to bude dál? Proč si lidé vlastně neužívají? A ještě k tomu, když na nás má tato abstinence jasný vliv, a to ten negativní... 

Samozřejmě, že na nedostatku nebo absenci sexu někdo může najít i pozitiva. Při absenci například nehrozí pohlavně přenosné choroby (tedy když vynecháme i orální sex), ani otěhotnění, člověk ušetří za kondomy nebo antikoncepci. Každá mince má ale dvě strany, tudíž i za absenci sexu platíme nějakou daň. Co všechno se může stát, když vyřadíme na dlouhou dobu sex ze svého života? Dozvíte se dále.

Za zmínku stojí ještě jedna důležitá věc. Nejde o to, aby se člověk snažil tato negativa přijmout, ale aby udělal vše pro to, aby opět nastartoval svůj sexuální život a uvedl ho do pohybu. Aby znovu pocítil to vzrušení, když uslyší slovo sex. Samozřejmě, pokud je člověk asexuál a daná situace mu opravdu nevadí, pak je všechno v pořádku (ale některé negativní vlivy ho stejně neminou). 

Následky dlouhodobé sexuální abstinence:

Budete se cítit bezcenně

Když nebudete mít sex, pocítíte jeden z nejhorších pocitů - pocit bezcennosti, bezvýznamnosti. To se může dostat až tak daleko, že budete trpět depresí. Pak už to opravdu není sranda. Navíc sex pomáhá v boji proti depresi. Zkuste si místo (nebo kromě) léků naordinovat pravidelný sex, rozhodně pomůže ke zlepšení vašeho stavu. 

Budete mít divné sny

Sex patří mezi základní pudy a chtíče našeho těla. Tím, že je to pro něj něco přirozeného a my mu ho nedopřáváme, může se nám jeho nedostatek promítat do našich snů. Většina lidí své sny nedokáže ovládat, takže pak nemáme na vybranou a musíme "přežít" všechny sny, které nám naše mysl připraví. Většinou se jedná o sny se sexuálním podtextem nebo přímo o sexu s někým, včetně orgasmů, které mohou být reálné. Mnohým lidem tyto sny nevadí, ale jakmile se vám sexu nedostává, můžete z toho být pěkně frustrovaní. A to už zase vede k té špatné náladě, pocitu bezcennosti apod.

Bude obtížnější se vzrušit

Možná tomu bude těžké uvěřit, ale je to pravda. Jestliže budete dlouhou dobu bez sexu, bude pro vás obtížnější se vzrušit. K uspokojujícímu sexuálnímu životu to pak bude mít hodně daleko. Tedy pokud s tím nezačnete ihned něco dělat. Muži mohou mít problémy s ejakulací při sexu v pomalejším tempu (intimnější, romantický sex) a ženy s orgasmem obecně. Stojí vám to za to? Určitě ne, tak prožívejte orgasmus pravidelně.

Budete více ve stresu

Stres je obecně velký problém celé populace, ohrožuje doslova každého. Chronický stres pak ohrožuje vaše zdraví mnohem více a vede k mnoha nežádoucím efektům, které se odehrávají ve vašem těle. Existuje mnoho způsobů, jak stres redukovat a sex je jedním z těch nejlepších. Je prokázané, že sex snižuje hladinu stresových hormonů ve vašem těle. A sami to určitě znáte, občas na sex možná nemáte chuť, protože nemáte moc dobrou náladu a prožíváte stres (z různých důvodů), ale když už se tedy odhodláte, že si užijete sex, alespoň na chvíli se vám podaří zapomenout na to ošklivé. Po sexu bude vaše nálada o podstatný kus jinde - na cestě k lepšímu. Tak na to příště myslete, až budete mít plnou hlavu starostí.

Opravdu chcete přicházet o tohle...?

Síla vaší imunity se sníží

Silná imunita vás dokáže ochránit před ledasčím, ale jakmile je na tom vaše imunita bledě, poznáte to hned - neustále nějaká nemoc, nachlazení,... Jak již asi z kontextu tušíte, sex vám zlepšuje funkci imunitního systému. Ale nejen to! Krom toho vědci přišli i na to, že pravidelný sex zvyšuje díky zlepšené imunitě i šance na početí, konkrétně dokonce v neplodných dnech. Takže až se budete snažit o miminko, sexujte často nejen kvůli tomu, že si obecně zvýšíte šanci, ale také pro posilnění vaší imunity.

Zvýší se riziko rakoviny

Rakovina prostaty je jednou z nejzávažnějších druhů rakoviny u mužů. Podle proběhlých průzkumů 1 ze 7 mužů bude v jeho životě diagnostikována právě rakovina prostaty. Náleží jí také třetí místo v četnosti úmrtí na rakovinu ve Spojených státech. Dlouhodobá sexuální abstinence může riziko rakoviny prostaty zvýšit. Když budete svůj nástroj pravidelně používat a nenecháte ho "zrezivět", toto riziko můžete snížit. Určitě to za zkoušku stojí, nemyslíte?

Budete mít problémy ve vztahu

Samozřejmě se to nemůže říct se stoprocentní jistotou, ale je velmi pravděpodobné, že pár, který se vůbec neoddává sexuálním hrátkám, má nějaký problém (ať už sexuální nebo jiný). Dobrá komunikace a pravidelný sexuální styk představují základní kámen pro udržení zdravého vztahu. Podle průzkumů je nízká sexuální aktivita jedním z nejčastějších důvodů pro rozvod. Není divu, partneři si pak sex snaží nahradit jinde, začíná zahýbání, milenky, milenci,... Ale je to zbytečné. Navíc, když spolu nebudete sexovat, budete se jeden druhému navzájem vzdalovat a bude se vytvářet mezi vámi propast. Postavit pak přes ni nějaký most stojí spoustu úsilí. Takže raději myslete na prevenci a pravidelně si užívejte, aby žádná propast nevznikla. 

Začnete ztrácet touhu po sexu

To je asi nejhorší bod ze všech, jelikož díky tomu se ocitáte v začarovaném kruhu. Nemáte sex, štve vás to, chtěli byste to napravit... Ale přicházíte na to, že už vlastně možná ani žádný nechcete. Ale dokážete si vůbec představit, jak nudný musí být život, když nemáte žádnou chuť na sex? Bohužel ale absence sexu právě toto způsobuje. Za vinu to můžete dát (krom sebe) nedostatku stimulace pohlavních orgánů, což vede ke snížení produkce sexuálních hormonů, což zabíjí jakoukoliv touhu po sexu. 

Tento článek neberte jako poselství špatných zpráv, spíše jako upozornění, co se může stát, pokud si sex budete odpírat příliš dlouhou dobu. Pravidelný sex vám sice nemůže přinést naprosto bezchybné zdraví, ale určitě vám pomůže ho zlepšit (pokud nechytíte nějakou pohlavně přenosnou nemoc). Navíc podle studie osoby, které si dopřávají pravidelného sexu, vydělávají i více peněz. Takže se dá v podstatě říci, že díky sexu můžete zbohatnout (samozřejmě tím není myšleno si nechat za sex platit). 

Udělejte cokoliv, abyste svůj sexuální život zlepšili. V první řadě potřebujete nějakého člověka, se kterým si budete tyto intimní chvilky užívat. Nikdo takový není? Najděte ho jednoduše na sex seznamce!

[Lil]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.