Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

Anorgazmie vás dokáže potrápit

3.prosinec 2020
Anorgazmie vás dokáže potrápit

Anorgazmie je typ sexuální dysfunkce, při které člověk nedokáže dosáhnout orgazmu buď sám, masturbací, anebo během pohlavního styku s partnerem. U mužů může být tento stav označovaný jako zpožděná ejakulace. Anorgazmie může často způsobit sexuální frustraci a úzkost ve vztahu. Je o mnoho častější u žen než u mužů. U mladých mužů se objevuje velmi zřídka.

Všechno začíná v hlavě

Proč mají ženy a muži problémy s orgazmem? Existuje obrovská škála možností, od snížené sexuální touhy, bolesti během pohlavního styku, těžkostí při sexuálním vzrušení a psychických a příbuzných faktorech, včetně úzkosti a posttraumatických symptomů. Zkoumání sexuality je těžké z důvodu složitých problémů, jako i sociálních stigmat a tabu v souvislosti s diskuzí o sexualitě. Ale vzhledem k rozsahu problému je potřebný výzkum usměrňování klinických intervencí pro ženy, muže a páry, pro které je snížená sexuální spokojenost zdrojem individuálních problémů s tísní a vztahy. Problém dosáhnout orgazmu během partnerského sexu je poměrně častým tématem hlavně mezi ženami.

Z důvodů, které se od sebe diametrálně liší, není toto téma správně uchopené. Hlavní výzkum z roku 2016 a 2017 zachytil pocity 452 žen, které se odehrávají při nemožnosti dosáhnout orgazmu. Nejčastěji uváděnými důvody byly stres, úzkost, starosti, nedostatečná stimulace a s tím související nedostatek času během milování. Dalšími faktory jsou věk, hormonální nerovnováha, sexuální zkušenost, fyzická stimulace, druh stimulace, druh sexuální aktivity a také to, zda je vztah jen krátkým střetnutím anebo skutečným vztahem. Nespokojenost s vlastním tělem, nedostatečné mazlení a zdravotní problémy byly uváděny na posledních místech. 

S cílem lépe porozumět tomu, co ženy samotné označují jako orgazmické těžkosti, vědci podrobili průzkum 913 žen starších 18 let, včetně 452 žen, které hlásily závažnější problémy s dosáhnutím orgazmu při počátečním sledování. V případě žen s většími těžkostmi hlásilo 45 % problémy s orgazmem během poloviny sexuálních zkušeností, 25 % v třech čtvrtinách sexuláních zkušeností a 30 % během téměř všech sexuálních zážitcích. Výzkumníci nejdřív vytvořili několik skupin zaměřených na vývoj souboru často hlášených faktorů a potom vyvinuli online průzkum zaměřený na demografické informace, životní styl, stav vztahu, jak často měli ženy sex, kvalitu vztahu, užívání léků, sexuální reakce, fyziologické faktory (např. vzrušení a lubrikace) a orgazmus.

Nakonec se podívali na úroveň úzkosti z těžkostí s orgazmem, která nemusí úplně souviset se skutečnými problémy, protože některé ženy o vyvrcholení neusilují, anebo se raději zdrží sexuální aktivity z různých jiných důvodů. Na porovnání byly vybrány tři skupiny: ženy, které měly problémy s orgazmem, ale netrápily se tím, ženy, které byly z toho zoufalé, a ženy, které neměly problém s orgazmem. Vědci se žen ptali, proč si myslí, že mají problémy s orgazmem, přičemž použili 11 katerogií vybraných během sledování původní skupiny.

Víte, co to je anorgazmus?

Asi 10 % žen nemělo orgazmus nikdy (nebo během pohlavního styku anebo během masturbace). Dokonce i u žen, které často dosahují orgazmu, je frekvence "úspěšnosti" stále jen asi 50 - 70 %, což znamená, že i ženy, které mohou dosáhnout orgazmu, mají jistý procentuální podíl selhání

Finále

Anorgazmie je často způsobená úzkostí a neschopností relaxovat během sexuálních vztahů. Může to být způsobené i zdravotními problémy, jako je diabetes, Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza, chemoterapie, poranění pánve, hormonální nerovnováha, poranění při narození dítěte a kardiovaskulární onemocnění. Společným jmenovatelem anorgazmie u mužů i u žen je i použití antidepresivních léků. Ačkoli hlášení anorgazmie jako vedlejšího účinku medikace není přesné, odhaluje se, že 15 - 50 % uživatelů těchto léků je po této stránce negativně ovlivněných. Další příčinou anorgazmie je použití drog anebo alkoholu během sexuální aktivity.

Terapie začíná dotykem

Vhodný přístup a postoj může pomoci vyřešit tento problém. Terapie začíná orientací ve vašich genitáliích pomocí zrcadlového a dotykového cvičení, abyste se sami seznámili se svým vzhledem, schopností reagovat a pocitem z dotyku. Pokud se naučíte sami sebe dotýkat bez myšlenky na dosáhnutí orgazmu, bude k němu cesta jednodušší. Nejvhodnějším místem je sprchový kout nebo vana, kde během koupele dokáže voda pomoci naplnit prvky vašich doteků. Začněte se sebe dotýkat velmi pomalu a pomalu zvyšujte rychlost. Může to trvat i hodinu, než se dostatečně uvolníte na to, abyste mohli dosáhnout orgazmu. Nezapomeňte ani na fantazii, která se má týkat příjemných a erotických představ.

Po technické stránce existují dva elementy potřebné na dosáhnutí orgazmu, a to vzrušení a uvolnění. Pokud jste žena a učíte se, jak dosáhnout orgazmu, zvažte nákup vibrátoru, který může být vhodnou pomůckou při tomto kroku. Dosáhnete jím větší stimulaci. Dobrý startovací vibrátor je často plochý na špičce, aby poskytl větší plochu na použití na vnější straně vašich genitálií. Dalším vhodným krokem je návštěva sexuologické poradny, kde vám odborník dokáže pomoci odhalit případná traumata a následně je odstranit. Dnešní doba přináší řešení i pomocí alternativních směrů, jako je homeopatie, která dokáže energeticky uvolňovat nahromaděné stresové faktory, anebo jóga zaměřená právě na objevování vlastní sexuální síly.

Jak dosáhnout skvělého orgazmu...

Zpívání "om" dopomůže k "oohhh"

Ženy, které cvičily 22 jógových pozicí několikrát týdně, podle výzkumu uveřejněného v magazínu The Journal of Sexual Medicine, zaznamenaly po dvanácti týdnech víc touhy, zvýšené vzrušení a lepší orgazmy. Dosáhly posílení pánvových a břišních svalů, což jim pomohlo k lehčínu vyvrcholení. Jóga může kromě jiného snížit deprese a úzkost, což zvyšuje šance na dokonalé uvolnění.

Jogazmus

Že je na začátku skutečně lehčí se o orgazmus pokoušet sám než s partnerem, asi víte. Ale jak s pomocí jógy dosáhnout orgazmu? Převzetí svojí sexuality do vlastních rukou, abyste našli svůj orgazmus, může způsobit, že se cítíte nervózně. Mít orgazmus neznamená vyřešit těžkou matematickou rovnici, i když se to tak může někomu zdát. I když většina lidí, kteří praktikují jógu, nechodí na hodiny se záměrem dosáhnout velkého O, někdy dosáhnou na více, když se nesnaží. Instruktoři jógy skutečně potvrzují fakt, že uvolnění na hodinách jógy může vést k vyvrcholení. Většinou jsou lidé úzkostliví, že se něco takového intimního odehrává před očima jiných lidí. 

Pověsti o neovladatelném jógovém orgazmu se šíří už několik let. Před nedávnem však toto téma s dalšími formami terapie anorgazmie otevírat dveře do neprobádaných komnat. A to hlavně proto, že při jogazmu se svých genitálií nedotýkáte. Všechno začíná ve stylu dýchání, uvolnění a případné práce s pánevním dnem. Jiná nesexuální aktivita, která může vyvolat orgazmus, je i extatický porod. Trend, který rozvířil hladinu pohledu na porod a dokázal mu dát nový rozměr. Záměrem jógy je spojit se se svým tělem a vnitřním hlasem, svým já. 

Bandha

Slovo bandha by se dalo přeložit jako "zámek", anebo "něco svázat, uzavřít". Z hlediska jógy to znamená svázat energii v těle tak, aby mohla stoupat a růst. Hlavní je zvládnutí tohoto cvičení na fyzické úrovni.

Múla bandha

Znamená v podstatě aktivaci svalů pánevního dna v oblasti hráze mezi konečníkem a pohlavními orgány. Vezměte si nápoj a pijte ho přes slámku. Když během pití nasáváte nápoj, zkuste napodobit akt nasávání svaly hráze. Brzo zjistíte, že při tom nemusíte pít. Tento cvik je často praktikovaný jako stahování svalstva při zadržení močení, ale tento styl často vede ke křečovitému svírání konečníku. Nesmí se praktikovat během menstruace a těhotenství. 

Nemíváte orgazmus? Nebojte se...

Uddijána bandha

Mírně stáhněte a zpevněte spodní část břicha pod pupkem a pokuste se zatáhnout i spodní žebra. Na fyzické úrovní to způsobí, že se aktivují nejhlubší vrstvy svalstva, které stabilizují střed našeho těla a zad. Tento cvik je velmi vhodný pro gymnasty a tanečníky, u kterých často dochází k nepřiměřenému prohnutí v bedrové oblasti. Představte si, že zkoušíte o číslo menší kalhoty a musíte zapnout zip i knoflík. Automaticky zatáhnete dovnitř jen spodní část břicha pod úrovní pupku. Díky tomuto cvičení se můžete zbavit i bolesti v oblasti zad a vaše orgány začnou díky prokrvení lépe pracovat. Toto cvičení nesmí být praktikováno během menstruace.

Džalandhára bandha

Tato bandha je "zámek brady". Automaticky ji praktikujete v pozici svíčky. Brada se přitáhne do krční jamky a během držení, například po nádechu, kumuluje v těle energii. Příznivě ovlivňuje činnost štítné žlázy

Na vlnách orgazmu

Skoro 30 mozkových oblastí hraje svoji roli při dosáhnutí orgazmu. Mezi nimi jsou: orbitofrontální kúra (zapojená do kontroly chování, se dočastně zastaví, sbohem zábrany!) amygdala (podílí se na zpracování emocí) a hypothalamus (zaplavuje tělo chemickými látkami, jako je oxytocin, a má na svědomí spouštění mateřských kontrakcí a zvýšení pocitu intimity). 

Oči

Během cesty k vyvrcholení se rozšíří zorničky a zůstanou rozšířené, až dokud nedosáhnete orgazmu. Z evolučního hlediska to může být způsob, jak odhalit nebezpečí i během toho, když je váš mozek totálně zaneprázdněný.

Srdce

Vaše srdce buší a látková výměna se zvyšuje přímo úměrně se vzrušením, což je vlastně dobrý způsob, jak spálit kalorie.

Svaly

K prohýbání zad až do ohnutí se svaly na celém těle těsně před vyvrcholením stáhnou a během orgazmu se začnou uvolňovat ve vlnách. Funguje to i naopak: stahováním svých svalů vysíláte zprávy do svého mozku, což vám může pomoct k orgazmu.

Pokožka

Někdo tomu říká "červánky" kvůli tomu, že během orgazmu dochází ke zvýšení cirkulace v krevním oběhu a tělo produkuje velké množství endorfinů. Tato kombinace způsobuje přísun krve k pokožce, vytváří tak začervenání na krku, tvářích a hrudi.

Chtěli byste si užít i trochu té sexuální radosti, ale schází vám k tomu partner nebo partnerka? Zaregistrujte se na online erotickou seznamku.

[ivi]

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.